Nova nacija............
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Nova nacija............

Primećen član stefan (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

Question Nova nacija............

Srbi su ostavili pretke,koren,veru pravoslavnu,ne ljube Hrista i otdzbinu,vec papu i Evropu te se namece pitanje kad se otseces od korena,da li smo mi isti narod ,srodnici srpskih vitezova ,velmoza ,knezova i postenih seljaka,ili smo kvazi evropljani koji treba da dobijemo ime nove nacije,kao srbi poturice koji su sad bosnjci,muslimani,ili kako vec...........
    Čaaačak......Čaaaačak....šumadiski rock end roll,to je život moj i tvoj........oj,Moravoooooo ooooooooj.....ha......

Učlanjen
    11.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: Nova nacija............

Sta je kvevropci,krijete glave od istine.........da ne vredimo ni tri pare.........bez da se ponovo slozimo i obozimo i na bezboznu Evropu zaboravimo......
    Čaaačak......Čaaaačak....šumadiski rock end roll,to je život moj i tvoj........oj,Moravoooooo ooooooooj.....ha......

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stefan
    Srbi su ostavili pretke,koren,veru pravoslavnu,ne ljube Hrista i otdzbinu,vec papu i Evropu te se namece pitanje kad se otseces od korena,da li smo mi isti narod ,srodnici srpskih vitezova ,velmoza ,knezova i postenih seljaka,ili smo kvazi evropljani koji treba da dobijemo ime nove nacije,kao srbi poturice koji su sad bosnjci,muslimani,ili kako vec...........
    pa shta? ko da su ti vitezovi,velmoze i knezevi bili bolji od evropskih ili bilo kojih...seljaci ko seljaci,brinu se za zemlju i stoku...i mi smo evropljani oduvek,ne shvatam poentu tvog posta.sta predlazes?da obucemo viteshke oklope,zasuchemo macheve i navalimo na turke?batice,21.vek je

Učlanjen
    11.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

BATICE TI SI PO OPREDELJENJU EVROPSKI PAGAN,DOK NE SHVATAS STA COVEK ,OVDE SRBIN,GUBI ULAZECI U DRUSTVO BEZ BOPGA,DOK PREDNOSTI ULASKA U EVROPU NISAM PRIMETIO,BAR NE ZA SRBE

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

je li zilote da napravimo mi vremeplov i da se vratimo u 13 ili 14 vek u doba velmoža i kmetova?

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

to STEFAN
    ne verujem nesto popovima,samim tim mislim da nemamo bash mnogo toga da izgubimo...uostalom,ne razumem ljude koji imaju neprestani poriv da "spasu sve"...ko je od takvih uopste trazio "spasenje"???zasto mislish da imash pravo da drugima odredjujesh kako ce ziveti?ko te je na to ovlastio?mozda "gospod bog" personalno...meni ne smeta tvoja potreba za bogom,to je normalno i ljudski,ali zasto se trudis nametnuti to svima?mozda ja ne osecam takvu potrebu i mozda to ni ne treba
    najpametnije bi za ovaj narod bilo postupiti po onoj narodnoj :"kud svi turci tu i mali mujica",jer para vrti...a u sushtini gotovo svake politike su pare,novci,lova,kesh....zaboravi na ideale...toga nigde vishe nema...vec gledaj od cega cemo ziveti,ti,ja,svi ljudi u ovoj zemlji...demagogija i prazna busanja u grudi junacke nikog nisu nahranile.valja misliti na zivot ovozemaljski.a koga to ne interesuje,manastiri vala zvrje prazni,ima pustinja koliko ti srce ishte,pecina,suma i ostalih mesta za spoznaju boga i istine...pa neka takvi zapale tamo,a nas koji volimo zivot neka puste na miru...poshteno bi bilo

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Po čemu ja to nisam Srbin zato što sam za ulazak Srbije u Europsku Uniju i što se vatreno zalažem za približenje Pravoslavne Crkve (kojoj pripadam) sa Rimokatoličkom????
    Vrijeme nacionalromantizma je, kao i vrijeme vitezova i knezova prohujalo sa vihorom......

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tražeći_ljubav
    Po čemu ja to nisam Srbin zato što sam za ulazak Srbije u Europsku Uniju i što se vatreno zalažem za približenje Pravoslavne Crkve (kojoj pripadam) sa Rimokatoličkom????
    Vrijeme nacionalromantizma je, kao i vrijeme vitezova i knezova prohujalo sa vihorom......
    slazem se.vreme je da popovi naprave jedinstven HOLLY CHURCH ENTERPRISE,utvrde pravila daljeg poslovanja i dogovore se oko raspodele teritorije jednom za svagda

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Krajnje besmislena tema.

Slične teme

1. Religija = Nacija???
    Autor Jacob u forumu Religija
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 21:06
  2. Nacija i mediji
    Autor dark-erka u forumu Filozofija
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 07.10.2007., 02:05
  3. Amerikanci (Nacija)
    Autor Marin55 u forumu Politika