Tezak period odrastanja

а шта му дође то: подршка породице и друштва? мислим, та фраза, како да је интерпретирамо. и да ли је она довољна, с обзиром на околности.
 
ma misli ti sta hoces.... u kojem miru da zive. jedino da idu negde u selendru, tamo je najbolje... svez vazduh (sve zaudara na krave), zdrava hrana, skola sa 30 djaka, baka i deka smaraju te da radis...
 
Ukoliko su tinejdzeri vec na putu da postanu losi ljudi, to se uglavnom desava upravo zbog drustva u kom se nalaze tako da je njihova podrska u ovom slucaju iskljucena.Drustvo narocito utice na formiranje licnosti, tako da jedino preostaje porodica gde je bitno da su oni upoznati sa problemom.
 
mislim da je sve ono sto ste rekli gomila praznih recenica i fraza koje ste pokupiliko zna gde, u nekim glupim knjigama i casopisima za "teenagers". mislim koja korist od toh vashih gluposti? ma dajte bre!! o kakvo miru i harmoniji govorite zar ne vidite gde i u kakvom vremenu zivimo???!!!! ma mislim, gledajte kako se zivi, ******. vi sedite ovde nazdrali ste se ko stoke i sad siti i zadovoljni pricate o nekim jadnim problemima. pre neki dan su skinsi u mom kraju zaklali jednog malog gancija, pa se vi sad ceshite. e to su vam pravi problemi. rasizam i slicna sranja. ono kao, neki klinci zive na ulici, razumes, kradu, klinke od 14 se prodaju za 0,25g heroina i dva do tri jointa. mislim, nemate pojma o zivotu i zato cutite!!!!!
 
U ala je tebi recnik......No nema veze sad to s ovom temom.Potpuno je to tacno,svaka pojedinost iz toga,al ti mora da si neka mracna licnost.U mojoj skoli jos osnovnoj ima toliko prostitucije,droge,pica,pusenja.Jednostavno se gusis pa cak je bilo i navodnih slucajeva trudnoce.Zato da zaboravimo mi sve lijepe stvari vratimo se STVARNOSTI.
 
iXena:
U ala je tebi recnik......No nema veze sad to s ovom temom.Potpuno je to tacno,svaka pojedinost iz toga,al ti mora da si neka mracna licnost.U mojoj skoli jos osnovnoj ima toliko prostitucije,droge,pica,pusenja.Jednostavno se gusis pa cak je bilo i navodnih slucajeva trudnoce.Zato da zaboravimo mi sve lijepe stvari vratimo se STVARNOSTI.
A u koju ti to osnovnu skolu ides?
 

Slazem se sa svima vama,zaista postoje problemi u odrastanju adolescenata,ipak niko ne nudi resenje tih problema,vec samo neke fraze koje smo culi N puta u zivotu,a niko ne zna odgovore na nase probleme i opet smo na pocetku...Ostaje jedino nada u neki bolji zivot,da li jos uvek ima nade???
 
E, sad vi meni recite, da li bolje biti prilicno povucen i nemati ni jednog NAJBOLJEG druga, vec samo drugove, ne piti, ne pusiti, ne drogirati se itd...,
biti prilicno nezadovoljan svojim nacinom zivota, ILI
pusiti, duvati travu, spavati sa 15 godina i napijati se ko letva.
Ovo je upravo slucaj sa jednim mojim drugom (1. deo price) i njegovom sestrom (2.deo price).

DA CUJEM MISLJENJA, cik!!!
 
Cestitam svima na fantasicno prepisanim clancima iz tamo nekih teen magazina,a posebno onima koji su iste modifikovali(jer znam da je za to trebalo mnogo truda i intelektualnog napora).
Da li je moguce da je neko iz osnovne skole(citaj:DETE) toliko zabrinut zbog "teske situacije",da sada lupa glavu trazeci nacin da to promeni?(pazi:DETE-osnovna skola)
 
Rebel:
Cestitam svima na fantasicno prepisanim clancima iz tamo nekih teen magazina,a posebno onima koji su iste modifikovali(jer znam da je za to trebalo mnogo truda i intelektualnog napora).
Da li je moguce da je neko iz osnovne skole(citaj:DETE) toliko zabrinut zbog "teske situacije",da sada lupa glavu trazeci nacin da to promeni?(pazi:DETE-osnovna skola)

A kakve to ima veze sa tim kako se neko oseca, sa tim koliko ima godina?! Bas nikakve. Mene je to jako ranije nerviralo kada mi je neko stariji govorio "cuti, ne razumes", a verujem da se svako tako osecao u nekom trenutku. Ovde ta "deca" izrazuju svoja osecanja i pokazuju svoja iskustva i oni traze ili da se izraze ili podrsku. Ono sto oni hoce da kazu je da oni nece da zavrse tamo gde su videli da su drugi otisli i sto se mene tice to je sasvim ok, jer ako se tebi svidja narkomanija i 14togodisnja prostitucija, onda nastavi da ih obeshrabrujes i da im govoris da oni nemaju pravo na misljenje i pravo da promene nesto. Ja sam jos uvek teenager (mada nisam u osnovnoj, nisam sak ni punoletan) ali ipak ljudi postuju moje misljenje i ja sam odrastao u sredini gde sam bio ohrabren da se iskazujem svoje misljenje. Takodje sam naucio da ne trebas da pricas pre nego sto razmislis. Ova "deca" su buducnost ove zemlje i jedini nacin da se nesto promeni je ako se oni bore za svoju buducnost.
 

Back
Top