Laravel: Kako dinamicki napraviti vise kolumni?

shone83

Zainteresovan član
Poruka
474
Hocu da mi kolumne izgledaju ovako:

147
258
369


po brojevima vidite da informacije iz baze treba da idu vertikalno. I, ubacena je i paginacija tako da kad, na primer, stavim maksimalno 12 u paginaciju to znaci da treba da u tri kolone bude po cetiri podataka pre nego sto predje na drugu stranicu.

Ovo je kod sada kako izgleda:

Kod:
[/COLOR]<div class="col-md-9">
    <div class="list-group row">
        <div class="list-group-item col-md-12">
           @if(count($towns) > 0)
                @foreach($towns as $town)
                    <p class="text-primary">{{$town->name}} <span class="fa fa-edit"></span></p>
                @endforeach
            @else
               <p>Општине нису унете</p>
            @endif
        </div>
    </div>

    <div class="text-center">
        {{$towns->links()}}
    </div>
</div>

 
Nisam nesto vican ni sa sintaksom php-a, ni sa wordpress-om (ovo mi lici na WP), ali logika je sledeca:

1. treba ti neki counter, pre petlje inicijalizujes ga - setujes mu vrednost na jedan.
2. ispitas da li je treba da otvoris <div> tag sa bootstrap markerom "col-md-3". To ispitas tako sto counter da bude 1, ili po modulu 4 da je jednak nuli.
3. ispises svoj paragraf (<p class="text-primary">{{$town->name}} <span class="fa fa-edit"></span></p>)
4. ispitas da li si stigao do kraja trece kolone (da li je counter po modulu 3 jednak nuli) - ako jesi zatvoris otvoreni <div>
To je to.
 
Nije WP vec laravel php framework, koji izgleda ne funkcionise sa bbcodom ovde na forumu pa ne mogu lepo da upakujem u kod nego mi on svaki put stavi u jednu liniju:

Kod:
@for ($i = 0; $i < 12; $i++) @for ($j = 0; $j < 3; $j++)   <p class="text-primary">{{$towns[$j*12 + $i]->name}} <span class="fa fa-edit"></span></p> @endfor    <br>@endfor

Ovako mi je rekao jedan na drugom forumu, sto se otprilike slaze sa ovim sto ti pricas ali ja to nisam nesto lepo uradio jer mi samo razbaca podatke, pa uopste ne idu jedan za drugim...
 
Nije WP vec laravel php framework, koji izgleda ne funkcionise sa bbcodom ovde na forumu pa ne mogu lepo da upakujem u kod nego mi on svaki put stavi u jednu liniju:

Kod:
@for ($i = 0; $i < 12; $i++) @for ($j = 0; $j < 3; $j++)   <p class="text-primary">{{$towns[$j*12 + $i]->name}} <span class="fa fa-edit"></span></p> @endfor    <br>@endfor

Ovako mi je rekao jedan na drugom forumu, sto se otprilike slaze sa ovim sto ti pricas ali ja to nisam nesto lepo uradio jer mi samo razbaca podatke, pa uopste ne idu jedan za drugim...

Vidi, imas ovde 12x3 iteracije, sto mu dodje 36 razlicitih ispisa. Ne treba tako.
Treba da imas, 12 iteracija (for i=0; i<12; i++).
Na pocetku (i==0) otvoris tag za prvu kolonu.
Nako treceg ispisa (i==2) zatvoris kolonu, i otvoris sledecu, i tako redom.
I kad dodjes do kraja (i == 11) tada zatvoris kolonu i ceo tag koji sadrzi te tvoje cetiri kolone.
Vrlo prosto.
 

Back
Top