Istina o testamentu Pavla Vuisića: "Nikakav komunist, ni govora, niti jedne reči da m

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.367
Istina o testamentu Pavla Vuisića: "Nikakav komunist, ni govora, niti jedne reči da mi ne progovori"

Nedeljnik | 06. 07. 2017 - 16:07h
Testament slavnog glumca Pavla Vuisića prenosi se na društvenim mrežama nepotpun, što danas žalosti njegovu suprugu Mirjanu, poznatiju kao Sula, koja je 32 godine provela sa Pavlom i koja danas čuva sećanje na njega.
QGoktkpTURBXy8wM2MzYWNjMzY2ZGYxMmRjY2YxMjBjZDM2MmJiOTU5ZS5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA

Jedna je reč problematična, koja ne menja samo smisao testamenta, reći će nam Mirjana Vuisić pri susretu u njihovom porodičnom stanu u centru Beograda, već i upućuje na pogrešno tumačenje karaktera velikog glumca, piše Nedeljnik.

U toj verziji Pavle Vuisić iznosi molbu da mu niko ne drži govor, niti jedne reči, a u suprotnom će se u grobu prevrnuti, i ne samo to nego da će iz groba i ustati i tog koji to učini noću moriti " i koliko ih je na svetu, da će im j...ti mater...". Doslovno tim rečima.

Mizantrop, pomislilo bi se. Da je na kraju života zamrzeo sve ljude... Ne, Pavle Vuisić nije mrzeo ljude.

Iz originalne verzije testamenta, koji je svojeručno pisao, međutim, vidi se da je Pavle Vuisić napisao da moli da mu nikakav komunist - što je podvučeno - ne drži govora. I sve što sledi je upućeno njima, dakle komunistima.

Originalna verzija testamenta glasi:

"Oporuka:

Pavla Vuisića, rođenog od majke Radmile i oca Miša, koji dana prvog novembra 1982. godine, pri čistoj svesti i zdravoga uma sastavlja ovu poruku. Mirjani, ženi mi, sve što imam za slučaj da odapnem, ostavljam, s tim da razumno rasproda ili otuđi imovinu moju, odnosno svoju, a ako ne bude u stanju da imovinom raspolaže, da to samo sud može uraditi. Mirjana, ako posle mene ostane, ima da me sahrani sa svim adetima i čestima crkve pravoslavne, sa šest popova da se pred mojim telom vide i čuju. Sahraniti me ima u grobnicu našu, govor posmrtni ili slično da se čuo nije. Ovijeh šest popova (koje za inat hoću) da sve ono što se oko groba radi, rade i šute. Šute (ćute).

Neka u sebi pjevaju.

Pošto mislim mreti, što bih i onako sve ovo pisao, još da vas zamolim da mi nikakav komunist ni govora, ali niti jedne reči ne progovori, jerbo ću se u grobu prevrnuti i ne samo prevrnuti, već i ustati iz groba da ga noću morim i da mu, njemu i svima, koliko ih je na svetu, j...m mater..."

- Ne znam zašto im ta verzija više odgovora. Ne želim u to da se uplićem. Nedavno je objavljena knjiga o Pavlu u kojoj stoji ta verzija - kaže Mirjana Vuisić.

Pavlova supruga Mirjana govorila je ekskluzivno za Nedeljnik zašto je veliki glumac mrzeo komunizam i komuniste, kako je jednom kidnapovan i odveden na prijem kod Tita, kako mu je Milovan Đilas prekinuo novinarsku karijeru, zašto je izbačen sa Pravnog fakulteta, kako jednom nije izdržao i ušao u konflikt sa Krcunom. Govorila nam je o teškom životu u Beogradu prvih posleratnih godina i sve o njegovoj unutrašnjoj drami - kako zbog društvenog uređenja koje nije podnosio, tako i zbog profesije koju je - prezirao. Unutrašnja patnja velikog glumca bila je toliko jaka da je pred kraj života, kada je bolest uzela maha bio blizu odluke o samoubistvu...




Браво Пајо, мајсторе!!!
 
da je Paja mogao da uporedi ovaj sistem sa komunjarskim - menjao bi testaent

Posle 30 godina mi će pokrećemo pokojniče teme IZ DOZVOLJENIH APR IZvORA pod strogom cenzurom debilčine
ali zato da pokrenemo temu kako živi pre vreena odlaze u grob e to mora pod hitno da se zatvara NIJE U APR-u pa ne postoji problem

da ponovimo - pričam ti priče o komunizmu su nečiji jadni pokušaji da skrenu pažnju sa egzistencijalnih problema KOJI U KOMUNIZMU NISU POSTOJALI U OVOLIKOJ MERI

a ovi što ne vraćaju kradene stanove i penzije dobijene od Tite lopova sebe zovu ČEtNICIMA
kojima puca zabradjeni vršnjak da pošalju SMS kralju da plati struju
 
Poslednja izmena:
Znao je Paja sa kakvim vaškama je imao posla tada, a siguran sam da je mogao da pretpostavi i kakve će im gnjide biti kad odrastu.

- - - - - - - - - -

Da mi je mozak ovih kretena sto otkrise testament na par dana.
....da je tebi ikako mozak makar i teleći.........ne bi bio komunjalo u 21. veku....:lol:
 
Znao je i Velimir Bata Živojinović kakav ološ pljačkaški išao u tzv "četnike"
možda su Rusi morali da dodju da bi Nemci otišli ali su zato tzv "četnici" klali Srbe, neretko i decu

Čovek da se zapita u čemu je razlika od NDH?

Pre bi se reklo da su bili razdeljeni na više frakcija koje su se neretko klale međusobno sa istim žarom kao da su partizani ili nemci u pitanju. Nedićevi, ljotićevi, dražini, pećančevi, đujićevi, bosanski, crnogorski...ko bi rekao da će školovani oficiri koji su imali dodira sa politikom postupiti tako nezrelo.

- - - - - - - - - -

Čovek se zapita kako to onda Srbi vole četnike, ako to što si nadrobio nije puka komunjarska propaganda?

Koje četnike volemo? Nedićeve, dražine ili Jevđevićeve?
 
Pre bi se reklo da su bili razdeljeni na više frakcija koje su se neretko klale međusobno sa istim žarom kao da su partizani ili nemci u pitanju. Nedićevi, ljotićevi, dražini, pećančevi, đujićevi, bosanski, crnogorski...ko bi rekao da će školovani oficiri koji su imali dodira sa politikom postupiti tako nezrelo.

- - - - - - - - - -



Koje četnike volemo? Nedićeve, dražine ili Jevđevićeve?

Svako svoje, generalno sve.
 
Svako svoje, generalno sve.

pa jel ste poslali kralju SMS za struju?

zabole vas zabradjeni

- - - - - - - - - -

Koje četnike volemo? Nedićeve, dražine ili Jevđevićeve?

Balkanska bagra i ološ je iskoristio svetsko dešavanje za svoja raskusuravanja daleko van toka glavne priče sa drugim ciljem
 
Kažu da nije voleo ljude i da ih izbegavao.Verovatno su za to iz njegovog ugla postojali valjani razlozi.Koga briga.Naravno da nije bio komunista.."Naši" komunisti su ili pobijeni u čistkama u Sovjetkom Savezu i na Golom otoku.Članovi KPJ - SKJ nakon 1948 bili su čisti opprtunisti.

- - - - - - - - - -

Kažu da nije voleo ljude i da ih izbegavao.Verovatno su za to iz njegovog ugla postojali valjani razlozi.Koga briga.Naravno da nije bio komunista.."Naši" komunisti su ili pobijeni u čistkama u Sovjetkom Savezu i na Golom otoku.Članovi KPJ - SKJ nakon 1948 bili su čisti opprtunisti.

- - - - - - - - - -

Znao je i Velimir Bata Živojinović kakav ološ pljačkaški išao u tzv "četnike"
možda su Rusi morali da dodju da bi Nemci otišli ali su zato tzv "četnici" klali Srbe, neretko i decu

Čovek da se zapita u čemu je razlika od NDH?

Ti krele ne znaš ništa o tome.Bolje da se držiš sastava o sisama koje kako izgleda nikad nisi imao priliku da pipaš i o tvojim Bosancima.
 
Лично сам га упознао, игром случаја. Дружио се са оцем мог друга из разреда.
Био је алкохоличар, тежак и прек човек.
Врстан глумац, боем, намћор и чудак.
Није дирао никога док му не стану на жуљ, али- пошто је имао пуно жуљева-:lol:- често је био у некаквим прилично бесмисленим сукобима...
Човек на своју руку и своју штету.
 
Лично сам га упознао, игром случаја. Дружио се са оцем мог друга из разреда.
Био је алкохоличар, тежак и прек човек.
Врстан глумац, боем, намћор и чудак.
Није дирао никога док му не стану на жуљ, али- пошто је имао пуно жуљева-:lol:- често је био у некаквим прилично бесмисленим сукобима...
Човек на своју руку и своју штету.

I Bata Stojković ista priča. Ali sam se svejedno oduševio kad sam video uživo na slavi kod onog Bajke ( Vlada i Bajka)
 
da je Paja mogao da uporedi ovaj sistem sa komunjarskim - menjao bi testaent

Posle 30 godina mi će pokrećemo pokojniče teme IZ DOZVOLJENIH APR IZvORA pod strogom cenzurom debilčine
ali zato da pokrenemo temu kako živi pre vreena odlaze u grob e to mora pod hitno da se zatvara NIJE U APR-u pa ne postoji problem

da ponovimo - pričam ti priče o komunizmu su nečiji jadni pokušaji da skrenu pažnju sa egzistencijalnih problema KOJI U KOMUNIZMU NISU POSTOJALI U OVOLIKOJ MERI

a ovi što ne vraćaju kradene stanove i penzije dobijene od Tite lopova sebe zovu ČEtNICIMA
kojima puca zabradjeni vršnjak da pošalju SMS kralju da plati struju
"Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Rasejani Prorok."
 
Ovih par preživelih komunista još uvek kukaju za vremenom kad su mogli da iznose iz fabrika zajednički toalet papir i jogurt iz menze?
Да теби чика Роло нешто објасни, видим да си све побркао...
Не "кука" нико за тим временом; за прошлим временима се не "кука".
Комунисти вас опомињу на доба када су могли да купе тоалет папир; данас су принуђени да га краду.
А јогурт су добијали као обавезну ХТЗ заштиту због услова рада; она држава је поштовала прописе и Законе које донесе.
А напаљени шиљокурани нису се чули, овако као данас...:roll:
 
Да теби чика Роло нешто објасни, видим да си све побркао...
Не "кука" нико за тим временом; за прошлим временима се не "кука".
Комунисти вас опомињу на доба када су могли да купе тоалет папир; данас су принуђени да га краду.
А јогурт су добијали као обавезну ХТЗ заштиту због услова рада; она држава је поштовала прописе и Законе које донесе.
А напаљени шиљокурани нису се чули, овако као данас...:roll:

Rifkica je bio dobar pionir i omladinac i škole je besplatne završio. Većina ostalih se rodila krajem 80-ih i 90-ih i nemaju pojma o čemu je reč ali vide da je trendi pljuvati.
 
Mnogo je dobro bilo kad vam je država onako brzo crkla. Sve vrhunski stručnjaci, propadoste poslekrađe od gospode i poslovnih ljudi, posle otimanja i streljanja, hapšenja i ko zna čega sve. Veće bede, neznanja i zla svet nije video.

SFRJ je duže trajala od kraljevine. Ako koristimo brzinu "crkavanja" to znači da je kraljevina bila lošija.
 

Back
Top