Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Post Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent

Srpski rreditelj sprema film "Zaspanka za vojnike". Ugovor sa Peterom Njemecom iz Češke

KAKO "Novosti" saznaju, reditelj Predrag Gaga Antonijević započinje pripreme za snimanje filma "Zaspanka za vojnike", po motivima "Srpske trilogije" Stevana Jakovljevića, a ovih dana zaokružio je budžet svog projekta - producenti su "Film danas", "Dajrekt medija" i "Avala film".

"Zaspanka za vojnike" će, tako, postati prvi film koji će producirati novi vlasnici nekada najvećeg filmskog studija na Balkanu. Podsećanja radi, "Avala film" je prodat aprila 2015. kompaniji "Film Way", koja je odmah ušla u konzorcijum sa "Dunav filmom", koji je takođe privatizovan. Krajem juna prošle godine, "Film Way" prodao je 20 odsto udela u "Avala filmu" češkoj kompaniji SEBRE a. s. Novi suvlasnik se tada obavezao na kompletnu modernizaciju nekadašnjeg "srpskog Holivuda", rekonstrukciju i njegovo osavremenjivanje, tako što će u narednih od tri do pet godina uložiti više od 10 miliona evra. Potpredsednik Upravnog odbora češke firme, Peter Njemec, najavio je tada i proizvodnju novih filmova, i plan da se naš studio vrati među glavne centre filmske produkcije u Evropi.

Odluka da "Avala film" kao producent stane iza novog projekta našeg reditelja, čija se karijera s velikim uspehom više od dve decenije odvija u Americi, može samo da obraduje, pogotovu činjenica da se naš najslavniji studio vraća svojoj funkciji. Antonijević je potpisao ugovor sa Njemecom i Marinom Ivanović, direktorkom "Dunav filma", a pripreme za početak snimanje "Zaspanke za vojnike" planirane su za početak septembra.

http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:674136-Predrag-Antonijevic-sklopio-budzet-za-film-Avala-producent

Srbija konacno dobija film o Cerskoj bitci !! Ako postoji nesto pozitivno u Vucicevoj Srbiji da je bolje nego dok su bili zuti to je onda ovo ! Snimaju se istorijski filmovi i serije . Znaci tu ne racunam dokumentarce .. jer to niko i ne gleda ... Samo ozbiljne igrane projekte koje ce gledati siroke narodne mase ...

RTS privodi kraju snimanje serije o Nemanjicima .. Pa onda Lekic snima film Princ Rastko srpski koji nema veze sa ovom RTS-ovom serijom znaci potpuno nezavisan projekat .. Pa sad krece snimanje Zaspanke za vojnike o Cerskoj bitci i ako ispadne sve kako treba snimice se i Carape kralja Petra takodje o Prvom svetskom ratu o Albanskoj golgoti . Ristovski je za taj projekat sad skoro dobio pare od Filmskog centra Srbije a RTS je najavio da ce taj projekat sigurno biti emitovan 2018 ..

Ja sam srecan .. A vi ??? Raduje me to sto ce obican narod u Srbiji da vidi koliko imamo bogatu istoriju a pogotovo ovo oko Prvog svetskog rata da se narod malo zainteresuje za taj period kada smo najvise stradali i kada smo se najvise istakli po herojstvu i junastvu ...

Djavolcicu nemoj da mi zakljucavas temu jer itekako ima veze sa politikom ...
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Veoma poznat Mstislav (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Podrazumevano Re: Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent

Mala caka je da Avala vise ne postoji. Inace film o Cerskoj bici postoji preko 50 godina.

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Uspeo si da postavis temu iako ne priznaju Ekspres portal koji je blizak Naprednoj strranci ,mislim da je Vucicev kum., Sto se tice Predraga Antonijevica uradice to odlicno ,gledali ste seriju UBICE MOGA OCA,.On je vec oko 30 godina u Holivudu i radi tamo na velikim produkcijama., Ne znam kako ce da priredi scenario ove odlicne knjige ali lako moze da dovede neku poznatu holivudsku facu da odigra nesto, On je dobar i u marketingu ,prodao je silne serije Kini i Vijetnamu ali kaze da oni traze dosta akcije i obavezno top glumce,

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio zemunski kej Pogledaj poruku
    Uspeo si da postavis temu iako ne priznaju Ekspres portal koji je blizak Naprednoj strranci ,mislim da je Vucicev kum., Sto se tice Predraga Antonijevica uradice to odlicno ,gledali ste seriju UBICE MOGA OCA,.On je vec oko 30 godina u Holivudu i radi tamo na velikim produkcijama., Ne znam kako ce da priredi scenario ove odlicne knjige ali lako moze da dovede neku poznatu holivudsku facu da odigra nesto, On je dobar i u marketingu ,prodao je silne serije Kini i Vijetnamu ali kaze da oni traze dosta akcije i obavezno top glumce,
    Koji Ekspres brate valjda vidis da su Vecernje Novosti ..

Ubice mi se nesto i ne svidjaju ali mu je zato onaj film Savior odlican ..
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Iskusan ssmpmd (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Mstislav Pogledaj poruku
    ...Inace film o Cerskoj bici postoji preko 50 godina.
    I to kakav film Žike Mitrovića, legendarni Aca Gavrić, Ljuba Tadić, Gidra, Zoran Radmilović, Ciga Jerinić, Branko Pleša, fantastične uloge koj se pamte.

Teško će neko danas napraviti takav film i verno prikazati likove srpskih vojnika, podoficira i oficira

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio ssmpmd Pogledaj poruku
    I to kakav film Žike Mitrovića, legendarni Aca Gavrić, Ljuba Tadić, Gidra, Zoran Radmilović, Ciga Jerinić, Branko Pleša, fantastične uloge koj se pamte.

Teško će neko danas napraviti takav film i verno prikazati likove srpskih vojnika, podoficira i oficira
    Kako se zove taj film ???

Iskusan ssmpmd (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Kako se zove taj film ???
    A kako bi drugačije nego MARŠ NA DRINU

Pogledaj samo Stepu - original!!!

Veoma poznat Mstislav (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Nas najbolji ne samo ratni film vec generalno.

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    881

Citat Original postavio Mstislav Pogledaj poruku
    Nas najbolji ne samo ratni film vec generalno.
    Има веома мало наших ратних филова. Свега неколико а овај је по мени најбољи. Имамо " ПЕсма са Кумбаре" " Марш на Дрину" и делимично имамо и " евесињску Пушку". А последњи је само делимичнок, јер је ту доста ствари фалцификовано и накарадно осветљено. ТО од старих. Од нових имамо и " Свети Ђорђе убива аждаху", али је, ето и тај филм фалцификат и фикција, обзиорм да се догађаји из тог филма никад нису догодили. Мислим да би ми Срби морали филмове који се баве нашом историјом, да прикаженмо историјски верно, а да све друго може бити фиксција. ИМамо и филм " Синовци". Добар.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Има веома мало наших ратних филова. Свега неколико а овај је по мени најбољи. Имамо " ПЕсма са Кумбаре" " Марш на Дрину" и делимично имамо и " евесињску Пушку". А последњи је само делимичнок, јер је ту доста ствари фалцификовано и накарадно осветљено. ТО од старих. Од нових имамо и " Свети Ђорђе убива аждаху", али је, ето и тај филм фалцификат и фикција, обзиорм да се догађаји из тог филма никад нису догодили. Мислим да би ми Срби морали филмове који се баве нашом историјом, да прикаженмо историјски верно, а да све друго може бити фиксција. ИМамо и филм " Синовци". Добар.
    Sveti Georgije je sranje a Sinovci su dobri ...

Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Gledao sam film Veliki zid ,kineski film u stvari rimejk 13 ratnika ,uzeli iz Holivuda samo Met Demona i napravili svetski hit, Mozemo i mi da napravimo dobar film ali da bi bio gledan MORA bar 1 poznato svetsko ime,

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Ma jok brate sto mora pa imamo mi dobrih nasih glumaca

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    356

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Синовци јесте добар филм, али има ненормалан крај.

Сведенији приступ, као у случају Марша на Дрину, би га учинио бољим.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1379

Чекај, а онај где четници јашу на коњима преко неког поља? Сећам се да је била баш моћна сцена.

После неки глупак пуца на њих, дал Смоки или већ тако нека вечита будала, али опет најимпресивнији приказ четника у кинематографији.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    356

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Чекај, а онај где четници јашу на коњима преко неког поља? Сећам се да је била баш моћна сцена.

После неки глупак пуца на њих, дал Смоки или већ тако нека вечита будала, али опет најимпресивнији приказ четника у кинематографији.
    Јел то нека Неретва или Сутјеска?

Не знам, нисам гледао те партизанске.

Ниједан једини.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1379

Их, чак ни Јула Бринера као... не сећам се, мајора Гузу Гологузог?

Које су паре те будале бацале да саме себе величају, то је стварно... чак ни садашњи Нурсултани не ангажују Бреда Пита да их глуми.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Optimista sam ... Mislim da ce ovo dobro ispasti .. Gaga Antonijevic i Natasa Drakulic su patriote .... Bice tu i jakih glumackih imena siguran sam ..

Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Их, чак ни Јула Бринера као... не сећам се, мајора Гузу Гологузог?

Које су паре те будале бацале да саме себе величају, то је стварно... чак ни садашњи Нурсултани не ангажују Бреда Пита да их глуми.
    Skup film ,ALI GA je gledalo rekordnih 350 miliona ljudi za nas film.Tako da je dosta i zaradio.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1379

Па јесте, гледало га је 700 милиона људи, јер су га пустили 35 пута у Југаславији.

Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Па јесте, гледало га је 700 милиона људи, јер су га пустили 35 пута у Југаславији.
    Nije ne preteruj, Imas imdb sve filmove u svetu koliko kostaju koliko su zaradili u Jugoslaviji ga je gledalo 4,5 miliona ljudi sa placenim ulaznicama.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1379

4,5 милиона у Југославији платило улазнице, а у остатку света 345 милиона гледалаца.

Како бих те сад лупио по тој глави, баш имаш среће што су компјутери a non-tactile experience.

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    483

Bolelo ih uvce, nisu njihove pare pa da brinu kako će da ih potroše, nego samo bahato...
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

4,5 милиона у Југославији платило улазнице, а у остатку света 345 милиона гледалаца.

Како бих те сад лупио по тој глави, баш имаш среће што су компјутери a non-tactile experience.
    Sta te muci, Pa dovoljno je sto je bio skup svih tih poznatih glumaca pa da privuce gledaoce. Slusao sam bas ovog Gagu Antoniujevica kako prica da Azija samo gleda ako ima neki americki top glumac, Nista ih drugo ne interesuje,Mislis da ce da idu da gledaju Mikija Manijlovica ili Sergeja Trifunovica, Podji od sebe kada vidis neki film iz istocne Evrope elegantno ga preskocis a gledas bracu KOEN jel tako.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Ovo je pravo cudo kako je Gaga skupio pare za ovaj projekat .. jer su srpsko stradanje i srpske pobede oduvek bili zabranjena tema u svetu filma i serija i kod Tita a i kod DOS-manlija ..

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

NJemac je to bato neće to na dobro izići.

Slične teme

1. Predrag Antonijević sklopio budžet za film, "Avala" producent
    Autor Sotir zvani djubre u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.07.2017., 10:10
  2. glasajte: PREDRAG STOJAKOVIC ili DEJAN BODIROGA
    Autor *NEVENA* u forumu Košarka
    Odgovora: 197
    Poslednja poruka: 27.11.2004., 20:59
  3. Film o street race-u from titaniumboyz mostar
    Autor mazamali u forumu Automobilizam
    Odgovora: 2