Tramp insistira na americkom tecnom gasu preko Krka !

zemunski kej

Elita
Poruka
20.173
Ne znam da li se propratili samit u Varsavi tri mora gde su se sastrali uglavnom celnici EU, Ne bi znali o cemu se radI da novinari nisu zabelezili propitivanje Trampa upuceno Kolindi Grabar Kitarevic da li zna za projekat Krk ,Nije mogao dobro da izgovori, Ova anegdota mozda nije toliko vazna koiliko americko insistiranje da uvale tecni nafni gas ostatku Evrope ,a tu spadamo i mi,Madjari,cela istocna i juzna Evropa, Vodi se bitka ko ce snabdevati Evropu,Rusi,Amerikanci ili EU koji gradi kod Varne sopstveni terminal pre svega za gas iz Azerbejdzana a verovatno jos nekog ,. Pitanje je kako ce reagovati Vucic ako ga Tramp pritisne da od Amerike kupuje gas ,mislim da mi trosimo oko 2 milijarde kubika gasa ,nase trziste gasa je oko 500~600 miliona evra ,ili dolara,
Dacu vam link na samit i susrethttp://www.kurir.rs/region/hrvatska/2875889/tramp-pozvao-kolindu-sve-moras-da-ucinis-u-korist-pomirenju-na-balkanu
 
Ne znam da li se propratili samit u Varsavi tri mora gde su se sastrali uglavnom celnici EU, Ne bi znali o cemu se radI da novinari nisu zabelezili propitivanje Trampa upuceno Kolindi Grabar Kitarevic da li zna za projekat Krk ,Nije mogao dobro da izgovori, Ova anegdota mozda nije toliko vazna koiliko americko insistiranje da uvale tecni nafni gas ostatku Evrope ,a tu spadamo i mi,Madjari,cela istocna i juzna Evropa, Vodi se bitka ko ce snabdevati Evropu,Rusi,Amerikanci ili EU koji gradi kod Varne sopstveni terminal pre svega za gas iz Azerbejdzana a verovatno jos nekog ,. Pitanje je kako ce reagovati Vucic ako ga Tramp pritisne da od Amerike kupuje gas ,mislim da mi trosimo oko 2 milijarde kubika gasa ,nase trziste gasa je oko 500~600 miliona evra ,ili dolara,
Dacu vam link na samit i susrethttp://www.kurir.rs/region/hrvatska/2875889/tramp-pozvao-kolindu-sve-moras-da-ucinis-u-korist-pomirenju-na-balkanu

Čekaj, polako. Naši libtardi besede kako tržište određuje sve, kakvi sad Trumpovi pritisci ???
 
znači napumpali ga ševron teksako i ostali giganti
nisam ni sumnjao da neće...samo je bilo pitanje vremena

Videces kada stisne Vucica,Hrvatska ima duplo manje stanovnika od nas ,malo trziste ne verujem ni milijardu kubika da im treba,,Bosna jos manje ,Slovenci ce uvek da isloriste sve kapacitete stoi imaju pa ce tek onda da kupe nesto gasa ,Madjari su ozbiljnije trziste .a dole ispod vec znate. Tramp je dosta prodoran i ima da istera taj gas ako se zainati. Vrlo nezgodna situacija za Srbiju. kosta to sedenje na dve stolice.
 
Od tog posla nema nista, kokuzanija je ovde nevidjena.

Mislis da njih briga sto smo mi sirotinja. Da su milostivi ne bi bili najbogatiji, Uvek se nadje neka parica, uostalom kaze zasto da placate gas Rusiji ako mozete Americi, Citam da su Poljaci dobili pohvalu od Trampa jer su platili reket za NATO zastitu,Tako radi i Vucic sa onim Miloicom on plati a ovaj ga stiti. Iz\gleda da su to osnove politike danasnjice, Kao bukvar ili tabl;ica mnozenja ,reket mora da se plati.i sve se svodi na novac.
 
Iz Amerike, Uporebi GOOGLE MAPS pa pogledaj npr, Teksas podrucje ODESSA .pritisni satelit ,te hiljade belih tacaka su crpne pumpe sto za gas sto za naftu ,Na svakih 50 metara iomas jednu,Treba to prodati a ulozen je silan novac,Plus ga krekuju iz uglanjih skriljaca .
Како ће да га транспортују, и која ће да буде цена тог гаса?
 
Vidis ipak je Angela Merkel marka posebne vrste, Napravila za Nemacku severni tok zato se Tramp bechi na nju. U pumpava milijarde evra u Rusiju i jaca je, Bice tu problema.

Tu neće biti problema jer je ogroman novac u pitanju i braniće se ozbiljnim oružjem. Mogu rusi da krknu sa podmornice nešto nuklearno punjeno i na london i na vašington a isto tako i ovi njima. A to im se ipak ne isplati.
 
nema od toga nista to je zvaka za budale

amerikanci mogu da posalju takva 3 tankera godisnje

a taj gas je dva puta skuplji od ruskog

smejurija za naivne budale


Od posla ima nešto, jer će se gas i prodavati budalama ;)

Prvenstveno se tu misli na istočno-evropsku sirotinju koja se kurči protiv Rusa : Poljaci, baltički patuljci, možda Rumuni ... Naravno, mogući su i Hrvati pa čak i mi .
 
Tu neće biti problema jer je ogroman novac u pitanju i braniće se ozbiljnim oružjem. Mogu rusi da krknu sa podmornice nešto nuklearno punjeno i na london i na vašington a isto tako i ovi njima. A to im se ipak ne isplati.

Rusi imaju odlican gas plus ide kroz cevi nepreradjen ,Amerikanci moraju da ga dovedu do tecnog stanja pa na tankere do Evrope,citam da i Kanadjani zele da izvoze gas u Evropu, Ne mogu da nadjem podatke ali u p[itanju su stotine milijardi evra.kazu da je 70% budzeta Rusije od gasa, Ekonomska logika ide na ruku Rusima kao i udaljenost, ALI politika kaze da su im Amerikanci saveznici, Pogledajte kako ce da uniste Katar,
 
Rusi imaju odlican gas plus ide kroz cevi nepreradjen ,Amerikanci moraju da ga dovedu do tecnog stanja pa na tankere do Evrope,citam da i Kanadjani zele da izvoze gas u Evropu, Ne mogu da nadjem podatke ali u p[itanju su stotine milijardi evra.kazu da je 70% budzeta Rusije od gasa, Ekonomska logika ide na ruku Rusima kao i udaljenost, ALI politika kaze da su im Amerikanci saveznici, Pogledajte kako ce da uniste Katar,

Nađoh i ja neke činjenice.
Konzorcijum "Nord Strim 2 AG", koji čine Gasprom i evropske energetske kompanije Anži, OMV, Rojal Dač Šel, Uniper i Vinteršel, u aprilu je potpisao sporazum o finansiranju projekta Severni tok 2.
Projekat, vredan 9,5 milijardi evra, podrazumeva izgradnju dve cevi gasovoda ukupnog kapaciteta 55 milijardi kubnih metara gasa godišnje, iz Rusije u Nemacku ispod Baltičkog mora.

Kao što smo više puta istakli, Severni tok 2 ne doprinosi ciljevima Energetske unije. Međutim, ako gasovod ipak bude izgrađen, najmanje što moramo učiniti jeste da osiguramo da on funkcioniše na transparentan način i u skladu sa osnovnim pravilima energetskog tržišta EU - kaže potpredsednik EK zadužen za Energetsku uniju Maroš Šefčovič.
 
Nađoh i ja neke činjenice.


Ne znam da li gresim samo taj gasovod od 9,5 milijardi evra kapaciteta 55 milijardi kubika godisnje ako bude pun kapacitet ce im doneti 110 milijardi evra GODISNJE .Neka bude newka minimalna cena 200 evra za 1000 m3. Turski tok je manjeg kapaciteta ali donece im jos 60 milijardsi godisnje,pa gas Kini ,Indiji ,Rusi ako uspeju sve ovo resili su probleme s obzirom da ih ima 142 milona,,stanovnistva, Nece to Amerika dozvoliti.
 
Evolucija stava srbskog patrijote o D. Trampu:

1. Pre nego sto je postao predsednik: Tramp je kul lik, pravi izvorni Amerikanac, dok su takvi kao on vodili SAD mi smo bili najbolji prijatelji, vratice nam KiM i RSK pride a sa Putinom ce dogovoriti naoruzavanje Srbije sa S-300. Da mogu, okumio bih se s njim.

2. Period od tri meseca nakon sto postaje predsednik:
Ne moze odmah da se izbori sa tim Klintonkinim azdajama, to bre pustilo korenje po sirini i dubini, ali polako, doci ce sve na svoje mesto. Librtadski fasisti na kraju umiru u mukama.

3. Danas: Jaaaoooj bre majku li mu fasisticku ye*em, sa Putinom dogovorio unistenje ISIS-a a posle bombardovao Asadovu vojsku, evo sad udara i na Kima, sutra ce na nas. Koja sam ja budala bio!!! E moj Miloje, konju glupi.
 

Back
Top