Mesomorph telo

MisterXp

Primećen član
Poruka
519
Imam 16 godina i saznao sam da imam mezoforno telo,tako sto sam dizao tegove od 8kg i posle bukvalno 2 dana osetila se mala razlika koja je posle nedelju dana se duplirala.Cuo sam da u mojim godinama netreba jos i nepreporucuje se zbog rasta.
 
Imam 16 godina i saznao sam da imam mezoforno telo,tako sto sam dizao tegove od 8kg i posle bukvalno 2 dana osetila se mala razlika koja je posle nedelju dana se duplirala.Cuo sam da u mojim godinama netreba jos i nepreporucuje se zbog rasta.

Edit:Ugl sam radio za biceps tegovi za to su od 5kg svaka ploca ukupno 10kg
 
Imam 16 godina i saznao sam da imam mezoforno telo,tako sto sam dizao tegove od 8kg i posle bukvalno 2 dana osetila se mala razlika koja je posle nedelju dana se duplirala.Cuo sam da u mojim godinama netreba jos i nepreporucuje se zbog rasta.

Prvo ne postoji mezoforno telo, vec mezomorfna tipologija gradje. Ostale 2 varijante su ektomorfi (mrsavi visoki) i endomorfi (manji a puniji). I naravno sve zive varijacije ove 3 grube podele. Jer nemoguce je podeliti 7 milijardi ljudi u samo 3 fioke, koje god da su, nevezano samo za izgled tela.

Drugo, obican je mit da "dizanje tegova" ima ikakve veze sa rastom. Nema ama bas nikakve. E bas zbog tog mita moji mi nisu dugo dali da dizem tegove i slicno....Da sam to radio, uveren sam da bi mi danas pricali - Eto, a da nisi dizao sada bi bio veci! Pa sto sada nemam 2 metra, nisam dizao? Zasto oni mnogi momci su bas bas visoki a znam da su rano dizali tegove?
Zasto gomila malih ljudi ostala mala, a non stop igrali kosarku i skakali a bezali od tegova kao djavo od krsta?

Genetika decko. U DNK lancu je skoro ap programirano koliko ce covek porasti. I potrebne su bas bas, neke zesce bolesti i mutacije dnk lanca u toku zivota pa da se neko "smanji" ili da ne uspe da ispuni onaj okvir koji mu je genetski zadat.

Imas 16 godina, znaci slobodno dizi tegove.

Medjutim, tu je problem druge prirode. Ti, kao i mladji od tebe smeju da dizu tegove. Kao sto smeju i da hodaju, piju vodu, plivaju, voze bicikl. Ali to ne znaci da treba u tim godinama da vozis Tur de Frans ! Niti da istrcavas maraton.

Vazno je PRAVILNO DIZATI TEGOVE, PRAVILNO DISATI, PRAVILNO SE HRANITI I SPAVATI, i dizati one tezine koje su bezbedne po tvoj uzrast i snagu organizma, a sve to opet zavisi od kvaliteta hrane i generalno zivljenja.
E to je ono bitno i rizicno a ne puko dizanje tegova.

Tegovi za vas mlade su kao vatra, i otud mitovi i legende, sujeverja oko toga - Moze ti pomoci da izgledas jako, zdravo, mocno, a mogu te i obogaljiti. Kao i drugi sportovi-manje vise. Tako i vatra - mozes naloziti pec i izbeci smrt smrzavanjem, a mozes i preterati i upaliti celu kucu. Nije vatra losa. Ali nacin na koji je koristis pravi razliku. Slicno je i sa vodom - mozes plivati sada leti i rashladiti se, trenirati, poboljsati zdravlje obitavanjem u vodi, a mozes se i udaviti. Sve zavisi kako koristis situaciju i koliko si odgovoran.

I jos nesto - obrati paznju na pisanje, da sutradan ne bi bio jos jedan nabildovan celavi nepismeni kreten iz teretane, te tako ucvrstis stereotipe koji vladaju za ljude koji posecuju teretane.

Pise se NE_TREBA I NE_PREPORUCUJE, znaci odvojeno a ne sastavljeno kako ti pises - "Netreba i nepreporucuje", jer se recca NE odvaja od svih glagola.
S druge strane recca NE se pise spojeno sa PRIDEVIMA - neprevazidjen (nepravilno bi bilo "ne prevazidjen"), zatim nemoguc, neovlascen i sl.

E sad jbg nadam se da umes da raspoznajes sta je glagol a sta pridev, mada to se uci sa 10 godina.

Dakle slobodno dizi tegove, nema to veze nikakve sa rastom a ko ti tvrdi drugacije, taj pojma nema o ljudskoj anatomiji, fiziologiji, genetici i slicnim naukama.
 
Vježbaj i ne brini . Počeo sam sa tegovima još u osnovnoj školi Zapalio sam se za treninge kad sam vidio
da sam žilav kao pas i brzo napredujem sa težinama . U to vrijeme je bilo i teško doći do tegova pa su se pravili
od konzervi , vodovodnih cijevi i betona .
Još uvijek ponekad treniram iako imam već 63 godine . Nikada nisam bio ozbiljnije bolestan . Pomalo je za
to zaslužna genetika a pomalo i način življenja .
 
Bogumi genetika mnogo bajo moj ! Nemoj biti skroman svojim precima. Genetika je mama. Za sve. Ali za sve.

Eto cak u tvom slucaju je bila i krucijalni motivator da vezbas, jer si video da brzo napredujes. Zamisli da si video da slabo napredujes? E tako su milioni odustali.

Po inerciji, ljudi nastavljaju da rade ono u cemu su dobri u cemu vide brz napredak, a to je cak postaje i primarnije nego ono sto su npr "u teoriji" voleli. Recimo, ako neko obozavao fudbal a los u njemu a onda krene na stoni tenis i provali da mu to ide i da ljusti sve redom, za 5 godina imacemo vrhunskog stonotenisera koji vise ni ne pomisli na fudbal 1 mesecno, a kamoli da forsira i dalje da ga trenira i igra.

Genetika je bog. Cak i nasa slobodna volja koja nije slobodna, i sve nase odluke koje donesemo ili ne donesemo, uradimo nesto ili ne uradimo su nista drugo no - GENETIKA.
 
Vježbaj i ne brini . Počeo sam sa tegovima još u osnovnoj školi Zapalio sam se za treninge kad sam vidio
da sam žilav kao pas i brzo napredujem sa težinama . U to vrijeme je bilo i teško doći do tegova pa su se pravili
od konzervi , vodovodnih cijevi i betona .
Još uvijek ponekad treniram iako imam već 63 godine . Nikada nisam bio ozbiljnije bolestan . Pomalo je za
to zaslužna genetika a pomalo i način življenja .

Dobar si ti matori, nema se sta prigovoriti, evo, ja cepam karate i ostale vezbice, prosto sam se "podmladio", ali sto rece Bruz, genetika, ishrana i konstantni rad.
Imam doktorsku informaciju da je dobro udarati u dzak i rukama i nogama, dok smo zivi, jer nam pomaze u vezi odrzavanja kostiju i misica.
 

Back
Top