NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da Jokic uz Porzingisa verovatno najprijatnije iznenadjenje sezone , ako izuzmemo Taunsa oko koga se digao veliki "hajp" i koji je vec vidjen kao nova velika zvezda.

Marjanovic isto opasan , sinoc 19 poena za svega 13 minuta.

Malo se zakuvalo sinoc , Juta pobedila Hjuston u gostima u direktnom duelu za plej of (iskreno mislim da su i vise zasluzili da igraju plej of od Hjustona) , Portland pobedio Dalas , a Cikago je sebi malo zakomplikovao zivot , izgubio je kuci od Njujorka i pored mozda partije karijere Nikole Mirotica koji je ubacio 35 poena , ali imace priliku da se revansiraju Njujorku vec veceras.

Dobro, ovaj Tauns im je već projekat tipa Džejmsa, ne sumnjam da će biti izvanredan igrač, a istovremeno bi i Minesota konačno mogla malo da se izdigne iznad proseka, pošto imaju jako talentovanu ekipu. A što se Marjanovića tiče, čitam kako se Greg Popović zezao na račun njegove poslednje partije da treba i nekom drugom da doda loptu, umesto da šutira kako stigne :D. Ali, dobra je stvar da su ga prihvatili u jednom takvom sistemu kakav je San Antonio, tako da i on tamo može samo da napreduje.

Inače, meni je Majami ove sezone nekako posebno gotivan, tvrda ekipa koja može da dobije svakoga. Slično kao Juta, ali sa više ofanzivnog potencijala, pun pogodak im je bio dovođenje Dragića, pošto je na taj način donekle rasterećen Vejd, a on to već odlično koristi...
 
Dobro, ovaj Tauns im je već projekat tipa Džejmsa, ne sumnjam da će biti izvanredan igrač, a istovremeno bi i Minesota konačno mogla malo da se izdigne iznad proseka, pošto imaju jako talentovanu ekipu. A što se Marjanovića tiče, čitam kako se Greg Popović zezao na račun njegove poslednje partije da treba i nekom drugom da doda loptu, umesto da šutira kako stigne :D. Ali, dobra je stvar da su ga prihvatili u jednom takvom sistemu kakav je San Antonio, tako da i on tamo može samo da napreduje.

Inače, meni je Majami ove sezone nekako posebno gotivan, tvrda ekipa koja može da dobije svakoga. Slično kao Juta, ali sa više ofanzivnog potencijala, pun pogodak im je bio dovođenje Dragića, pošto je na taj način donekle rasterećen Vejd, a on to već odlično koristi...

Meni je drago zbog Dominikanske Republike , mislim da bi oni konacno mogli da postanu jedna ozbiljna reprezrentacija koja bi predstavljala nesto na kosarkaskoj sceni , recimo Al Hoford i Tauns bi cinili zaista mocan centarski tandem , takodje tu su jos i recimo Francisko Garsia, Carli Viljanueva, Trevor Ariza, Dzejms Feldin iz Panatinaikosa, Edgar Sosa, Dzek Martinez, Luis Montero iz Portlanda koji iako nema bas minutazu ove sezone od njega se dosta ocekuje u buducnosti...........mogli bi bas ozbiljnu i jaku ekipu da naprave.

Inace da i meni se sad Majami cini kao OK ekipa , za razliku od onog perioda kada je Dzejms bio tu i kada su mi bili ubedljivo najomrazenija ekipa u ligi.
Pa dovodjenje Dragica bi svaku ekipu preporodilo, igrac izvanredne tehnike, brzine, pregleda igre , suta.........Goran Dragic je vec nekoliko godina unazad sigurno medju jedno top 5,6,7 plejeva u ligi.
Takodje tu je i Luol Deng sada , isto jedan izvanredan igrac, Vajtsajd je pokazao ogroman napredak u poslednjih sezonu dve , Dzastis Vinslou igra sve bolje, Ricardson takodje, pa povremeno i Amari Stodemajer ume da podseti na sebe iz onih dana u Finiksu, Beno Udrih takodje je vec godinama unazad jedan veoma ozbiljan i pouzdan igrac sa klipe, jos kada se vrati Bos , bice oni tvrd orah za svakoga.
 
Gledam malo Oklahomu protiv SAS. Ne mo\e Marjanović da se snađe protiv takve ekipe. U odbrani ih rastura u prvom poluvremu sjajni Vestbruk, pa tu ionako ne može ništa, ali u napadu se kreće ko slon u staklarskoj radnji.
Aj sad će drugo poluvreme... Mpžda bude bolji.
 
Pa Marjanovic je odigrao sasvim dobru partiju kao starter protiv Oklahome , Jokic nije bas imao vece protiv Klipersa ali zato Nurkic je odigrao jako dobar mec, Lovrenj bio isto veoma solidan , nego objektivno tesko da je Denver mogao da parira Klipersima bez Galinarija i Farida.

Inace generalno Denver je trenutno jedna veoma interesantna prica , onako fransiza u rebildingu , tu je u upravi i Arturas Karnisovas i imaju odlican internacionalni skauting (Jokic, Nurkic, Madiej , Lovrenj, Tupan........) i za koju sezonu treba ocekivati da budu bas ozbiljna ekipa.
 
Finis ligaskog dela sezone i velika borba za plej of, na Zapadu tri ekipe se bore za dva mesta, trenutno Hjuston ima pobedu manje i ispod crte je dok su iznad Juta i Dalas tako da se do poslednjeg kola nece znati ko otpada od ove tri ekipe. Za Jutu je ova sezona korak napred u odnosu na proslu, nisu mnogo menjali sastav ali su napredovali jer imaju mlad tim koji tek dostize zenit. Dalas je ove sezone postigao neki maksimum u ovoj konkurenciji Zapada ipak je slabiji i ima stariju ekipu pa plej of je njihov i krajni domet tj prva runda.
Hjuston, proslogodisnji finalista Zapada imao je nekih promasaja u prelaznom roku pre svega Loson koji je otpusten, zatim Smit je odlazio i vracao se, sustinski to je ista ekipa ali prosle godine su imali rezultatski prebacaj u odnosu na realan kvalitet. Mesto im je u plej ofu jer su jaci po imenima od Jute, Dalasa pa i Portlanda a u rangu sa Memfisom tako da bi eventualno neigranje plej ofa za njih bio ovoga puta podbacaj.
Portland je sigurno napravio najbolji posao ove godine jer su u fazi rebildinga posto su im otisla cetiri startera ali izgradili su nov mlad tim koji predvode Lilard i MekKolum koji je najvise napredovao ove sezone tako da trenutna deoba 5 mesta sa Memfisom i realni izgledi da budu 5-ti na kraju je veliki uspeh i odlicna osnova za dalje, imaju jedan od jeftinijih i mladjih timova i dosta prostora u kepu za dalje.
Na Istoku Indijana , Detroit, Cikago i Vasington vode borbu za dva mesta koja vode u zavrsnicu i za sada prve dve ekipe su blize posto imaju u odnosu na Cikago koji je prvi ispod crte dve( Indijana) odnosno tri ( Detroit) pobede vise i sudbina je u njihovim rukama.
Ima jos 6 utakmica za svaku od tih ekipa.
 
Ostalo je jos 4 kola i Cikago je skoro izvesno otpao, jedino je pitanje na Istoku ko ce biti sedmi a ko osmi, Indijana je za sada u prednosti u odnosu na Detroit i time bi izbegli Klivlend. Na Zapadu Hjuston sve dalje od plej ofa i sanse su mu veoma male jer je tesko ocekivati da Juta u finisu prokocka prednost .
 
Jos malo pa pocinje golden stejt - san antonio. Iskreno ne znam sta da ocekujem, sparsi su stedeli igrace, ali ne znam dal ce oldridz igrati posto je valjda iščašio prst ili nesto. GS juce jedva dobio memfis, al opet mozda su se i oni stedeli... A sparsi naravno imaju veliku prednost domaceg terena.
Uglavnom, bice dobra utakmica
 
Jos malo pa pocinje golden stejt - san antonio. Iskreno ne znam sta da ocekujem, sparsi su stedeli igrace, ali ne znam dal ce oldridz igrati posto je valjda iščašio prst ili nesto. GS juce jedva dobio memfis, al opet mozda su se i oni stedeli... A sparsi naravno imaju veliku prednost domaceg terena.
Uglavnom, bice dobra utakmica

Ne znam da li si gledao GS juce, ali mogu samo da zahvale sudijama za pobedu.
 
Ja sam u velikoj meri izgubio volju za praćenjem NBA, a naravno glavni (mada ne i jedini) razlog je što mom omiljenom timu ne ide nikako još otkako su Hauard i Van Gandi otišli 2012.

Inače, na meču protiv Majamija, po prvi put u svojoj istoriji, Orlando je na parket izveo pet startnih igrača iz pet različitih zemalja: to su bili Pejton (SAD), Vučević (Crna Gora), Furnije (Francuska), Hezonja (Hrvatska) i Iljasova (Turska).

A ono što mi je još zapalo za oko u tom članku je i ovo:

Fournier grew up a big fan of the Sacramento Kings, largely because of the success that Vlade Divac (Serbia), Peja Stojakovic (Croatia) and Hedo Turkoglu (Turkey) had. Ironically enough, Fournier’s favorite player was American guard Mike Bibby and Fournier wears No. 10 now in honor of the former Kings’ point guard.

Da se ovi članci čitaju kod nas, oni na pdf Politika bi već napravili skandal oko ovoga, kao ono kada je na nekom teniskom turniru komentator greškom rekao za Novaka da je Hrvat. :lol:
 
Najbolja su mi ova lupetanja o tome kako bi Bulsi iz 90-ih pobedili ovakav Golden Stejt :lol:

Pa da, ako im GS ne slome zglobove jer ovi ne mogu da ih prate u brzini, najbitnijoj stvari u modernom sportu, mozda bi ih i pobedili :hahaha:

Kako ljudi znaju da lupetaju, pa to je zakon...

- - - - - - - - - -

Da se ovi članci čitaju kod nas, oni na pdf Politika bi već napravili skandal oko ovoga, kao ono kada je na nekom teniskom turniru komentator greškom rekao za Novaka da je Hrvat. :lol:

Oni na pdf Politika su retardi. :mrgreen:
 
Najbolja su mi ova lupetanja o tome kako bi Bulsi iz 90-ih pobedili ovakav Golden Stejt :lol:

Pa da, ako im GS ne slome zglobove jer ovi ne mogu da ih prate u brzini, najbitnijoj stvari u modernom sportu, mozda bi ih i pobedili :hahaha:

Kako ljudi znaju da lupetaju, pa to je zakon...

- - - - - - - - - -



Oni na pdf Politika su retardi. :mrgreen:


Sta bi bilo nikada necemo saznati. Mada ja stajem na stranu Bulsa. Odgledah dovoljno utakmica da vidim sta se i kako se sudi. Naravno da mora da se obaraju rekordi u Americi (marketing, obrtanje love...).
Da GS ima normalno sudjenje imali bi 60-65 pobeda maksimalno. Jbg hajp, povecanje gledanosti i marketing
 
Ja mislim da bi Bullsi tukli današnje Woriorse kao što bi Mike Tyson našamarao ove današnje teškaše Klička i ovog ciganina Tajsona iz Irske. I to obojicu na kup.

Za ovo prvo nema veze sa vezom, besmisleno je i raspravljati.

Za ovo drugo, zavisi kako se uzme. Ako Klicko izdrzi prvih nekoliko rundi, Tajson ne bi imao sanse, ali prvo treba da izdrzis 4 runde protiv Tajsona, sto je zajebano.

- - - - - - - - - -

Sta bi bilo nikada necemo saznati. Mada ja stajem na stranu Bulsa. Odgledah dovoljno utakmica da vidim sta se i kako se sudi. Naravno da mora da se obaraju rekordi u Americi (marketing, obrtanje love...).
Da GS ima normalno sudjenje imali bi 60-65 pobeda maksimalno. Jbg hajp, povecanje gledanosti i marketing

Super.
 
Ja mislim da bi Bullsi tukli današnje Woriorse kao što bi Mike Tyson našamarao ove današnje teškaše Klička i ovog ciganina Tajsona iz Irske. I to obojicu na kup.

Pa ako bi se sudilo po ondasnjim kriterijumima verovatno bi ih Bulsi oduvali, a ako bi se sudilo po danasnjim kriterijumima mislim da bi Golden Stejt vec imao neke realne sanse.

Mada po meni San Antonio mislim da bi mogao da dobije ondasnje Bulse na 4 utakmice, takodje i ona cuvena generacija Sakramenta iz prve polovine prethodne decenije mislim da bi mogla da pobedi Bulse.

Sto se tice Tajsona , iskreno ne verujem da bi bas lako izasao na kraj sa Klickom, jer pre svega Klicko je dosta visi od njega i ima mnogo duze ruke, a i malo je i snazniji , tako da tesko da bi Tajson koji je za glavu nizi od njega uspeo da mu pridje , a i kad bi uspeo rizikovao bi da popije nokaut.
Mislim Tajson sigurno ne bi mogao da ga nokautira, eventualno bi mogao da iskoristi prednost u brzini, skakuce oko njega, zada mu pokoji udarac i tako ga na poene dobije, mada i to bi bilo tesko.

Sto se tice ovog Fjurija on mi je jos uvek nepoznanica, veoma je mlad borac, maltene do juce skroz anoniman , tako da ne znam da li je on samo instant zvezda i prolazna atrakcija ili je neko ko ce jos dugi niz godina predstavljati nesto ozbiljno u svetu boksa.
 
Aj da ne kvarimo temu NBA pričom o boksu ali moram da kažem da se Tajson u karijeri borio uglavnom sa višim od sebe. Neki su bili mnogo viši. Što se tiče snage ne bih se složio da je Kličko jači. Tajson je imao najjači udarac među bokserima prema merenjima što govori o njegovoj snazi a o brzini sa njegovom masom da i ne pričam. Da se sudare Tajson i Kličko iz najboljih godina uveren sam da bi ga Tajson samleo u tri runde.
Što se tiče Tajsona Fjurija meni je on na neki način simpatičan ali i antipatičan zbog boksa koji je užasan za gledanje. Oni udarci tehnički totalno nepravilni i kretnja po ringu kao Šrek, kao i provokacije me nerviraju.
 
Poslednja izmena:
Eh sad ga malo i ti pretera, pa nije samleo u 3 runde ni mnogo slabije protivnike od Klicka, takodje ti protivnici su bili mozda visi od njega ali daleko od renomea Klicka.
Takodje jacina udarca i nema toliko veze sa snagom koliko sa brzinom, recimo mozes ti da nadjes dosta dizaca tegova, strongestmen takmicara koji su dosta veci i snazniji od Tajsona ali nemaju narocito jak udarac , zato sto su uglavnom spori i staticni.

Inace tesko je jako porediti njih dvojicu i nagadjati, jer ipak ne pripadaju istoj generaciji boksera ( iako Tajson bas i nije toliko stariji od njega) i potpuno su 2 razlicita borca u svakom smislu, drugacije gradje i konstitucije, drugacije filozofije i pristupa borbi , drugacijeg stila i nacina borbe..........itd.

Inace reklo bi se da se moda u boksu malo promenila tako da kazem, nekada su se vise cenili ti manji bokseri , brzi, eksplozivni sa dobrom kretnjom, a sad su nekako vise u modi ti "medvedi" i ti ogromni i pomalo nezgrapni tipa : Klicko. Valuev, Fjuri, pa i onaj Poljak mislim Vah da se zove......itd

A sto se tice onih cuvenih Bulsa, mislim da bi San Antonio imao realne sanse da ih dobije na 4 utakmice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top