A jel imate osecaj

Gost377586

Veoma poznat
Poruka
11.136
Da ljudi cesto konstruisu teorije da opravdaju sopstveno nezadovoljstvo i neuspehe..I da im te teorije omogucavaju da im ego bude zadovoljen jer prebacuju krivicu sa sebe na druge,ili je bar ravnomerno ne dele...
I kako se to leci?Eto mozda pomognete nekom....:lol:
 
Da ljudi cesto konstruisu teorije da opravdaju sopstveno nezadovoljstvo i neuspehe..I da im te teorije omogucavaju da im ego bude zadovoljen jer prebacuju krivicu sa sebe na druge,ili je bar ravnomerno ne dele...
I kako se to leci?Eto mozda pomognete nekom....:lol:

normalni ljudi teze da nesto nauce iz nekog tog svog iskustva..ako su pogresili npr da skapiraju gde su pogresili da ne bi pogresili opet..nisu to odbrambeni mehanizmi nego oni neophodni zivotni.

krivica po pravilu ne pomaze nikome..narocito bacanje krivice na sebe..kontraproduktivno je
 
Da ljudi cesto konstruisu teorije da opravdaju sopstveno nezadovoljstvo i neuspehe..I da im te teorije omogucavaju da im ego bude zadovoljen jer prebacuju krivicu sa sebe na druge,ili je bar ravnomerno ne dele...
I kako se to leci?Eto mozda pomognete nekom....:lol:

jao.... chek da prnem :rotf:

- - - - - - - - - -

:sad2:A taman sam teo da ti dam savet da to ne radiš...:mrgreen:

tema je o tebi kako si **** kejdza dok je komponovo fortrtitri pa si kivan sto te nije potpiso ko inspiratora
 
imam osećaj da ovaj što zloupotrebljava Šilea ima 1000 klonova..ogorčena sam.

zaebavas ko oni na dvvd da sam fosil jer mi kosa bela a osedeo sam sa 27 god... prica je zanimljiva iz vise uglova jer se tog dana desilo nesto sto me je oblikovalo da budem ovo sto sam danas... bila je sredina novembra, bio na zeleznickoj stanici putovao u bugarsku sa ekipom, u rodno mesto anastasa jovanovica o kom sam radio dokumentarac... setao stanicom i cekao voz da udje na peron... totalno odsutan u jednom trebutku sam prisao do ivice i zbog urodjenog niskog pritiska mi se zavrtelo u glavi i strmoglavih se na shine. nesposoban da se pomerim gledao sam vagone koji se priblizavaju... tad sam potpuno izgubio svest.

kada sam se povratio snimatelj i reditelj mi nesto govore i krste se i vode me do stanicnog ogledala da se vidim... umalo nisam umro, kosa mi bila skroz bela, kao sneg. od tog dana sam i prestao da starim, prve bore, rana na ledjima od noza iz tuche, oziljak od operacije, sve ostalo, ali van toga novo-nista...telo isto kao onda, kondicija ista, lekara nisam posetio ne pamtim...pre oko osam godina kada sam doziveo dva stresa za redom taj proces ne znam ni kako bi ga nazvao, naglo se prekinuo i danas osecam 4 deceniju... ali, ne plasim se, deda mi umro sa 107, pradeda sa 98 i imo 10 cerki...a o aurama i karmickom koje otad snimim za pola minuta u nekom, necu, jer nije tema a knjigu mogu u dahu da napisem.

moz sad da kazete e marlone ne kenjaj, a tad si se probudio ili ono e onda je mrmot zavio... al sve je ziva istina... taj dan, 14 novembar, slavim otad svake godine kao drugi rodjendan. na taj dan cu i da krepam jednog dana u to sam ubedjen, al ce se gdja smrt do tad solidno nacekati posto zna kolko sam zilav i ne dam joj se :lol:
 

Back
Top