Naučnici: Hemoterapija zapravo dovodi do širenja ćelija raka!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Naučnici: Hemoterapija zapravo dovodi do širenja ćelija raka



Iako se hemoterapija dugo koristi za ubijanje ćelija raka i zaustavljanje rasta tumora, nova studija tvrdi upravo suprotno.
Naučnici kažu da hemoterapija kao lek čini stanje gorim, jer može dovesti do širenja ćelija raka što uzrokuje naprednije tumore.


ngrrma.jpg




"Hemoterapija je samo kratkoročno rešenje, jer hemoterapijski lekovi povećavaju mogućnost migriranja ćelija raka na druga mesta u telu", navodi tim naučnika sa Medicinskog koledža "Albert Ajnštajn" Unverziteta Ješiva iz Njujorka koji je sproveo istraživanje.

Istraživanje sprovedeno na miševima pokazalo je da je broj ćelija karcinoma koji kruže u krvotoku povećan nakon hemoterapije.

Doktor Džordž Karaganis, glavni autor studije, izjavio je za britanski Telegraph da rezultati studije ne znače da osobe koje boluju od raka treba da izbegavaju hemoterapiju, već da treba pomnije pratiti kretanje tumora.

Jedan od pristupa predlaže ukidanje hemoterapije nakon uočavanja povećanja krvnih markera i hirurški zahvat, nakon čega bi usledila postoperativna hemoterapija u obliku pulule ili intravenoznog dripa.

Ovo je prva studija koja je precizirala način širenja raka dojke, ali nije prva koja je ukazala na to da hemoterapija može podstaći sekundarni rak (oznaka za metastazirajuću fazu bolesti).

Iako je hemoterapija u teoriji savršena za ubijanje malignih ćelija, najčešće je za to potrebna doza koja bi ubila pacijenta.

Zbog toga lekari prepisuju manje doze čime postižu suprotan efekt, jer to omogućuje ćelijama raka da prežive i postanu imune na lek i da se šire na druge organe.


http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2017&mm=07&nav_id=1281019
 
Poslednja izmena:
Citala sam knjigu na temu joda i raka dojke. Postoji jako puno zena koje su se izlecile sa terapijom jodom. Postoji ogromna internet zajednica zena koje se lece jodom. To su mahom Amerikanke jer su sklonije da probaju alternativna resenja jer je hemoterapija uzasno skupa i ne mogu da priuste, ali koliko sam videla iskustva su dobra i vredi proveriti i probati. Zena ciju sam knjigu citala nije imala ni operaciju, rak joj je nestao.

Citala sam o jodu jer sam ga koristila (za druge stvari) i bilo je interesantno. Jod ne treba sam da se uzima, potrebno je uzimati i druge vitamine i minerale.
Zove se iodine protocol i moze da se nadje online.
 
Kakav jodin protokol, kakve alternative, preporucujes ljudima da se igraju sa svojim zdravljem Ejbisidi?

Znaci svi naucnici sveta su budale jer propisuju hemoterapiju i hirurgiju a sve se to moze izleciti lako uz pomoc "internet zajednice zena", eto kao sto je kod nas npr zajednica tetki, krojacica, frizerki i manikirki okruzena oko Sladjane Velkov i Maje Volk....

I danas je nemoguce skoro u ishrani da nekom fali joda, jer ga svuda ima, ne zivimo na nekom izolovanom ostrvu gde raste samo 1 voce pa samo to svi jedu.

A sto se tice teme, kao i obicno, totalno promasen bombastican clickbait naslov koji nema veze sa mozgom, a sluzi da psiholoski izazove senzaciju :eek: i natera vas da kliknete cak i ako 99% niste hteli, pa cak i ako znate da je to netacno, morate kliknuti da bi procitali i izneli citate, te pokazali nekom da je to totalna glupost sto pise.

I sam istrazivac je ovo izjavio:

"Džordž Karaganis, glavni autor studije, izjavio je za britanski Telegraph da rezultati studije ne znače da osobe koje boluju od raka treba da izbegavaju hemoterapiju, već da treba pomnije pratiti kretanje tumora. "

I ovim je sve receno. Ali naravno sarlatani, alternativci koji su BIOMAFIJA i zaradjuju na unesrecenim, bolesnim ljudima (a pacijenti sa kancerima su im omiljeni za sisanje) ce ovo jedva docekati, da bi se sto vise izhejtovala savremena naucno-zasnovana medicina i ljudi odvratili od nje, a priblizili sto vise sarlatanskim "MIlan Tarotima" koji zaradjuju na ljudima. :rtfm:
 
Citala sam knjigu na temu joda i raka dojke. Postoji jako puno zena koje su se izlecile sa terapijom jodom. Postoji ogromna internet zajednica zena koje se lece jodom. To su mahom Amerikanke jer su sklonije da probaju alternativna resenja jer je hemoterapija uzasno skupa i ne mogu da priuste, ali koliko sam videla iskustva su dobra i vredi proveriti i probati. Zena ciju sam knjigu citala nije imala ni operaciju, rak joj je nestao.

Citala sam o jodu jer sam ga koristila (za druge stvari) i bilo je interesantno. Jod ne treba sam da se uzima, potrebno je uzimati i druge vitamine i minerale.
Zove se iodine protocol i moze da se nadje online.
Ova prica sa jodom i direktnom vezom sa karcinomom dojke prilicno je stara jer nauka pokusava da nadje vezu izmedju visokog procenta
obolelih zena na Zapadu i jako malo obolelih na Istoku (konkretno Japan, Koreja) i tako se stiglo i do joda jer se tamo jede alga, riba, morski
plodovi, kod nas nikako ili nije vredno pomena. Medjutim tog karcinoma skoro da nema ni u crnoj Africi, a tamo ne jedu nista ili se hrane totalno
jednostrano pa tako sve teorije padaju u vodu.
 
Bruzli, ljudi koji su bolesni moraju da nadju lek ili da umru.

Zene koje su bolesne bile su se izlecile. Istina je da ne postoji dobra statistika koju ja znam da citiram, ali stotine zena ili vise koje o svom pozitivnom iskustvu pricaju su dovoljno da covek proba. Ne moze im nista lose biti od joda ako rade taj protokol.

Joda ima i u drugim namirnicama, ne samo u morskoj hrani.
Otkud znate da nema raka u tim nekim africkim zemljama, sokirana sam sa kojom lakocom ce neko samo odbaciti moguce resenje. Necija majka ce umreti od raka dojke. To je zivotna cinjenica. Isto tako je cinjenica da medicina danas nema resenje za rak, a da je hemoterapija skupa tj nedostizno skupa i samo ponekad efikasna. Spustite se na zemlju zdravi ljudi, vasa verzija sveta je drugacija od one bolesnog coveka.
 
Zašto bi se zdrav čovek podvrgavao hemoterapiji, a?

u ww2 su ih podvrgavali - otrovi kojim se danas lece oboleli od raka u ww2 su korisceni za ubijanje ljudi... ok reci ces da je sve stvar kolicine i da je to dozirano ali kako god ni savremena medicina ne tvrdi da su hemo i zracenje lek za rak ali se njima navodno produzava zivot pacijenata
 
u ww2 su ih podvrgavali - otrovi kojim se danas lece oboleli od raka u ww2 su korisceni za ubijanje ljudi... ok reci ces da je sve stvar kolicine i da je to dozirano ali kako god ni savremena medicina ne tvrdi da su hemo i zracenje lek za rak ali se njima navodno produzava zivot pacijenata

Ne postoji univerzalni lek za rak, jer rakova ima više od stotinu vrsta.
Takođe, ne postoji blag i nežan lek, prirodan ili sintetički, koji će ubiti ćelije raka.
 
Citala sam knjigu na temu joda i raka dojke. Postoji jako puno zena koje su se izlecile sa terapijom jodom. Postoji ogromna internet zajednica zena koje se lece jodom. To su mahom Amerikanke jer su sklonije da probaju alternativna resenja jer je hemoterapija uzasno skupa i ne mogu da priuste, ali koliko sam videla iskustva su dobra i vredi proveriti i probati. Zena ciju sam knjigu citala nije imala ni operaciju, rak joj je nestao.

Citala sam o jodu jer sam ga koristila (za druge stvari) i bilo je interesantno. Jod ne treba sam da se uzima, potrebno je uzimati i druge vitamine i minerale.
Zove se iodine protocol i moze da se nadje online.

A ko je autor knjige? Koji naucnik?

- - - - - - - - - -

Isto tako je cinjenica da medicina danas nema resenje za rak

Ovo nije tacno. Nije cinjenica. Ako to ponovis vise puta, nece postati cinjenica. Sta ti konkretno znas o lecenju raka, i kog raka konkretno? Pitam, posto govoris tako generalno o raku, kao da je to upala pluca, pa je jedna jedinstvena bolest (a cak ni upala pluca nije jedna).
 
Poslednja izmena:
Bruzli, ljudi koji su bolesni moraju da nadju lek ili da umru.

Zene koje su bolesne bile su se izlecile. Istina je da ne postoji dobra statistika koju ja znam da citiram, ali stotine zena ili vise koje o svom pozitivnom iskustvu pricaju su dovoljno da covek proba. Ne moze im nista lose biti od joda ako rade taj protokol.

Joda ima i u drugim namirnicama, ne samo u morskoj hrani.
Otkud znate da nema raka u tim nekim africkim zemljama, sokirana sam sa kojom lakocom ce neko samo odbaciti moguce resenje. Necija majka ce umreti od raka dojke. To je zivotna cinjenica. Isto tako je cinjenica da medicina danas nema resenje za rak, a da je hemoterapija skupa tj nedostizno skupa i samo ponekad efikasna. Spustite se na zemlju zdravi ljudi, vasa verzija sveta je drugacija od one bolesnog coveka.
Ali statistike kazu da u razvijenim zemljama ( Danska, Nemacka, UK,Francuska) vecina obololelih i prezivi taj karcinom.
A prezivi uz pomoc savremene medicine, preventive, vakcine protiv raka grlica materice.
Ovde je i nekoliko lekara na forumu, njihova je vizija sveta savrseno drugacija od tvoje jer su svakodnevno u konkatku i sa obolelim ljudima,
ali i sa studijama, farmakologijom, aparatima za dijagnozu i slicno.
 
Ali statistike kazu da u razvijenim zemljama ( Danska, Nemacka, UK,Francuska) vecina obololelih i prezivi taj karcinom.
A prezivi uz pomoc savremene medicine, preventive, vakcine protiv raka grlica materice.
Ovde je i nekoliko lekara na forumu, njihova je vizija sveta savrseno drugacija od tvoje jer su svakodnevno u konkatku i sa obolelim ljudima,
ali i sa studijama, farmakologijom, aparatima za dijagnozu i slicno.

Vakcina protiv raka grlica materica je nova i ne znamo podatke o efikasnosti i naravno rak grlica materice nije isto sto i rak dojke. Licno znam zenu koja je imala rak dojke, operaciju, hemoterapiju, zivi i dalje. Ne znam samo kako ce biti kasnije zbog tih terapija :( tj koji su dugorocni efekti. Isto znam jednog decaka koji je imao tumor na mozgu i imao je dugo hemoterapiju i ne znamo kakve su za njega dugorocne posledice tog lecenja.

Mora da postoji neki bolji nacin da se regulise rak osim tog poznatog

One zene iz moje price su iz USA, a primeri koje licno poznajem su iz Kanade koji su uspesno zavrsili hemoterapiju, sad sam se setila jos jednog slucaja kojeg licno poznajem ovde. Dakle u USA moras sam da platis hemoterapiju, retko ko ima osiguranje koje to pokriva i zato su zene trazile alternativu. Ima puno grupa na internetu kone se bave jodom.
 
Licno znam zenu koja je imala rak dojke, operaciju, hemoterapiju, zivi i dalje. Ne znam samo kako ce biti kasnije zbog tih terapija :( tj koji su dugorocni efekti. Isto znam jednog decaka koji je imao tumor na mozgu i imao je dugo hemoterapiju i ne znamo kakve su za njega dugorocne posledice tog lecenja.

Šta će ti više od podatka da su i ta žena, i to dete, živi?
Zašto si zabrinuta za dugoročne posledice lečenja (koje je rezultiralo izlečenjem)?
Šta bi trebalo da bude alternativa takvom lečenju? Ima li, trenutno, nešto u ponudi... Nešto što će obolelog od raka izlečiti, a da niko ne brine o dugoročnim efektima terapije?
.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ali statistike kazu da u razvijenim zemljama ( Danska, Nemacka, UK,Francuska) vecina obololelih i prezivi taj karcinom.
A prezivi uz pomoc savremene medicine, preventive, vakcine protiv raka grlica materice.
Ovde je i nekoliko lekara na forumu, njihova je vizija sveta savrseno drugacija od tvoje jer su svakodnevno u konkatku i sa obolelim ljudima,
ali i sa studijama, farmakologijom, aparatima za dijagnozu i slicno.

ko pozivi 5 godina bez raka smatra se izlecenim ..ako se ponovo razboli tretiraju ga kao novoobolelog

- - - - - - - - - -

Šta će ti više od podatka da su i ta žena, i to dete, živi?
Zašto si zabrinuta za dugoročne posledice lečenja (koje je rezultiralo izlečenjem)?
Šta bi trebalo da bude alternativa takvom lečenju? Ima li, trenutno, nešto u ponudi... Nešto što će obolelog od raka izlečiti, a da niko ne brine o dugoročnim efektima terapije?

imaju neke alternativne klinike po zapadu na kojima se ljudi lece i gle cuda niko tamo ne misli da je to nesto lose

- - - - - - - - - -

inace jedan americki onkolog je prateci obolele kojima je on postavio dijagnozu dosao do zakljucka da je medju obolelim visa stopa prezivljavanja bila kod onih koji su se okrenuli alternativi - ili u startu ili zato sto je medicina od njih digla ruke
 
A ko je autor knjige? Koji naucnik?

- - - - - - - - - -



Ovo nije tacno. Nije cinjenica. Ako to ponovis vise puta, nece postati cinjenica. Sta ti konkretno znas o lecenju raka, i kog raka konkretno? Pitam, posto govoris tako generalno o raku, kao da je to upala pluca, pa je jedna jedinstvena bolest (a cak ni upala pluca nije jedna).

https://www.amazon.ca/Breast-Cancer-Iodine-Prevent-Survive/dp/1552128849

Ovu knjigu sam procitala, zena je novinar, prica pocinje o tome kako se ona izlecila
https://www.amazon.ca/gp/aw/d/09860...=BKHJ9175VNMQ7NZQX1HR&dpPl=1&dpID=41ZrJUypCSL
I za kraj:
https://www.amazon.ca/gp/aw/d/09660...=V0DH43N47BD7GPXPMY2G&dpPl=1&dpID=91+PbhPA78L
 
Šta će ti više od podatka da su i ta žena, i to dete, živi?
Zašto si zabrinuta za dugoročne posledice lečenja (koje je rezultiralo izlečenjem)?
Šta bi trebalo da bude alternativa takvom lečenju? Ima li, trenutno, nešto u ponudi... Nešto što će obolelog od raka izlečiti, a da niko ne brine o dugoročnim efektima terapije?
.
Mene zanimaju alternative :) jer trovanje ne zvuci bas kao nesto sto bih sebi uradila
Treba da nadju bolji lek, a kada se to desi hemoterapija ce biti kao pustanje krvi nekada. Jako malo ljudi zavrsava visoke skole u zemljama koje su sposobne da iznesu ova istrazivanja. Jako malo npr. Kanadjana zeli da se trudi i zavisi medicinske skole, svi hoce easy money. Mi ovde imamo fenomenalne ljude, isto tako dovoljno novca za finansiranje, ali nedovoljno ljudi da radi sve to.

Nedovoljno ljudi danas zeli da uci i da se trudi, svi hoce instant gratification

- - - - - - - - - -

Moj onkolog je zena koju beskrajno cenim... ona nije bila ni blizu tako arogantna kao vi, divna zena koja pomaze ljudima. I dok nisam stigla do nje i njenog tima niko sa mnom nije normalno razgovarao, svi su bili neke usijane glave jer im je falilo njeno znanje.
 

Back
Top