NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Teodosicu su idealni Klipersi za njegov stil igre, on nije nikada bio slasher niti ima fizikalije da u NBA to moze odigrati ali mogu dodji maksimalno do izrazaja njegove asistencije i smisao za kreaciju u postavci igre gde ima ima dva jaka igraca u reketu koji zive od asistencija, pored toga spolja ce biti okruzen spot up suterima i mislim da ce imati veliki broj asistencija, minutazu ce deliti sa Beverlijem, ne znam da li je i Felton i dalje tu.
Klipersima nedostaje jedan bek, iako imaju Riversa i novajliju Vilijamsa koji ume da se raspuca, dobro bi im dosao npr Monta Elis koji je sada slobodan.
Na krilu ce imati dva visoka igraca koji po potrebi mogu da igraju i PF poziciju, Galinarija i Dekera koji imaju slicne karakteristike.
U reketu su standardno veoma jaki i tu nekih promena nije bilo.

Sto se tice transfera, Rudi Gej je otisao u San Antonio, igrac koji je pre svega krilo i koji je do pre koju godinu dok je igrao u Memfisu imao blistave trenutke medjutim usled povreda, poslednje dve godine nije bio zapazen.
Veteran Vins Karter je otisao u Sakremento, verovatno je zelja Divca da bude mentor mladjim igracima a i na krilu su tanki jer sem rukija Dzeksona, nemaju neke opcije, tu su Templ i Ricardson.
Olinik u Majamiju.
 
Poslednja izmena:
S moje tačke gledišta posle ovog transfera, Teodosić je poprilično porastao u mojim očima.
Nije sa trideset ko pič.ka odustao i samo skupljao pare, već je rešio da se okuša, da se takmiči da pokaže šta zna i koliko može.
Zasigurno je mogao dobiti bolju ponudu unutar NBA, uostalom ponuda CSKA je takojde bolja...
Ali je on birao klub i izabrao.......
Gledajući tokom karijere kakva su sve drva postala igrači pored Teodosića, siguran sam da će i u Klipersima ostaviti trag.
Nadam se da ga u tome neće sputati ponekad luda glava......
 
Odgledao sam noćas duel letnje lige između Bostona i Lejkersa, bolje reći duel dve zvezde sa drafta, Bola i Tejtuma, mada je impresivan bio i mladi igrač Lejkersa Kuzma. Bol je upisao tripldabl sa 11 poena, 11 skokova i 11 asistencija, a Tejtum je dao 27 poena i imao 11 uhvaćenih lopti.
Tejtum me neobično podseća na Karmela Antonija (i on je bio treći pik), dok je Bol pokazao svestranost pravog pleja zbog čega ga je Medžik i doveo u Lejkerse.

Tejtum je do sada i najviše pokazao u letnjoj ligi i mislim da će predstavljati pravo pojačanje u Bostonu, mada je noćas šuterski najbolji bio Kyle Kuzma koji je postigao 31 poen i imao 9 skokova, mlado krilo koji je prošle godine (valjda) igrao za Jutu (izabran kao 12. pik).

Uzgred, prvi pik Fultz je nastavio peh seriju mladih igrača koji stignu u Filadelfiju i povredio se već u letnjoj ligi. Izgleda da je iskrenuo zglob, a koliko je povreda ozbiljna još se ne zna.
 
Odgledao sam noćas duel letnje lige između Bostona i Lejkersa, bolje reći duel dve zvezde sa drafta, Bola i Tejtuma, mada je impresivan bio i mladi igrač Lejkersa Kuzma. Bol je upisao tripldabl sa 11 poena, 11 skokova i 11 asistencija, a Tejtum je dao 27 poena i imao 11 uhvaćenih lopti.
Tejtum me neobično podseća na Karmela Antonija (i on je bio treći pik), dok je Bol pokazao svestranost pravog pleja zbog čega ga je Medžik i doveo u Lejkerse.

Tejtum je do sada i najviše pokazao u letnjoj ligi i mislim da će predstavljati pravo pojačanje u Bostonu, mada je noćas šuterski najbolji bio Kyle Kuzma koji je postigao 31 poen i imao 9 skokova, mlado krilo koji je prošle godine (valjda) igrao za Jutu (izabran kao 12. pik).

Uzgred, prvi pik Fultz je nastavio peh seriju mladih igrača koji stignu u Filadelfiju i povredio se već u letnjoj ligi. Izgleda da je iskrenuo zglob, a koliko je povreda ozbiljna još se ne zna.

Kuzma je ruki koji je ove godine draftovan kao 27. pik od strane Bruklina je zajedno sa Lopezom trejdovan u Lejkerse za Rasela i Mozgova.
 
Od rukija u letnjoj ligi najvise pokazao Tatum, koji deluje najzrelije, dobar je i plej Dalasa Smit, 9-ti pik, brz, eksplozivan, dobar skok sut i mislim da ce na kraju vise pokazati nego vecina ovih bolje plasiranih igraca na draftu. Sakramentovi pikovi Fox i Dzekson opravdaju izbor mada Fox ima problematican sut, vise se oslanja na brzinu i prodornost, lako pretrcava igrace .
Bol za sada slab, videcemo Lejkersi ove sezone ce verovatno biti na samom zacelju zajedno sa Dalasom i Finiksom . Imaju to jezgro mladih igraca Bol, Ingram, Rendl i Klarkson uz iskusnog Lopeza ali nisu aktivni i ocigledno im je sledeca sezona kljucna kada ce timu pridodati jos jednog visoko pozicioniranog pika i dovesti neke iskusnije igrace.
Finiks ima zanimljiv kvartet mladih igraca Buker, Kris, Bender i Dzekson pa i Voren oko kojih gradi tim i verovatno ce rebilding trajati kod njih jos sezonu dve pre nego sto krenu u ozbiljniju trku za slobodne agente.
Dalas ima talentovanog rukija Smita i nesto starije Barnsa i Noela uz omalenog pleja Ferela koji je imao zapazene partije kao ruki prosle godine. Ti mladji igraci su im okosnica u predstojecim sezonama , trenutno su ta tri tima na zacelju Zapada a koliko ce tu biti zavisi od razvijanja upravo ovih mladjih igraca i pridodavanju nekih iskusnih slobodnih agenata.
Kroford veteran je blizu potpisa u Minesoti, koja ocigledno zeli da ove sezone bude u gornjem delu Zapada.
Harden je produzio ugovor i oborio rekord lige, postaje najplaceniji igrac.
 
Poslednja izmena:
Uvecava se srpska kolonija u NBA , Rade Zagorac i definitivno potpisao za Memfis.

Iskreno mislio sam da je jos uvek mozda premlad i zelen za NBA iako zaista poseduje veliki potencijal , mada rekao bi da je odabrao pravu ekipu (ili su oni odabrali njega) , Memfis je trejdovao nekoliko iskusnih igraca kao sto su Vins Karter i Zek Rendolf , pa ocigledno rade rebilding ekipe i u narednom periodu planiraju da se vise oslanjaju na mlade igrace koje ce predvoditi kapiteni Mark Gasol i Majk Konli i verovatno odlicni defanzivac Toni Alen , tako da verujem da bice tu prostora za Zagorca , trebalo bi da dobija bar nekih 15,20 minuta po mecu , sto bi za ruku sezonu bila zaista ok i dobra minutaza.
 
Irving trazi trejd jer ne zeli vise da igra sa Dzejmsom. Uprava spremna da mu izadje u susret i trenutno se vode pregovori. Konkurisu San Antonio, Niksi, Finiks, Denver, Minesota i Milvoki. Moguce je da u trejdu budu tri tima , za sada je najozbiljnija varijanta trejda tri tima Klivlend, Njujork i Finiks. Klivlend bi zeleo da treci tim bude Finiks koji bi prosledio Bledsoa u Klivlend i Cendlera u Nikse dok bi Niksi dali Entonija u Klivlend i pikove + Nitilkinu u Finiks.
Klivlend ce izaci slabiji jer za Irvinga ne mogu naci adekvatnog igraca zato pokusavaju dvojicu dobrih da dovedu. Entoni ne znam gde bi se uklopio jer na tim pozicijama igraju Dzejms i Lav .
Kombinacija sa Minesotom je malo verovatna jer oni sigurno ne bi dali svoje mlade igrace Viginsa i Taunsa a tek su angazovali Batlera i Tiga tako da tu ne vidim prostor za kombinovanje.
Denver takodje nema sta adekvatno da ponudi . San Antonio ima Oldridza koji ima veci ugovor od Irvinga a Kavsima pozicija 4 je puna.
Klivlend bi u ovom trejdu trebalo da trazi pleja, beka ili centra jer su tu tanki a nude im se krila i krilni centri.
 
Poslednja izmena:
Dogovoren trejd. Irving ide u Boston a suprotno Tomas, Krauder, Zizic + Bruklinov prvi pik naredne sezone na koji je imao pravo Boston. Nakon ovog trejda jasno je da Boston postaje ravnopravan Klivlendu na Istoku i verovatno ce biti dominantan tim u narednim godinama na Istoku, imaju sada pored Hejvorda i Irvinga plus Tejtum koji je ekstra talenat.
Boston je bolje prosao jer je zamenio Tomasa Irvingom, neuporedivo boljim igracem, odlazak Kraudera im nece tesko pasti jer na njegovom mestu imaju pika Tejtuma, daleko talentovanijeg igraca dok je Zizic nebitan, sporedan igrac u ovom trejdu koji ce verovatno u razvojnu ligu , mozda najveci dobitak za Klivlend u ovom trejdu je taj prvi pik Bruklina jer ce Bruklin i ove godine biti jedna od najlosijih ekipa sto ce Klivlendu omoguciti da bira jednog od top pikova i ukoliko budu imali malo srece na zrebu pa budu birali prvi ili drugi mogu draftovati ozbiljnog igraca.
Na drugoj strani racunicu bi mogao da im pokvari Bruklin, jer ove godine ima bolji tim nego prosle. Angazovali su Rasela, Kerola, Kreba i Mozgova dok im je otisao Lopez. Dakle nije nemoguce da izbegnu zacelje tabele i malo odskoce sto onda kvari projektovane sanse za top pika Klivlendu.
Sledece godina na draftu glavna meta je krilo Porter.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim bas suprotno, Klivlend je bolje prosao. Doveli su IT-a koji je prethodne dve sezone imao slicnu efikasnost kao Irving i nije toliko sklon povredama. Medjutim, njih dvoje dele istu manu, rupe su u odbrani. Jedini problem za Klivlend je povreda kuka IT-a i koliko ce ona imati uticaj na njegovu igru.

Bruklinov 2018 pik prve runde, koji ce verovatno biti top 5 posto je Bruklin i dalje krs ekipa, im garantuje da imaju kakvu-takvu buducnost kad im LeBron okrene ledja sledece sezone. Krauder je jeftin igrac koji igra solidnu odbranu i daje trice, Bostonovi rukiji Braun i Tatum nece moci to odmah da nadomeste.

Zizic je stagod, pitanje je da l ce uopste krociti na teren ili ce u nekom trenutku predstojece sezone zavrsiti u Evropi.

Po mom misljenju, Boston je bruklinov pik trebao da trejduje za Batlera ili PG-a, sa Irvingom su napravili horizontalni potez koji im ne povecava znatno sanse za prsten.
 
Irving je ipak kompletniji, kvalitetniji igrac od Tomasa, jedan nivo iznad njega, tu nisu u pitanju nijanse, u zenitu je, kada moze pruzati najbolje partije. Tomasu istice ugovor na kraju sezone i buduci da mu je to poslednja prilika, imace 29 god, trazice max ugovor, sigurno veci nego sto sada ima Irving sto ce dodatno opteretiti Klivlend, Boston je na dobitku i sa tog aspekta.
Dzejms gotovo izvesno odlazi na kraju sledece sezone i zato Klivlendu ostaje taj Bruklinov pik za nadu da mozda ugrabe Portera ali i tu treba da se poklope stvari, da Bruklin ostane na pozicijama na kojim je bio a sada je objektivno igracki jaci ( iako je i dalje jedna od najslabijih ekipa )nego prosle godine i da imaju srece u zrebu.
Klivlend je angazovao Rouza i on ce deliti minutazu sa Tomasom a zelja im je da angazuju i Vejda. Rouz i Vejd bi tu bili kratkorocno kao veterani koji ce igrati za neki minimalac a trebali bi da doprinesu da se amortizuje odlazak Irvinga ove sezone i ekipa odigra jos jedno finale. Neke sanse protiv GSW nemaju i mislim da je ovo uvod u njihov rebilding naredne sezone.
Boston nema sanse za prsten ove godine pored GSW ali zato imaju jezgro tima za naredne sezone koji moze biti jos kvalitetniji i sigurno dominantan na Istoku.
Irving je inace pristao na smanjenje plate kako bi se trejd realizovao.

Irving je uoči sezone 2015/16 potpisao petogodišnji ugovor vredan nešto manje od 95 miliona dolara. "Trejd-kikerom" će mu plata u naredne tri sezone biti umanjena. Kako javlja ESPN, u prvom razgovoru sa čelnicima Seltiksa Irving je rekao da je oduševljen što će postati deo te ekipe i čak najavio da odmah ostavlja otvorenu opciju da potpiše novi ugovor, po isteku aktuelnog.

https://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2017&mm=08&dd=23&nav_id=1295951

Treba dodati i to da Boston ima pika od strane Lejkersa za naredni draft, to im garantuje izbor jednog od visoko pozicioniranih pikova za narednu sezonu. Imaju mlad tim, prostora u kapu, Irving za igraca tog kalibra nema neki nepodnosljiv ugovor sto im otvara mogucnost da sledece sezone angazuju jos jednog igraca, njihova meta je Dejvis koji postaje slobodan agent.
 
Poslednja izmena:
Trejd jos nije kompletiran jer Tomas trenutno je na medicinskim testovima koji pokazuju da povreda koju ima nije naivna, moguce je da od trejda i ne bude nista.

After All-Star guard Isaiah Thomas underwent a physical examination in Cleveland on Friday, uncertainty over the fitness of his injured hip has Cavaliers officials evaluating the results and considering possible ramifications to the blockbuster trade that sent Kyrie Irving to the Boston Celtics earlier this week, league sources said.

One source involved in the process said on Friday night, "It's a very sensitive situation."

Thomas left town Friday after taking the exam.

The Cavaliers still are evaluating the medical information, and no final decision has been made, league sources said.

http://www.espn.com/nba/story/_/id/20461226/cleveland-cavaliers-examine-isaiah-thomas-mull-next-move
 
Čitam i slušam diskusije koje se vode o ovoj listi koju ESPN pravi svake godine u kojoj rangira najboljih 100 igrača.
Najviše polemike je izazvalo 64. mesto Mela, a ispred njega (63) se našao lonzo Bol iako još nije odigrao ni jednu zvaničnu NBA utalmicu.
Ne znam koji su kriterijumi prisutni kod rangiranja igrača, ali Jokara se našao na visokom 16. mestu mada mu odbrana i nije neki kvalitet.
Pretpostavljam da je njegov uticaj na timsku igru Denvera u kojoj pravi saigrače boljim odigrao važnu ulogu za ovako visoko mesto na ovoj listi.

Prvih 10 na listi još nije određeno, a evo kako izleda od 11. do 30. mesta:


30. Deandre Džordan
29. Mark Gasol
28. Bredli Bil
27. Pol Milsap
26. Kevin Lav
25. Kajri Irving
24. Blejk Grifin
23. Majk Konli
22. Kristaps Porzingis
21. Kajl Lauri
20. Gordon Hejvord
19. Klej Tompson
18. Dejmian Lilard
17. Demarkus Kazins
16. Nikola Jokić
15. Džon Vol
14. Rudi Gober
13. Pol Džordž
12. Karl Entoni Tauns
11. Džimi Batler
 
Jos jedan bombastican trejd. Karmelo Entoni u OKC a u suprotnom smeru idu Kanter, Mekdermot plus pik druge runde drafta. OKC sada ima trio superstar igraca Vestbruk, Dzordz i Entoni. Entoni je imao klauzulu da moze da bude trejdovan jedino u tim koji zeli, do juce je to samo bio Hjuston ali posto dogovor izmedju dva kluba nije bio moguc jer Hjuston nije imao sta da ponudi, prosirio je listu klubova za OKC i Klivlend i na kraju Njujork je sklopio sporazum sa OKC.

https://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2017&mm=09&dd=23&nav_id=1306825
 
Nešto se razmišljam, šta se može očekivati od naših u NBA.
Jokić će verovatno ponoviti sezonu od prošle godine, imaće prosek 20p-8s-5a, ako ne bude nekih povreda. Denver će biti 10-11, na Zapadu i to je to. Nikad neće uću u plej of sa Denverom.
Bjelica će nastaviti da ćoškari i životari u Minesoti. Bolje bi mu bilo da traži trejd ili povratak u EL. I ovde može da zaradi 3 miliona evra godišnje, a neće se smarati ko u divljoj ekipi Minesote.
Od Marjanovića očekujem da će igrati malo više i imati malo više. I dalje na kašičicu, ali malo veću kašičicu. :)
Teo bi trebalo da ima svojih 15 minuta po meču. Verovatno će imati bravure i potonuća, kao i Klipersi generalno. Sad, da li će uspeti da uzme nešto bolji ugovor sledeće godine je otvoreno pitanje.
Bogdan će biti u najvećem problemu. Dolazi kao igrač koji zna sve, ali ništa ne zna sjajno (kao što Teo zna da asistira ili kao što Jokić ima kontrolu lopte). U kombinaciji sa potpunom divljinom koja će vladati u Sakramentu i njegovim sporim prilagođavanjem postoji velika verovatnoća da bude bačen u stranu. Treba do Nove godine da pređe u neku ekipu gde se zna red ako misli da ostane u NBA.
Zagorac će igrati NBDL. Eventualno odigra 10-tak mečeva u NBA po 2-3 minuta.
 

Teov debi u NBA .

Sto se tice Tea mislim da bi mogao da jedan medju top 3,4 asistenta u ligi, mislim da bi mogao i da ima dvocifreni prosek po broju asistencija uz verovatno skromniji (jednocifreni) prosek poena, mada verovatno nece on ni mnogo sutirati i forsirati, vec ce se vise skoncentrisati na razigravanje saigraca.

Inace sto se tice nasih igraca ja sam malo optimisticniji, mislim da bi svi nasi igraci mogli da imaju zapazenije uloge naredne sezone (neko vise a neko manje), jedino Rade Zagorac ce verovatno dobijati priliku na kasicicu i verovatno biti na relaciji NBA NBDL , mada opet iz Memisa je ove godine otislo iskusnih igraca, drasticno su izmenili ekipu i podmladili sastav , tako da bi i on mogao da dobije neke minute.
 
Klipers i Sakramento dolaze u Milvoki utorak i sreda,jbg,radni dan..ne mogu da idem da ih gledam a bas bih voleo da vidim jel Bogdan i Teo zrace magijom ko sto im pisu hvalospeve u Blicu i ostalim djubre novinama..Ja bih voleo da stvarno zaigraju i imaju zapazenije uloge al su totalni anonimusi i samo epizodisti...Ameri koji i prate kosarku (americki fudbal i bejzbol su mnogo popularniji) od nasih pamte samo Divca i Stojakovica,od ovih sada jedino Jokica..valjda to govori koliko su nasi zapazeni u NBA..Bobi "zaludjuje" Amere vec 2 godine a bolji poznavalac ga zna samo kao lika s 'ogromnim usima i veoma visok'..Ameri su i inace nezainteresovani za sve sto je van Amerike ali pravi kvalitet im zaoadne za oko...Dok je Raduljica bio u Bucks znali su ga samo kao 'bradatog lika na klupi'...Potrudicu se bar s Minesotom da pogledam jer cesce igraju nego ovi sa Zapada..prosle sezone odoh zbog Bjelice,jos nije bio povredjen..smorih se ko da gledam Tamis-Dinamik..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top