Kako biti uspjesan zavodnik?

Pa volim ja i druge stvari da im radim. :flert:


Ko te je pitao?
Ako hoćeš da budeš dobar zavodnik, pre svega treba da slušaš, a ne stalno da pričaš o sebi, šta ti voliš, šta ti voliš nekome da radiš itd.

Ja sad odoh u kafanu, a ti razmisli o ovome šta sam ti rekla, gledaj neke francuske filmove, recimo, tamo ne mrze žene, možda pokupiš neku dobru foru od njih.
Ja bih recimo krenula od Trifoa, Čovek koji je voleo žene, pa bih nastavila sa njihovom produkcijom kroz sedamdesete, osamdesete, devedesete, sve do današnjeg dana... Videćeš, jako zanimljiva kultura, svi se stalno švalerišu, i svi srećni i zadovoljni :) Pozz
 
I onda nek ide u Francusku da muva nešto. Samo nek pazi da se ne razočara što nije ko na filmu.
Imaš dva pristupa: budeš ono što ona traži (pa slušaš) ili tražiš one koja kakvim nesrećnim slučajem vole takve kao ti (te pričaš). Oba imaju svojih dobrih i loših strana, i niti jedan nije ispravan nit pogrešan. I na kraju se svode: oš da budeš 'zavodnik': petljaš se sa ženama, neš da budeš: ne petljaš se sa ženama. A tek ako znaš kako da podeliš klincima sitno za sladoled da idu okolo i deru se ponovo radi bioskop, čudo jedno.
 
Kad imate kolegu zavodnika…




Skoro u svakoj firmi postoji neko ko će od starta saletati osobe suprotnog pola. Takvom šarmeru radno mesto predstavlja poligon za nove osvajačke poduhvate pa, osim ako niste raspoložene za kratkotrajnu, površnu vezu, nije loše znati kako da se zaštitite od njegove neželjene pažnje.
sedenje-dvoje-posao-616x407.jpg
Foto: StartupStockPhotos/Pixabay.com
S ovakvima treba biti oprezan od samog početka, jer oni ne gube vreme. Čim se prvi put pojavite u firmi, ljubazno će vam ponuditi da vas provedu kroz kancelarije i upoznaju sa svima (ako ne znate o čemu se radi, neće vam biti jasno zašto vas ljudi koji vas prvi put vide gledaju sažaljivo), nakon tri dana predložiće odlazak na kaficu, posle nedelju dana na ručak, i tražiće priliku da načine prvi korak. Prolazak kroz kancelarije i upoznavanje s budućim kolegama su korisni; sve dalje pozive, ukoliko uključuju da u njima budete samo vas dvoje, trebalo bi odbiti.
Obratite pažnju i na mejlove koje dobijate od takvog kolege. U mejlovima je moguće biti znatno provokativniji nego što bi se čovek usudio da bude u direktnom kontaktu, a da vam to ipak deluje relativno zabavno i neobavezno, toliko da čak, zabave radi, uzvratite istom merom – što, naravno, bude shvaćeno kao „zeleno svetlo“. Plus, ovakav način provociranja zavodniku štedi vreme, jer mu vaš odgovor jasno i brzo stavlja do znanja da li ima ili nema šanse da uspe. Zato bi vaš odgovor trebalo da bude jasan i nedvosmislen – mada ne i uvredljiv, pošto se ipak radi o osobi s kojom ćete poslovno sarađivati.

Ne podnose svi neuspeh u zavođenju dobro, pa se nemojte iznenaditi ako o vama krenu tračevi, ako taj kolega počne da spletkari protiv vas… Pokušajte da se ne iznervirate, da sve podnesete što mirnije i sa što više dostojanstva. Neće ni to večno trajati, već samo dok se ne pojavi nova osoba na koju će „šarmer“ moći da se baci, što znači nova koleginica.
 
I? Šta ti to govori? Zašto onda nema samopouzdanja onaj koji je lep ili pametan nego onaj kojem finansije nisu problem, kako ti kazes?
Ovo mi vise zvuci kao da je neka zena pisala zbog tih fraza koje one koriste kada govore o ovakvim stvarima "samopouzdanje, stav, kako zracis, energija..." i slicni termini a da ih pitas da ti to objasne i sta te reci znace u tim kontekstima - naravno nemaju pojma.
Eto, ti bi mogao da mi objasnis, kako se to samopouzdanje stice na posten i dobar nacin trudom i radom a kako na zao nacin gazenjem preko drugih, politika i slicno. Ali pazi - samopouzdanje, ne pare. Ako vec govoris o samopouzdanju a ne parama.
A znam ja puno takvih likova koji pucaju od tog samopouzdanja ali nemaju finansije da to izguraju pa samo ispadaju smesni. Startuju tako te zgodnije ribe jer misle tako kao ti ali ih one samo ismeju i mečkare njima. Onda nadju neku mučenicu kod koje prodju i onda su u fazonu "naljubio devojaka kao vila iz oblaka".

Sve je stvar ukusa. Zgodnija riba - sta je to? To je licni ukus. Recimo, jedna moja bivsa duga veza je najzgodnija cura koju sam ikada sreo (bez preterivanja), a nimalo se atraktivno ne oblaci i ne ponasa, tako da je nikada nisu ni startovali lovatori (niti je ona jurila ikada tipove sa kesh-om), cura ciju lepotu mozes videti samo na nudistickoj plazi, jer samo tu se otkriva.
Velikoj vecini je sinonim zgodne ribe neka full-namontirana, sto yebozovnije obucena, u skladu sa trendom odevanja pri izlasku u ove moderne hipsterske kafanice gde je rakijica 250 dindzi.

No, da se vratimo na temu: ako si pametan i imas samopouzdanja, nemoguce je da nemas kesh-a. Kada kazem samopouzdanje, ne mislim na samopouzdanje pri muvanju cura, vec pri SVEMU u zivotu - to podrazumeva da imas i mudda za sve, ne samo da pridjes curi. Takvi likovi lako nalaze posao, i lako zarade lovu.

Kompletno samopouzdanje se stice tako sto, najpre, upoznas sebe.
Ovde 99% muskaraca ne bi imali mudda da odu u gej kafic i popiju pice, jer nisu sigurni u sopstvenu seksualnost, a kamoli nesto drugo u zivotu da urade za sta treba pravo samopouzdanje.

Jednostavno, sve to ide u paketu - ako jesi, jesi, ako nisi onda yebigga....
 
Poslednja izmena:
Kako biti uspjesan zavodnik. Prvo treba definisati rijec "zavodnik". Onda kad dobijemo definiciju na to, ono sto se danas smatra za "zavodnika" otprilike, treba odgovoriti trebamo li uopste biti zavodnici, takvi danasnji, ili bilo kakvi. Kako da se muskarac ponasa, sta da prica da to prolazi kod zena? Ako oce da bude "uspjesan zavodnik" treba prvo da zna da se prilagodjava valjda, da zna da "zavodi" razlicite tipove zena. Da za sve njih ima adekvatan ulaz i stav. Sta ja znam. Zavodjenje. Sama ta rijec po sebi ima prizvuk...laganja,glumljenja,prevodjenja zednog preko vode. Moras imati samopouzdanje, do maksimuma, pricati najekstremnije gluposti ali vjerovati da si genije. Moras biti drzak sa stilom. E humor. Humor je jedna od najvaznijih stvari valjda. Moras biti prost sa stilom. Moras se glupirati, biti povrsan tj. "zabavan". Moras imati ili "pricu" ili izgled ili pare. Sjecam se jedne situacije, slusamo ja i drugar lika koji prica sa jednom djevojkom, kako on progovori, mi se pogledamo, smijemo, slusas neke gluposti koje nikad nisi cuo do tad,retardirane krajnje, medjutim ona klima glavom, smije se, slusa ga sa paznjom sve super....Ode ona, ostani mi, ispraznila se basta kafea..uleti mi u pricu s tim likom i njegovim drugarima..ispostavi se da je lik izuzetno obrazovan, nacitan, informisan itd...Eto, kod zena uglavnom prolaze gluposti. Da je bilo sta sa njom pricao o onome o cemu je sa nama, nikad mu ne bi dala telefon.
Muskarac prema potencijalnoj djevojci, ili djevojci sa kojom je u vezi ili supruzi, treba da se ophodi kao prema sestri, majci. Najboljem prijatelju.
Treba biti iskren i prirodan, ja sam ranije glumio ovo i ono, nema od toga nista. Covjek treba da se ozeni i da se bavi porodicom, sve ostalo su iskusenja ka rusenju celije drustva, porodice/drzave.
Ne znam ni zasto uopste odgovaram na ovu temu.
 
potrebno je imati što više društvenih veza, što širi krug prijatelja i prijateljica
potrebno je te veze održavati i negovati, iz njih se rađaju prilike da sretneš i razgovaraš sa većim brojem žena
potrebno je umeti razgovarati
potrebno je nešto malo vremena i novca
uglavnom, to je to
 
Meni govore neki zenskarosi da se ne treba prilagodjavati zenama vec imati stav.
to je tacno kad je rec o nekim sustinskim stvarima, tu nema odstupanja od svog pravca jer tu onda srece nema

ako treba odustati od sebe da bi se bilo sa nekim tu nema buducnosti

- - - - - - - - - -

Ne smes biti clan foruma krstarice i ne smes se zadrzavati na pdfu muskarci...
to ostavlja trajne posledice :sad2:

- - - - - - - - - -

Znam bas dosta zena koje su se udale za momke koji nisu stambeno obezbijedjeni, ili imaju slabo placen posao. Znaci, ima stvari koje su im bitnije od novca.
tacno, ali je ova klasika sa novcem odlican izgovor da se odgovornost skine sa sebe

- - - - - - - - - -

Pa jel jesu ili nisu? Lik koji ima nereseno stambeno pitanje i koji je shodno tome nasao neku, naravno, ispod prosecnu zensku za brak nikako nije zavodnik. Zavodnik je onaj koji ima prodju kod vecine zena i koji bukvalno moze da bira. Koliko ti takvih znas a da uprkos tome imaju slabo placen posao i nereseno stambeno pitanje? Sve se na kraju svede na pare i drustveni polozaj, nemoj da te lazu.
sta su kriterijumi?

- - - - - - - - - -

Taj sto ima slabo placen posao i nereseno stambeno pitanje moze biti Apolon ali tesko da ces takve videti sa lepim i zgodnim devojkama pogotovo da vrte neke lepotice i menjaju, tako da tu vazi "koliko para toliko i muzike".
Imam jednog druga koji eto tako vazi za zavodnika jer ga pogresno percipiraju zbog cinjenice da cesto menja zene, medjutim on je skromnijeg materijalnog stanja a te devojke su uglavnom ispod proseka maksimalno do proseka, nikada ga nisam video sa nekom iole lepom devojkom.
prilicno trzisno postavljena situacija
 
I? Šta ti to govori? Zašto onda nema samopouzdanja onaj koji je lep ili pametan nego onaj kojem finansije nisu problem, kako ti kazes?
Ovo mi vise zvuci kao da je neka zena pisala zbog tih fraza koje one koriste kada govore o ovakvim stvarima "samopouzdanje, stav, kako zracis, energija..." i slicni termini a da ih pitas da ti to objasne i sta te reci znace u tim kontekstima - naravno nemaju pojma.
Eto, ti bi mogao da mi objasnis, kako se to samopouzdanje stice na posten i dobar nacin trudom i radom a kako na zao nacin gazenjem preko drugih, politika i slicno. Ali pazi - samopouzdanje, ne pare. Ako vec govoris o samopouzdanju a ne parama.
A znam ja puno takvih likova koji pucaju od tog samopouzdanja ali nemaju finansije da to izguraju pa samo ispadaju smesni. Startuju tako te zgodnije ribe jer misle tako kao ti ali ih one samo ismeju i mečkare njima. Onda nadju neku mučenicu kod koje prodju i onda su u fazonu "naljubio devojaka kao vila iz oblaka".
to nisu fraze, to je istina

nije univerzalno sta nekome daje samopouzdanje
posto ti smatras da je novac izvor samopouzdanja, ne mozes da shvatis da je nekome vaznije sto je pametan, ili lep, ili obrazovan, ili sportista ili bilo sta drugo sto bi neka zena (a ima raznih) mogla da ceni

podela zena na sponzoruse i mucenice
ti prezires mucenice, sponzoruse preziru tebe
mozda bi ti pomoglo da malo preispitas sta mislis o ljudima, i muskarcima i zenama
mislim, za tebe bi bilo dobro, ali mozes i ovako da pljuckas sa bezbedne distance ako ti je to lakse nego da rizikujes i pridjes drugom ljudskom bicu kao osobi, a ne kao potrosacu

- - - - - - - - - -

Taj sto ima samopouzdanje bez pokrica je nabedjen pa zato i ispada smesan. U sustini ljudi vrlo dobro znaju sta se vrednuje i ceni i ukoliko imaju te pozeljne kvalitete onda imaju i samopouzdanja jer su svesni da su pozeljni.
relativno je to
medju sponzorusama jedan intektualac je neko ko nije privlacan, a moze da bude izuzetno privlacan drugoj vrsti zena koja je ravnodusna prema sportistima npr.
smesan je onaj ko se obraca pogresnim osobama
slican se slicnom raduje

- - - - - - - - - -

Не заноси се, пријатељу, није баш све тако. Ти очигледно мало генерализујеш, а ко генерализује тај обавезно греши. Зато ја у принципу и не волим генерализације.

Наравно да није тачно да су паре најважније и да све девојке и жене јуре за парама и само их то занима и само их занимају људи мушкарци који имају паре. Није то увек тако, нарочито не у крају у коме ја живим. Ето, ја знам дечка који није имао ни пуно пара, увек нешто кубурио за посао, али зато кад изађе у град, он по три-четри девојке нахвата. И ружне и лепе, и богате и оне које баш и нису. Тако да није све у парама, он сам каже ,,ма џабе ти паре, ако ти брате немаш фору и причу". А и сам сам се уверио да паре нису најважније.

Не ваља кад се генерализује тако, а искрено шта зар мушкарци не јуре за парама? Па сви данас јуре за парама, то је општа појава. Не спорим ја да нема онаквих примера какве ти помињеш, има их свакако, али кажем ти, не треба генерализовати.
tako je lakse, nema rizika, unapred imas izgovor, unapred optuzis sve zene i onda sta ima veze sto te nece neko ko je ionako bezvredan
cista samoodbrana
 

Back
Top