NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cini mi se nikada ujednacenija liga. Nema tima koji se izdvaja kao neki veci favorit. Kvalitet NBA po meni definitivno opada.

Na istoku Boston favorit br.1,pa onda Detroit,pa.......ne vidim trecu ekipu koja bi mogla da im pokvari konferencijsko finale. Mozda Filadelfija,ali tesko.

Na zapadu,koji je definitivno mnogo jaci od istoka, Lejkersi,S.Antonio,Dalas,Feniks,Hjuston,N.Orleans,Juta.
 
pejseri dobili boston kuci 95-79, deni grejndzer izgubio dva prednja zuba bacivsi se na parket pri 16 razlike za indianu u cetvrtoj cetvrtini.. pozrtvovano :D

steta sto je dzermejn otisao, nisu mi to isti pejsersi bez njega :cry:

Izuzetno pozrtvovano! To je NBA! A Dzermejn i prije Ron i Redzi su stvarno krasili tu Indijanu i cinili je prepoznatljivom...
 
meni su dzermejn, stiven dzekson i fred dzouns bili strasno gotivni.. redzi miler se podrazumeva kad je indiana u pitanju :D

sad je tu grejndzer.. zna li neko sta je sa dejvidom harisonom u indiani, kako igra, nisam pratio nba davno a on mi je zaokupio paznju jos ranije..
 
Ala je Denver opeljesio Detroit...Znaci svaka im cast,Denver na ovom trejdu dobija sasvim novu i bolju dimenziju...A srednjoskolci vise ne smeju da idu direktno u NBA,cisto da obavestim taartsarisa...Zato su prosle dve koledz sezone bile extra zanimljive,i izbacile su extra igrace u NBA ligu
 
Ala je Denver opeljesio Detroit...Znaci svaka im cast,Denver na ovom trejdu dobija sasvim novu i bolju dimenziju...A srednjoskolci vise ne smeju da idu direktno u NBA,cisto da obavestim taartsarisa...Zato su prosle dve koledz sezone bile extra zanimljive,i izbacile su extra igrace u NBA ligu

Nije zabranjeno srednjoskolcima,nego je jedini uslov:
Igrači koji u godini drafta ne napune 18 godina, ne mogu učestvovati na draftu.


Sve ostalo moze. Od 10 prvih pikova ovogodisnjeg drafta nijedan nije zavrsio ceo koledz.
Npr. Michael Beasley 2.pik,uzeo ga Miami,je 1989. godiste. I kakva je razlika u tome da li je dosao odmah posle srednje skole ili ovako godinu dana kasnije sa Kansas St.
A takvi su vecina,uglavnom posle 1. ili 2. godine dolaze u NBA.
 
Sta? Pa covece,Detorit je pozant po ekstremnim glupostima! Dzo Duamrs je bio odlican igrac i los prognozer,cim je mogao da da Bilapsa.O da,da ne spominjem da je od Milicica napravio drugog pika na draftu,iste godine kad je doslo cini mi se 5 All Star igraca koji su naravno birani iza njega :)
 
E sad bih volio da mi objasnite zasto je glup potez Detroita dovodjenje Ajversona???
Ako sta radim...citav svoj zivot...pratim kosarku...
Pomislicu da se stvarno ne razumijem u kosarku...jer ne vidim nijedan razlog zasto je lose Detroitu da ima Ajversona...
 
Sta? Pa covece,Detorit je pozant po ekstremnim glupostima! Dzo Duamrs je bio odlican igrac i los prognozer,cim je mogao da da Bilapsa.O da,da ne spominjem da je od Milicica napravio drugog pika na draftu,iste godine kad je doslo cini mi se 5 All Star igraca koji su naravno birani iza njega :)
Dumars je osvojio titulu, nemoj to da zaboravis i opravdao je sve svoje greske..ako ih je uopste bilo osim Milicica. Izvukao je iz tima maximum, doveo je problematicnog i odbacenog Wallaca koji je bio osnova za titulu 2004. Sklopiti onakav tim gde se zna ko sta radi je mudrost a ne glupost.
Billups ima 32 god i ugovor na jos tri godine od 50 mil vrednosti, Iverson je godinu stariji, ali ugovor mu istice na kraju ove sezone i oslobadja prostor za dovodjenje novih igraca.
2010g James i Wade su slobodni igraci.
 
Ja cu pokusati da odgovorim Grizzliju.

Ovo sto je receno u prethodnom postu u vezi godina igraca i seleri kapa ima smisla i to postujem.
Ali ja sam samo gledao sta ko momentalno gubi, a sta dobija.

Cini mi se da je ovim trejdom doslo do zamena pleja i beka sutera.Ako se to ima u vidu Detroitu svakako ne treba jos jedan trosadzija lopti pored Rip Hamiltona. Ne verujem da je Walas taj koji je bio kljucni igrac za prethodnu titulu Detroita, svakako ne pre Bilapsa, sto se i vidi po ucinku i konstantnosti partija. U ovoj postavci svakako ce izgubiti Rip jer nije tip igraca koji zna sa loptom, vec se odlicno krece bez lopte i kome je nuzno pravovremeno dodati, a Ajverson je tu los.

Sa druge strane kad se pogleda rooster Denvera njima upravo treba ozbiljan organizator igre. Igraci poput Martina mogu da budu 50% bolji uz dobrog pleja koji ce da im olaksa posao (setimo se partija u Netsima uz Kida).

I konacno u odbrani u kojoj je Ajverson promaja duva, te ocekujem da ce splasnuti tvrda odbrana kao jedan od zastitnih znakova Detroita. Samo da mi neko ne kaze da je Ajverson najbolji kradljivac lopti, a da predvidi krsh TO koji ima po mecu kao i njegove fizicke predispozicije da se gura sa ostalim bekovima i brani suteve i prodore u odnosu na Bilapsa.

Pozzzzzzzzzzzzzzzzz
 
U pravu ste...Ali,ovaj trejd je banalan prvenstveno iz ovih razloga:Bilapsa su trejdovali da bi se oslobodilo mesto Stakiju na pleju..A Rip igra dvojku.Znaci neko ce biti jako nezadovoljan...Ajverson se ne uklapa nikako odbrambeno u ovu ekipu,Detrot godinama igra kolektivnu i organizovanu odbranu,dok Alen obozava da igra rukama odbranu i krade loptu,posebno kada dolazi sa "slepe strane".Alen je igrac koji je napravio karijeru na svojoj brzini,takvi igraci obicno jako unazaduju kada imaju 33 godine.Videcete to malo bolje kako sezona bude prolazila.I na kraju,Ajverson je Ajverson....Extra igrac koji nista nije osvojio...
A Bilaps u Denveru..Je stvarno ogroman plus za obe strane...
 
Prva dva rezultata nakon trejda ne idu na ruku vasoj prici...
Lijepo ste sve rekli...den iko mozda i najbolje...ostaje vrijeme da pokaze ko je u pravu...i mec u nedjelju kada Detroit igra protiv Bostona...
 
Mislim da su i Nick i Monte u pravu,niti je neka razlika u godinama,a o ugovoru mislim da ne treba mnogo pricati.

Bilaps je bio zila kucavica Detroita,ekipe za koju se oduvek znalo da forsiraju granitnu odbranu.Ajverson jednostavno niej lik koji se po meni uklapa u koncepciju takve masinerije.Mozda je Dumars hteo da napravi nesto novo u ekipi,videcemo kako ce ici do kraja sezone i naravno u plej ofu.licno mislim da je Denver napravio potez veka,Bilaps je tacno ono sto se trazi od pleja.Njima svaka cast na trejdu.
 
Detroit vec dva poraza, nocas su porazeni od Bostona gde su i jedan i drugi tim odigrali strasne odbrane..
Iznenadjenje sezone po meni je Atlanta, koja je ostala bez ultra korisnog Smitha na 3-4 nedelje..i videcemo kako ce se snaci bez njega. Naravno tu je i UTAH koja igra od pocetka seozne bez najboljeg igraca Williamsa.
Na istoku se izdvajaju Boston i Cleavlend...kao i Detroit koji je relativna nepoznanica posle trejda. Toronto je dodao Jermaina na solidan roster i posle aklimatizacije ocekujem jos bolje partije. Na zapadu su Lakersi iznad New Orl i Phoenixa. Denver ce biti neugodan ukoliko se posloze kako treba. Raspad Maveriksa i Spursa..
..eto tek tako da se nesto napise.
 
Detroit je u prvom poluvremenu bukvalno predao mec sampionima...tako da nijesam ocekivao puno...i sada stvarno sumnjam da li je Detroit kandidat za titulu...mada 2 utakmice su malo da se uigra jedan tim...
 
U medjuvremenu desilo se to...da vise nema neporazenih ekipa...
Poslednjeg velikog pobjednika(Lejkerse) porazio je upravo Detroit...zahvaljujuci sjajnoj partiji citave ekipe i prije svega Valasu i Ajversonu...Detroit se zahuktava...;)
Cudi me prilicno losa igra Nju Orleansa i San Antonia(iako im fali Djinobili)...i naravno divim se Dankanu...igrac koji je obiljezio proteklu deceniju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top