Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent

Poruka
21.521
Srpski rreditelj sprema film "Zaspanka za vojnike". Ugovor sa Peterom Njemecom iz Češke

KAKO "Novosti" saznaju, reditelj Predrag Gaga Antonijević započinje pripreme za snimanje filma "Zaspanka za vojnike", po motivima "Srpske trilogije" Stevana Jakovljevića, a ovih dana zaokružio je budžet svog projekta - producenti su "Film danas", "Dajrekt medija" i "Avala film".

"Zaspanka za vojnike" će, tako, postati prvi film koji će producirati novi vlasnici nekada najvećeg filmskog studija na Balkanu. Podsećanja radi, "Avala film" je prodat aprila 2015. kompaniji "Film Way", koja je odmah ušla u konzorcijum sa "Dunav filmom", koji je takođe privatizovan. Krajem juna prošle godine, "Film Way" prodao je 20 odsto udela u "Avala filmu" češkoj kompaniji SEBRE a. s. Novi suvlasnik se tada obavezao na kompletnu modernizaciju nekadašnjeg "srpskog Holivuda", rekonstrukciju i njegovo osavremenjivanje, tako što će u narednih od tri do pet godina uložiti više od 10 miliona evra. Potpredsednik Upravnog odbora češke firme, Peter Njemec, najavio je tada i proizvodnju novih filmova, i plan da se naš studio vrati među glavne centre filmske produkcije u Evropi.

Odluka da "Avala film" kao producent stane iza novog projekta našeg reditelja, čija se karijera s velikim uspehom više od dve decenije odvija u Americi, može samo da obraduje, pogotovu činjenica da se naš najslavniji studio vraća svojoj funkciji. Antonijević je potpisao ugovor sa Njemecom i Marinom Ivanović, direktorkom "Dunav filma", a pripreme za početak snimanje "Zaspanke za vojnike" planirane su za početak septembra.

http://www.novosti.rs/vesti/kultura...ijevic-sklopio-budzet-za-film-Avala-producent


Srbija konacno dobija film o Cerskoj bitci !! Ako postoji nesto pozitivno u Vucicevoj Srbiji da je bolje nego dok su bili zuti to je onda ovo ! Snimaju se istorijski filmovi i serije . Znaci tu ne racunam dokumentarce .. jer to niko i ne gleda ... Samo ozbiljne igrane projekte koje ce gledati siroke narodne mase ...

RTS privodi kraju snimanje serije o Nemanjicima .. Pa onda Lekic snima film Princ Rastko srpski koji nema veze sa ovom RTS-ovom serijom znaci potpuno nezavisan projekat .. Pa sad krece snimanje Zaspanke za vojnike o Cerskoj bitci i ako ispadne sve kako treba snimice se i Carape kralja Petra takodje o Prvom svetskom ratu o Albanskoj golgoti . Ristovski je za taj projekat sad skoro dobio pare od Filmskog centra Srbije a RTS je najavio da ce taj projekat sigurno biti emitovan 2018 ..

Ja sam srecan .. A vi ??? Raduje me to sto ce obican narod u Srbiji da vidi koliko imamo bogatu istoriju a pogotovo ovo oko Prvog svetskog rata da se narod malo zainteresuje za taj period kada smo najvise stradali i kada smo se najvise istakli po herojstvu i junastvu ...

Djavolcicu nemoj da mi zakljucavas temu jer itekako ima veze sa politikom ...
 
Uspeo si da postavis temu iako ne priznaju Ekspres portal koji je blizak Naprednoj strranci ,mislim da je Vucicev kum., Sto se tice Predraga Antonijevica uradice to odlicno ,gledali ste seriju UBICE MOGA OCA,.On je vec oko 30 godina u Holivudu i radi tamo na velikim produkcijama., Ne znam kako ce da priredi scenario ove odlicne knjige ali lako moze da dovede neku poznatu holivudsku facu da odigra nesto, On je dobar i u marketingu ,prodao je silne serije Kini i Vijetnamu ali kaze da oni traze dosta akcije i obavezno top glumce,
 
Uspeo si da postavis temu iako ne priznaju Ekspres portal koji je blizak Naprednoj strranci ,mislim da je Vucicev kum., Sto se tice Predraga Antonijevica uradice to odlicno ,gledali ste seriju UBICE MOGA OCA,.On je vec oko 30 godina u Holivudu i radi tamo na velikim produkcijama., Ne znam kako ce da priredi scenario ove odlicne knjige ali lako moze da dovede neku poznatu holivudsku facu da odigra nesto, On je dobar i u marketingu ,prodao je silne serije Kini i Vijetnamu ali kaze da oni traze dosta akcije i obavezno top glumce,

Koji Ekspres brate valjda vidis da su Vecernje Novosti ..

Ubice mi se nesto i ne svidjaju ali mu je zato onaj film Savior odlican ..
 
Nas najbolji ne samo ratni film vec generalno.

Има веома мало наших ратних филова. Свега неколико а овај је по мени најбољи. Имамо " ПЕсма са Кумбаре" " Марш на Дрину" и делимично имамо и " евесињску Пушку". А последњи је само делимичнок, јер је ту доста ствари фалцификовано и накарадно осветљено. ТО од старих. Од нових имамо и " Свети Ђорђе убива аждаху", али је, ето и тај филм фалцификат и фикција, обзиорм да се догађаји из тог филма никад нису догодили. Мислим да би ми Срби морали филмове који се баве нашом историјом, да прикаженмо историјски верно, а да све друго може бити фиксција. ИМамо и филм " Синовци". Добар.
 
Има веома мало наших ратних филова. Свега неколико а овај је по мени најбољи. Имамо " ПЕсма са Кумбаре" " Марш на Дрину" и делимично имамо и " евесињску Пушку". А последњи је само делимичнок, јер је ту доста ствари фалцификовано и накарадно осветљено. ТО од старих. Од нових имамо и " Свети Ђорђе убива аждаху", али је, ето и тај филм фалцификат и фикција, обзиорм да се догађаји из тог филма никад нису догодили. Мислим да би ми Срби морали филмове који се баве нашом историјом, да прикаженмо историјски верно, а да све друго може бити фиксција. ИМамо и филм " Синовци". Добар.

Sveti Georgije je sranje a Sinovci su dobri ...
 
Има веома мало наших ратних филова. Свега неколико а овај је по мени најбољи. Имамо " ПЕсма са Кумбаре" " Марш на Дрину" и делимично имамо и " евесињску Пушку". А последњи је само делимичнок, јер је ту доста ствари фалцификовано и накарадно осветљено. ТО од старих. Од нових имамо и " Свети Ђорђе убива аждаху", али је, ето и тај филм фалцификат и фикција, обзиорм да се догађаји из тог филма никад нису догодили. Мислим да би ми Срби морали филмове који се баве нашом историјом, да прикаженмо историјски верно, а да све друго може бити фиксција. ИМамо и филм " Синовци". Добар.

Синовци јесте добар филм, али има ненормалан крај.

Сведенији приступ, као у случају Марша на Дрину, би га учинио бољим.
 
Чекај, а онај где четници јашу на коњима преко неког поља? Сећам се да је била баш моћна сцена.

После неки глупак пуца на њих, дал Смоки или већ тако нека вечита будала, али опет најимпресивнији приказ четника у кинематографији.
 
Чекај, а онај где четници јашу на коњима преко неког поља? Сећам се да је била баш моћна сцена.

После неки глупак пуца на њих, дал Смоки или већ тако нека вечита будала, али опет најимпресивнији приказ четника у кинематографији.

Јел то нека Неретва или Сутјеска?

Не знам, нисам гледао те партизанске.

Ниједан једини.
 
Их, чак ни Јула Бринера као... не сећам се, мајора Гузу Гологузог?

Које су паре те будале бацале да саме себе величају, то је стварно... чак ни садашњи Нурсултани не ангажују Бреда Пита да их глуми.

Skup film ,ALI GA je gledalo rekordnih 350 miliona ljudi za nas film.Tako da je dosta i zaradio.
 
Које су паре те будале бацале да саме себе величају, то је стварно... чак ни садашњи Нурсултани не ангажују Бреда Пита да их глуми.

Bolelo ih uvce, nisu njihove pare pa da brinu kako će da ih potroše, nego samo bahato...
 
4,5 милиона у Југославији платило улазнице, а у остатку света 345 милиона гледалаца.

Како бих те сад лупио по тој глави, баш имаш среће што су компјутери a non-tactile experience.

Sta te muci, Pa dovoljno je sto je bio skup svih tih poznatih glumaca pa da privuce gledaoce. Slusao sam bas ovog Gagu Antoniujevica kako prica da Azija samo gleda ako ima neki americki top glumac, Nista ih drugo ne interesuje,Mislis da ce da idu da gledaju Mikija Manijlovica ili Sergeja Trifunovica, Podji od sebe kada vidis neki film iz istocne Evrope elegantno ga preskocis a gledas bracu KOEN jel tako.
 

Back
Top