Moram da pitam vas.....

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699

Čitam upravo neki tekst na b92 o filmovima koji su nezasluženo dobili Oskara, a neki drugi nisu...
I setim se jedna stvari meni tako plastično poznate,, medjutim kome god kažem gleda me belo, a ni na internetu ne mogu da nadjem potvrdu...
Naime, kada je završen film "Titanik" čitao sam da je toliko loše prošao u predpremijerama, da su producenti tražili od gliumaca da se odreknu pola honotrara, a od režisera to i ultimativno zahtevali.
Zbog tog fijaska se režiser i razišao sa Lindom Hamilton(onom iz Terminatora)...
I elem, onda tišina o filmu i odjednom, film se nalazi u takmičenju za Oskara SLEDEĆE godine, prati ga nevidjeni marketing, osvaja sve ćivo i postaje najkomercijalniji fiml svih vremena......
Mućka sa idejom zarade od preko milijardu, brisanje repova u štampi pa i na internetu.......Da li je to uopšte moguće, ili sam ja to samo sanjao(a ne bih rekao da sam baš toliko odlepio)?
 
Ja sam opet skroz siguran da sam u pravu........Tekst koji je o tome govorio naširoko je pričao kako je za potrebe filma napravljena kopija broda u realnoj vleičini, i još mnogo pikanterija oko toga.
Ali ako uzmeš u obzir da izmedju minusa od 200 miliona dolara i plusa od milijardu posotji značajna razlika, nije uopšte nemoguće odraditi neku akciju prkeo googla , da se zametnu tragovi.
 
Skorije sam gledao na YT Velimira Abramovića gde je pričao nešto o kanskom festivalu i Kusturici gde je poimence nabrojao žiri koji mu je dodelio nagradu. Voditelj je u želji da proveri informacije na netu ustanovio da su 'zvanični' žiri sačinjaval potpuni anonimusi i da nije bilo štampanih izdanja ispalo bi da Abramović laže.

Orvelova 1984. je uveliko na delu. Vreme gde se istorijske činjenice menjaju unazad i gde se ne može verovati ni jednom izvoru... vreme gde istoriju (googlišu) falsifikuju pobednici.
Laku noć, civilizacijo.

 

Back
Top