Neke sličnosti između majmuna i ljudi

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Oni su jedini sisari kojima je rep zakržljao. Palac šake im je odvojen i pokretan. Imaju otiske prstiju...


primat10.jpg



Lice im je golo, bez dlaka, a mužjaci imaju bradu i brkove. U vilici maju 32 zuba. Organi, krvne grupe i telesna temperatura je slična kao kod čoveka. Oboljevaju od istih bolesti kao i čovek. Mozak im je manji nego ljudski, ali je veoma slične građe. Na licu mogu da pokažu emocije, sreću, tugu, ljutnju, zadovoljstvo... Žive porodičnim životom, a ženke brižljivo čuvaju mladunce.

Nije mi jasno zašto mnogi ljudi smatraju da je uvreda nekome reći, ili ka dim neko kaže - “Majmune!” - kad smo svi majmuni? Šta vi mislite?
 
Razloga za uvredu nema, budući da onaj ko želi poniziti drugog time ogoljuje svoje stanje svesti, koje, ispostavlja se, nije baš tako visoko. Da jeste nikada nikog ne bi nastojao da unizi, omalovaži, nipodaštava...

Sa druge strane, telesna sličnost, makar samo u nekim ili mnogim detaljima ne poistovećuje i naša stanja svesti, nas Bića/Duše.
Kako smo svi mi, kao živa bića u svojoj duhovnoj suštini isti, svi smo Bića/Duše, jedina razlika koja je uvek očigledna jeste svest - koja povlači i kapacitet ljubavi.
U tom smislu humano telo je jedino koje omogućuje Biću/Duši - ono što jesmo - da spozna Sebe, bude svestan Sebe i da spozna svog Kreatora/Boga i to još u ovom životu.
Prvi i najvažniji organ koji mora pratiti tu razliku u kapacitetima svesti jeste mozak. On mora biti sposoban, da ima dovoljnu moć primo-predaje između tela i uma i obrnuto.
Važnija, ali nevidljiva razlika je sami um koji je primopredajnik između nas Bića/Duše i mozga.
 
Razloga za uvredu nema, budući da onaj ko želi poniziti drugog time ogoljuje svoje stanje svesti, koje, ispostavlja se, nije baš tako visoko. Da jeste nikada nikog ne bi nastojao da unizi, omalovaži, nipodaštava...

Sa druge strane, telesna sličnost, makar samo u nekim ili mnogim detaljima ne poistovećuje i naša stanja svesti, nas Bića/Duše.
Kako smo svi mi, kao živa bića u svojoj duhovnoj suštini isti, svi smo Bića/Duše, jedina razlika koja je uvek očigledna jeste svest - koja povlači i kapacitet ljubavi.
U tom smislu humano telo je jedino koje omogućuje Biću/Duši - ono što jesmo - da spozna Sebe, bude svestan Sebe i da spozna svog Kreatora/Boga i to još u ovom životu.
Prvi i najvažniji organ koji mora pratiti tu razliku u kapacitetima svesti jeste mozak. On mora biti sposoban, da ima dovoljnu moć primo-predaje između tela i uma i obrnuto.
Važnija, ali nevidljiva razlika je sami um koji je primopredajnik između nas Bića/Duše i mozga.

Ako je po liku svojemu,tad je i Kreator marmun!:lol:
 

Izvanredno. Podseća me na Mikelanđela. On je ovako od kamena pravio veličanstvene skulpture. Bilo je majmuna koji su pravili skulpture od kamena, doduše ne ovako velelepne.

- - - - - - - - - -

Klin se klinom izbija-pivski stomak treba uništavati pivkanima!:per::hahaha:

Komšija, nemoj preterati... :lol:
 
Oni su jedini sisari kojima je rep zakržljao. Palac šake im je odvojen i pokretan. Imaju otiske prstiju...


primat10.jpg



Lice im je golo, bez dlaka, a mužjaci imaju bradu i brkove. U vilici maju 32 zuba. Organi, krvne grupe i telesna temperatura je slična kao kod čoveka. Oboljevaju od istih bolesti kao i čovek. Mozak im je manji nego ljudski, ali je veoma slične građe. Na licu mogu da pokažu emocije, sreću, tugu, ljutnju, zadovoljstvo... Žive porodičnim životom, a ženke brižljivo čuvaju mladunce.

Nije mi jasno zašto mnogi ljudi smatraju da je uvreda nekome reći, ili ka dim neko kaže - “Majmune!” - kad smo svi majmuni? Šta vi mislite?
Pa postoji razlika, jer "dusa" ako postoji i ne bi trebalo da bude vidljiva, i, naravno, prema ponasanju ljudi, sve izgleda (to sto neki izgled mogu da vide samo "okom"...budale) kao da i postoji, filozofski dokazano, medjutim, potrebno je da postoje ti koji sami sebe proglasavaju majmunima pre-olako, da bi probirljive dame, naravno, sto prije mogle da ih otpisu za seks ili prijateljstvo,... licno: ne bi bio ni sa jednom damom koja "padne" dusom pa znam da zna da bi pristala, da nema mene (NARAVNO, SAMO AKO...nebi bilo mene), da bude sa onim koji sebe "proglasava majmunom"...Ja odma zene pitam nesto sto mi dokazuje da li one jesu ili nisu povjerovale u to da treba biti samo sa ovima koji su hrabre volje, pa odoljevaju da, da bi pribavili prijatnosi od "Đavola", prime "ŽIG MAJMUNA" (to je "žig zveri" iz otkrovenja, i namjerno se u otkrovenju Jovanovom majmun naziva "zverju").
 
U svemiru postoji civilizacija slonova naprednija od ljudske. U davnoj prošlosti pripadnici ove civilizacije su posećivali Zemlju, a prastari stanovnici Zemlje su ih smatrali bogovima. I danas u hinduizmu jedan od najslavljenijih bogova, u čiju čast indijci svake godine prave raskošne karnevale i pevaju pesme, je bog Ganeš, sa ljudskim likom i slonovom surlom.

NA SLICI: Bog Ganeš.

s.jpg
 
Šire je gotovo nepoznato da je inteligencija slonova skoro ravna ljudskoj. Nedostaje samo razvijen govorni mehanizam i ruke kao hvataljke da slonovi budu na istom razvojnom nivou kao i ljudi.

Pogledajte pažljivo do karaja ovaj video - sa koliko strasti Indijci svake godine slave Boga Ganeša - Slona.

 

Back
Top