Vazno za vase zdravlje ! Lecite se kod lekara saveremene naucne medicine a ne....

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
......a ne kod PRIRODNJACKIH neznalica, koje "nisu lekari ali mogu da pogledam", koji haraju svuda po internetu i nemaju veze sa medicinom.

Naravno iza svih njih stoji po neki zaista diplomirani lekar, ali obicno bez licence, od koga se struka ogradila i klasifikovala ga kao sarlatana, ne primivsi ga kao kolegu jer je totalno antinaucan.
Takav neko na teritoriji Balkana, zenskog roda, je npr Sladjana Velkov sarlatan. Od muskaraca to je onaj Miroljub Petrovic, znate ga vec sada svi sa YT "Ides pod mac bato".
S tom razlikom sto je ona zavrsila drzavni fakultet posle 17 godina studiranja, dok Miroljub nije ni zavrsio drzavni Medicinski fakultet, nego kurs u USA "prirodne medicine", citajte - totalnu sprdacinu i pseudonauku koju moze svako zivi da zavrsi za par meseci samo treba dobro da iskesira.

E ovakvi SARLATANI i bezobraznici koji se skupljaju oko BOLESNIH LJUDI, POSEBNO ZESCE BOLESNIH LJUDI KOJI GUBE NADU, nudeci im "prirodne lekove i prirodna resenja" za sve njihove probleme.

Nema bolesti ili poremecaja da oni nemaju "prirodno i prirodnjacki nesto" gde cete vi olako i za samo par dana ili nedelja da izlecite cak i rak. :roll:

U temi cemo iznositi mnogobrojne primere koji otkrivaju mitove, legende, sujeverja i gluposti u vezi sa vasim zdravljem.

Postojanje ovakvih tema NIKAKO NE ODGOVARA NEKOM, MNOGIMA, JER LJUDIMA OTVARA OCI A SARLATANIMA KVARI BIZNIS.
Tema nece biti ni populisticka preterano jer je istina UVEK GORKA, jer je prevara koju sarlatani rade uvek PRESLATKA, ROMANTICNA I FANTASTICNA, NUDI LAKA RESENJA, SVE MOZE, SVE JE LAKO I LEPO, "PRIRODNO". Ah, taman posla da nije "prirodno".

Sto rece jedan forumas na jednoj temi - U svetu marketinske psihologije imamo vec stanje decenijama - "Sex sells". Metni golu zensku na proizvod i sve ces prodati. Tako i ja kupih kao klinja CD kompilaciju najlepsih rock stranih balada - gola zenska sa tangama drzi gitaru. :eek::lol:

Doslo novo vreme, GDE SE POTENCIRA ZARADITI NA BOLESNIMA. STO BOLESNIJI TO BOLJE PO SARLATANE - VISE NOVCA MOGU IZMUZETI.

Sto rece ovaj forumas - NATAKNI NA SVAKU GLUPOST - PRIRODNO ! BEZ DJOVAKOVOG GLUTENA. NIJE GMO. NIEJ POD UTICAJEM HAARP TALASA. I IMA DA IDE KAO ALVA.
Jos ako dodas i marketing tekst na sve to "ZASTO O OVOME CUTE SVI LEKARI I NAUCNICI SVETA", jos brze znate da ce ovca kliknuti na to, zainteresovati se i brzo kupiti bar 3-4 komada.

PAZITE SE PRIRODNAJCKE BIOMAFIJE, SVE RACIONALNE OBRAZOVANE LJUDE PLJUJU I NAZIVAJU FARMAKOMAFIJASIMA DOK VAS POKUSAVAJU DA SISAJU DO IZNEMOGLOSTI.

:bye:
 
Gluten je mnoge ljude otrovan. Zaobidji nas sa tim seoskim mentalitetom supermena koji moze sve da jede.

Niko ne moze sve da jede! Svako ima stvari koje mu odgovaraju ili ne i nemoj da se bavis nutricionizmom i da ljude nagovaras da jedu "sve".
Kad sam poslednji put bila u Srbiji vecina ljudi je bila natecena u licu i izgledali su malo nezdravo... ali su sve mogli da jedu sa ponosom dok ja nenatecena moram da pazim sta jedem.
 
Па да је тим људима могла да помогне "научна" медицина за које су сви издвајали и издвајамо позамашне своте новца кроз допринос за здравствено осигурање, не би ти невољници ишли да траже алтернативне начине за спас. Него си ти нашао да им објашњаваш овде шта је и како је.
 
Nasao si kome da pricas, ljudi koji glasaju umobolne vucice, vuline, i ostalu stoku, da im budu vodje.

Vala bas brate. Medjutim ja pisem svima onima koji nisu jos uvek informisani i ne znaju neke stvari a nisu bas tako glupi, nisu iracionalni i nisu idioti. Takvih ima jos uvek punov erovao ili ne i ovakve stvari su upravo za njih.

Evo videces bice ovde puno stvari koje ni ti nisi znao, a mogao je neko da te prevari i zaradi na tebi. Ima toliko toga, da je zaista potrebno informisanje ljudi.
 
Gluten je mnoge ljude otrovan. Zaobidji nas sa tim seoskim mentalitetom supermena koji moze sve da jede.

Niko ne moze sve da jede! Svako ima stvari koje mu odgovaraju ili ne i nemoj da se bavis nutricionizmom i da ljude nagovaras da jedu "sve".
Kad sam poslednji put bila u Srbiji vecina ljudi je bila natecena u licu i izgledali su malo nezdravo... ali su sve mogli da jedu sa ponosom dok ja nenatecena moram da pazim sta jedem.

Alo, ko ti drma kavez?

Kakav tvoj seoski mentalitet, mene nisi uvredila ovim, ali zasto si uvredila sve ljude sa sela? Znam mnoge ljude sa sela koji su manje iracionalniji od tebe i mnogo bi pametnije stvari napisali !

Sto se tice Glutena, da nije j...og Novaka Djokovica, mnogi ljudi ne bi ni culi ni znali sta je to gluten.
KOME SMETA I DOKAZANO JE DA IMA PROBLEMA U VEZI GLUTENA - Ok, niko nista ne kaze za to. To je u redu.
Ovde ce se govoriti (izmedju ostalog) i o tome da je pocela kod nas neka papazjanija, POMODARSTVO oko izbegavanja GLUTENA, PA GA IZBEGAVAJU SVI REDOM, TJ SVI POMODARI ALTERNATIVCI, ANTIVAKSERI i ostale neobrazovane paranoidne bitange koje vise po internetu i guglaju teorije zavera.

Da li ti je sada jasno sta je poenta m? Mislim funkcionalno pismenom coveku, koji moze da skapira "sta pisac zeli reci" ne treba dublje objasnjavati => Dakle, ljudi KOJIMA GLUTEN NE SMETA, tripuju se i iz pomodarstva kao sto je to npr veganstvo trubiti da je zemlja ravna ploca ili napraviti se u hipstera/hipsterku, sada dobijaju totalnu sumanute ideje i misli DA IM SMETA GLUTEN I DA CRKAVAJU OD NJEGA, TE SVE SVOJE BOLESTI PRIPISUJU NJEMU. I sve to dooobro isparanoisani od strane sarlatana sa interneta.

Znaci veoma slicna stvar kao i oko GMO halabuke.

To je to sto se tice glutena.

A pusti se i ovih tvojih nagadjanja "Niko ne moze sve da jede". Totalno besmisleno receno i previse uopstavajuce. Sta je to sve? I kamenje i izmet i ugalj spadaju u sve, pa opet to ne jedu mnogi, a cak postoje ljudi koji I TO MOGU DA JEDU I JEDU, i pate od PIKA POREMECAJA. U Kini jedu sve, eto i oni mogu SVE DA JEDU. Mislim, sta je to sve, i sta bi trebalo da obuhvata?

Zasto se frljas nekim floskulama, i govoris nesto. Jos donosis malogradjanski, svoj sud o ljudima u Srbiji, wow ti si sada iz Kanade, pokondirila se tikva, praziluk i dalje viri, magarac dosao iz Beca do Srbistana, i odjednom svi Srbi su naduveni u licu, a zdravi kao dren, pricaju da sve jedu, normalno zive, ali neeee, JA CU NJIHOVE GLAVE I FACE VIDETI NADUVENIMA, DA IM DAM NAPAMET DIJAGNOZU, SVIMA NJIMA SMETA GLUTEN, MESO, STO NISU VEGANI, STO NISU ONI DRUGI SEKTASI I SVE OSTALO STO NAM PLASIRAJU SARLATANI KAO STO SU SLADJANA VELKOV I MIROLJUB PETROVIC, MAJA VOLK I OSTALI PAJSERI.

"nemoj da se bavis nutricionizmom"

Haha, pogledaj ovaj smesan imperativ bre. Ko si ti meni da kazes cime cu se baviti? A sta ako sam licencirani nutricionista? Bar njih ima danas kao pecuraka posle kise. :roll:

Dakle, ja da se ne bavim nutricionizmom, a ti bi da se bavis, kao i svako drugi? Vec si VECINI SRBA INDIREKTNO IZDEKLAMOVALA STA BI TREBALO DA JEDU PO TEBI I IZVREDJALA IH DA SU IZNATECENI I DA IZGLEDAJU NEZDRAVO.
Ne znam samo da li si ti ikada krocila u USA, posto ti je to tamo blize nego nama, da vidis kako izgledaju nezdravi i unakazeni naduveni ljudi koji nisu sposobni vise ni da idu nego voze ona invalidska kolica u supermarketima i jedu svakog dana po 40ak McDonalds sendvica. :roll:

Da ne pricam da si kroz pokusav bavljenja nutricionizmom ovde izvredjala nase ljude da imaju "seoski mentalitet". :roll:

Izvini GRADJANKO Kanade, nismo te prepoznali odmah. :roll:
 
Ko o čemu, Adriana Lima - o sebi...

ja sam na ovom podforumu pisala i pre 10 godina i nikad problem nisam imala sa pravim doktorima koji su ovde i moderisali i pisali ali njih vise nema ne pojavljuju se bas se pitam zasto

Dosadilo im!
Lekari rade u svojim ordinacijama. Bave se svojim poslom, znaju znanje i nije im cilj da se nadmudruju na nekim forumima.
Ponekad zađe ovde i neki lekar (šteta što neki lekar nije sad i u moderaciji foruma Zdravlje, par njih je odustalo zbog obaveza ), prepozna nekolicinu trezvenih ljudi, bude mu drago da i takvih ljudi ima ovde, a za ostale ne mari mnogo.
 
od kad su se pojavili ovi ratnici nauke i psihijatrijski slucajevi svi su utekli - ovi tvoji drugari su ih cak nazivali sarlatanima mozda je i to razlog

Moji drugari, ratnici nauke, intelektualci širokog interesovanja i velikog znanja, kao i i visokoobrazovani psiholozi, ne dele terapije šakom i kapom na forumu Zdravlje.
Kao što vidiš, u temama koje se odnose na konkretne bolesti, niko od nas ne predlaže terapiju.
Dijagnostika i terapija se ne sprovodi na forumu.

Dakle, teme na kojima ljudi razmenjuju svoja iskustva, vezano za određene bolesti, ne diramo.
Ne predlažemo ni čajeve, ni hemiju. To treba da predloži lekar, oči u oči sa pacijentom.
 
Poslednja izmena:
Nasao si kome da pricas, ljudi koji glasaju umobolne vucice, vuline, i ostalu stoku, da im budu vodje.

Upravo :)

ja sam na ovom podforumu pisala i pre 10 godina i nikad problem nisam imala sa pravim doktorima koji su ovde i moderisali i pisali ali njih vise nema ne pojavljuju se bas se pitam zasto

Adriana, ja sam doktor, a bio sam i moderator. Uvek smo imali problema, tako da nije bas tacno to sto si rekla. Ako su lekari odavde i pobegli, to je zbog neobrazovane gomile koja se zapatila.
 
Poslednja izmena:
Gluten se tesko vari, nikome ne prija, nekome smeta, a nekome izaziva sistematske zdravstvene probleme sa dugorocnim posledicama.

Pozdravljam sve ljude koji zele da kontrolisu gluten u svojoj ishrani.
Mnogi su probali ishranu bez glutena i isecaju se mnogo bolje tako. Takodje velik broj tih ljudi je ucinio pritisak na proizvodjace da prave sve veci izbor hrane bez glutena za sta sam ja beskrajno zahvalna i mogu prakticno normalno da odem u radnju i kupujem kao normalan svet jer sve je obelezeno i imam svoju gluten free opciju za sve. Veoma sam srecna :)

- - - - - - - - - -

Ma kakvi, mislim da gresis Lima, svidjam im se :)

Stalno hoce da imaju konfliktne situacije samnom. Uopste me ne zaobilaze, ... kad nekog ne volis onda ga izbegavas.
 
Gluten se tesko vari, nikome ne prija, nekome smeta, a nekome izaziva sistematske zdravstvene probleme sa dugorocnim posledicama.

Pozdravljam sve ljude koji zele da kontrolisu gluten u svojoj ishrani.
Mnogi su probali ishranu bez glutena i isecaju se mnogo bolje tako. Takodje velik broj tih ljudi je ucinio pritisak na proizvodjace da prave sve veci izbor hrane bez glutena za sta sam ja beskrajno zahvalna i mogu prakticno normalno da odem u radnju i kupujem kao normalan svet jer sve je obelezeno i imam svoju gluten free opciju za sve. Veoma sam srecna :)

- - - - - - - - - -

Ma kakvi, mislim da gresis Lima, svidjam im se :)

Stalno hoce da imaju konfliktne situacije samnom. Uopste me ne zaobilaze, ... kad nekog ne volis onda ga izbegavas.

Što, meni se baš sviđa. Tradicionalno je mod na pdf Zdravlje bio lekar ili neko iz medicinske branše, pa ti nastavljaš tradiciju :D
Vidi se da se razumeš u materiju odlično.
 
Nikad nisam rekla da sam lekar :) niti se tako predstavljam. Ono u cemu imam iskustva je trazenje resenja za svoje zdravstvene probleme jer puno puta nisam mogla da dobijem pomoc od doktora. Tako da sam se snalazila, eksperimentisala... da bih nasla pomoc. Imas neki problem sa tim?

Evo dodala sam svoje zanimanje ispod imena da niko ne misli za mene da sam doktor :)
 
Poslednja izmena:
O, pa to je uobičajena pojava. :)
Svako ko je bolovao od bilo čega, neko duže vreme, obično pomisli da je postao specijalista za tu oblast medicine.
Da li ti nekad pricas o umetnosti? Imas li svoje misljenje o umetnickimndelima, umetnicima?

Primecujes li nekad da je Sunce izaslo na nekoj strani sveta? Mora da si astrofizicar, a ako nisi cuti i pokrij se usima... neobrazovanim.

Garant si ucila gledajuci Brian Cox- a na tv-ju
I sa tu ukazujes i smatras nesto o zvezdama
 
Poslednja izmena:

Back
Top