Dogovor socijalnih radnika - obustavljaju rad iz protesta

комшија

Stara legenda
Poruka
89.975
http://rs.n1info.com/a282907/Vesti/Vesti/Protest-kolega-zbog-tragedija-u-centrima-za-socijalni-rad.html

Dogovor socijalnih radnika - obustavljaju rad iz protesta

skup-podrske.jpg


U znak protesta zbog događaja u kome su dve osobe ubijene, a tri socijalna radnika ranjena, kolege su se okupile u sredu oko 19 sati ispred Centra za socijalni rad u Rakovici. Kako N1 nezvanično saznaje, od četvrtka kreću jednočasovne obustave rada u svim odeljenjima centara za socijalni rad u Beogradu.

Kako N1 nezvanično saznaje, obustave rada planirane su za period od 14h do 15h. Biće održani sastanci u svim odeljenjima, a prema nezvaničnim informacijama - sindikati traže potpunu obustavu rada.

Radi se o dogovoru sa skupa podrške, a konačne zahteve dva sindikata će dogovoriti u četvrtak.

Prema rečima pojedinih od zaposlenih koji se se našli na skupu u sredu, jedan od razloga što protestuju jeste i neispunjavanje uslova koji su socijalni radnici još odavno tražili, među kojima je i postavljanje obaveznog obezbeđenja na ulazu u svaki socijalni centar, što do sada nije urađeno a smatraju da bi sprečilo ovakve događaje.

Ministar za socijalna pitanja Zoran Đorđević je rekao u sredu, na konferenciji za novinare nakon tragedije, da će dati nalog da se pojača fizičko-tehničko osoblje u centrima, a ministar policije je dodao da će se pojačati broj patrola u blizini.

Naša ideja je da se bar to viđanje u kontrolisanim uslovima izmesti iz Centra, mi nemamo bezbednosnih uslova da bismo to sproveli, niti imamo dovoljne kompetencije, jer se radi o osobama sa kriminalnim dosijeima, o psihijatrijskim bolesnicima, rekla je za N1 Mirjana Veljović iz Republičkog sindikata socijalnih radnika Srbije

Dragoslav Platić iz UGS Nezavisnost kaže da je sistem u raspadanju zadnjih 20 godina. "Delatnost socijalne zaštite je na repu svih društvenih delatnosti u Republici Srbiji... Jedan od predloga je da se uvede policijsko dežurstvo u toku radnog vremena, i taj će predlog oba sindikata podržati", naveo je

Jedna socijalna radnica puštena na kućno lečenje

Kako nezvanično saznajemo, socijalna radnica koja je zadobila posekotine po leđima i rukama je operisana, ali doktori nisu mogli da joj spasu prst. Još jedan od troje povređenih - muškarac, posečen je po licu, a hirurzi nisu uspeli da saniraju povredu nerva koju je tom prilikom zadobio.

VMA je saopštio da je treća pacijentkinja, nakon zbrinjavanja, puštena na kućno lečenje. Druge dve osobe su van životne opasnosti, naveli su i dodali da je socijalne radnike posetio ministar Zoran Đorđević i načelnik VMA.

Podsetimo, jedan muškarac star oko 30 godina ubio je suprugu i sina i nožem ranio troje radnika na parkingu Centra za socijalni rad Rakovica.

Napadač je uhapšen, a ministri pravde i policije su saopštili da se radi o osobi koja je bila osuđivana, kao i da se sve dogodilo tokom vraćanja deteta koje je boravilo kod njega nekoliko dana.

Ovo je drugi slučaj u kratkom vremenu da se dogodi stravično ubistvo u centrima za socijalni rad. Slična nesreća dogodila se na Novom Beogradu, kada je muškarac od 47 godina kamenom ubio ženu, naočigled troje maloletne dece.Nakon toga je izvršio samoubistvo, bacivši se pod voz na Tošinom brodu.
 
Meni je izuzetno zao zbog svega sto se desilo pa i njima, ali vise bih ih cenila kad bio strajkovali zbog uzroka a ne posledice....nego ovako ispada kao da im dodje zgodno da u ovim letnjim danima skrate svoje radno vreme.

Mislim da im nije bila namera da skracuju radno vreme, ali da su bez mozga i da je na ovo sve trebalo na vreme da se misli je istina.

Sve se ovo delom desava jer su nam mediji puni pomija tipa Parova, otvvorenih pisama i slicnih govana koja truju naciju decenijama.

Dakle da, leci uzrok a ne posledicu.
 
Meni je izuzetno zao zbog svega sto se desilo pa i njima, ali vise bih ih cenila kad bio strajkovali zbog uzroka a ne posledice....nego ovako ispada kao da im dodje zgodno da u ovim letnjim danima skrate svoje radno vreme.

А да су штрајковали због узрока (претпостављам да мислиш на превентивни штрајк, пре него што се ово десило, да ли би их и тада оптужила да крате своје радно време? Сигурно би. Зато мораш да разумеш зашто нису раније, већ сада ушли у штрајк.
 
Mislim da im nije bila namera da skracuju radno vreme, ali da su bez mozga i da je na ovo sve trebalo na vreme da se misli je istina.

Sve se ovo delom desava jer su nam mediji puni pomija tipa Parova, otvvorenih pisama i slicnih govana koja truju naciju decenijama.

Dakle da, leci uzrok a ne posledicu.

Ne verujem da je to glavni uzrok, mada jeste jedan od...

Stvar je u podizanju standarda, boljim medjuljudskim odnosima gde se na siromastvo nece gledati kao na balast i sramotu, vec ukljucenje u sve zivotne i socijalne aktivnosti, to je uzrok. "Pink" i "Parovi" samo su jedan od pokazatelja da se tako ne radi, aline jedini, kamo srece da je jedino to.

- - - - - - - - - -

А да су штрајковали због узрока (претпостављам да мислиш на превентивни штрајк, пре него што се ово десило, да ли би их и тада оптужила да крате своје радно време? Сигурно би. Зато мораш да разумеш зашто нису раније, већ сада ушли у штрајк.

Procitaj opet sta sam napisala, da ne strajkuju zbog sustine, sto je njihova obaveza kao socijalnih radnika, vec da bi sebe zastitili, a ne i same socijalne slucajeve da do toga ne dolazi.
 
Procitaj opet sta sam napisala, da ne strajkuju zbog sustine, sto je njihova obaveza kao socijalnih radnika, vec da bi sebe zastitili.

Па не штрајкује се из неких алтруистичких разлога, већ за боље услове рада. Ни радници Фиата не штрајкују због мира у свету, него због услова рада. А овима су двоје колега случајно извукле живу главу, а обоје добили трајне деформитете од повреда ножем. У ситуацији кад су им главе у торби, баш и не могу да штрајкују због мира у свету.
 
Па не штрајкује се из неких алтруистичких разлога, већ за боље услове рада. Ни радници Фиата не штрајкују због мира у свету, него због услова рада. А овима су двоје колега случајно извукле живу главу, а обоје добили трајне деформитете од повреда ножем. У ситуацији кад су им главе у торби, баш и не могу да штрајкују због мира у свету.

A zasto ne bi strajkovali (i) iz altruistickih razloga, pa to im je poziv? (na stranu sada ovo)

Nikad se nisu udruzili da strajkuju zbog bede koju vidjaju godinama, ali zato zbog sebe, da (sto u ovom slucaju jeste opravdano, ali gde je njihova sira odgovornost?)
 
Шта, бре, они обустављају???

Рад?

Па, они да раде свој посао до овога не би долазило.

Глумци обични, нису се они насекирали што је већ н-ти муж убио жену и дете у чији су случај били укључени, него се забринули за личну безбедност.
 
Шта, бре, они обустављају???

Рад?

Па, они да раде свој посао до овога не би долазило.

Глумци обични, нису се они насекирали што је већ н-ти муж убио жену и дете у чији су случај били укључени, него се забринули за личну безбедност.

Upravo tako, da oni rade kako treba, do ovoga ne bi ili bi mnogo manje dolazilo, i ne samo do ovoga.
 
u prirodi birokratije je da sto amnje radi ono sto joj je posao, da se siri, po nadleznostima i broju angazovanih, i da se grcevito brani u slucaju nekog ispitivanja ili ovakvih nezgoda

soc radnici ce da krive policiju, policija ce da krivi ministra, jer im fali ovo i ono, ministar ce da krivi tuzica i sudove, a oni ce da krive socijalne radnike, sio mi ga djura, vrteska

u stvari su svi krivi sto ne rade ssvoj posao kako valja, a i nsiu krivi sto je nekom ludaku doslo da ubija sopstveno dete i bivsu suprugu

ogorcen sam zbog moguce zloupotrebe ovog slucaja na forumu za pootrebe ds i kurirske grupe
 
u prirodi birokratije je da sto amnje radi ono sto joj je posao, da se siri, po nadleznostima i broju angazovanih, i da se grcevito brani u slucaju nekog ispitivanja ili ovakvih nezgoda

soc radnici ce da krive policiju, policija ce da krivi ministra, jer im fali ovo i ono, ministar ce da krivi tuzica i sudove, a oni ce da krive socijalne radnike, sio mi ga djura, vrteska

u stvari su svi krivi sto ne rade ssvoj posao kako valja, a i nsiu krivi sto je nekom ludaku doslo da ubija sopstveno dete i bivsu suprugu

ogorcen sam zbog moguce zloupotrebe ovog slucaja na forumu za pootrebe ds i kurirske grupe

Какав, бре, ДС, какве ово има везе са политиком?

Социјалци никада не раде свој посао, ко год да је на власти.
 
Ja pisem o necem mnogo sirem, a ti ako si ogranicen, a jesi, uzdrzi se od daljih pitanja.

Ма, кад се тражи кривац, онда ја нејлашке да се пише шире и уопштено.

Ал, онда кад у свој тој твојој ширини загребемо по површини, онда испада много компликованије.
 
Kakav bre covece DS, DS je davna proslost, ako je uopste i za vajdu bilo spominjati ga.

- - - - - - - - - -

Ма, кад се тражи кривац, онда ја нејлашке да се пише шире и уопштено.

Ал, онда кад у свој тој твојој ширини загребемо по површини, онда испада много компликованије.

Pa bas zato sto jeste komplikovanije treba "zagrebati ispod povrsine" a ne gledati posledicu i gurati pod tepih vazne stvari.
 
Какав, бре, ДС, какве ово има везе са политиком?

Социјалци никада не раде свој посао, ко год да је на власти.

citaj sporije

socijalna sitaucija se u drustvu kreira decenijama

ubica ima 43 godine, znaci stasao je u doba ds rezima, radio sta je radio, u doba ds rezima i postao kakav je postao u doba ds rezima

stotine hiljada otpustenih u doba ds rezima - nisu se svi snasli i dobro zaradjuju. cilj tranzicije je bio stvoriti tranzicionog gubitnika, omiljeni dinkicev izraz ponovljen na dnevniku hiljadama puta, a tranzicioni gubitnik na kraju tranzicije zivi losije. ocito je da ovaj ubica nije tranzicioni dobitnik, pa se time uspostavlja direktna odgovornost onih iz ds rezima koji su smanjivali sredstva sa socijalne sluzbe, i onih koji nisu razvijali srpsku privredu pa narod nije imao gde da se zaposljava

verujem da ti je ovo komplikovano. ma ne sekiraj se, sa te gabri
 
citaj sporije

socijalna sitaucija se u drustvu kreira decenijama

ubica ima 43 godine, znaci stasao je u doba ds rezima, radio sta je radio, u doba ds rezima i postao kakav je postao u doba ds rezima

stotine hiljada otpustenih u doba ds rezima - niu se svi snasli i dobro zaradjuju. cilj tranzicije je bio stvoriti tranzicionog gubitnika, omiljeni dinkicev izraz ponovljen na dnevniku hiljadama puta, a tranzicioni gubitnik na kraju tranzicije zivi losije. ocito je da ovaj ubica nije tranzicioni dobitnik, pa se time usposstavlja direktna odgovornost onih iz ds reziam koji su smanjivali sredstva sa sovijalne sluzbe, i konih koji nisu razijali srpsku privredu pa se nerod nije imao gde da zapasljava

verujem da ti je ovo komplikovano. ma ne sekiraj se, sa te gabri

Ако ћемо тако, што му ова власт није помогла?

Као што запошљавају своју војску, што није запослила и њега, ако је то прави разлог?

Ено, силне фабрике поотвараше, морамо да увозимо раднике.

Ти ћеш некоме о интелигенцији.
 
ma u redu je, pametna si ti. pametnija od mene

primer kuca se moze srusiti za 5 minuta - mislim na ds rezim i devastiranje srpske privrede

ali kucu ti da napravis od plate treba ti bar jedan ceo radni vek - mislim na sadasnju srpsku vlast koja ima nezahvalan zadatak upravljati onim sto je ds rezim razorio. i bar se na dnevniku zalazu za otvaranje radnih mesta a ne likuju da je prodata ta i ta firma kao onomad boze derikoza

i dalje mislim, ma verujem da ti je ovo komplikovano. ne sekiraj se, sa te gabri
 
ma u redu je, pametna si ti. pametnija od mene

primer kuca se moze srusiti za 5 minuta - mislim na ds rezim i devastiranje srpske privrede

ali kucu ti da napravis od plate treba ti bar jedan ceo radni vek - mislim na sadasnju srpsku vlast koja ima nezahvalan zadatak upravljati onim sto je ds rezim razorio. i bar se na dnevniku zalazu za otvaranje radnih mesta a ne likuju da je prodata ta i ta firma kao onomad boze derikoza

i dalje mislim, ma verujem da ti je ovo komplikovano. ne sekiraj se, sa te gabri

Како ти је "залагање у дневнику за отварање радних места" главни аргумент, не бих даље.
 

Back
Top