Horor triler romani
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Horor triler romani

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Horor triler romani

Osim Stivena Kinga zna li neko još nekog kvalitetnog pisca ovog žanra?
    filmofil

Domaćin Redmond (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    245

Podrazumevano Re: Horor triler romani

Poznata je knjiga "Ja sam legenda" Ricarda Matesona po kom je snimljen istoimeni film sa Vil Smitom. Epidemija smrtonosnog virusa vecinu stanovnika sveta pretvara u vampire, radnja i likovi u knjizi se u dosta aspekata razlikuju od filma.
    Meni se licno knjiga i nije nesto dopala, delom zbog toga sto ne volim taj naucni pristup u objasnjenju fenomena vampira, ali je mnogi smatraju jednom od horor klasika.
    Poslednji put ažurirao/la Redmond : 08.07.2017. u 04:15
    "They f*uck you up, your mum and dad. They may not mean to, but they do.They fill you with the faults they had and add some extra, just for you." Phillip Larkin

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Redmond Pogledaj poruku
    Poznata je knjiga "Ja sam legenda" Ricarda Matesona po kom je snimljen istoimeni film sa Vil Smitom. Epidemija smrtonosnog virusa vecinu stanovnika sveta pretvara u vampire, radnja i likovi u knjizi se u dosta aspekata razlikuju od filma.
    Meni se licno knjiga i nije nesto dopala, delom zbog toga sto ne volim taj naucni pristup u objasnjenju fenomena vampira, ali je mnogi smatraju jednom od horor klasika.
    Gledao sam film i nisam bio nešto preterano oduševljen, tako da nisam oran ni da čitam knjigu baš, niti bilo koju drugu po kojoj je snimljen neki film koji sam odgledao. Kinga sam čitao ranije pa sam tek onda odgledao filmove koji su snimljeni po njegovom romanima. Imaš još nešto?
    filmofil

Domaćin Redmond (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    245

Citat Original postavio momcilo95 Pogledaj poruku
    Gledao sam film i nisam bio nešto preterano oduševljen, tako da nisam oran ni da čitam knjigu baš, niti bilo koju drugu po kojoj je snimljen neki film koji sam odgledao. Kinga sam čitao ranije pa sam tek onda odgledao filmove koji su snimljeni po njegovom romanima. Imaš još nešto?
    Kuca listova od Danijelevskog, to sam krenuo da citam pa sam prekinuo iz nekog razloga... Nekronomikon od Lavkrafta, zbirku prica E. Alana Poa...
    Kasno je pa mi i ne pada nesto na pamet, a osim Kinga i nisam citao previse horor trilera, javljam ti sutra ako se setim.
    "They f*uck you up, your mum and dad. They may not mean to, but they do.They fill you with the faults they had and add some extra, just for you." Phillip Larkin

Moderator Baudrillard (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1628

Citat Original postavio momcilo95 Pogledaj poruku
    Osim Stivena Kinga zna li neko još nekog kvalitetnog pisca ovog žanra?
    King i nije baš kvalitetan pisac, i malo toga ima sa hororom on je više pisac nekih akcionih-drama.
    Priče su mu bolje od romana.
    Što se tiče dobrog horora imaš izdavačku kuću Orfelin koja objavljuje vrhunski horor, tu ti preporučujem:
    Aldžernon Blekvud - Vrbe, Robert Ejkman - Hladna ruka u mojoj, Lavkraft - Šaptač u tami...
    I pokušaj da dođeš do sabranih priča Embrouza Birsa - Grob bez dna, to je odličan cinični, crnohumorni,
    mizantropski horor

Domaćin Black_star (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    157

Klajv Barker. Davno sam citao njegove pripovetke, iz vise tomova, Knjige krvi... Secam se da je uvek bio nekako perverzno zanimljivo, cesto zbog sumanutih okosnih ideja radnje.
    Da,inace, po njegovom romanu je snimljen serijal Gospodari pakla, Hellraiser... citajuci ga, delovao mi je kao S.King koji je napokon presao granicu preko koje nema nazad,
    nastavljajuci jos hladnokrvnije,lezernije, sto je jedan od faktora Barkerovog horora...tipa, o cemu prvi masta i razvija na dve stranice, drugi ispljune odmah i zgadi ti zivot u dva pasusa
    ...mrtvacki pokrov koji je oziveo, tumara okolo i ubija...drevno stvorenje probudjeno ispod kamena pod kojim je sahranjeno uspravno krece u zestoku krvavu,perverznu pokoru...mislim,odakle te ideje?
    http://www.youtube.com/watch?v=bLPbKOj5UIU

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Baudrillard Pogledaj poruku
    King i nije baš kvalitetan pisac, i malo toga ima sa hororom on je više pisac nekih akcionih-drama.
    Priče su mu bolje od romana.
    Što se tiče dobrog horora imaš izdavačku kuću Orfelin koja objavljuje vrhunski horor, tu ti preporučujem:
    Aldžernon Blekvud - Vrbe, Robert Ejkman - Hladna ruka u mojoj, Lavkraft - Šaptač u tami...
    I pokušaj da dođeš do sabranih priča Embrouza Birsa - Grob bez dna, to je odličan cinični, crnohumorni,
    mizantropski horor
    Ako uzmemo u obzir da je King napisao Misery i Shining onda je teško reci da je on nekvalitetan pisac. Za ove Vrbe sam čuo da je ti jedna od najboljih horor priča ikada napisana, tako je glasila necija recenzija na tu knjigu.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Black_star Pogledaj poruku
    Klajv Barker. Davno sam citao njegove pripovetke, iz vise tomova, Knjige krvi... Secam se da je uvek bio nekako perverzno zanimljivo, cesto zbog sumanutih okosnih ideja radnje.
    Da,inace, po njegovom romanu je snimljen serijal Gospodari pakla, Hellraiser... citajuci ga, delovao mi je kao S.King koji je napokon presao granicu preko koje nema nazad,
    nastavljajuci jos hladnokrvnije,lezernije, sto je jedan od faktora Barkerovog horora...tipa, o cemu prvi masta i razvija na dve stranice, drugi ispljune odmah i zgadi ti zivot u dva pasusa
    ...mrtvacki pokrov koji je oziveo, tumara okolo i ubija...drevno stvorenje probudjeno ispod kamena pod kojim je sahranjeno uspravno krece u zestoku krvavu,perverznu pokoru...mislim,odakle te ideje?
    Važi procitacu, gledao sam film hellraiser i nije mi se preterano dopao, možda zato što sam previše očekivao

Moderator Baudrillard (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1628

Ne kažem da je King loš pisac, samo ima mnogo mana, pre svega nepotrebna preopširnost, zato mi se
    čini da su mu priče bolje. Recimo teoretičar horor žanra S. T. Joshi je vrlo kritičan prema Kingu.
    Što se tiče Barkera Knjige krvi su mu zaista dobre. Takođe je dobar roman Pesma boginje Kali od Dena
    Simonsa i zbirka priča Ljubav i smrt

Legenda Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4450

Volim Kinga, volim Barkera ... a "Pesma boginje Kali" D. Simonsa je, slažem se, dobar roman. Štaviše, odličan.

Preporučujem "Crnu kuću", koju je napisao tandem King - Straub.
    Takođe, nešto od Dina Kunca. Pre svega "Žestinu".
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    994

Pročitaj Pekićevo Besnilo, ako već nisi.
    Mene je posle čitanja bilo strah da izađem na ulicu.

Domaćin wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Baudrillard Pogledaj poruku
    dodao bih:

ukleta kuća na brdu - širli džekson
    karmila - šeridan le fanu

Slične teme

1. Horor/Triler/Misterija
    Autor momcilo95 u forumu Film i video
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.05.2018., 13:28
  2. Horor-triler
    Autor kera93 u forumu Film i video
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.08.2010., 23:28