Aristokratske mudrosti

Skoro me je klinac pitao
zašto je boks plemenita veština ?

Objasnih mu da je to zato što je bokser sam u ringu.

Posle sam mu objasnio i to
da su sve antiaristokratske revolucije bile
Gomila protiv Eksluzive.

Pitao me dalje
šta Gomilu drži na okupu,
rekoh mu da je to prdež.

Kako ?

Pripadnici Gomile kad su bili mali
voleli su da se sa braćom i sestrama zavuku pod jorgan
i prde, prde ...

Ko lepše prdne - taj je bio naročito cenjen !

I sad kad Gomilaš oseti usamljenost
ili neku drugu ugroženost
odmah potraži Gomilu.- ili prdne ili priča o tome.

Aristokrate se razbeže,
a slični se oduševe,
pa navale i oni da prde ...

U moderno doba
za Gomilaše postoje i grupe pri psihijatrijskim dnevnim bolnicama,
pa kad se osete nevoljeno u ovoj savremenoj svetskoj mašini
tu se okupljaju
izvrnu svoje gaće i šupkove,
i pokažu grupi svu svoju intimu.

To im pomaže,
ponovo se osete pripadnicima Gomile,
a psihijatri objašnjavaju
da je to iznošenje pred Gomilom svog prljavog veša,
ustvari potpuna paralela onom prdenju iz detinjstva.
 
Skoro me je klinac pitao
zašto je boks plemenita veština ?

Objasnih mu da je to zato što je bokser sam u ringu.

Posle sam mu objasnio i to
da su sve antiaristokratske revolucije bile
Gomila protiv Eksluzive.

Pitao me dalje
šta Gomilu drži na okupu,
rekoh mu da je to prdež.

Kako ?

Pripadnici Gomile kad su bili mali
voleli su da se sa braćom i sestrama zavuku pod jorgan
i prde, prde ...

Ko lepše prdne - taj je bio naročito cenjen !

I sad kad Gomilaš oseti usamljenost
ili neku drugu ugroženost
odmah potraži Gomilu.- ili prdne ili priča o tome.

Aristokrate se razbeže,
a slični se oduševe,
pa navale i oni da prde ...

U moderno doba
za Gomilaše postoje i grupe pri psihijatrijskim dnevnim bolnicama,
pa kad se osete nevoljeno u ovoj savremenoj svetskoj mašini
tu se okupljaju
izvrnu svoje gaće i šupkove,
i pokažu grupi svu svoju intimu.

To im pomaže,
ponovo se osete pripadnicima Gomile,
a psihijatri objašnjavaju
da je to iznošenje pred Gomilom svog prljavog veša,
ustvari potpuna paralela onom prdenju iz detinjstva.


Odlicno, za desetku. Slazem se.

- - - - - - - - - -

Zato se kaze "nemoj da mi prdis".
 
Trebalo bi napraviti drustvo koje bi funkcionisalo po principu strogih kazni, u uslovima okupacije, ali koje bi bilo ujedno i dobrovoljno. Dobrovoljnost bi se ogledala u prihvatanju progonstva iz drustva ukoliko odbijes da izvrsis kaznu nad samim sobom. Formalno bi pocinjala polaganjem zakletve prilikom stupanja u punoljetstvo. Znaci, imas izbor ukoliko uvrijedis nekog, ili da se selis ili ides na dvoboj. Za najteze prestupe progonstvo ili samoubistvo (ukoliko odbije, progon citave porodice).
 
Poslednja izmena:
"Imam potrebe i ne biram nacin da ih zadovoljim: izbirac - otirac" - rob
"Imam potrebe, ali ja odlucujem prema mojim dalekoseznim ciljevima kad je za njih vrijeme, ako treba, cekacu godinama samo da ostvarim zacrtano. Stvaralacka sloboda ili smrt!" - gospodar
 
Nietzsche je bio za to da se samo bolji ljudi razmnozavaju. Velikoj vecini ne bi bio dozvoljen brak (kao institucija za stvaranje dobrih ljudi), nego samo konkubinat sa zabranom zaceca. I aristokratama bi bio potreban konkubinat, jer kad stupe na javne duznosti oni ne treba vise da se bave sobom, nego drustvom, pa je zbog toga potrebno da su u tom trenutku vec dovoljno iskusni u ljubavi i seksualnosti. Time se ne bi poremetilo trenutno stanje na terenu, gdje velika vecina ne zeli da ima djecu, znajuci kakvi su, a zene im sluze samo za trenutno seksualno zadovoljenje.
 
Očigledno je da Niče nije znao čemu služi život i da bi takvim ograničenjima zaustavio životni proces i anulirao svrhu postojanja istog u ovom svetu.
Nije shvatio da je i on došao do nekakvog, koliko toliko, dubljeg uvida u život zahvaljujući tome što niko pre njega nije postavio uslove koje je sam predlagao.
Zabraniti nekome da radi na sopstvenoj evoluciji svesti, onako kako je sami Kreator zamislio, možemo reći da je čak pogubnije od nacizma.
I tako imamo da su većina loših rešenja u ovom svetu nastala iz dobrih namera mnogih koji nisu razumeli život.
 
Lupetas. Ranije se itekako vodilo racuna ko s kim i kad smije i moze da stupi u brak. Samo sto vi moderni anarhisti zelite da podvalite svog kreatora kao nekog cija volja se oduvijek postivala.

Skok svesti kod ljudi se dogodio po određenom pitanju onog trenutka kada su se mladi izborili za svoje pravo da sebi biraju partnera umesto da im ga nameću roditelji.
Taj skok svesti je tražio svoju realizaciju u životu jer su mladi dosegli stupanj kada su sazreli da prihvataju odgovornost za svoje postupke po datom pitanju.
Ovo bi ljudi koji se bave filozofijom trebalo da shvataju.

Onaj ko se bavi filozofijom trebalo bi da ima razvijenu svest i počne uočavati kroz život one detalje koji prolaze kroz promene zahvaljujući upravo skoku svesti po datim pitanjima.
U tome i jeste svrha bavljenja filozofijom ili duhovnim razvitkom.
Šta više, dobar filozof je uvek žedan novih saznanja i nikada ne odbacuje ništa pre nego o tome dobro kontemplira.
Zašto?
Zato što kroz proces kontemplacije dobija razumevanje sa svoje unutarnje strane, iz Sebe kao Bića/Duše. Takvo znanje je jedino vredno znanje, sve ostalo su samo informacije, osim ako nisu aktivnim životom stečena iskustva.
 
Koji skok svijesti? Kod mladih? Kod dojencadi? Mislis, kad nemaju o cemu da razogovaraju, pa se samo seksaju i pijance, to je skok svijesti? I kad umiru od dosade, jer nemaju nista u glavi da rade nesto drugo sem zivotinjskih potreba. Koga zamlacujes? Takve kao ti treba u kamenolom, pa tamo demonstriraj svoju svijest.
 
Kad bi čovečanstvo spalo na opstanak po Nitcheovim iluzijama izumrlo bi, ma, posle treće generacije. Nije Bog tolika budala ko ti i tvioj Nitzchov. Najnestabilniji sistemi su sa najmanje parametara. A Nitzche čovečanstvo upravo svodi na to. Treba da si prezadovoljan što je Bog i budalama dao izuzetno važanu u opstanku čovečanstva!
 
Sta ima stoka izumiruca da govori o opstanku? To sto rulja moze da zapali barut, pa sad trazi socijalnu pomoc da ne bi palila? Kad bi barut odgajao djecu i cinio ih jakima, onda bi i stoka mogla da odlucuje o buducnosti. Trebalo bi vratiti stoku u torove, dok nije unistila sve.
 
Zasto ljudi nisu svjesni sebe, nego o sebi pretpostavljaju da je sve neobjasnjivo, intristicko, intuitivno? Zato sto im je svijest zakrzljala. Jedan psiholog rece da su vlasnici kucnih ljubimaca uske svijesti, a od njih se najvise mozemo pouciti o emocijama i tzv. emocionalnoj inteligenciji, odnosno gluposti, jer da bi se imale emocije ne treba nimalo mozga, nego mozak treba onima oko njih, da bi im pomagali i priskocili u pomoc, kad god se nadju na kraju puta i zaplacu.

Kod emotivaca je najizrazenija vjera u gene, jer nisu imali porodicu, pa ih je okolina modelirala i stvarala prema svom oblicju, a danas je okolina sve samo ne homogena.

Pa ni kod onih koji su imali porodicu nije izrazena svijest o sebi, nego i tu se uticaji cesto preplicu i gubi se uspomena na to odakle su nam dosli stavovi kojih se drzimo, a oni su tu kao ptica koja se iznenada pridruzila jatu.

Zbog toga djeluje da su sjevernjaci dosta svjesniji samih sebe, jer im hladna klima onemogucuje veliku drustvenu interakciju, pa su vecinu svojih stavova mogli primiti iskljucivo unutar porodice. U novije vrijeme se tu uplice i skola, odnosno javno obrazovanje, te se samosvijest razvodnjava, ali oni koje su odgajali Nijemci starog kova, koji nisu ni isli u skolu, znaju tacno odakle poticu mnogi stavovi kojih se drze odvajkada. A ti stavovi stvaraju navike. I onda, kad se sretnu razne navike dolazi do povrede, uvrede, neslaganja, kao kad se djevojka zaljubi, pa joj ljubav ne bude uzvracena, a bila je u vezi.

I sta sad da radi covjek u svijetu koji postaje sve vise mali, mijesan, javan, neumjeren? On u njemu mora ili pogubiti sve stavove, ukoliko i dalje vjeruje u gene i intuiciju, ili mora postati svjestan raznih kultura, odgoja i stavova, i odrediti im odgovarajuce mjesto na ljestvici vrijednosti, i u nasoj dusi, jer navike su snaga, ali samo onda ako su u nasoj okolini one prihvatljive. Sta sad vrijedi biti ratnik kad je rat odbacen, a glupost i samoismijavanje svuda oko nas prigrljeni?

Tezak problem za nesvjesne ljude, a raj za kulturne i multikulturne.
 
Emocionalna inteligencija je sposobnost da razumes svoje i tudje emocije. To znaci biti svestan svojih emocija (i tudjih.) To znaci da je emocionalna inteligencija neka vrsta samosvesti.
Tako da uospte ne razumem tu tvoju potrebu da pljujes po tom pojmu.
To sto Dragoljub stalno pominje kako tkz. Niceanci nisu emocionalni inteligentni ne crni sam pojam.
Dragoljub je dezurna budala koja ima za cilj da zbunjuje i generalno sabotira ljude.

Inace kod vlasnika kucnih ljubimaca ne vidim niti malo emocionalne inteligencije.
Uglavnom ono sto vidim to je neprirodno poistovecivanje sa zivotinjama.
Recimo, cesto vidim vlasnike kako oblace svoje kucne ljubimce.
Gde je tu emocionalna inteligencija?
Kako mozemo da kazemo za nekog ko tretira zivotinje kao ljude, tj. kao nesto sto nisu, da je emocionalno inteligentan?
Ne mozemo. Za tog nekog mozemo samo da kazemo da je zesca slepcina.

Zene bi trebale po nekom prirodnom pravilu da budu emocionalno inteligentnije od muskaraca ali to danas cesto nije slucaj.
Estrogen kod zena danas ne uspeva.
One gravitiraju ka poslovima kao sto su medicinske sestre . . .
Udji ti danas u dom zdravlja i opazi prvu medicinsku sestru na koju naidjes.
Sve je to nadrndano, isfrustrirano, pobesnelo.
 
Emocionalna inteligencija je sposobnost da razumes svoje i tudje emocije. To znaci biti svestan svojih emocija (i tudjih.) To znaci da je emocionalna inteligencija neka vrsta samosvesti.
Tako da uospte ne razumem tu tvoju potrebu da pljujes po tom pojmu.
To sto Dragoljub stalno pominje kako tkz. Niceanci nisu emocionalni inteligentni ne crni sam pojam.
Dragoljub je dezurna budala koja ima za cilj da zbunjuje i generalno sabotira ljude.

Inace kod vlasnika kucnih ljubimaca ne vidim niti malo emocionalne inteligencije.
Uglavnom ono sto vidim to je neprirodno poistovecivanje sa zivotinjama.
Recimo, cesto vidim vlasnike kako oblace svoje kucne ljubimce.
Gde je tu emocionalna inteligencija?
Kako mozemo da kazemo za nekog ko tretira zivotinje kao ljude, tj. kao nesto sto nisu, da je emocionalno inteligentan?
Ne mozemo. Za tog nekog mozemo samo da kazemo da je zesca slepcina.

Zene bi trebale po nekom prirodnom pravilu da budu emocionalno inteligentnije od muskaraca ali to danas cesto nije slucaj.
Estrogen kod zena danas ne uspeva.
One gravitiraju ka poslovima kao sto su medicinske sestre . . .
Udji ti danas u dom zdravlja i opazi prvu medicinsku sestru na koju naidjes.
Sve je to nadrndano, isfrustrirano, pobesnelo.

Ako mala beba razumije emocije, kakva je to "inteligencija" potrebna? Nego, radi se o ponizavanju uma i razuma kod onih koji ciljaju na tu vrstu "inteligencije". Od nas se zahtijeva da budemo glupi, jer i bog takve pomaze!

Pustite devojčice da govore: »biti dobar znači, ono što je lepo i dirljivo u isti mah«. Kažu da ste bez srca: ali vaše je srce pravo, i ja volim stid vaše srčanosti.

To je feministicka pohlepa za moc koja izmislja inteligenciju tamo gdje je nema ili je zanemariva.
Posebno su kontradiktorne u tome sto tvrde da su majke i one koje su se posvetile odgajanju "pileceg mozga".
U redu je razumjeti potrebe male djece i izaci im u susret na pravi nacin, ali zahtijevati od odraslih muskaraca da razumiju djecije emocije ili emocije zakrzljalih socijalistkinja i vlasnica kucnih ljubimaca, to prevrsava svaku mjeru. Mi treba da budemo mame odraslim djevojkama!

Naravno da je ovo zrno razuma koje je potrebno da se razumije ponasanje zivotinja u emocionalnom opsegu. Sta imaju zivotinje sem emocija?

I gdje ti je ta intuicija? Mozes li se osloniti intuitivno na sve ono sto su tvoji preci mogli i znali? Mislim, odvaljujete se vi geneticari da sve zvoni.
 
Preveliku važnost pridajete čoveku...
A on je samo jedna od životinja...Propadljiva kao i sve vrste...
Ništa to niti je božansko niti večno-sve je to od danas do sutra i idimi-dođimi...
Onaj tamo oligarh ruski nalapao silno bogatstvo,a onda ga sastavio šlog i sad kao zombi "uživa " u tom bogatvu
i svim mudrolijama ničeanaca ,šopista,hegelovaca,teslađija i drugih pokojnih ni fosila više...
 
Emocija je vec znak nerazumijevanja situacije. Zasto sad obrtati stvar pa zahtijevati razumijevanje emocija umjesto situacije? To je tipicno za praznoglavce koji zahtijevaju da njih razumiju a da oni ne moraju da razumiju situaciju. Kao npr, svi oni koji misle da se Nicea moze razumjeti "intuitivno", bez ucenja klasicne filologije, jer je i on kobojagi bio intuitivan i nije ni znao sta pise. Sve su to nametljivci koji zele da nametnu jednakost izmedju pametnih i glupih. Ili sto bi neki rekli silovatelji: :hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf:
 

Back
Top