Da li prihvatate?

Bračni ugovor gde se žena obavezuje da radja i bude majka, za doživotnu apanažu, sa tim da dobije sluškinje...mada tip je psiho koji izmedju ostalog zagovara robovlasništvo, tako da samo slobodni muškarci ( a merilo slobodne je samostalna finansijska aktivnosti i život na selu koje ga čine nazavisnim od sistema) mogu da se žene, njihove supruge su majke, dok kućne poslove obavljaju savremeni robovi, tačnije oni koji za naknadu rade kod njih, ali nisu samostalni pa ne mogu o sebi da odlučuju...
 
Bračni ugovor gde se žena obavezuje da radja i bude majka, za doživotnu apanažu, sa tim da dobije sluškinje...mada tip je psiho koji izmedju ostalog zagovara robovlasništvo, tako da samo slobodni muškarci ( a merilo slobodne je samostalna finansijska aktivnosti i život na selu koje ga čine nazavisnim od sistema) mogu da se žene, njihove supruge su majke, dok kućne poslove obavljaju savremeni robovi, tačnije oni koji za naknadu rade kod njih, ali nisu samostalni pa ne mogu o sebi da odlučuju...

Nije samo na selu, nego bilo kakav "strucnjak" koji zaposljava radnike ili je dobar u svojoj struci, tako da moze da placa "sluskinje".
 
Nije samo na selu, nego bilo kakav "strucnjak" koji zaposljava radnike ili je dobar u svojoj struci, tako da moze da placa "sluskinje".

Suština njegovg stava za obnovu Srbije ili ti Zdrave Srbije je da se živi na selu i ulažu u poljoprivredu. Na početku kllipa voditeljka ga pita za humanitarni cenar namenjen prvenstveno gašenju požara i saniranju posledca poplava i drugh elementarnih nepogoda, a on objašnjava kako u svakom selu možemo praviti kampove i sami se obučavati.
 
To je mozda vise za one koji bi bili obicni domacini, koji bi se samostalno prehranjivali bez da zaposljavaju bilo koje radnike. To je kao prvi korak, dalje kad se budu razvili mogli bi da zaposljavaju one koji to nisu u stanju. Mislim da malo pretjeruje u tom smislu, jer tesko ce neko da radi za nekog drugog na selu ako vec ima toliko neupotrijebljene zemlje, kao da je problem nauciti raditi zemlju, pa da ne mozes raditi samo za sebe. Nego, selo je odskocna daska. I njegov sin je neki strucnjak za kompjutere i nikog ne zaposljava, za sada. A prezentovao je nekog automehanicara koji zaposljava radnike.
 
To je mozda vise za one koji bi bili obicni domacini, koji bi se samostalno prehranjivali bez da zaposljavaju bilo koje radnike. To je kao prvi korak, dalje kad se budu razvili mogli bi da zaposljavaju one koji to nisu u stanju. Mislim da malo pretjeruje u tom smislu, jer tesko ce neko da radi za nekog drugog na selu ako vec ima toliko neupotrijebljene zemlje, kao da je problem nauciti raditi zemlju, pa da ne mozes raditi samo za sebe. Nego, selo je odskocna daska. I njegov sin je neki strucnjak za kompjutere i nikog ne zaposljava, za sada. A prezentovao je nekog automehanicara koji zaposljava radnike.


I ponosno mlatara djačkom knjižicom sa 13 kečeva...
Slušam ga, baš zato što mislim da je potencijalno veoma problematičan i obraća se prevashodno ljudima koji ne uspevaju da nadju svoje mesto, po mom mišljenju
 
Mislim da je pravilo da ljudi koji su u svom poslu bili ekstremno uspjesni po pravilu su napustali skole i fakultete. Cini se da oni koji su napustali fakultete stizu dalje od onih koji su napustali srednju skolu. Dalje u smislu bogacenja. No, pitanje je da li neki od ovih koncepata zvuci privlacno za danasnje zene.
 
Mislim da je pravilo da ljudi koji su u svom poslu bili ekstremno uspjesni po pravilu su napustali skole i fakultete. Cini se da oni koji su napustali fakultete stizu dalje od onih koji su napustali srednju skolu. Dalje u smislu bogacenja. No, pitanje je da li neki od ovih koncepata zvuci privlacno za danasnje zene.

Ne bih se složila, na hiljade veoma bogatih i uspešnih ljudi pojavi se jedan koji nije nema formalno obrazovanje. Osim toga, faklutet ne služi da bilo kome obezbedi posao već da pruži širu sliku sa kojom svako bira šta će ili neće da uradi.
Problema sa njegovim konceptom ima puno, i ne,nije problem u radjanju, sama sam majka četvoro dece, problem je u načinu tretiranja žene kao divne, nesposobne i krhke. Šta ona ima da se prlja muškim razgovorima? Da ne pominjemo koncept odvojenog školovanja i potpune odvojenosti dece od najranijeg uzrasta. A najproblematičnije od svega je to poimanje savremenog ropstva.
Pravi melem za neobrazovane ljude, kojima su roditelji krivi što ne umiru dovoljno brzo kako bi mogli da pordaju njihove nekretnine i odsele se na selo (koje su videli samo na slici) gde će neko drugi umesto njih raditi sve ono što im se ne svidja uz divnu ženu koja trepće i aminuje, Tako je, svetlosti doma našega.
Sam trend povratka u prirodu, života u malim/manjim mestima je sjajan, prvi smo ga u praksi primenili, ali ideja rodovskih zajednica,apsolutnog nesagledavanja šire slike i mlaćenje slame o zlim čikama, meni, kao verujućoj, zvuči kao savremeni Pol Pot koji je prvo pobio sve koji nose naočari i obrazovani su, kako bi sproveo agrarnu reformu.
Nikome nije sistem kriv ako nema sam za sebe jaku porodicu, ako ne želi da ima više dece, ako ne želi da im se posveti ili ako ga suprutan pol ne doživljava kao pouzdanog i poželjnog pojedinca. Svako bira sam za sebe, mada eto, on ima koncept u kome će on da bira i odredjuje. Tako da se žene ne bi udavale za one koji ih vole ili koje one vole, zlo i naopako,nego za nekoga pogodnog u cilju proizvodnje dobrih ljudi. Ok,ko želi tako, slobodan mu je izbor.
Meni je najsmešniji deo u kome bračnim ugovorom žena dobija doživotno izdržavanje (pošto je, jelte nesposobna da se sama izdržava, izdražavaće je muž, sinovi, deveri ili ko drugi zavisno od situacije) a u slučaju da ne mogu da imaju decu, ona prelaz u drugu kuću, sa doživotnom apanažom, a on dovodi novu ženu... potpuno u duhu pravoslavnog koncepta, gde se deca daruju kao dar od Boga. Ništa da se mole (pošto je medicina apsolutno prezrena), da zajednički poste i nadaju se potomstvu, kao ni naznaka da za izostanak potomstva "krivica" može biti do muškarca.
I potpuno fascinantno, citira se samo Stari Zavet, bez Boga ljubavi, već uz strogog i pravednog Boga Oca koji traži apsolutnu poslušnost.
 
На 28. минуту нема тог брачног уговора, али негде на 31. налупетао се човек за десетку.

Иманте он лајн факултете, ево ја отворио у Америци он лајн медицински факултет???

И шта ћеш пријатељу, радићеш операције он лајн?

Ово неки тежак болид, мучно га је слушати.
 
На 28. минуту нема тог брачног уговора, али негде на 31. налупетао се човек за десетку.

Иманте он лајн факултете, ево ја отворио у Америци он лајн медицински факултет???

И шта ћеш пријатељу, радићеш операције он лајн?

Ово неки тежак болид, мучно га је слушати.

O ovom idiotu malo pa malo izadje neki clanak na najcitanijim portalima.
 
O ovom idiotu malo pa malo izadje neki clanak na najcitanijim portalima.

Сва срећа па не читам.

Како је он задобио толико медијског простора???

Или га намерно пуштају да би се спрдали са њим?
 
Сва срећа па не читам.

Како је он задобио толико медијског простора???

Или га намерно пуштају да би се спрдали са њим?

Pa to mi je tragicno, sto mediji izbace ovako neku budalu, da bi se ljudi smejali a u sustini ti dajes medijski prostor budalama.
 
Тема је: Колико још можемо да издржимо?

Cega da izdrzimo....svako izdrzi ono sto moze. To nisu iste stvari za sve ljude, pa neki pucaju tamo gde ce neko drugi izdrzati i obrnuto.

- - - - - - - - - -

Mada.kapiram da nije ti tema :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Al ako se u bracni ugovor ubaci ebuckanje sa strane :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Steta kad se vec sastavlja bracni ugovor da ne bude sto duzi.:D
 
Cega da izdrzimo....svako izdrzi ono sto moze. To nisu iste stvari za sve ljude, pa neki pucaju tamo gde ce neko drugi izdrzati i obrnuto.

- - - - - - - - - -

Mada.kapiram da nije ti tema :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Al ako se u bracni ugovor ubaci ebuckanje sa strane :mrgreen:

Бомбардовање разним идиотлуцима, а да не пошандрцамо.
 
Tuki je decko kome ili nisu kupili skejt kad je bio dete ili taj skejt nije naucio da vozi, pa ljubomorise na klince sa skejtovima. Pisao na filozofiji pominjao klince sa skejtovima. A ovom miroljubu ne znam sta je, neki problem jeste, al ne bih da ulazim u to...nekada ke najbolje ostaviti takve u njihovoj bolescini ko svinje u oboru, jer ima je prijatno u tome.
 

Back
Top