"KUKAO JE I URLIKAO" Noćima je ležao bespomoćan u jami kod Ćuprije dok ga je pas BRAN

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.040
"KUKAO JE I URLIKAO" Noćima je ležao bespomoćan u jami kod Ćuprije dok ga je pas BRANIO OD ZVERI



Nepokretnog Sneška Milosavljevića (57) iz okoline Despotovca šest dana u provaliji kod Ćuprije branio je njegov pas Mali, sve dok nije došla pomoć.

Naime, nezgoda je zadesila Milosavljevića kada se vraćao iz manastira Ravanica koji je posetio za Vidovdan.

Na starom putu ka Bigrenici automobil koji je Milisavljević vozio se zapalio. Uspeo je nekako, s obzirom na to da je nepokretan, da izađe i automobila, ali se survao u duboku provaliju kod Senja.

Na njega su igrom slučaja, naleteli rudar Predrag Dimitrijević i njegov brat, koji su obilazili to mesto. Oni su tražili svoju majku Desanku, koja je nestala još 18. juna iz rudarskog naselja Ravna Reka, gde je živela.

Prišli smo tom mestu na 200 metara sa rudarskim lampama, ali nismo mogli dalje. Ujutru sam sa bratom ponovo krenuo ka tom mestu i čuli smo lavež psa i zapomaganje. Pronašli smo Sneška u šest sati ujutru 1. jula na potezu šume iznad groblja u selu Senja i potoka. Bio je svestan, ali istraumiran. Sneško je imao sreću da je s njim bio njegov pas Mali, koji se nije odvajao od njega, čuvao ga je od zveri, lizao mu rane i nije se udaljavao. Siroti pas po cenu smrti istrajno je čuvao svog vlasnika iako je bio dehidriran, kao i Sneško. Sneško je ležao između dva kamena, sa poderanim pantalonama, kukao je i urlikao. Dali smo mu vode i povratili ga do dolaska ekipe Hitne pomoći - priča Dimitrijević.

Najveća muka bila je kako dopreti do Sneška i psa.

- Spuštali smo se nekoliko kilometara do Sneška i psa. Čovek je imao otvorene rane po rukama i nogama, nije pio dugo vodu. Kada mi je rekao da je šest dana bio na tom mestu, zaprepastio sam se. Izdržao je bez kapi vode po toplom vremenu, što je gotovo nemoguće. Sneška su transportovali direktno u bolnicu, a pas je ostao kod mog drugara Srđana Stankovića, koji će ga čuvati dok Sneško ne izađe iz bolnice - priča rudar Predrag Dimitrijević koji je sa bratom prvi došao do Sneška.

Prema rečima direktora Opšte bolnice u Ćupriji dr Slobodana Gajića, Milosavljević je u teškom zdravstvenom stanju. Zbrinut je na intenzivnoj nezi Odeljenja plastične hirurgije Opšte bolnice u Ćupriji. Njegovo stanje se prati, a o daljem lečenju odlučivaće konzilijum lekara.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ku...jami-kod-cuprije-dok-ga-je-pas-branio/b67r0wb


PSI :heart::heart::heart::heart::heart::heart:
 
"KUKAO JE I URLIKAO" Noćima je ležao bespomoćan u jami kod Ćuprije dok ga je pas BRANIO OD ZVERI



Nepokretnog Sneška Milosavljevića (57) iz okoline Despotovca šest dana u provaliji kod Ćuprije branio je njegov pas Mali, sve dok nije došla pomoć.

Naime, nezgoda je zadesila Milosavljevića kada se vraćao iz manastira Ravanica koji je posetio za Vidovdan.

Na starom putu ka Bigrenici automobil koji je Milisavljević vozio se zapalio.


PSI :heart::heart::heart::heart::heart::heart:

Možemo mi o psu a možemo i zašto se desilo...
Bog je hteo da se auto zapali
 
Možemo mi o psu a možemo i zašto se desilo...
Bog je hteo da se auto zapali

Ma tako prođu oni koji su samsvojmajstori, kao naš kolega koji reklamira trovanje pasa i dece po parkovima. Da je servisirao auto u legalnom servisu, ne bi morao da se bori za život. Sreća pa je dobri cuko bio tu da pomogne.
 
Ma tako prođu oni koji su samsvojmajstori, kao naš kolega koji reklamira trovanje pasa i dece po parkovima. Da je servisirao auto u legalnom servisu, ne bi morao da se bori za život. Sreća pa je dobri cuko bio tu da pomogne.

Ми који мајсторишемо сами немамо времена за псе који ће да нас чувају од лавова, медведа и осталих тигрова у земљи Србији.
 
Ma tako prođu oni koji su samsvojmajstori, kao naš kolega koji reklamira trovanje pasa i dece po parkovima. Da je servisirao auto u legalnom servisu, ne bi morao da se bori za život. Sreća pa je dobri cuko bio tu da pomogne.

bas si nasao na koga se treba osloniti. :)

Mozda znas jednog ovlascenog servisera da postuje zakon i radi po normama profesije?

Pa lekari ne rade po zakonu i moralu nego po novcanom iznosu iako ne znaju posao,
automehanicari tek ne znaju posao, a sto ih bolje placas gore rade.

- - - - - - - - - -

Možemo mi o psu a možemo i zašto se desilo...
Bog je hteo da se auto zapali

Osim Boga i nade na drugo se ne moze osloniti u Srbiji, a to je oslonac za plakanje.
 
bas si nasao na koga se treba osloniti. :)

Mozda znas jednog ovlascenog servisera da postuje zakon i radi po normama profesije?

Pa lekari ne rade po zakonu i moralu nego po novcanom iznosu iako ne znaju posao,
automehanicari tek ne znaju posao, a sto ih bolje placas gore rade.

- - - - - - - - - -



Osim Boga i nade na drugo se ne moze osloniti u Srbiji, a to je oslonac za plakanje.

У његовом имагинарном свету свако ради свој посао тако да он не мора ништа да зна.. И он ништа и не зна..
 
bas si nasao na koga se treba osloniti. :)

Mozda znas jednog ovlascenog servisera da postuje zakon i radi po normama profesije?

Pa lekari ne rade po zakonu i moralu nego po novcanom iznosu iako ne znaju posao,
automehanicari tek ne znaju posao, a sto ih bolje placas gore rade.

Odlično, ti onda vozi svoj auto kod kolege elektroinženjera da ti sredi kočnice. A kad krene prostata da te zeza, idi kod mesara u lokalnoj prodavnici.

- - - - - - - - - -

У његовом имагинарном свету свако ради свој посао тако да он не мора ништа да зна.. И он ништа и не зна..

Samo s ene mešam u posao onima koji to treba da urade. Crkne mi sijlaica u autu, ja odem do električara i platim par stotina dinara za to. Zato što to tako treba, on živi od svog posla, ja neću d ase prljam i svi zadovoljni. Ali ti to ne možeš da razumeš, tako da nema potrebe da raspravljamo o takvim potezima, inače uobičajenim u normalnom svetu, van vas samsvojmajstora.
 
Odlično, ti onda vozi svoj auto kod kolege elektroinženjera da ti sredi kočnice. A kad krene prostata da te zeza, idi kod mesara u lokalnoj prodavnici.

- - - - - - - - - -



Samo s ene mešam u posao onima koji to treba da urade. Crkne mi sijlaica u autu, ja odem do električara i platim par stotina dinara za to. Zato što to tako treba, on živi od svog posla, ja neću d ase prljam i svi zadovoljni. Ali ti to ne možeš da razumeš, tako da nema potrebe da raspravljamo o takvim potezima, inače uobičajenim u normalnom svetu, van vas samsvojmajstora.

Kad vec sve sto si platio unapred moras ponovo da placas onda cu bar da platim one koji znaju.
 
O
Samo s ene mešam u posao onima koji to treba da urade. Crkne mi sijlaica u autu, ja odem do električara i platim par stotina dinara za to. Zato što to tako treba, on živi od svog posla, ja neću d ase prljam i svi zadovoljni. Ali ti to ne možeš da razumeš, tako da nema potrebe da raspravljamo o takvim potezima, inače uobičajenim u normalnom svetu, van vas samsvojmajstora.
Није да нећеш да се прљаш него је то за тебе високо интелектуална работа, заменити сијалицу на колима.
 
Mogu da razumem i cak opravdam automehanicare, friziderdzije, molere kada lazu i varaju,

narocito sto ih oni koji MORAJU da budu posteni zavrcu za pare i posao.

Ne mogu da razumem trgovce maglom i moodima da nisi shvatili da su ljudi sve pametniji

i da je potrebno menjati nacin trgovine.

Diplomu moze tata da obezbedi, ali pamet mora da se stekne ili prenese.
 
Mogu da razumem i cak opravdam automehanicare, friziderdzije, molere kada lazu i varaju,

narocito sto ih oni koji MORAJU da budu posteni zavrcu za pare i posao.

Ne mogu da razumem trgovce maglom i moodima da nisi shvatili da su ljudi sve pametniji

i da je potrebno menjati nacin trgovine.

Diplomu moze tata da obezbedi, ali pamet mora da se stekne ili prenese.

Кад ти тата обезбеди и диплому и паре, онда ти ништа више не треба.
 
Није да нећеш да се прљаш него је то за тебе високо интелектуална работа, заменити сијалицу на колима.

Nisam se školova kao ti pa ne znam da menjam sijalice i kočnice. Ni otrov deci u par ne znam da sipam, eto nesposoban sam. :sad2:
 
Nisam se školova kao ti pa ne znam da menjam sijalice i kočnice. Ni otrov deci u par ne znam da sipam, eto nesposoban sam. :sad2:

Ниси ни за шта, угузрук, што би рекли у мом селу, у слободнијем преводу то ти је лик коме као да су руке у сопственој гузици, јер свеједно што нису, као да јесу, не уме ништа да уради с њима.
 
Mogu da razumem i cak opravdam automehanicare, friziderdzije, molere kada lazu i varaju,

narocito sto ih oni koji MORAJU da budu posteni zavrcu za pare i posao.

Ne mogu da razumem trgovce maglom i moodima da nisi shvatili da su ljudi sve pametniji

i da je potrebno menjati nacin trgovine.

Diplomu moze tata da obezbedi, ali pamet mora da se stekne ili prenese.

A lekare, pravnike, elektroinženjere, moranre i pekare? Njih ne razumeš kad lažu i varaju?
Da li poznaješ nekoga kome je tata kupio diplomu?

- - - - - - - - - -

Ниси ни за шта, угузрук, што би рекли у мом селу, у слободнијем преводу то ти је лик коме као да су руке у сопственој гузици, јер свеједно што нису, као да јесу, не уме ништа да уради с њима.

Šta ću, rođen nesposoban, ne može to ni jedna škola da ispravi. :sad2:
 

Back
Top