Teokratija?

guslar1389

Buduća legenda
Poruka
27.394
Da li ste za da Srbija da postane Teokratija?

Srpska Pravoslavna Crkva je najstarija srpska institucija i vladala srpskim narodom u najtezim trenutcima. Najveci srpski mislilac i pesnik Njegos je bio teokratski vladar.

Vecina Srba ne voli politicare i zbog ljudi poput Miroljuba Petrovica teokratija je popularnija nego ikad. Sta mislite, da li je vreme da zabranimo politicare i da Patrijarh Irinej bude vladar Srbije?
 
Da li ste za da Srbija da postane Teokratija?

Srpska Pravoslavna Crkva je najstarija srpska institucija i vladala srpskim narodom u najtezim trenutcima. Najveci srpski mislilac i pesnik Njegos je bio teokratski vladar.

Vecina Srba ne voli politicare i zbog ljudi poput Miroljuba Petrovica teokratija je popularnija nego ikad. Sta mislite, da li je vreme da zabranimo politicare i da Patrijarh Irinej bude vladar Srbije?

Па Бога ми, ако се овако настави, Србијом ће једнога дана владати црква, само не она православна, већ муслиманска. Погледајте само како смо изгубили Косово. Изгубили смо га јер припадници муслиманске религије на Косову цене породичне вредности и савршено разумеју колико је јака породица и колико је сложност између породица битна, малтене круцијална за опстанак људи на одређеној територији. Ни не треба помињати колико муслиманске породице имају деце у својим породицама, а колико породице припадника хришћанске религије. То само значи да је Хришћанство ослабљено и има тенденцију да даље слаби. Ствари се морају под хитно мењати. Сваки облик декаденције који утиче на смањење утицаја хришћанства мора бити искорењен. Али никако насилним методама јер то доводи до радикализације, већ субверзијом, тихом, невидљивом субверзијом, истом оном субверзијом која слаби хришћанство, само у дијаметрално супротном смеру. То ће неумитно довести до повратка традиционалних вредности. Вредности у којима смо сви сложни у својим породицама, а и са другим породицама и где сви свим својим снагама негујемо инстинкт који нас тера да помажемо другима, да се међусебно помажемо у свим тренуцима и самим тиме штитимо себе, своју религију и јачамо наш утицај и нацију. Замислите своје најближе рођаке и колико сте спремни да учините за њих. За своју децу, за свог оца, своју мајку, сестру, брата... Е такав инстинкт мора да влада међу свима нама уколико хоћемо да нам буде боље. Пошто немамо јаку партију тј. никад нам неће бити дозвољено да се политички поново ујединимо под једном партијом, морамо се ослонити на своју религију која се још увек може спасити од одумирања.
 
OFTAEg1.jpg

:klap:
 
Miroljub Petrovic je lakrdijas,a ljudima treba zabava "Hleba i igara"
Sto se tice teokrata na celu drzave...Ni pod kojim slucajem,barem ne sada,mozda u neko buduce vreme za nekih 50/100 godina
Ta ista SPC je trenutno korumpirana do koske i raspada se kao kula od karata
U ostalom,ovo nije ni vreme velikih duhovnih vodja,ljudi se dosta okrecu ateizmu i agnosticizmu
Hriscanstvo kao religija znatno gubi snagu i nastavice da gubi narednih dekada
 
Poslednja izmena:
Miroljub Petrovic je lakrdijas,a ljudima treba zabava "Hleba i igara"
Sto se tice teokrata na celu drzave...Ni pod kojim slucajem,barem ne sada,mozda u neko buduce vreme za nekih 50/100 godina
Ta ista SPC je trenutno korumpirana do koske i raspada se kao kula od karata

Ali nije ni blizu korumpiranosti srpskog parlamenta ili svetske politicke strukture, kamo li vatikana.
 
Sto bi dao apsolutnu vlast ljudima kojima fali i duhovnost/moralnost i profesionalizam (politicari)?

Da li je bilo politicara u Srbiji Nemanjica ili prvog srpskog ustanka?

Ne bi dao nikome apsolutnu vlast. Mene najvise i nervira srpska potraga za Vodjom.

Zar ti ozbiljno mislis da su vladike i patrijarh moralni, da imaju ista bolje razumevanje o tome sta Bog zeli od tebe?
Zar ti mislis da su vojne staresine (Nemanjici), koji su konstantno ubijali jedni druge kako dosli do vlasti, parametar za bilo sta?
Isto vazi i za prvi srpski ustanak, ne zna se ko je bio gori kao covek. Sta su oni znali o volji Bozijoj?
 
Ne bi dao nikome apsolutnu vlast. Mene najvise i nervira srpska potraga za Vodjom.
Pa to je priroda, sta je koren srpske reci "Vodja"? Pa zapravo Voda...izvor zivota, ono sto te vodi. Ti bi da zivis u sistemu gde nema vodje, gde nema vlasti...okreni obrni uvek ces imati vodju, samo je pitanje da li ce biti iz svog roda ili tudjeg.

Zar ti ozbiljno mislis da su vladike i patrijarh moralni, da imaju ista bolje razumevanje o tome sta Bog zeli od tebe?
Zar ti mislis da su vojne staresine (Nemanjici), koji su konstantno ubijali jedni druge kako dosli do vlasti, parametar za bilo sta?
Isto vazi i za prvi srpski ustanak, ne zna se ko je bio gori kao covek. Sta su oni znali o volji Bozijoj?

Naravno da su moralniji nego prosek gradjana Srbije i prosek svetske populacije. Oni su se posvetili svoje zivote Bogu, to im je profesija.

Nemanjici su zlatno doba srpskog naroda, a i sveta loza, naravno su parametar. Sta je problem sto su se branili od zla macem? Zar nije to Bog isto macem isterao Lucifera?
 
Sama ideja teokratskog vladara u 21. veku zvuci besmisleno
Boziji izabranik(svestenik,patrijah,i sta ti ja znam koje vise titule) ne treba da stremi ka moci
Samo davanje moci bozijem izabraniku koji je izabrao boziji put skromnosti je greska
Kako verovati vladaru koji gazi svoje stavove?
 
Ne mogu se vrednosti i sistemi srednjeg veka prenositi u 21 vek a ne može ni obrnuto.

Pogledajte koliko samo muslimana i drugih ljudi mora da gine svaki dan zbog tih pokušaja.
 
Sama ideja teokratskog vladara u 21. veku zvuci besmisleno
Boziji izabranik(svestenik,patrijah,i sta ti ja znam koje vise titule) ne treba da stremi ka moci
Samo davanje moci bozijem izabraniku koji je izabrao boziji put skromnosti je greska
Kako verovati vladaru koji gazi svoje stavove?

Da li je drzava/zajednica satanisticki koncept ili boziji koncept? Odgovor ce odrediti ko treba da vlada drzavom.
 
Na jednoj slici 3 oblika vladavine
Ako malo bolje razmislite,sve tri su ista zla
Ali ako bih birao,izabrao bih sekularnu drzavu,sto RS treba i da ostane
Sam upliv religije u politiku bi bio poguban
PS:Ne podrzavam ni jednuod date 3 licnosti
DDB8uYLUIAER112.jpg
 
Pa to je priroda, sta je koren srpske reci "Vodja"? Pa zapravo Voda...izvor zivota, ono sto te vodi. Ti bi da zivis u sistemu gde nema vodje, gde nema vlasti...okreni obrni uvek ces imati vodju, samo je pitanje da li ce biti iz svog roda ili tudjeg.



Naravno da su moralniji nego prosek gradjana Srbije i prosek svetske populacije. Oni su se posvetili svoje zivote Bogu, to im je profesija.

Nemanjici su zlatno doba srpskog naroda, a i sveta loza, naravno su parametar. Sta je problem sto su se branili od zla macem? Zar nije to Bog isto macem isterao Lucifera?
Priroda je i ubiti kad neko zgrabi svu vlast i nece da slusa nikoga oko sebe. Pogledaj Nemanjice, sin se na oca dize, brat na brata.
Zasto razmisljas u ekstrimima, ili apsolutizam ili bezvlasce? Nema nista izmedju?

Oni su posvetili svoje zivotu Bogu, ali nemaju pojma sta Bog zeli. Zivot proveden uzalud. Ali u luskuzu.

Ti neke stvari mesas. Nemanjici su formirali najvecu drzavu. Ali kakve to ima veze sa moralom i Bozijom voljom? Odkud tebi ideja da je to Bog zeleo? Rekle vladike, koje nikad nisu cule Boziji glas? Sve se svodi na "ti mene vojvodo, ja tebe serdare". Obicni ljudi obuzeti pohlepom.
 
Na jednoj slici 3 oblika vladavine
Ako malo bolje razmislite,sve tri su ista zla
Ali ako bih birao,izabrao bih sekularnu drzavu,sto RS treba i da ostane
Sam upliv religije u politiku bi bio poguban
PS:Ne podrzavam ni jednuod date 3 licnosti
Pogledajte prilog 447132

Vera bez funkcionalnosti u drzavi je zakon bez sprovodjenja, telo bez duse.
Sam koncept Srbije i srpskog naroda je teokratski koncept, svaki simbol i velikan srpskog naroda je verski simbol i licnost...Srbi su po definiciji etnoreligijska skupina.
 

Back
Top