Kako skinuti omot sa rostiljske kobaje?

Više hranljivih materija imaš u omotu tih kobasica nego li u njima samim.

Čak su i viršle kvalitetnije od toga.

Ako kupuješ kobasice,kupujsamo od mesara. Jesu malo skuplje od onih pakovanih iz supermarketa, ali barem znaš da dobijaš kvalitetne otpatke mesa i sojinih ljuspica, a ne mrtve pacove i ''hranu u procentima''.

Na kraju krajeva, napravi sam kobasice, tako znaš tačno šta jedeš i kakav ukus voliš. Treba možda nedelju dana da se nauči ali se isplati.
 
Više hranljivih materija imaš u omotu tih kobasica nego li u njima samim.

Čak su i viršle kvalitetnije od toga.

Ako kupuješ kobasice,kupujsamo od mesara. Jesu malo skuplje od onih pakovanih iz supermarketa, ali barem znaš da dobijaš kvalitetne otpatke mesa i sojinih ljuspica, a ne mrtve pacove i ''hranu u procentima''.

Na kraju krajeva, napravi sam kobasice, tako znaš tačno šta jedeš i kakav ukus voliš. Treba možda nedelju dana da se nauči ali se isplati.


shvatam ja to druze ali to nije poenta teme. poenta je da i tu kobaju od otpadaka hocu da oslobodim omota a treba mi 20 minuta da odvojim omot.
 
Koje je to pakovanje. Nema neke posebne metode.

Većina tih stvari se može skinuti nakon pečenja-prženja...

Od tih tako kupovnih u pakovanju jedino kranjske nešto i valjaju, a one srpske i roštiljske su sve za kantu za smeće.

Imaš prodavnice, male, privatne, koje prodaju tako kobasice iz austrije i mađarske. Drugačije je nego kod nas, dolaze u raznim paketima i amrznute su, ali su veoma ukusne kada se spreme na roštilju.

Ime ne znam, ime je totalno van pameti, ali kobasice su bele sa crnim tačkicama. Malo su ljuće, ali svakako ukusne

barbekju-shashlychnye-bljuda-i-stejki-na-olma-20.jpg


Kvalitet u poređenju sa onim iz Srbije je nebo i zemlja.
 
Većinski soja, nego šta. Ima jedan vegan GMO sojonja na ovom forumu... ubi se da dokaže da je Zemlja ravna ploča... svi mu se smeju... :cepanje:

Zašto uopšte upozoravati ljude na GMO soju? Neka jedu, previše ljudi hoda ovom planetom i taj broj je preko potrebno redukovati. Govorim pežorativno. A soja je, bila ona GMO (93%) ili ne (7%), “odlična namirnica”. Ubija inteligenciju i sposobnost brzog reagovanja na događaje iz okoline. Svi ljudi koji ne znaju šta je HACCP i Codex alimentarius, koji konzumiraju industrijsku hranu iz kutija, treba da jedu soju, jer soja je hrana za stoku, a stoka ne treba da misli. :rida:
 
  • Podržavam
Reactions: N3W

Back
Top