Amfilohije Radović: Ogrešio sam se o Miloševića, svaku reč sa opela Đinđiću potpisuje

Milos 13

Iskusan
Poruka
6.074
Na sahrani brata Slobodana Miloševića, arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije, služio je opelo. Tada je rekao da se o Slobodana Miloševića mnogo ogrešio i izvinio se pred brojnim ukopnicima.

- Mene je Slobodan zvao iz Haga da svedočim. Nisam otišao. Tako mi je tada u crkvi savetovano. Pogrešio sam što nisam otišao, mada mi je srce govorilo da treba da odem. Vreme pokazuje i tek će da pokaže da se on, na svoj način, iskreno borio za srpski narod. E, drugo je pitanje da je pristao na ponude i učinio ustupke, ko zna kako bi bilo. Ali njegovo ime će u knjizi večnih biti upisano neizbrisivim slovima. Njemu su sudili oni kojima je trebalo da se sudi. Nisu mu presudili, nevin se preselio u Carstvo nebesko. Božiji sud na kraju sve rešava. U imenu Božijem je i sud i pravda - kaže mitropolit, koji dodaje da je ipak posetio Miloševića u Hagu, ali da je tom prilikom samo ćutao.

Do sada je ostalo nepoznato i da se svojevremeno uputio do, od svih izolovane, Jovanke Broz.

- Jovanka Budisavljević Broz zaista jeste bila u nekoj vrsti kazamata. Posetio sam je u takvim okolnostima, na njenu molbu, a poziv mi je preneo naš zajednički prijatelj Milan Šarac. Bilo je to godinu dana, možda i manje, pre njene smrti. Dugo smo o svemu, otvoreno, Jovanka i ja razgovarali. Pričala mi je kako je otišla u partizane, kao i mnoge srpske devojke iz Like, bežeći od ustaša. Ispričala mi je da su koreni njene porodice Budisavljević iz Metohije, da je porodica u Lici imala 17 sveštenika. Dugo smo pričali... Žao mi je, kada je bila sahrana, bio sam na putu, a došao bih da je ispratim. Jovanka je, ipak, bila i ostala dostojanstvena, čestita i nepotkupljiva. Svi su joj se klanjali dok je bila žena jednog od najmoćnijih ljudi sveta... Da, jednog od najmoćnijih ljudi sveta. A kada to više nije bila, ne samo da su je zaboravili, već su činili sve da je ponize, naruže, za sve osude i na kraju izoluju - priseća se mitropolit.

DjCktkpTURBXy85MWJhMDJiNmIxNWE4MWI0NzFkYWVlNGM0YTkxNmVjNi5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA


Nastavak na donjem linku...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/amfilohije-radovic-ogresio-sam-se-o-milosevica-svaku-rec-sa-opela-djindicu-potpisujem/5cx6nvt

Malo filozofiranja ne letnjem suncu mitropolita Amfilohija...
 
Веома ценим Митрополита СПЦ Амфилохија - веома је образован, интелигентан, тачан и прецизан........
Ја сам антикомуниста - али гледајући Милошевића у Хагу (тв преносе суђења) ПОЧЕО САМ ДА ГА БРАНИМ - чак сам отишао на опроштај када су га донели у мртвачком сандуку испред Парламента........ тако да потпуно разумем шта Амфилохије говори.......

Милошевић је за ова гов*на која су тренутно на власти БИО ПРАВА ПОШТЕЊАЧИНА..........
 
Šta kaže Amfilohije hoće li Alter_Ego biti upisan neizbrisivim slovima u vječnoj knjizi ?

Хоће ако буде отишао код њега на неку Исповест.
Пример,био Чеда код њега чак и на крштењу и Чеда пост`о успешан бизмисмен,савесни србски Патриота.
Нема грешке-или те прогура где треба или те упокоји,
 
Чисто да не остане незапажено ,ако је неком промакла ова реченица..поготово Другу Мити :D..

- Jovanka Budisavljević Broz zaista jeste bila u nekoj vrsti kazamata. Posetio sam je u takvim okolnostima, na njenu molbu, a poziv mi je preneo naš zajednički prijatelj Milan Šarac.

____________

Да ли сад видите ко је и шта је уствари Амфилохије? ;)
 
Amfilohije ima rođenog brata koji je isto tako sveštenik . Kućni prijatelj moje familije u CG
a više voli da popije nego boga da vidi . Ja nisam imao prilike da uopznam ni jednog ni drugog
a nije mi nešto ni žao zbog toga . Amfilohije mu više liči na nekog četničkog vojvodu sa petokrakom
na kapi ( crveni vojvoda ) nego na sveštenika .

Na primer na Vladu Zečevića ?
 
...gosn. Amfilohije
nije
kao Justin Popovic
ili vladika Velimirovion je svesteno lice
koje ponekad estradno nastupa
ali
nije on mogao znati u politickim i ratnim previranjima
ko je ko
jer njemu odredjeni savjetnici
bili su takodje obojeni i zaneseni licnostima i kvazi_licnostima
navodili ga cesto ,- 'dolje na drumove'...
Nesretno je bilo to vaskrsavanje mirjansko_svesteno
moralo se izhitriti
i zavrsavati se
kao sto se i zavrsilo,-nadam se...
PS...malo je neukusno i neuputno...o mrtvima...de mortus nihil malis'...
 
Чисто да не остане незапажено ,ако је неком промакла ова реченица..поготово Другу Мити :D..

- Jovanka Budisavljević Broz zaista jeste bila u nekoj vrsti kazamata. Posetio sam je u takvim okolnostima, na njenu molbu, a poziv mi je preneo naš zajednički prijatelj Milan Šarac.

____________

Да ли сад видите ко је и шта је уствари Амфилохије? ;)

О, Божеееееееее....... па ти уопше не схваташ и не разумеш ПОЗИВ СВЕШТЕНИКА - он мора и треба да се одазове позиву макар и највећег злочинца АКО ГА ТАЈ ПОЗОВЕ...... стварно шта је вама..... па нису вам свештеници политиканти --- него СЛУГЕ БОЖИЈЕ.........
 
Чисто да не остане незапажено ,ако је неком промакла ова реченица..поготово Другу Мити :D..

- Jovanka Budisavljević Broz zaista jeste bila u nekoj vrsti kazamata. Posetio sam je u takvim okolnostima, na njenu molbu, a poziv mi je preneo naš zajednički prijatelj Milan Šarac.

____________

Да ли сад видите ко је и шта је уствари Амфилохије? ;)

Па не видимо. Претпоставимо да у горепоменутом цитату није проблем то што је посетио Јованку Будисављевић. Даље долазимо до закључка да је проблем вероватно заједнички пријатељ Милан Шарац.

Сад морамо д апрогугламо да питамо ко је Милан Шарац.

Ево шта каже Виксипедија.

Милан Шарац (Ђедовци, код Сокоца, 1917 — Крекови, код Тјентишта, 7. јун 1943), учесник Народноослободилачке борбе и народни херој Југославије.

Биографија[уреди]
Рођен је 1917. године у селу Ђедовцима, код Сокоца.

Пре Другог светског рата је био земљорадник.

Учесник Народноослободилачке борбе и члан Комунистичке партије Југославије је од 1941. године.

Погинуо је 7. јуна 1943. године у селу Крекови, изнад Тјентишта, за време Пете непријатељске офанзиве, као командир Шестог београдског батаљона Прве пролетерске ударне бригаде.

За народног хероја проглашен је 5. јула 1951. године.


Афилохије се дружи са тешким комуњарама, који су иначе погинули пре 70 година. :think:

Ђавоља работа.

- - - - - - - - - -

Na primer na Vladu Zečevića ?

Је л' сад морам да гуглам да видим и ко је Владо Зечевић?

Кладим се да је неки црногорац који је успео у Београду.

Да гуглам или не?
 
Је л' сад морам да гуглам да видим и ко је Владо Зечевић?

Кладим се да је неки црногорац који је успео у Београду.

Да гуглам или не?

Ma ne guglaj , mislio sam da svi znaju , uglavnom podseća na kolegin opis tj na Amfilohija.
 
Па не видимо. Претпоставимо да у горепоменутом цитату није проблем то што је посетио Јованку Будисављевић. Даље долазимо до закључка да је проблем вероватно заједнички пријатељ Милан Шарац.
Сад морамо д апрогугламо да питамо ко је Милан Шарац.
Ево шта каже Виксипедија.
Милан Шарац (Ђедовци, код Сокоца, 1917 — Крекови, код Тјентишта, 7. јун 1943), учесник Народноослободилачке борбе и народни херој Југославије.

Биографија[уреди]
Рођен је 1917. године у селу Ђедовцима, код Сокоца.
Пре Другог светског рата је био земљорадник.
Учесник Народноослободилачке борбе и члан Комунистичке партије Југославије је од 1941. године.
Погинуо је 7. јуна 1943. године у селу Крекови, изнад Тјентишта, за време Пете непријатељске офанзиве, као командир Шестог београдског батаљона Прве пролетерске ударне бригаде.
За народног хероја проглашен је 5. јула 1951. године.

Афилохије се дружи са тешким комуњарама, који су иначе погинули пре 70 година. :think:
Ђавоља работа.

- - - - - - - - - -

Је л' сад морам да гуглам да видим и ко је Владо Зечевић?

Кладим се да је неки црногорац који је успео у Београду.

Да гуглам или не?

Гуглај - дилејооооооо. јер то НИЈЕ ЈЕДИНИ ШАРАЦ...... свашта од тебе:

Среда 23.10.2013.
Ј. Арсеновић - Вести А



Пет тајни Јованкиних мемоара
Милан Шарац, који је последњих двадесетак година имао част да га у свој принудни дом на Дедињу прима најпознатија југословенска удовица, тврди да је Јованка Броз писала мемоаре и да му је то у више наврата потврдио генерал Ђоко Јованић, Јованкин ратни командант и земљак.





363353_jovanka-broz--foto-fonet--3_kf.jpg
Јованка Броз​

- Генерал ми је рекао да ће те Јованкине забелешке скинути вео са пет великих тајни. Прво, сазнаћемо све оно што нисмо знали о Титу, затим где су кости Драже Михаиловића, зашто је заиста смењен Ранковић, где је злато Карађорђевића које су комунисти затекли и ко је за кога радио у време Другог светског рата - открива Шарац за "Вести".

Шарац каже да су мемоари сакривени негде на сигурном и да је питање процене када ће бити право време за њихово објављивање, а "када ће портрети многих "великих" људи Титове епохе бити приказани као мали и мизерни карактери".

И пре него што је почетком 70-их година прошлог века доспела у немилост тадашњих челних људи полиције и војске, Станета Доланца и генерала Николе Љубичића, говоркало се да Јованка Броз свакодневно води дневник, хронику догађаја и људи из најближег Титовог окружења. Отуд је разумљиво што су се тог штива многи на Белом двору и у тадашњој југословенској врхушки прибојавали. Од тада кружи легенда да су у потрази за њеним мемоарима укључиле и тајне службе неких моћних земаља, а причало се да их је Јованка на време сакрила код тадашње председнице Индије Индире Ганди.

Пре код Тита него до оставине
- Једном приликом, шалећи се, гледао сам Јованки у длан. Рекао сам јој да ће живети преко сто година, на шта се она слатко насмејала. Била је срећна због те "прогнозе" и с поносом се присетила своје бабе Соколице која је, како је рекла, живела 109 година. Нажалост, ја сам омануо, а она ми је у тренуцима разочарења због тога што се оставинска расправа после Титове смрти толико година растегла, једном приликом духовито рекла: "Е, мој Милане, пре ћу ја видети Тита, него дочекати оставину" - присећа се Шарац.
 

Back
Top