Zasto svi zivi sada rudare kriptovalute?

Sa obicnim racunarom ne ali ako konstruises rig sa 10 ili 15 RX 580 ili 2 ili 3 takva riga onda da
Znaci zavisi koja operma ,koju valutu majnujes,koliki je difficulty majnovanja
Ako hoces da zaradjujes treba dosta da se ulozi hiljade evra jer operma je jako skupa
Znaci kao u svakom poslu ako se posvetis poslu i dosta novca ulozis u njega moze se profitirati ljepo
a ocekivati da sa jednim racunarom zaradis nesto je budalastina
 
Potpuno se slazem sa tobom! Posle svih sprovedenih kalkulacija, nisam nasao isplativost u konstruisanju riga vec sam se bazirao na trgovinu kriptovalutama. Sa prosecnim dnevnim profitom od 0.5-1% sam prezadovoljan, jedino sto na berzi kao sto mozes zaraditi isto tako mozes puci. :)
 
Potpuno se slazem sa tobom! Posle svih sprovedenih kalkulacija, nisam nasao isplativost u konstruisanju riga vec sam se bazirao na trgovinu kriptovalutama. Sa prosecnim dnevnim profitom od 0.5-1% sam prezadovoljan, jedino sto na berzi kao sto mozes zaraditi isto tako mozes puci. :)

Bolje je ipak rudariti kriptovalute. Moze dosta da se zaradi. Opremu isplacujes za 5 meseci i posle je sve cisto tvoje (koliko god da bude).
 
Bolje je ipak rudariti kriptovalute. Moze dosta da se zaradi. Opremu isplacujes za 5 meseci i posle je sve cisto tvoje (koliko god da bude).

Ako hoces zaradu moras imati dobru opremu a operema je jako skupa i nije to jedini problem ovih dana je tesko naci AMD gpu koje daju najbolje rezultate a sa slabijim karticama nije isplativo toliko
Ja sam pre 5 godina majnovao bitcoin ,u pocetku je to bilo solodina zarada ali onda je vremenom porasla tezina jer su svikrenuli da majnuju i zarada jebila nikakva....majnovanje je postalo ponovo isplativo jer se pojavila gomila novih kriptovaluta tako da svi nisu skoncentrisani na samo jednu valutu
 
time se bave kinezi, manite se corava posla.
a ovi sto kazu da mlate 1000 dolara ocigledno nekog farbaju.
i ne zaboravite da proizvodnja struje zagadjuje okolinu :hahaha:
bitcoin-mining.jpg
 
Zadnjih dana krah na berzi kripto valuta
Sve ide vrtoglavo prema dole
Bitcoin skoro na 2000 USD a najavljuju da bi smo mogao vratiti ispod 1000 USD
Ko je reskirao i ulozio u rig pukao je samo tako...
Moralo je puci ,naucio sam to 2007,kad sam izgubio dosta love na Banjaluckoj berzi,koja je imala strahovit rast a ja usao na samom vrhu,kad pocnu svuda na ulici pricati o tome vrijeme je da se izlazi a ne ulazi
A o bitcoinu,kriptovalutama i majnovanju pricaju i babe u trgovinama
Treba ulaziti sto kazu ameri kad krv tece ulicama
 
Bicoin ko je pazario tamo tokom cele 2012 i 2013 sada ako je prodao imao je neverovatnu zaradu.

Bitcoin se mogao pazariti 2012-te za manje od 20$ a sada je cena 2383$ i bila je jos veca, samo sumnjam da je iko to mogao da predvidi.
Znam doduse za jednog takvog lika koji je kupio tamo 2013-te 1000 komada.


Nego moglo se zaraditi visestruko ako si pocetkom godine kupio jel je najniza cena bila u januaru oko 880$ a najvisa 11. juna 3000$


Kazu da cena raste jer su neke kompanije tima Google pocele deo sredstava da ulazu u Bitcoin.

- - - - - - - - - -

Zadnjih dana krah na berzi kripto valuta
Sve ide vrtoglavo prema dole
Bitcoin skoro na 2000 USD a najavljuju da bi smo mogao vratiti ispod 1000 USD
Ko je reskirao i ulozio u rig pukao je samo tako...
Moralo je puci ,naucio sam to 2007,kad sam izgubio dosta love na Banjaluckoj berzi,koja je imala strahovit rast a ja usao na samom vrhu,kad pocnu svuda na ulici pricati o tome vrijeme je da se izlazi a ne ulazi
A o bitcoinu,kriptovalutama i majnovanju pricaju i babe u trgovinama
Treba ulaziti sto kazu ameri kad krv tece ulicama

Neki bi rekli izadji kada svi ulaze i udji kada svi izlaze.


Ako imas solidan pocetni kapital mozes da se obogatis kada je BUST.

Koliko ja kao laik vidim, stagod da se kupilo tamo u drugoj polovini 2008-me do sada je poraslo par puta...
 
Због чега се палите на такве вести, ако уопште немате никакве представе о чему се ту уопште ради?

Због чега мислите, да баш сад кад цео свет зна како се Биткоин надуо, сви чекају вас? Тотално смешно, воз је већ отишао народе, маните се бесмислене работе. ;)

Зарадите неку кинту, купите мало злата и гледајте како му цена расте следећих година. Једино злато је преживео више хиљада година, ово све остало је замајавање. Ни папир више нема никакву вредност, а те криптовалуте су чисто дигиталне валуте, имаш их као да их немаш, а јел" можеш од њих купити нешто? Не...
 
Због чега се палите на такве вести, ако уопште немате никакве представе о чему се ту уопште ради?

Због чега мислите, да баш сад кад цео свет зна како се Биткоин надуо, сви чекају вас? Тотално смешно, воз је већ отишао народе, маните се бесмислене работе. ;)

Зарадите неку кинту, купите мало злата и гледајте како му цена расте следећих година. Једино злато је преживео више хиљада година, ово све остало је замајавање. Ни папир више нема никакву вредност, а те криптовалуте су чисто дигиталне валуте, имаш их као да их немаш, а јел" можеш од њих купити нешто? Не...

Како да купимо злато?
 
Како да купимо злато?
Негде у већим местима питај по златарама, да ли би они могли испод стола без пореза злато да продају.
Ако имаш познанике у иностранству, питај их да ли би могли да ти учине услугу и купе злато.
Ако случајно идеш негде у иностранство, било посета рођака или одмор, баци поглед где се може купити злато.

Могућности има, често то није једноставно, али зависи од новца и сврхе улагања, труд доћи до одређене суме злата се исплати.
 
Како да купимо злато?

Bila je tema ovde na ekonomiji kako i gde kup[iti zlato,investicijsko zlato plocice ili zlatnici se kupuje u drzavama EU i Svicerskoj u bankama
Konkretno u Credit Swiss dodjes das pasos na uvid i kazes sta hoces ako imaju odamh daju ako ne naruce dodjes drugi dan i pokupis i to je to ......isto je i u Austriji erste bank
 
криптовалуте су чисто дигиталне валуте, имаш их као да их немаш, а јел" можеш од њих купити нешто? Не...

mozes kupiti sve kao i sa ovim papirnim novcem
zadnjih par godina je sve vise takozvanih online bitcoin e novcanika kod kojih kad otvoris racun dobijs i pravu plasticnu mastercard karticu sa kojom placas i dizes lovu na bankomatima kao i sa svkom drugom karticom,onoliko koliko imas na svom bitcoin novcaniku,xapo ,payeer itd
postoje i mjenjacnice kriptovaluta tu mozes da zamjenis bilo koju kripto valutu u dolare ili bitcoin ili obrnuto

jedna od boljih je poloniex.com
 
Биткоином ћу те, биткоином ћеш ме: Сикирајте се што му је опала вриједност

Виртуелна валута биткоин изгубила је четвртину своје вриједности послије спора око тога како извести велико апгрејдовање софтвера.
субота, јул 15, 2017 / 00:57

И поред великог пада, биткоин вриједи преко три пута више него прије годину дана. Сада је на око 2.300 долара, док је средином јуна био изнад 3.000 долара. Најпознатија виртуелна валута доживјела је велики пад који би могао да ескалира у прави крах, али је могуће и да се ништа не промијени, наводи Асошијетид прес.

Будућност биткоина зависи од тога да ли они који га одржавају могу да се до краја мјесеца договоре о спровођењу великог апгрејдовања софтвера како би се повећали капацитети пренапрегнуте мреже.

Нијесу, међутим, сви сагласни. Неки међу биткоин „рударима“, односно људи које добијају награде у виртуелној валути за то што се њихови компјутери користе за сложене математичке операције за овјеру трансакција, не подржавају те промјене. Подјела између „рудара“ и оних који користе биткоине, међу којима је доста старт-апова и неколико великих компанија, могла би да доведе до панике на тржишту биткоина које вриједи око 39 милијарди долара.

Биткоин је дигитална валута која није повезана ни за једну банку или владу. Основна замисао је да биткоин нико не може да контролише и да њиме може несметано да се плаћа, али је то и његова слабост – ако нико не може да га контролише, онда нико не може ни да интервенише како би се спријечиле превелике осцилације у вриједности.

Власници биткоина могу да га дају или примају анонимно преко интернета, због чега је привлачан и криминалцима који тако могу да тргују дрогом, оружјем и другом робом без знања власти. Трансакције се остварују преко изузетно сложених матеметичких операција за који су потребни велики компјутерски капацитети. За то су важни људи који „виртуелно“ уступају своје компјутере. Ти компјутери онда обрађују сложене матемтатичке операције, а њихови власници заузврат могу да добију биткотине.

Због раста тржишта, мрежа на којој функционише се показала као ограничене, па су кашњења у исплатама постала учесталија. Програмери су нашли начин да се убразју ти процеси прерадом главне базе „блокчеин“ (Блоцкцхаин). Међу присталицама промјене су Мајкрософт (Мицрософт), мјењачница за бикоине „Коинбејс“ (Цоинбасе) и други који желе да се биткоини више користе у трговини.

Присталице промјене су дале рок до 31. јула и запријетили да неће признавати трансакције које потврђују „рудари“ који нијесу прихватили апгрејд. То би могло да створи велику неизвјесност у биткоин заједници, јер нико неће са извјесношћу знати да ли су биткоини које је дао или примио прошли кроз систем на ваљан начин. Неки из заједнице „рудара“, попут кинеског гиганта за опрему за рударење Битмејн (Битмаин), нијесу назначили подршку новом систему.

АП наводи да би подјеле могле да доведу до двије или чак и више некомпатибилних верзија биткоина, што би могло да доведе до хаоса, па можда и нестанка биткоина које је неко купио.

Сајт за подршку битцоин.орг посавјетовао је кориснике да не прихватају биткоине два дана прије рока и да чекају како ће се разријешити ситуација прије него што опет почну да тргују том виртуелном валутом.

Асошијетид прес оцењује да је иза целог спора новац – неке компаније које окупљају „рударе“ верују да би нови систем могао да доведе до смањење накнада за трансакције, што би им смањило профит.


http://frontal.rs/2017/07/15/122064/
 
Uzeo sam 5 masina i zaradjujem oko $2000 mesecno
https://www.ethermine.org/miners/7b0259587A8b470f361Ee17e25fF32373283fC14

Moja iskustva su takva da se po sadasnjim cenama oprema isplati za godinu dana i da ti posle ostane oprema za dzabe!

ZA SVAKU PREPORUKU!
Ali uracunaj da ce ti se zarada smanjivati ako kriptovalute nebudu rasle jer sve vise ljudi ulazi u rudarenje pa raste difficulty rudarenja
Ili ako cijene odu na dole i postane neproftitabilno rudarenje .
mogao bi onda da prodas masine ali treba racunati da ce onda biti velik broj masina na trzistu jer ce svi prodavati
Velik je rizik al znas kako kazu ko ne rsiskira taj ne profitira
Po ovim kalkulatorima koje sam gledao online na ovim cijenama isplati se sve 6-8 mjeseci a posle cisti profit
 

Back
Top