OVO JE ISTINA, A NE VUČIĆEVE ŠARENE LAŽE: U Srbiji raste nezaposlenost, imamo najniži

REMOVE KEBAB

Ističe se
Banovan
Poruka
2.477
OVO JE ISTINA, A NE VUČIĆEVE ŠARENE LAŽE: U Srbiji raste nezaposlenost, imamo najniži ekonomski rast u regionu

BEOGRAD - U Srbiji je ekonomski rast u prvom kvartalu 2017. godine bio najniži od svih zemalja u regionu i iznosio je 1,2 odsto, saopštila je danas kompanija za upravljanje poslovnim informacijama Bisnode.
U junskom biltenu te kompanije o stanju privrede u regionu navedeno je da je Slovenija na prvom mestu po ekonomskom rastu koji je bio 5,3 odsto, sledi je Hrvatska sa 2,5 odsto, dok za Bosnu i Hercegovinu podaci još nema podataka.

U poredjenju sa prethodnim kvartalom, rast BDP porastao je samo u Sloveniji i to za 2,7 procentnih poena.

U Hrvatskoj i Srbiji se beleži pad ekonomske aktivnosti i to u Hrvatskoj za 0,9 procentnih poena, a u Srbiji za 1,3 procentna poena.

Anketom je utvrdjeno da je u Srbiji na kraju prvog kvartala ove godine stopa nezaposlenosti bila 15,2 odsto, što je u poredjenju sa prethodnim kvartalom više za 1,6 procentnih poena.

U Hrvatskoj je zabeležena nezaposlenost od 13,2 odsto, a Sloveniji 9,8 odsto. U odnosu na mart stopa nezaposlenosti je u aprilu opala u Hrvatskoj za 1,2 procentna poena, a u Sloveniji za 0,4 procentna poena.

U Bosni i Hercegovini stopu nezaposlenosti bila 22,9 odsto.
Kako je navela kompanija Bisnode, cene životnih namirnica su u maju ove godine na godišnjem nivou najviše porasle u Srbiji i to za 3,6 odsto.
http://www.kurir.rs/vesti/biznis/28...lenost-imamo-najnizi-ekonomski-rast-u-regionu
 
Није мали алек толики мајстор илузије колико су тупави они којима се он обраћа, па чују њега уместо крчање сопствених црева.

Елем... ми смо једина економија у којој се по речима малог алека смањила незапосленост, али се то није манифестовало у расту БДП-а.. напротив и он је у паду.
 
Nesto mislim... Onih oko 40 % sto nikako ne glasaju - pa neka glasaju sledeci put, a mi sto uvek glasamo da se malo odmorimo. Mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo? :think:

- - - - - - - - - -

Није мали алек толики мајстор илузије колико су тупави они којима се он обраћа, па чују њега уместо крчање сопствених црева.

Елем... ми смо једина економија у којој се по речима малог алека смањила незапосленост, али се то није манифестовало у расту БДП-а.. напротив и он је у паду.

Rece... ne mog' da se setim ko, ali rece prosle godine da mi kao imamo rast - a suma naplacenog poreza na plate stoji, ne povecava se. I odakle onda izvaditi "bolji zivot" ? :roll:

A broj nezaposlenih se lako resi - to smo uvezli od Nemaca: ako posaljes nekoga na obuku - obrises ga sa spiska nezaposlenih ! A taj neko je tek na obuci, ko zna kad ce da radi, sada plate nema... ali na evidenciji nije!
 
Nesto mislim... Onih oko 40 % sto nikako ne glasaju - pa neka glasaju sledeci put, a mi sto uvek glasamo da se malo odmorimo. Mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo? :think:

Ma to sve treba motkom po guzici debeloj..Kad cujem da neko kuka kako lose zivi a kad ga pitas za koga je glasao on kaze nisam izasao,dodje mi da ga prebijem ko psa..totalni idioti..
 
Nesto mislim... Onih oko 40 % sto nikako ne glasaju - pa neka glasaju sledeci put, a mi sto uvek glasamo da se malo odmorimo. Mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo? :think:

- - - - - - - - - -



Rece... ne mog' da se setim ko, ali rece prosle godine da mi kao imamo rast - a suma naplacenog poreza na plate stoji, ne povecava se. I odakle onda izvaditi "bolji zivot" ? :roll:

A broj nezaposlenih se lako resi - to smo uvezli od Nemaca: ako posaljes nekoga na obuku - obrises ga sa spiska nezaposlenih ! A taj neko je tek na obuci, ko zna kad ce da radi, sada plate nema... ali na evidenciji nije!

Постоји читав низ података и економских параметара који када се укрсте не дају резултат о којем беседи мали алек,

За многе се не мора ни бити економиста да би их уочили, довољно је користити здрав резон, али управо је то оно што недостаје већини популације која подржава малог алека
 
Boska i DVERI,rekao sam vec sto puta..A ti?:think:

Pa zato tebi nije dobro. Ozbiljan je to poremećaj. Ja sam zadni put glasao za vuka još tamo neke kad su nas žandari mlatili po ulicama. Onda sam skontao da su to ćubrad koja nas koristi kako bi se elita ovajdila pa sam oladio i odlučio da nešto za sebe u životu napravim. Zato mi je sve ovo onako zajebancija za svetinu...
 
Pa zato tebi nije dobro. Ozbiljan je to poremećaj. Ja sam zadni put glasao za vuka još tamo neke kad su nas žandari mlatili po ulicama. Onda sam skontao da su to ćubrad koja nas koristi kako bi se elita ovajdila pa sam oladio i odlučio da nešto za sebe u životu napravim. Zato mi je sve ovo onako zajebancija za svetinu...

:lol: Ja poremecen a ti glasao za vuka,pa vise ne glasas..Ajd dobro..:hahaha:
 

Back
Top