Велики станови и трошкови одржавања

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.334
Да ли баба која је цео живот била домаћица а прима мужевљеву пензију, јер је овај умро, треба да буде ослобођена дела трошкова грејања и осталих трошкова зато што живи у великом војном стану од 80 квадрата у центру или полуцентру Београда?

Мсм..на шта то личи да јадне мале бакице оптерећујемо са огромним трошковима а оне живе саме од мале пензијице?

1. Овакве баке треба субвенционисати и дати им малу цену грејања великог стана?

2. Свима треба да појефтини централно грејање?

3. Нека прода стан и пређе у мањи, са мањим трошковима, по могућству на периферији, или у неком другом граду.


Шта мислите?
 
Да ли баба која је цео живот била домаћица а прима мужевљеву пензију, јер је овај умро, треба да буде ослобођена дела трошкова грејања и осталих трошкова зато што живи у великом војном стану од 80 квадрата у центру или полуцентру Београда?

Мсм..на шта то личи да јадне мале бакице оптерећујемо са огромним трошковима а оне живе саме од мале пензијице?

1. Овакве баке треба субвенционисати и дати им малу цену грејања великог стана?

2. Свима треба да појефтини централно грејање?

3. Нека прода стан и пређе у мањи, са мањим трошковима, по могућству на периферији, или у неком другом граду.


Шта мислите?

мислим да народна власт треба да одузме све станове који су већи од 20 квадрата. зар има смисла да се појединци луксузирају док наша Република грца у дуговима. не другови, не може тако!
 
niko nece stan da nosi sa sobom na onaj svet
ako je nekada bio dobrog materijalnog stanja, pa mu je sad standrad pao, nema druge nego da predje u manji i jeftiniji za odrzavanje
ne mora da prodaje, moze taj veliki i da izda, a da sebi iznajmi nesto manje cije troskove moze da pokrije od svoje penzije

Шта си ти? Кори Удовички?
 
Да ли баба која је цео живот била домаћица а прима мужевљеву пензију, јер је овај умро, треба да буде ослобођена дела трошкова грејања и осталих трошкова зато што живи у великом војном стану од 80 квадрата у центру или полуцентру Београда?

Мсм..на шта то личи да јадне мале бакице оптерећујемо са огромним трошковима а оне живе саме од мале пензијице?

1. Овакве баке треба субвенционисати и дати им малу цену грејања великог стана?

2. Свима треба да појефтини централно грејање?

3. Нека прода стан и пређе у мањи, са мањим трошковима, по могућству на периферији, или у неком другом граду.


Шта мислите?

Opcija 3.
Proda stan,useli se u garsonjeru,a razliku potroši na provod i putovanja.
 
Шта си ти? Кори Удовички?

nisam, al ne vidim smisao toga da neko zivi u stanu koji ne moze da izdrzava
vidi, ja zivim u kuci citav zivot
i znam koliko smo se odricali i koliko ulaganja smo imali svake godine od kako je kuca napravljena
nema hocu necu da uradim fasadu - moras, nema ko umesto tebe
a takve bakice se rasire u 80 i vise kvadrata i vicu - nemam za fasadu zgrade koja je u strogom centru grada, mala mi penzija
moj drug je imao majku koja posle smrti oca ziva nije htela da taj stan menjaju za dva, kako bi u jednom zivela ona a u drugom drug sa zenom i detetom
on je za svoju porodicu iznajmljivao stan
pita je sin - dobro sta ce ti toliki stan, ne mozes ni da ga sredis..sta ce tebi tri sobe
a baba kaze - u jednoj cu da drzim nepeglani ves, u drugoj cu drzim rasirenu dasku za peganje, a u trecoj cu da spavam..sem toga imala je i dnevnu sobu i trpezariju sa kuhinjom, dva kupatila i dve velike terase
sin se u taj stan nikad nije vratio, samo joj je rekao - kad ti budes umrla, stan ide odmah na oglas
prema tome, bice da su kora udovicki babe koje nece iz necega sto ne mogu da izdrzavaju, pa im treba pomoc drzave
 
Да ли баба која је цео живот била домаћица а прима мужевљеву пензију, јер је овај умро, треба да буде ослобођена дела трошкова грејања и осталих трошкова зато што живи у великом војном стану од 80 квадрата у центру или полуцентру Београда?

Мсм..на шта то личи да јадне мале бакице оптерећујемо са огромним трошковима а оне живе саме од мале пензијице?

1. Овакве баке треба субвенционисати и дати им малу цену грејања великог стана?

2. Свима треба да појефтини централно грејање?

3. Нека прода стан и пређе у мањи, са мањим трошковима, по могућству на периферији, или у неком другом граду.


Шта мислите?

Mislim da si upravo deo pljackaske vlasti koji bi vazduh naplatio,ti bi da placamo kvadraturu i lokaciju a ne potrosnju,pa ne moze manji stan sa manje clanova placati isto ili vise od drugih u istoj zgradi,znas nije tesko ustanoviti ko kuva svaki dan,ili ukljucuje masinu 3x mesecno
 
Никако да нађем ону чувену изјаву Кори Удовички.

Изјава је из 2003. ваљда.
Ma svi je se secamo ( izjave), ako nemas pare za veliki stan , idi u manji ili nesto slicno, naravno da je bila i ostala
u pravu. Ja sam onomad sretala ljude po Beogradu ( poznanici, prijatelji) koji imaju naravno pare za infostan ali ih sada yebe neki porez
koji je na aktuelnim lokacijama ( krug dvojke i Vracar) zaista nenormalno visok pa stanove prodaju zbog nemogucnosti da placaju
porez, ali eto, igrom slucaja imaju i 200 kvadrata;) Uglavnom otkupljeno za 5 marke.

- - - - - - - - - -

Mislim da si upravo deo pljackaske vlasti koji bi vazduh naplatio,ti bi da placamo kvadraturu i lokaciju a ne potrosnju,pa ne moze manji stan sa manje clanova placati isto ili vise od drugih u istoj zgradi,znas nije tesko ustanoviti ko kuva svaki dan,ili ukljucuje masinu 3x mesecno
Placa se potrosnja necega , a ne koliko ljudi stanuje u koliko kvadrata.
 
Potrosnja cega? Smislices nesto usput a,valjda znam da nisam po ceo dan u stanu i sta trosim,u odnosu na druge i godisnja doba,voda se placa po clanu prijavljenom a ne po potrosnji
Pa placa se i grejanje, ali to ce se izmeniti ili bi trebalo da se izmeni tako da se potrosnja placa , a ne broj ljudi koji u tom stanu zive.
zasto bi ti za nekoga placao vodu koju recimo uopste i ne trosis?
 
Pa tako je uglavnom svuda, ali je u Srbiji to bas jako izrazeno:)

Ma ovde je sve pradoks ...

Pričala mi drugarica o slučaju:

Neko ko je otkupio stan u centru, penzioner za 300 eur ( ali bukvalno) i prodaje ga za 40.000 eur glumi jadnika kome treba usluga ... i misli ona jao bože vidi ga jadan, prodaje stan (sin napravio dugove).... a onda se zapitala - ima li ona stan ikakv da proda i kolike su joj šanse da ga ikad zaradi, a radi kao konj za mizerne pare - odgovor je glasio : nema i nikakve ( obzirom da ne igra loto ). E sad ko je tu za žaljenje?
 
Да ли баба која је цео живот била домаћица а прима мужевљеву пензију, јер је овај умро, треба да буде ослобођена дела трошкова грејања и осталих трошкова зато што живи у великом војном стану од 80 квадрата у центру или полуцентру Београда?

Мсм..на шта то личи да јадне мале бакице оптерећујемо са огромним трошковима а оне живе саме од мале пензијице?

1. Овакве баке треба субвенционисати и дати им малу цену грејања великог стана?

2. Свима треба да појефтини централно грејање?

3. Нека прода стан и пређе у мањи, са мањим трошковима, по могућству на периферији, или у неком другом граду.


Шта мислите?
Naravno da treba da živi. Problem je što bakica ima malu penziju od koje nemože da živi. Peznije treba da budu primerene osnovnim ljudskim potrebama.
 

Back
Top