Народ је на "ивици"?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.358
ДА ли су ова убиства у медијима само у медијима зато што су сада све информације доступне или је народ далеко нервознији и незадовољнији па је ово само манифестација огромног а прикривеног незадовољства, кога појединци нису ни свесни?

О чему се заправо ради? Имам једну теорију о којој сам почео да размишљам кад су Ањушку Брнабову поставили за квазипредседника Владе. Онда је кренула прича по страним медијима како је СРбија конзервативно друштво и како ће тешко да прихвати геј премијерку...бла..бла...а ја баш мислим да Србија није конзервативно друштво, бар ништа више од већине других европских земаља и да се Ани не замера сексуална орјентација, већ то што није изашла на изборе, што није добила гласове народа, што је марионета, што се није доказала на месту министра, а само Вучић и неки маргиналци истичу небитну ствар, каква је сексуално опредељење. И као пример да је Србија конзервативна, а самим тим и нетолерантна према геј људима наводи се пример што сваке године (генерално, без разлога) полиција празни град и не да никоме да се појави док гејеви шетају на паради, а наводи се пример 2001. године кад су навијаши излупали гејеве који су те 2001. пре 16. година правили параду, први пут.

Онда сам мало размишљао о том догађају, и зашто се десио. Пар месеци пре тога је био један од највећих, а можда и највећи обрачун навијача звезде и партизана на дербију. Тј. дерби 15.10.2000. године, у коме су се навијачи крвички тукли, мада су звездаши и партизановци често прве комшије, другови из школске клупе и сл. Да ли су заиста Срби хтели да леше гејеве на првој паради, и да се навијачи туку? Мислим да су та два догађаја у ствари само манифестација незадовољства у народу који утиче на спиху а који подразумева низ стресних догађаја и генерално, лош живот појединаца. Ова два догађаја, који посматрани сами по себи могу да се тумаче на један начин, али ако их стаивмо у контест, да је дерби био десет дана након петог октобра, да је нешто мало пр етога било бомбардовање, тешка економска криза, десетогодишњи период ратова, санкција, пада БДП, зарада, хиперинфлације и сл. у ствари, пре бих рекао да се народу скупљало и скупљало и да се некада негде, само од себе покаже, та прикривена агресија, за коју често нисмо ни свесни да је поседујемо. Због тешких ситуација у земљи, људи су скупљали незадовољство, па га манифестовали на различите начине, а измеђуосталог и агресијом на фудбалској утакмици (као никада раније или касније) или на геј паради, или свуда тамо где је у ствар ибило прилике, али ето...ови догађаји су значајнији за медије и наше памћење.

Мислим да се у ствари у народу скупља незадовољство кога сви ми у ствари нисмо свесни. Сви су сиромашнији, сви су све више параноични, сви се осврћу преко рамена, не знајући зашто, али нико не примећује да генерално нешто много није у реду. Кад се акумулира незадовољство, изаћи ће на велико.
 
Naravno i ocigledno da SISTEM SMRDI OD VRHA DO DNA !!!


U kontrolisanim medijima se pusta slika i prica o "BOLJITKU"... a u stvarnom zivotu to je ocigledno daleko daleko od toga...mozda bi ispravniji bilo reci da smo u BOL-ITKU...


I onda kad imas tako ocitu kontradiktornost izmedju serviranih prica i stvarnog zivota...onda naravno da narod puca...jer ventila nema nigde...

Sve je LAZ, izbori su sistematski kradeni i preko sluzbi se organizovano kradu vec decenijama, tako da oni vise ne igraju nikakvu ulogu niti ventil niti su u dodiru sa stvarnim zivotom...

Mediji su BOLESNI i pod kontrolom i to takodje vise nema veze sa stvarnim zivotom...

Dakle obican covek vise nema nigde pristupa...a oni labilniji i skloni psihopatologiji odlaze u ekstrem jer ustvari kopiraju brutalni i jednako bolesni sistem...

Radnici strajkuju i to strajkuju za robovlasnicku platu...a robovlasnici uz pordsku kolonijalnih nam upravitelja im ne daju ni toliko...


I sta da ocekujes u takvoj ludnici?



...
 
Poslednja izmena:
Naravno i ocigledno da SISTEM SMRDI OD VRHA DO DNA !!!


U kontrolisanim medijima se pusta slika i prica o "BOLJITKU"... a u stvarnom zivotu to je ocigledno daleko daleko od toga...mozda bi ispravniji bilo reci da smo u BOL-ITKU...



I onda kad imas tako ocitu kontradiktornost izmedju serviranih prica i stvarnog zivota...onda naravno da narod puca...jer ventila nema nigde...

Sve je LAZ, izbori su sistematski kradeni i preko sluzbi se organizovano kradu vec decenijama, tako da oni vise ne igraju nikakvu ulogu niti ventil niti su u dodiru sa stvarnim zivotom...

Mediji su BOLESNI i pod kontrolom i to takodje vise nema veze sa stvarnim zivotom...

Dakle obican covek vise nema nigde pristupa...a oni labilniji i skloni psihopatologiji odlaze u ekstrem jer ustvari kopiraju brutalni i jednako bolesni sistem...


...

Е то је посебно погодно тло за слуђивање целог народа. Са једне стране му се пуни глава да је све боље и боље, а организам осећа да је све горе и горе.
 
86Fxv8p.jpg


Dobro došli u kulturalni marksizam. Narod u Srbiji nema putokaz. Nema vođu. Nije ujedinjen. Nema jakih porodica. Fear-mongering u medijima svakodnevan. Promovisanje iskrivljenih vrednosti koji nam još više slamaju duh i dele nas iz dana u dan. Nema osećaja pripadnosti. Nema ideologije, samo puka borba za vlašću. Borba za moć isključivo zbog materijalnih vrednosti je dovela Srbiju tu gde jeste. Suverenitet nemamo niti bi bio dozvoljen zbog globalizacije koja je uzela maha. Ali uskoro će doći vođa koji će spasiti Srbiju i Evropu od propasti u koju je judeo-masonerija gura. On čita ove redove zajedno sa vama.
 
Мислим да се у ствари у народу скупља незадовољство кога сви ми у ствари нисмо свесни. Сви су сиромашнији, сви су све више параноични, сви се осврћу преко рамена, не знајући зашто, али нико не примећује да генерално нешто много није у реду. Кад се акумулира незадовољство, изаћи ће на велико.

Веома ТАЧНО !!!
 
Dobro došli u kulturalni marksizam. Narod u Srbiji nema putokaz. Nema vođu. Nije ujedinjen. Nema jakih porodica. Fear-mongering u medijima svakodnevan. Promovisanje iskrivljenih vrednosti koji nam još više slamaju duh i dele nas iz dana u dan. Nema osećaja pripadnosti. Nema ideologije, samo puka borba za vlašću. Borba za moć isključivo zbog materijalnih vrednosti je dovela Srbiju tu gde jeste. Suverenitet nemamo niti bi bio dozvoljen zbog globalizacije koja je uzela maha. Ali uskoro će doći vođa koji će spasiti Srbiju i Evropu od propasti u koju je judeo-masonerija gura. On čita ove redove zajedno sa vama.

Има истине у овом тексту!!! :ok:
 
Dobro došli u kulturalni marksizam. Narod u Srbiji nema putokaz. Nema vođu. Nije ujedinjen. Nema jakih porodica. Fear-mongering u medijima svakodnevan. Promovisanje iskrivljenih vrednosti koji nam još više slamaju duh i dele nas iz dana u dan. Nema osećaja pripadnosti. Nema ideologije, samo puka borba za vlašću. Borba za moć isključivo zbog materijalnih vrednosti je dovela Srbiju tu gde jeste. Suverenitet nemamo niti bi bio dozvoljen zbog globalizacije koja je uzela maha. Ali uskoro će doći vođa koji će spasiti Srbiju i Evropu od propasti u koju je judeo-masonerija gura. On čita ove redove zajedno sa vama.

:ok::worth:
 

Позитивно је да размишљаш о томе.
Негативно је што су ти резултати тог размишљања за сада још увек погрешни, јер "навијаш" за једну страну.
Још увек немаш храбрости да се суочиш са неким заблудама, које те ометају да сагледаваш овакве феномене објективно.
Али, на добром си путу.
Мени је ово о чему причаш сасвим јасно, али не пада ми на памет да ти ишта даље сугеришем.
То је нешто до чега мораш да дођеш сам, иначе нема вредност.
 
Позитивно је да размишљаш о томе.
Негативно је што су ти резултати тог размишљања за сада још увек погрешни, јер "навијаш" за једну страну.
Још увек немаш храбрости да се суочиш са неким заблудама, које те ометају да сагледаваш овакве феномене објективно.
Али, на добром си путу.
Мени је ово о чему причаш сасвим јасно, али не пада ми на памет да ти ишта даље сугеришем.
То је нешто до чега мораш да дођеш сам, иначе нема вредност.

Роки, а зашто не смеш јасно и гласно да напишеш (добро, не пише се гласно) да теби у ствари смета што је у мом посту некако провучено да су се најгоре ствари у Србији које су људе убијале у појам дешавале баш у време власти црвено-црне коалиције, а затим поново у периоду црно-црвене коалиције. А ти си љубитељ црвено-црне коалиције. Ево, мало ћу да те утешим. Овај други период (црно-црвена коалиција) почиње још 2008 године, само, у далеко мањој мери, а креће да галопира кад су се ови твоји вратили на власт.

Опет, било ти је глупо то да кажеш, јер је тема далеко шира од ускостраначких препуцавања.

Генерално, свако може неки други период зла које се наноси народу да наведе, ал' суштина је та. Годинама, можда деценијама се сакупља незадовољство у нашим душама, а да ми тога нисмо ни свесни.
 
Sve je to zato sto u Srbiji nema zakona, pa su na vlasti oni koji bi trebalo da su u zatvoru, a na ulici su oni koji bi trebalo da su u ludnici.

Ko je kriv - narod ! .. jer je to dozvolio.

Za slobodu/prava se mora svakodnevno i na svakom mestu boriti, ne dolazi to samo od sebe, onako "na guzove" kako to pasalucani preferiraju u svim fazama zivota. :D
 
Alter_Ego
А ти си љубитељ црвено-црне коалиције.
:lol: О овоме сам говорио.
Пошто сам оплео по твојим политичким миљеницима- ти си, по жутој инерцији и опробаном механизму пришио етикету како сам ја "љубитељ" Стендал-коалиције, што је, напросто- нетачно. Суштина је само да их сматрам мањим штеточинама од жутих; брљали су и они, и објективном читаоцу онога што сам овде до сада писао то није могло да промакне. Али, ти ниси објективан.
твоји вратили на власт.
Нема мојих. Моји не постоје.
Мани се тог манира да дискусију схваташ као нешто у чему треба победити, па тако твој став постаје истина. То је суштински проблем западњачког поимања политичке расправе; сила истину само потисне, и она се увек враћа, јача него пре, и осветољубива.
Заступаш неке погрешне премисе, и то није никакав проблем, само по себи; људи смо, грешимо, неко нас је добро слагао, бар лажова данас имамо, врхунских.
Проблем настаје када одустајање од грешке доживљавамо као лични пораз, а упрво је супротно- то је највећа победа.

Опет, било ти је глупо то да кажеш, јер је тема далеко шира од ускостраначких препуцавања.
Тема је одлична, а ја сам понудио оквир у коме би дала најбоље резултате, и понудила неке сврсисходне резултате, што је овде, због паточошке потребе многих дискутаната за свађом- веома редак случај.

Годинама, можда деценијама се сакупља незадовољство у нашим душама, а да ми тога нисмо ни свесни
Потпуно сагласан.
Помињеш "црвену еру"; можеш само мислити како је било потомцима четника, усташа, љотићеваца и осталих, док су им црвени туцали рогове, иако је бар 99% њих било потпуно невино; по истом механизму се све то радило и касније, а ради се и данас. Ко је власт, прво се побрине да сатанизује све који су му претња.
Ја лично- решење видим у апсолутном и строгом мораторијуму на све те полемике, јер су људи овде врло склони да спроводе такве "вербалне и психолошке" одмазде над својим неистомишљеницима.
Ти си :lol:, рецимо, и често сам те "калпио" због политичких ставова; али, признај- давао са ти и репке, јер си у тим "окршајима" увек задржавао границу ван зоне примитивизма и тривијалних свађа. Један си од ретких са којима се може и нешто смислено поразговарати, и поред неслагања.
И напредујеш у тој способности, евидентно; још кад се решиш те "жутице"-:lol:- небо је достижно...:lol:
Тема; беда овде траје деценијама; изнурује то... Слаби и карактере, таложе се фрустрације, перспективе све црње, и твој осећај је сасвим логичан.
А како ће се све завршити- не знам.
Мој "осећај" је да нисам оптимиста; то наталожено незадовољство може да пробије кад-тад, и да од једног малог, на изглед небитног ицидента, по пинципу "ефекат лептира" изазове општи хаос...
 
Роки, наведи нам догађаје, ситуације и разлоге и време дешавања истих, који утичу на стање (под)свести народа из кога произилази латентно незадовољство.

Ево неколико. - Хиперинфлација (91-93), рат на Косову и Метохији (98-99), ратови у окружењу (91-95), агресија НАТО пакта (99), пети октобар (2000), покрадени избори у којима је откривена крађа (96 на 97), светска економска криза (2008 - )... настави низ.
 

Back
Top