Brak sa samohranom majkom

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Inspirisan ovom temom: https://forum.krstarica.com/showthread.php/787436-Brak-sa-razvedenim-muskarcem

...dodjoh na ideju da otvorim ovu sa kontraulogama.

Dakle, razveden muskarac, nema djecu, situiran i finansijki zbrinut...upozna samohranu majku koja je trenutno nezaposlena.

Kakav bi bio vas stav o tome?
Kakve poteskoce dolaze na toga muskarca?
Sta taj muskarac gubi a sta dobija?

Iskreno, pozeljni su odgovori i muske a i zenske populacije.
 
"gubi"? "dobija"?

batice, ako on nju voli, već je dobio sve šta treba.

Naravno, iz ljubavi je valjda sa njom? Idemo od nekih zdravih okolnosti :).
...ali gubiti i dobiti se ne odnosi na to vec na gubitak integriteta pri odgoju djeteta u cijem zivotu ce uvijek biti prisutna "treca" osoba odnosno biolosko otac. Mnogi, stariji a i na temi koja me inspirisala, konstatuju ni malo jednostavnu situaciju cak i kod muskarca koji djecu nema uz sebe.
 
Živio sam pre tri godine sa ženom koja je bila nezaposlena i imala ćerku od 16 godina .
Prije toga se nisam nikada ženio . Malo sam brinuo kako ću se tu snaći ali sam ušao u vezu
bez puno dvoumljenja . Živjeli smo u mojoj kući .
Veza nije uspjela ali ne zbog toga što je imala ćerku i bila nezaposlena .
U takvoj kombinaciji imaš povećane troškove ali to je najmanji problem ako možeš isfinancirati .
I danas mi je žao što ta veza nije uspjela jer joj je ćerka bila mali genije koji zaslužuje da joj
neko pomogne u školovanju . Mama joj je imala prekratak fitilj i mislim da je to glavni razlog
što taj pokušaj nije uspio .
 
Naravno, iz ljubavi je valjda sa njom? Idemo od nekih zdravih okolnosti :).
...ali gubiti i dobiti se ne odnosi na to vec na gubitak integriteta pri odgoju djeteta u cijem zivotu ce uvijek biti prisutna "treca" osoba odnosno biolosko otac. Mnogi, stariji a i na temi koja me inspirisala, konstatuju ni malo jednostavnu situaciju cak i kod muskarca koji djecu nema uz sebe.

pa šta?
Neka voli i tog oca, u čemu je problem

Bato, kada voliš nekoga, voliš i njegovo gowno. Voliš njegovu decu bračnu vanbračnu, njegove mame tate i kućne ljubimce. Njegove fobije, tikove i kazne za parkiranje.
Voliš njegove glupe serije, šesticu gore levo koja nedostaje, tanjir koji ti se razbije o glavu, čekanje satima ispred izloga, napolitanke i pivo umesto ručka itd..

Nema tu ili ili
 
Каква је тржишна вредност такве женске?

Шта она нуди?

Нема приходе, а тражи да се хране двоја уста.

Мора да има много добре љубавничке способности, или нешто треће да понуди. Велика је несразмера у давањима и у правима и обавезама које се уносе у такав двострани однос. А и израубована је.
 
vreme je za pijesmu..


Imam druga sa kojim sam prošao sve živo.
Ne viđamo se često, već s vremena na vreme
odemo na »naše mesto«, na po jedno pivo.

Ne pričamo mnogo.
Obojica znamo šta onaj drugi ima da kaže,
tako da se, sve u svemu ispričamo vrlo brzo.
»Šta ima novo-nema ništa« i posle toga uglavnom ćutimo.

» Ova moja potpuno je luda « rekao sam mu prošli put.
» I ona moja « odgovorio mi je,
kao da je znao da o tome u stvari i nema ništa da se priča.

I dok gorko, hladno pivo gutasmo, nekako se znalo da smo,
i on za svojom, a i ja za ovom mojom - ludi
zbog svega onog drugog
koje prećutasmo.
 
pa šta?
Neka voli i tog oca, u čemu je problem

Bato, kada voliš nekoga, voliš i njegovo gowno. Voliš njegovu decu bračnu vanbračnu, njegove mame tate i kućne ljubimce. Njegove fobije, tikove i kazne za parkiranje.
Voliš njegove glupe serije, šesticu gore levo koja nedostaje, tanjir koji ti se razbije o glavu, čekanje satima ispred izloga, napolitanke i pivo umesto ručka itd..

Nema tu ili ili

Sve je ovo veoma lijepo i ima smisla kada ti je 16...samo, sa 30+ stvari dobijaju ozbiljnu intonaciju :).
Zapazam, opet kazem, inspirisan prethodnom temom, koliko ljudi imaju problem sa tim.

Meni ne moras nista o tome objasnjavati, ja sam takvu situaciju prihvatio i sa njim veoma srecno i ispunjeno zivim :). Tema je postavljena kao reakcija na prethodnu...samo sa zamijenjenim ulogama.

- - - - - - - - - -

Dobija mnogo, ne mora da slusa plač i menja pelene, nego odmah kupuje knjige

Rece kolega "bar se Pampersice ustede" :malav:...
 
Ja u toj svoj konstelaciji i ne realizujem gubitak slobode. Naprotiv, on dobija zenu koju voli...samo, kakve izazove mu donosi njena situacija?

Izazov da se potrudi oko njenog deteta/dece da ga prihvate, izazov da pokaze i dokaze da je vredan njenog ponovnog izbora.
Nije to tako lose, a odlucan i stabila muskarac ce bas u njenoj situaciji prepoznati priliku da se dokaze i da uzivaju oko njega svi. A i on sa njima.
Svakom se moze dogoditi da se razvede, i to ne odredjuje kvalitet coveka.
Kad bih bio u situaciji da budem sa samohranom majkom, kroz razgovor bih ispitao da li se barem potrudila da spase prvi brak i ako jeste, vec bi bio na dobrom putu da budem sa njom.
 
Poslednja izmena:
pa šta?
Neka voli i tog oca, u čemu je problem

Bato, kada voliš nekoga, voliš i njegovo gowno. Voliš njegovu decu bračnu vanbračnu, njegove mame tate i kućne ljubimce. Njegove fobije, tikove i kazne za parkiranje.
Voliš njegove glupe serije, šesticu gore levo koja nedostaje, tanjir koji ti se razbije o glavu, čekanje satima ispred izloga, napolitanke i pivo umesto ručka itd..

Nema tu ili ili

vidish kako znas:)
 

Back
Top