Родити у 60. години?

Da li biste rodili/napravili dete u 60.godini?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Moderator
Poruka
57.791
На постављање теме ме подстакла вест о Љајићевој сестри која је родила у 60. години.

Небитно шта се сада дешава између ње и њеног мужа, да ли бисте имали дете у тако позним годинама?

Да ли је то себично и неодговорно, или просто велика радост и испуњење животне жеље?

Размишљам о томе неколико дана, пошто сам и сама дуго чекала дете.

Да ли бих се усудила у тим годинама?

А ви?

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/samohrana-majka-u-60-godini-zasto-muz-nece-da-prizna-dete/?utm_source=forum.krstarica.com&utm_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
a mi zivimo lijepo onako, ne interesuju nas drugi ljudi

Тема није о другим људима, него о нама.

Да ли би ти чувао дете у 60. години?

Питање није нимало једноставно и тема није замишљена као пљувачина.

Само размишљање на задату тему из личног угла.
 
На постављање теме ме подстакла вест о Љајићевој сестри која је родила у 60. години.

Небитно шта се сада дешава између ње и њеног мужа, да ли бисте имали дете у тако позним годинама?

Да ли је то себично и неодговорно, или просто велика радост и испуњење животне жеље?

Размишљам о томе неколико дана, пошто сам и сама дуго чекала дете.

Да ли бих се усудила у тим годинама?

А ви?

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/samohrana-majka-u-60-godini-zasto-muz-nece-da-prizna-dete/?utm_source=forum.krstarica.com&utm_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Ja bih ovo zakonom zabranila ( mislim na vestacku oplodnju, a i inace je nemoguce da neka zena sa 60 godina ostane trudna).
50 godina ( a i to je mnogo, ali ajde, ja sam liberalna) bila bi neka granica koju bih zakonom regulisala.
Nisam sigurna da je u civilizovanom svetu moguce da neko sa 60 i 70 godina 4 puta pokusava ( ma ni jedan put) da
dobije dete. Ko zaista zeli dete taj usvoji dete ili decu sa 30-40 godina.
 
Тема није о другим људима, него о нама.

Да ли би ти чувао дете у 60. години?

Питање није нимало једноставно и тема није замишљена као пљувачина.

Само размишљање на задату тему из личног угла.


o meni nije, posto nemam sposobnost radjanja djece.
naravno da bi cuvao, moji roditelji su cuvali troje djece sa 70-75 godina
 
Ja nisam za to, nije mi jasno ni kako je mogla da zatrudni, pitanje je kako ce to dete da izgleda da nece da ima neku manu, jer ipak njen organizam nije kao kod zena od 20-30 god. Nikako nisam za to da se radja u te godine. Najbolje godine su do 30, tako i lekari kazu.
 
a to sto moze da rikne svaki cas to nikom nista. niko ne garantuje da neko mladji nece umreti, umiru ljudi svaki dan, al u tim godinama uvek postoji mogucnost da rikne cuka.

Ја сам исто о томе размишљала.

Родила сам у 38. години, и стално размишљам до ког степеника у животу ћу успети да испратим своје дете.

Моје жеље нису битне, битно је шта врховни судија каже.

Е, управо зато сматрам да у 60. години не бих ни помислила да рађам.

Нису битне моје жеље и радости, битно је да то дете живи са родитељима.
 
Poslednja izmena:
Ljudska vrsta oduvek ima samo jedan iskreni cilj - da izbegne smrt.

u to ime, ide se ka produžavanju života, ka idealnoj besmrtnosti.

Sada nam to zvuči kao fantazija, ali je tako.

Već sada postoje veštačke materice za životinje, pitanje je da li će u budućnosti žene uopšte rađati decu, ili će se "trudnoće" obavljati u kontrolisanim uslovima, a bebe rađati sa idealnim DNK kombinacijama.

Kada se to bude postoglo, savremeni napori i "slučajevi" kasnih trudnoća delovaće jadno i tužno.

Ima mnogo emotivnih, iracionalnih i drugih razloga zbog čega bi neki par u godinama želeo da dobije dete pošto poto.

Međutim, jedan od prizemnih razloga je nasleđivanje imovine.
Ljudi ne žele da ono što su s mukom stekli propadne, i onda eto.
 
Beba nije biološkog dete ni jednog od njih dvoje. Ja ne razumem ni one koji daju/prodaju svoje jajne ćelije i spermu. Zar ne osećaju odgovornost za život koji će nastati iz njih?

Ово нисам знала, али она свакако то дете сматра својим.

Чак и да је између њих двоје све у реду, колико су способни да чувају бебу како ваља?
 
Ја сам исто о томе размишљала.

Родила сам у 38. години, и стално размишљам до ког степеника у животу ћу успети да испратним своје дете.

Моје жеље нису битне, битно је шта врховни судија каже.

Е, управо зато сматрам да у 60. години не бих ни помислила да рађам.

Нису битне моје жеље и радости, битно је да то дете живи са родитељима.

da barem doceka punoletstvo bez bolescina...ybt, zamisli zapati lachajmera ili takjo nesto. sa tim odrasil ljudi ne mogu da se bore sa takvim bolesnicima, a sta maloletno dete da radi.
 
Ja nisam za to, nije mi jasno ni kako je mogla da zatrudni, pitanje je kako ce to dete da izgleda da nece da ima neku manu, jer ipak njen organizam nije kao kod zena od 20-30 god. Nikako nisam za to da se radja u te godine. Najbolje godine su do 30, tako i lekari kazu.
Pa moze da se zatrudni, ali upravo nadjoh da je u Nemackoj granica 40 godina, a ko zeli da sa 70 godina dobije dete mora sam da placa i
da ide u neke vukoyebinske drzave.

Ta vestacvka oplodjivanja jako su skupa, kosta jedno ( koje obicno i ne uspe) oko 3000 evra, mene bi stvarno zanimalo
da li je ova zena iz svog dzepa platila 12.000 evra. Sad ovo od 3000 evra kosta kod zena koje ne mogu prirodnim putem da dobiju dete,
a za ove bakice koje i nemaju hormona to je verovatno i 3-4x skuplje. Nenormalno je to.
 
Ljudska vrsta oduvek ima samo jedan iskreni cilj - da izbegne smrt.

u to ime, ide se ka produžavanju života, ka idealnoj besmrtnosti.

Sada nam to zvuči kao fantazija, ali je tako.

Već sada postoje veštačke materice za životinje, pitanje je da li će u budućnosti žene uopšte rađati decu, ili će se "trudnoće" obavljati u kontrolisanim uslovima, a bebe rađati sa idealnim DNK kombinacijama.

Kada se to bude postoglo, savremeni napori i "slučajevi" kasnih trudnoća delovaće jadno i tužno.

Ima mnogo emotivnih, iracionalnih i drugih razloga zbog čega bi neki par u godinama želeo da dobije dete pošto poto.

Međutim, jedan od prizemnih razloga je nasleđivanje imovine.
Ljudi ne žele da ono što su s mukom stekli propadne, i onda eto.

Трудноћа је диван осећај, и не бих волела да дете добијем на кућну адресу.

Да је мотив наслеђивање, зашто онда онолики сиромаси праве чопоре деце?
 
Ја сам исто о томе размишљала.

Родила сам у 38. години, и стално размишљам до ког степеника у животу ћу успети да испратним своје дете.

Моје жеље нису битне, битно је шта врховни судија каже.

Е, управо зато сматрам да у 60. години не бих ни помислила да рађам.

Нису битне моје жеље и радости, битно је да то дете живи са родитељима.

Matrijarhat je bio društveno uređenje koje je dugo bilo modus vivendi za ljudsku vrstu.
Za vreme matrijarhata nije bilo bitno da dete živi sa roditeljima.
Otac se često nije ni znao.

Dete je podizala zajednica, sa ženama kao glavnim faktorima odlučivanja, gajenja i produžavanja vrste.
Mislite o tome..

- - - - - - - - - -

Трудноћа је диван осећај, и не бих волела да дете добијем на кућну адресу.

Да је мотив наслеђивање, зашто онда онолики сиромаси праве чопоре деце?

zbog neobrazovanja.
 
da barem doceka punoletstvo bez bolescina...ybt, zamisli zapati lachajmera ili takjo nesto. sa tim odrasil ljudi ne mogu da se bore sa takvim bolesnicima, a sta maloletno dete da radi.
To nije tema. Majka moze da umre, pogine,uvek i da dete ostane samo.
Meni je neshvatljivo da ta zena( ali i muskarac, otac) ne razmisljaju koju medvedju uslugu cine detetu koje ce se stideti
svojih roditelja, Meni je ovo nekako strashnije ( po dete) od usvajanja dece od strane homo roditelja.
 
To nije tema. Majka moze da umre, pogine,uvek i da dete ostane samo.
Meni je neshvatljivo da ta zena( ali i muskarac, otac) ne razmisljaju koju medvedju uslugu cine detetu koje ce se stideti
svojih roditelja, Meni je ovo nekako strashnije ( po dete) od usvajanja dece od strane homo roditelja.

a tema je to sto ti umislis da je tema. :lol:

tema je postavljena i moze se pisati o svim aspektima, pa i o tome da ce neko u 60-im umreti pre nego neko u 20-im ili 30-im..
 
To nije tema. Majka moze da umre, pogine,uvek i da dete ostane samo.
Meni je neshvatljivo da ta zena( ali i muskarac, otac) ne razmisljaju koju medvedju uslugu cine detetu koje ce se stideti
svojih roditelja, Meni je ovo nekako strashnije ( po dete) od usvajanja dece od strane homo roditelja.

Дешавају се такве ствари, али ризик да се то деси је пропорционални већи што касније рађаш дете.

О томе причам, зашто унапред осудити дете да буде сироче?

Колико је то себично?

Као, ја сам сад испунила своју жељу, имам дете, а после мене потоп.
 

Back
Top