NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dgi0RoUUcAAZEbq.jpg


Franchise star Nikola Jokic expected to agree on five-year, $146.5M max deal with the Nuggets after team option is declined.
 
Pogledajte prilog 497315

Franchise star Nikola Jokic expected to agree on five-year, $146.5M max deal with the Nuggets after team option is declined.

Da, baš sam pročitao u SK da mu je ponuđen maksimalan ugovor za pet godina i u tom periodu će zaraditi 146.5 miliona dolara. Ti si preneo i detalje...
Ukoliko ovogodišnje draft pojačanje Majkl Porter Junior bude zdrav, mogao bi Denver u narednoj sezoni da odigra još bolje i bude siguran kandidat za plej of.
Dva važna igrača su novčano obezbeđena (Haris i Jokić), a Milisap bi trebalo da se potpuno uigra sa udarnom trojkom Denvera - Mari, Haris i Jokić.
 
Sace lebron u voriorse ko durant...ne mozes drugacije do titula

Ipak je odabrao Lejkerse, a ako se Lejkersi ne pojačaju sa još jednom super zvezdom, mogao bi Lebron naredne sezone da izvisi za plej-of, jer sav kvalitet je na Zapadu, konkurencija za plej-of je ubitačna.

Uzgred, Kris Pol je dogovorio 4 godine dil sa Hjustonom za 160 miliona dolara, dok je Pol Džordž produžio vernost sa Oklahomom za 137 miliona u naredne 4 godine.
To su pored Lebronovog i Jokićevog kontrakta, mega dilovi prvog dana jula...
 
Nešto tu oko GSW smrdi još od dolaska Durenta.
Nekada davno, Dankan je pristajao da igra za manju platu, da bi se napravio respektabilan tim.
Ali je ta razlika bila 3,4,5 miliona na 20 dobijenih.
Lebron se dolaskom u Majami odrekao 3 miliona po sezoni da bi zadržđali ekipu i platili Boša.
A sada šatro jedan Kazins igra za 5 miliona, a prethdnu godinu igrao za skoro 20!!!!
Jaka franšiza sa podškom u Silicijumskoj dolini, mnogo toga radi ispod žita, zasigurno.
Platili Kazinsa 5 miliona, kao i Janga????
A Livingston koji moža gde hoće da dobije 10+ miliona igra za 7?
Tompson igra za 17, DUPLO manje od Karija.
Apsolutno nerealno i sasvim nemoguće.

Uostalom ekipa koja Karija, Durenta,Tompsona,Grina, i Igudailu plaća godišnje 120 miliona, što je već veće od salarija, ne može to raditi legalno i regularno, posebno što sad i Tompson očekuje bolji ugovor.
 
Totalno suprotno po meni. Velika je koncentracija kvaliteta na Zapadu dok je Istok nikad gori. Napravio se veliki disbalans između konferencija koji nikad nije bio.

Odgledao sam preseason Boston Klivlend i čini mi se da će Klivlend imati zanimljivu ekipicu. Rodni Hud je konačno odigrao nešto, više kruži lopta, odnosno više su tim nego sa Lebronom. Iako su dobili utakmicu videlo se da je Boston bolji za klasu. Na istoku će Boston i Fila da vode glavnu reč, naravno tu će negde biti i Toronto sa Kavaijem. I to je to od Istoka nažalost.
 
Može da uzme i to ne bi bilo iznenadjenje, ali samo nekim dobrim trejdom, gde će utrapiti Irvinga.
On je dečko vrhunskih karakteristika, nikakve timske igre.
Rodjen za cirkuzantske klubove tipa Njujorka, pa i Lejkersa.
Velika tržišta veliki spektakli i puno para, a rezultat ako stigne stigne.
Kada bi za njega dobili Dejvisa recimo,Embida,De Andre Džordana i kusur, ili tako nešto......
 
Irving je igrač koji je bio ključan šraf u Klivlednovoj tituli, a Boston svakako ima dovoljno timskih/odbrambenih igrača da bi sad strahovao od Irvingove odbrane i nekih neshvatljivih epizoda u napadu.

Ma kakav ključan šraf......Tip je samo ispomoć Lebronu.....Šta je pravio sa Klivlendom dok nije došao Lebron?
Da li se bar približio plejofu?
Lebron je i bez njega igrao finale.
Dobro, nije ovo rasprava o tome ko je od njih bolji igrač.
Ja koliko vidim Boston je na njegovoj poziciji pun timskog kvaliteta: Smart, Rozije, Vanameker, da zakrpi rupe može da odigra i Hayward, čak i Tejtum.
Pod košem na drugoj strani imaju Ala Hortforda, realno matorog za konstantnost cele sezone, te Bejnsa i nemca Tajsa, koji nikako ne mogu biti kvalitet za prsten.
E kad bi Irvnga zamenili sa Dejvisom, ili Džordanom recimo, imali bi konkurentan tim.
 
Večeras kreće NBA konačno. Na otvaranju sezone prava poslastica i derbi Istoka Boston - Filadelfija. Prenos u 2 na SK 1 ili jurite strimove preko Reddita.

Irving je car i neophodan je Bostonu. Trenutno poseduje najveći individualni kvalitet u ekipi a nije egoista i divljak i neko zbog koga će da trpi ekipa, štaviše. Uz Tejtuma očekujem da nosi Boston do velikih visina ove i narednih sezna.
 
Nadam se da se Bostonu nece dogoditi hendikep kao prosle godine da odmah na pocetku izgube nekog od glavnih igraca za celu sezonu

Bice ovo interesantna sezona samo vec se sad vidi da je zapad 100 puta jaci od istoka ... to je barem neko moje misljenje
 
Gledam zapad i jedna stvar mi je sigurna, Sakramento ce biti zakucan za dno.

Istok me ne bi cudilo Toronto da osvoji, ako Kavai pokaze barem 80% onoga sto je radio u San Antoniju. Fila mi je i dalje neiskusna ekipa mislim da ce ispred njih biti Boston i Milvoki.

Antetekumpo moze da bude MVP sezone iz senke.
 
Večeras kreće NBA konačno. Na otvaranju sezone prava poslastica i derbi Istoka Boston - Filadelfija. Prenos u 2 na SK 1 ili jurite strimove preko Reddita.

Irving je car i neophodan je Bostonu. Trenutno poseduje najveći individualni kvalitet u ekipi a nije egoista i divljak i neko zbog koga će da trpi ekipa, štaviše. Uz Tejtuma očekujem da nosi Boston do velikih visina ove i narednih sezna.

Irving nije egoista i divljak?:dash:
jbt još od vremena Mc Grejdija većeg divljaka nije bilo u NBA ligi.
 
Vestbruka?

Na skoro 300 utakmica više u karijeri i na minut više u proseku ima jedan šut više od Irvinga.
S tim što Vestbruk radi još mnogo stvari na terenu koje Irving ne radi.

Vestbruk je tokom karijere pokazivao da ume da stane na loptu, da ume da isforsira igrača kojem ide šut, počev od Oladipa ,Vejtersa,Durenta......
Kod Irvinga je to samo jedna prava linija, sme što ga je nekad Lebron umeo da zauzda...........Guraj napred po svaku cneu....i onda kada ima veče ne možeš mu ništa, a kada nema žalosno je za gledati.
Da ne pričam koliko odskače sa svojim navikama od ostalog dela Bostona.
Takodje Vestbruk je svoju ekipu praktično sam uvodio u plejof, dok je Irving sam bio daleko od istog.
Po meni njih dvojica ne mogu u istu rečenicu....
Suviše se velika fama stvara oko toga da šatro svi igraju za Vestbruka, da mu pomognu da napravi TD.
Mnogo bliže istini je da je sistem u ekipi takav da kad god je moguće saigrači grade koš da bi loptu uhvatio Vestbruk, jer time štede jedno dodavanje i kada je uz to još plej brz, onda dvostruka korist za ekipu.
Isto tako je igrao nekad Nju Džersi, kada su gradili koš za Kida, koji je za razliku od Vestbruka imao nenormalno brz i tačan pas, i igrača u kontri koji je to pakovao(Kenion Martin).
 
Vestbruka?

Na skoro 300 utakmica više u karijeri i na minut više u proseku ima jedan šut više od Irvinga.
S tim što Vestbruk radi još mnogo stvari na terenu koje Irving ne radi.

Vestbruk je tokom karijere pokazivao da ume da stane na loptu, da ume da isforsira igrača kojem ide šut, počev od Oladipa ,Vejtersa,Durenta......
Kod Irvinga je to samo jedna prava linija, sme što ga je nekad Lebron umeo da zauzda...........Guraj napred po svaku cneu....i onda kada ima veče ne možeš mu ništa, a kada nema žalosno je za gledati.
Da ne pričam koliko odskače sa svojim navikama od ostalog dela Bostona.
Takodje Vestbruk je svoju ekipu praktično sam uvodio u plejof, dok je Irving sam bio daleko od istog.
Po meni njih dvojica ne mogu u istu rečenicu....
Suviše se velika fama stvara oko toga da šatro svi igraju za Vestbruka, da mu pomognu da napravi TD.
Mnogo bliže istini je da je sistem u ekipi takav da kad god je moguće saigrači grade koš da bi loptu uhvatio Vestbruk, jer time štede jedno dodavanje i kada je uz to još plej brz, onda dvostruka korist za ekipu.
Isto tako je igrao nekad Nju Džersi, kada su gradili koš za Kida, koji je za razliku od Vestbruka imao nenormalno brz i tačan pas, i igrača u kontri koji je to pakovao(Kenion Martin).
Vidiš meni je Vestbruk prototip igrača koji ne koristi mozak u igri. Jeste, sad je iskusniji pa nekad zna da zaliči na racionalnog igrača, ali samo da zaliči. To njegovo jurenje tripl dablova je užasna stvar. Znači propušta da šutne iz sasvim logičnih pozicija da bi asistirao saigraču koji je u goroj poziciji a sve zbog toga jer treba nabiti još koju asistenciju. I tu se ogleda njegov igra za brojke i prosto divljina.

Od Irvinga nisam viđao takve stvari. On zna da isforsira šut, ali ne upada baš u dubioze zbog kojih će da pati tim, odnosno zna da se iskontroliše. Moje neko mišljenje je da bez takvih go to igrača prsten ne može da se uzme, znači moraš da imaš igrača u ekipi koji je kadar da izmisli poene kada uslovno rečeno stane igra u napadu. U Bostonu to je njegov posao, biće i Tejtumov ali on je još mlad za tako nešto.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top