FRKA NE JENJAVA: Brnabić predala ambasadoru Rusije stenogram intervjua za Blumberg

комшија

Stara legenda
Poruka
91.004
http://www.kurir.rs/vesti/politika/2875851/frka-ne-jenjava-brnabic-predala-ambasadoru-rusije-stenogram-intervjua-koji-je-dala-blumbergu

1229927_0104_ls-s.jpg


FRKA NE JENJAVA: Brnabić predala ambasadoru Rusije stenogram intervjua koji je dala Blumbergu

Premijerka Srbije Ana Brnabić uverila je ambasadora Rusije da su reči, koje joj američki mediji pripisuju o navodnom izboru u korist EU, pogrešno interpretirane, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

Ambasador Rusije u Beogradu sastao se sa Brnabićevom kako bi razjasnili šta je tačno rečeno u intervjuu ’Blumbergu‘. Premijerka Srbije rekla je da je američka agencija pogrešno interpretirala njene reči i predala je potpuni stenogram svog intervjua u kojem se ne navodi izjava koja joj se pripisuje“, rekla je Zaharova.
Premijerka Srbije Ana Brnabić izjavila je u intervjuu američkoj novinskoj agenciji „Blumberg“ da će se Srbija, ukoliko bude primorana da bira između članstva u Evropskoj uniji i bližih veza sa Rusijom, odlučiti za ovo prvo.
 
Антонић: СНС није права политичка странка - то је више Вучићева лична политичка армија

* Вучић ће као председник Србије водити досадашњу политику. Мало с једнима, мало с другима. Мало с Вашингтоном, мало с Москвом. Али, проблем је што страни моћници нису српски бирачи. Мислим, они не гледају Пинк и не читају „Информер“. Они знају шта Вучић ради. Притиснуће га да испуни своја обећања. Ако у истом тренутку то затраже обе стране - Вучићу се неће добро писати

* За Србију и демократију било би најбоље да постоји јака опозиција и да се власт смењује искључиво путем бирачких листића. Али, како сада ствари стоје, Вучић ће се пре слупати сам надигравајући се са странцима, него што ће га оваква опозиција померити


Вучић је политички Дон Жуан. Не знам да ли сте гледали Моцартовог Дон Ђованија. У трећој сцени првог чина заводник успева да обрлати још једну жртву, Церлину. Али, у тренутку кад намерава да је одведе у кревет, појављује се његова ранија победа, Елвира. Но, мајстор се, суочен с две даме, не да збунити. Он најпре једној, а онда другој, каже исто: „Ма она је луда, не обраћај пажњу на њу, ја само тебе волим“. Обе даме то чују и свака мисли да Дон Жуан само њој говори истину, а да ону другу лаже како би је умирио.

Е, тако чини и Вучић. Он успева да га подржавају и „другосрбијанци“ и „националисти“. Првима говори да ЕУ нема алтернативу. Другима каже да ће са руским миговима да сачува Косово и Републику Српску. То је, наравно, противречно, али – као и Дон Жуану – обе стране му верују.

Такву ће политику Вучић да настави и као председник. Мало с једнима, мало с другима. Мало с Вашингтоном, мало с Москвом. Али, проблем је што страни моћници нису српски бирачи. Мислим, они не гледају Пинк и не читају „Информер“. Они знају шта Вучић ради.

Притиснуће га да испуни своја обећања. Ако у истом тренутку то затраже обе стране, Вучићу се неће добро писати.

Ви и ја можемо да отрпимо ако нас политичар за кога смо гласали изневери. Да ли мислите да ће баје из Вашингтона и Москве отрпети било шта? Зато кажем да Вучић може бити готов чим га обе стране истовремено притисну.

.
 

Back
Top