Milan St. Protić: Tonemo zato što se bojimo istine!

Svi jugoslovenski narodi, osim Srba, iz SFRJ su izašli ostvarujući svoje nacionalne snove o sopstvenim državama. Njih nosi taj mladalački nacionalni entuzijazam. Srbi su iz SFRJ preostali sa osećajem gubitnika i to je za nas porazno. Svaki od jugoslovenskih naroda birao je svoju budućnost, samo je Republika Srbija nastala voljom građana Crne Gore, koji su odlučivali i o svojoj i o našoj budućnosti. Mi, građani Srbije, nikad nismo stekli pravo da biramo svoju budućnost. Jedva smo se izborili za to da slobodno biramo svoju vlast. Evo jednog pitanja bez odgovora: Da li je Republika Srbija jedina otadžbina koju smo mi Srbi ikad imali ili je ona žalosni ostatak ostataka Titove Jugoslavije? Odgovora nema zato što odgovor ne znamo. I ne tražimo ga. Ni naši glavari ni mi sami. Mi smo narod na nizbrdici, a oni su narodi u usponu.


http://www.newsweek.rs/srbija/80645...-protic-tonemo-zato-sto-se-bojimo-istine.html

Istina istovremeno zna da bude depresivna i lekovita.
 
st protic je bio 15 minuta demokracijski gradonacelnik beograda i najurili ga kao neradnika

zatim je izabran za demokracijskog ambasadora u usa, zato sto je nosio kaubojske cizme, ni tamo nije ostao duze

verujem da je malo...onako

Protic je streptomicin za prosecnog srpskog mitomana. Kojima sam i ja pripadao tokom vecine svojih dvadesetih.

Neko je u dozivotnoj potrazi za znanjem, neko zatvoren u svoja cetiri zida. Stvar prirode.
 
st protic je davno potonuo.

njemu supstance ne trebaju, on je uvek...onako

Man-high-on-drugs-claims-he-killed-imaginary-friend-turns-himself-in-02.jpg
 
Шта овај лупета, које снове су остварили, ови у Хрватској побегоше из своје државе главом без обзира, БиХ не личи ни на шта, Македонија стално у трзавицама и тихом рату, Косово црна рупа, Црна Гора и Црња и Гора, о каквим сновима овај говори?
 
Шта овај лупета, које снове су остварили, ови у Хрватској побегоше из своје државе главом без обзира, БиХ не личи ни на шта, Македонија стално у трзавицама и тихом рату, Косово црна рупа, Црна Гора и Црња и Гора, о каквим сновима овај говори?

Sta ce jadan?

Pokusava da skrene paznju!

Zuta fekalija!
 
Шта овај лупета, које снове су остварили, ови у Хрватској побегоше из своје државе главом без обзира, БиХ не личи ни на шта, Македонија стално у трзавицама и тихом рату, Косово црна рупа, Црна Гора и Црња и Гора, о каквим сновима овај говори?

Zasto vi komunisti ne postujete tudju licnu autonomiju? Pravo na tumacenje sopstvenih zelja i snova.

Kad si shvatio da si toliko jak da mozes suditi i presudjivati o vrednostima necijih snova?
 
mozda ste vi to sto kazes - idioti jer ste se zalagali za bezumnu dos ideologiju, narod nije idijot.

srpski narod i gradjani su i pametni i dostojanstveni

dos vodje su obecavali palte 3000 svajcaraca i bespaltne sahrane, nerad i blagostanje

DOS je bio udarna pesnica zapadnih obavestajnih sluzbi!

Obavili prljav posao 5 listopada i na Vidov dan 2001-ve!

I onda ih gazde poslale na djubriste istorije!
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Svi jugoslovenski narodi, osim Srba, iz SFRJ su izašli ostvarujući svoje nacionalne snove o sopstvenim državama. Njih nosi taj mladalački nacionalni entuzijazam. Srbi su iz SFRJ preostali sa osećajem gubitnika i to je za nas porazno. Svaki od jugoslovenskih naroda birao je svoju budućnost, samo je Republika Srbija nastala voljom građana Crne Gore, koji su odlučivali i o svojoj i o našoj budućnosti. Mi, građani Srbije, nikad nismo stekli pravo da biramo svoju budućnost. Jedva smo se izborili za to da slobodno biramo svoju vlast. Evo jednog pitanja bez odgovora: Da li je Republika Srbija jedina otadžbina koju smo mi Srbi ikad imali ili je ona žalosni ostatak ostataka Titove Jugoslavije? Odgovora nema zato što odgovor ne znamo. I ne tražimo ga. Ni naši glavari ni mi sami. Mi smo narod na nizbrdici, a oni su narodi u usponu.


http://www.newsweek.rs/srbija/80645...-protic-tonemo-zato-sto-se-bojimo-istine.html

Istina istovremeno zna da bude depresivna i lekovita.

Za većinu ljudi sadašnja Srbija jeste ostatak ostataka međutim to nije žal ili nekakva nostalgija za Jugoslavijom (naravno ima i takvih) već jedna frustrirajuća pozicija raspuštenice koju su svi ostavili.
 
Objavljeno: 15.01.2017. 06:00h
Sta si ti trazio po guglu pa da nadjes ovo :rotf:

Trazio sam sve sto je dostupno u pdf formatu. Zaboravio sam da ukucam "pdf" posle njegovog imena i ispade mi ovo. A povod za cesljanje pdf biblioteke je zapravo ovaj snimak. Poslusah ovo juce u autu i zagolicalo me je to kako je s lakocom slomio kicmu srpskom nacionalsocijalizmu. Bez po' muke, onako, uz kafu, usput.


- - - - - - - - - -

DOS je bio udarna pesnica zapadnih obavestajnih sluzbi!

Obavili prljav posao 5 listopada i na Vidov dan 2001-ve!

I onda ih gazde poslale na djubriste istorije!

Najveci problem u toj prici je sto su nam poslali Djindjica i Kostunicu umesto Pinocea. Nismo im bili narocito vazni.
 
Zasto vi komunisti ne postujete tudju licnu autonomiju? Pravo na tumacenje sopstvenih zelja i snova.

Kad si shvatio da si toliko jak da mozes suditi i presudjivati o vrednostima necijih snova?

А кад си ти схватио шта су били чији снови? Помогао ти је Милан Ст. Протић? Јадан је онај коме тај помаже.
 
А кад си ти схватио шта су били чији снови? Помогао ти је Милан Ст. Протић? Јадан је онај коме тај помаже.

Ne. Ja sam odavno shvatio da svako definise svoje snove i ideale. Smesno je to sto Hrvati misle da je san nacionalnih snova biti clanica EUSSR. Mizerno i jadno. Ali to je njihov san i krenuli su u ostvarenje istog cim su dobili priliku.

A mi uopste nemamo snove i ambicije. U ovom slucaju, njih tumace Crnogorci.
 
Nije ni Protic srbin, on je beogradjan.

Он је будала која нема везе са реалношћу, нажалост таквих је у Београду пуно. Довољно је присетити се оне његове изјаве док је био амбасадор у Вашингтону, рекао лик да он не слуша инструкције надређених у БГ јер је њега за амбасадора у САД поставио "овај народ".

Колико треба бити без везе са мозгом па изјавити овако нешто?
 
Protić jednostavno laže i štiti svoje mentore. Rambuje nije davao nikakvu šansu za opstanaak srpske države na KiM-u to su jednostavno činjenice. Da li je Sloba ranije imao prilike da sačuva Kosovo o tome se da diskutovati ali u Rambujeu je već bilo kasno.

Kad kaze de ne postoji kompletan prevod sporazuma iz Rambujea, to nije laz.

Kad kaze da ne postoji kompletan prevod sporazuma iz Kumanova, to nije laz.

Kad kaze da su Srbi branili Ustavom '74 srpsku konstitutivnost u Hrvatskoj, dok su kroz isti taj Ustav osporavali postojanje AP Kosova, to nije laz.

Kad kaze da smo se '91. pri raspadu drzali AVNOJA, revolucionarnog i nelegitimnog nastanka drzave Jugoslavije, umesto 1. decembra 1918, sporazumnog nastanka drzave Jugoslavije, to nije laz. To je, po sopstvenom priznanju, saopstio i Badinteru s cim se ovaj slozio. Pa mu odgovorio da on ne moze da tumaci Ustav po sopstvenom nahodjenju i demokratskim principima nego onako kako zahtevaju pre svega Milosevic i Tudjman. Njih dvojica su se drzali '45. ko pijan plota. Znamo zasto je to Tudjman uradio, al' sto ova nasa gnjida.

Jedina dakle laz ovde je to da srpsko govnno ne smrdi.
 

Back
Top