GYM & Fitness

Evo imam ja jedno. Vezbam vec 7-8 meseci u teretani i izgleda da mi se pomerio zeludac. Nekad zna da mi se podbije kao da cu infarkt da dozivim.
Imam malo povecanu kilazu i nezgodno mi je kad treba da se nagnem napred da bih se podvukao pod spravu za cucanj. To me najvise muci, cak me zeludac zaboli.
Osim sto dizem tegove, zivac sam i obicno mi se ta nervoza bas manifestuje u tom delu tako da mi se zeludac okameni. Kao da sam progutao kamencugu je osecaj.

Sta da radim i ima li razloga za brigu?
 
Ti kako si opisao to ja sam mislio da imas najmanje 130 kg -.-

Taj problem koji ti imas je zbog kolicine vode koje popijes na treningu, voda se pije pre treninga, velika greska vezbaca je ta sto piju vodu i pre treninga i posle dodaju jos toliko. Voda se NE PIJE tokom treninga, jer ona pritiska zeludac i jetru nakon cega moze doci do postepenih komplikacija.

U tvom slucaju trenutno je zeludac, takodje nekad mozes osetiti i bol sa leve strane kod pupka i nadutost.

Ja razumem da se usta osuse, ali voda se ne pije tokom treninga. Mozes da poneses flasicu malu neku i samo cugaj po gutalj cisto da okvasis usta, e kad zavrsis trening pijuckaj po malo a ne da navrnes kao da ti je poslednje.
 
Poslednja izmena:
Ti kako si opisao to ja sam mislio da imas najmanje 130 kg -.-

Taj problem koji ti imas je zbog kolicine vode koje popijes na treningu, voda se pije pre treninga, velika greska vezbaca je ta sto piju vodu i pre treninga i posle dodaju jos toliko. Voda se NE PIJE tokom treninga, jer ona pritiska zeludac i jetru nakon cega moze doci do postepenih komplikacija.

U tvom slucaju trenutno je zeludac, takodje nekad mozes osetiti i bol sa leve strane kod pupka i nadutost.

Ja razumem da se usta osuse, ali voda se ne pije tokom treninga. Mozes da poneses flasicu malu neku i samo cugaj po gutalj cisto da okvasis usta, e kad zavrsis trening pijuckaj po malo a ne da navrnes kao da ti je poslednje.

Brt ubi me ako se cela teretana ne naliva vodom tokom treninga. Niko mi nije rekao da to tako ne treba. Ovo je za mene sokantna informacija. :eek:

- - - - - - - - - -

Sto se nadutosti tice, od nekih namirnica tipa testenine se naduvam kao balon i podrigujem. Iako nemam neku preveliku kilazu, stomak mi je kao da sam trudan. :lol:
Imam neke namirnice koje mi stvaraju gorusice i sl. Definitivno ima neki problem sa stomakom, ali si garant u pravu za ovu vodu tokom treninga.
 
Druze ja treniram 3 godine, ucio sam od starijih vezbaca koji ceo zivot treniraju, edukovao sam se i neke stvari sam osecao na svojoj kozi. Evo ti primer, ja kad radim kardio na traci, ja imam kupljenu flasicu BiotechUSA iz Pansporta ona ima 700ml, radim kardio 45 min, ne popijem ni pola flasice vec me boli zeludac i boli me sa leve strane, a kada samo pijem po gutalj samo da okvasim usta, sve je ok. Pricam ti ovo iz licnog iskustva, druga stvar, ja sam imao pre mesec dana problem sa stomak, radjen mi je ultrazvuk a radio sam i gastroskopiju, lekar me je pitao da li pijem vodu tokom treninga ja sam mu rekao da pijem ali malo bas zbog tog razloga koji si ti naveo, e onda mi je on objasnio tacno sta se desava sa jetrom i zelucem kada unosimo dosta vode tokom treninga, zato ti ovo i kazem on mi je potvrdio, sve se kockice poklapaju.

Pa niko nece da ti kaze, jer niko ne zna kako se ti osecas, verovatno se nikome nisi ni zalio.
 
Kolika je tvoja kilaza, visina?
Da li pijes previse vode tokom treninga?

Sta je to "previse vode" ?

Kada osetimo da smo zedni vec je skoro pa kasno - vec smo u stanju blage dehidratacije.

A da ne govorim da je jace treniranje po ovakvim nakaradnim vremenima sa ludom klimom lose za zdravlje i kontraproduktivno. Bar nikako pre 22h.

U nekim gradovima je izmereno i cak 50 stepeni i to ne na asfaltu. Asfalt 70. Postavljeni rekordi ove godine u visokoj temperaturi. Najtoplije leto ikada.
 
Evo imam ja jedno. Vezbam vec 7-8 meseci u teretani i izgleda da mi se pomerio zeludac. Nekad zna da mi se podbije kao da cu infarkt da dozivim.
Imam malo povecanu kilazu i nezgodno mi je kad treba da se nagnem napred da bih se podvukao pod spravu za cucanj. To me najvise muci, cak me zeludac zaboli.
Osim sto dizem tegove, zivac sam i obicno mi se ta nervoza bas manifestuje u tom delu tako da mi se zeludac okameni. Kao da sam progutao kamencugu je osecaj.

Sta da radim i ima li razloga za brigu?

Proveri da nemas zeludacnu kilu mozda u nastanku - hiatus hernia.
 
Sta je to "previse vode" ?

Kada osetimo da smo zedni vec je skoro pa kasno - vec smo u stanju blage dehidratacije.

A da ne govorim da je jace treniranje po ovakvim nakaradnim vremenima sa ludom klimom lose za zdravlje i kontraproduktivno. Bar nikako pre 22h.

U nekim gradovima je izmereno i cak 50 stepeni i to ne na asfaltu. Asfalt 70. Postavljeni rekordi ove godine u visokoj temperaturi. Najtoplije leto ikada.

Previse mislim na 1l i vise.
Da li si ti znao da telo u tom vremenskom periodu pocinje da spava? Da misici pocinju da se opustaju i spremaju za odmor? Tada nikome ne preporucujem da ide da trenira. Kada mislis da uneses 2-3 obroka posle treninga? Iz vise razloga ne preporucujem treniranje posle 18h.

Proveri da nemas zeludacnu kilu mozda u nastanku - hiatus hernia.

Moguce a i ne mora da znaci, da ima zeludacnu kilu on bi tesko mogao da spava a kamoli da trenira, ali sve je moguce.

Ja njemu preporucujem da on smanji vodu na 200 ml i da vidi da li ce da ima bolove i dalje, ako ima, onda neka ide da poseti lekara.
 
Poslednja izmena:
Previse mislim na 1l.
Da li si ti znao da telo u tom vremenskom periodu pocinje da spava? Da misici pocinju da se opustaju i spremaju za odmor? Tada nikome ne preporucujem da ide da trenira. Kada mislis da uneses 2-3 obroka posle treninga? Iz vise razloga ne preporucujem treniranje posle 18h.

Zavisi od vremenskih uslova.

Gde telo "spava" covece :roll: Organizam pocinje da spava kada se izluci melatonin, koji se stvara kada mozak signalizira preko cula vida da je pao mrak.

Ima vremena za unosenje 2-3 obroka jer uvek prvi odmah posle treninga moze biti whey+dextroza, to pod 1, a pod 2 uopste se ne mora unositi posle obroka 2-3 obroka.

Pusti te mitove i legende "ljudi iz teretana koji su stariji i iskusniji od tebe" koji treniras tek 3 godine. To je u mom svetu 3 minuta. :lol:

Bitno je tokom dana umati uravnotezenu i raznovrsnu ishranu, baziranu na kvalitetnim proteinima, nezasicenim mastima i slozenim kvalitetnim ugljenim hidratima.

Dobra i pravilna hidratacija organizma je pored ovog jedna od najpotrebnijih stvari za zdravlje i performanse organizma jer se celo telo iz vode sastoji najvecim %.

Tako da je nebitno ako nisi imao ta mitska 2-3 obroka posle treninga, ako je trening pridvece i posle popijenog proteina u teretani i drugog obroka kuci posle tusiranja i odmora, ides u krevet odmah.

- - - - - - - - - -

Previse mislim na 1l i vise.
Da li si ti znao da telo u tom vremenskom periodu pocinje da spava? Da misici pocinju da se opustaju i spremaju za odmor? Tada nikome ne preporucujem da ide da trenira. Kada mislis da uneses 2-3 obroka posle treninga? Iz vise razloga ne preporucujem treniranje posle 18h.



Moguce a i ne mora da znaci, da ima zeludacnu kilu on bi tesko mogao da spava a kamoli da trenira, ali sve je moguce.

Ja njemu preporucujem da on smanji vodu na 200 ml i da vidi da li ce da ima bolove i dalje, ako ima, onda neka ide da poseti lekara.

Ovo boldovano nije tacno. Pogotovo ko ima klizajucu hiatus kilu i dovoljno je da popije pola case vode ili sakupi i proguta pljuvacku i ta kila tj organ se spusti na svoje prirodno anatomsko mesto opet i bolovi prodju. Mnogi ljudi imaju zeludacnu kilu i mogu spavati a mogu i trenirati. Znas, nije to infarkt miokarda pa ne mozes da spavas i treniras vec moras da umres, i to odmah.

I opusti se sa tim smanjivanjem vode, ovo je najtoplije leto ikada, a preporucujes ljudima da smanjuju vodu, razvijas hidrofobiju covece.

A svako skoro zna da kada trenira ne bi trebalod a se preliva vodom i ljudi piju onoliko koliko im godi. Niko se nece prepiti vodom kao da izasao na takmicenje ispijanja piva i onda pokusati da trci a da mu bucka u stomaku ili pak da se presavija preko stomaka i pokusava ne znam kakve vezbe da radi.

Ja i nisam rekao da on to ima 100% prema tome ne znam cemu tvoj odgovor "moguce a i ne mora da znaci", ja sam rekao da proveri da li ima, nisam rekao da sumnjam ili da verujem da ima.
 
Zavisi od vremenskih uslova.

Gde telo "spava" covece :roll: Organizam pocinje da spava kada se izluci melatonin, koji se stvara kada mozak signalizira preko cula vida da je pao mrak.

Ima vremena za unosenje 2-3 obroka jer uvek prvi odmah posle treninga moze biti whey+dextroza, to pod 1, a pod 2 uopste se ne mora unositi posle obroka 2-3 obroka.

Pusti te mitove i legende "ljudi iz teretana koji su stariji i iskusniji od tebe" koji treniras tek 3 godine. To je u mom svetu 3 minuta. :lol:

Bitno je tokom dana umati uravnotezenu i raznovrsnu ishranu, baziranu na kvalitetnim proteinima, nezasicenim mastima i slozenim kvalitetnim ugljenim hidratima.

Dobra i pravilna hidratacija organizma je pored ovog jedna od najpotrebnijih stvari za zdravlje i performanse organizma jer se celo telo iz vode sastoji najvecim %.

Tako da je nebitno ako nisi imao ta mitska 2-3 obroka posle treninga, ako je trening pridvece i posle popijenog proteina u teretani i drugog obroka kuci posle tusiranja i odmora, ides u krevet odmah.

- - - - - - - - - -

Reci mi bavis li se nekim sportom? Drugo pitanje, treniras li u teretani?
 
Kakve li to veze ima sa cim? Nauka je rekla svoje i po ovom pitanju.

Pusti kulovske price od celavih tetoviranih steroidasa iz teretana koji prenose mitove legende i sujeverja. Nema od toga lebac.

Bilo da trenira ili ne trenira, kada covek iznese naucno ustanovljenu cinjenicu ista je stvar. Treniranje nema veze sa naukom i naucnim zakljuccima u smislu - treniras nesto - kompetentan si u bilo kom osnovu za nauku ljudskog tela iz bilo kog naucnog ugla.

To mozemo videti na primeru Novaka Djokovica - Moze svakog od nas da dobije u tom tenisu, ali dzaba, nema pojma o svom telu, ishrani, nacinu treniranja i sl, sta vise totalni je degenerik u tom segmentu koji misli da ce sebe uzdici tako sto ce unajmiti vestice, vraceve, religiozne sektase i drugu pseudonaucnu bolumentu tipa raw veganke Maje Volk da mu pomognu.

I sta, taj degenerik koji grli drvece jer to daje sportske i zdravstvene rezultate sada zna nesto vise od mene ili bilo koga i neki je reper?

Sad bi neko ko ne ume da misli mene pitao - A kazi mi je l umes ti lopticu da prebacis preko mreze m ?

Isto kao kada bi pitao svog lekara - Je l si ti sad zdrav u sezoni gripa? Sta, ako mu curi nos trenutno, diploma i znanje mu je manje nego da mu ne curi nos?

Pitanje je totalno irelevantno za temu.

Znas, ljudskim telom i anabolnim procesima se bave biohemicari, anatomi, fiziolozi, lekari, fizioterapeuti, kardiolozi, endokrinolozi, razni dif strucnjaci i lekari sportskih medicina, nutricionisti (ali samo odabrani science based ones) a ne supljoglave paljevine koje prave citav jedan stereotip od svih ljudi koji bi da vezbaju sto je u neku ruku i zdravo.

E kod takvih sto vezbaju nista nije zdravo, i lupetaju sve i svasta misleci da su popili svu pamet sveta, samo zato sto im je veliki biceps usled brda sala ili usled brda AAS hemije se i odrzavaju i prenose razne legende i mitovi, nenaucne cinjenice koje mogu da naskode mladim ljudi. I skode.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od vremenskih uslova.

Gde telo "spava" covece :roll: Organizam pocinje da spava kada se izluci melatonin, koji se stvara kada mozak signalizira preko cula vida da je pao mrak.

Ima vremena za unosenje 2-3 obroka jer uvek prvi odmah posle treninga moze biti whey+dextroza, to pod 1, a pod 2 uopste se ne mora unositi posle obroka 2-3 obroka.

Pusti te mitove i legende "ljudi iz teretana koji su stariji i iskusniji od tebe" koji treniras tek 3 godine. To je u mom svetu 3 minuta. :lol:

Bitno je tokom dana umati uravnotezenu i raznovrsnu ishranu, baziranu na kvalitetnim proteinima, nezasicenim mastima i slozenim kvalitetnim ugljenim hidratima.

Dobra i pravilna hidratacija organizma je pored ovog jedna od najpotrebnijih stvari za zdravlje i performanse organizma jer se celo telo iz vode sastoji najvecim %.

Tako da je nebitno ako nisi imao ta mitska 2-3 obroka posle treninga, ako je trening pridvece i posle popijenog proteina u teretani i drugog obroka kuci posle tusiranja i odmora, ides u krevet odmah.

Evo ovako da ti pojasnim. Nista ovo nije izmsljeno i nema nikakve veze koliko ja treniram kao sto si pomenuo, a za te 3 godine itekako mozes da naucis dosta stvari tako da ono..I ne znam odakle tebi ideja da sam ja edukovan od strane steroidista i celavih bildera. Toliko govori o tome da pricas nesto bez da si informisan pre toga.

Kao i u teretani sa kilazama, vezbas sat ipo vremena i telo je umorno, a kada ne treniras tokom celog dana telo prikuplja i fizicki i mentalni teret koji mi naravno ne osecamo dok ne pocnemo nesto da radimo, druga stvar ajde dodji sa posla u 21h pa idi u teretanu da te vidim kako ces da odradis trening. Da ne racunamo posao isto ti se vata. Druze ja sam to osetio na svojoj kozi. U 15h popodne izbacujem 100kg na bendzu iz zezanja, dodjem u teretanu drugi dan u pola 21h, jedva 1 izbacim. Ono sto sam jos hteo da dodam. Dzaba whey, dzaba steroidi, dzaba ostali suplimenti ako ti nemas "ishranu" misic raste u kuhinji i odmaranjem. Posle treninga moras da uneses 1g proteina puta tvoja kilaza, da bi misic raso brze i brze se odmarao. A ti odes u 22h, zavrsis 00h, jedes i legnes na pun stomak, a naravno zeludac ne moze da sagoreva lepo kao kad si budan i ode vecina u salo.
 
Poslednja izmena:
E sad ako racunas jos i da nemas auto a daleko teretana onda ispada trening od "3 sata". Ti faktori se ne racunaju u trening kada se govori o duzini treniranja.

A i to zagrevanje od cak 15 minuta je previse. Bitno je funkcionalno zagrejati telo, a gledam neke sto se izlezavaju, istezu pre treninga i rade neke gluposti i potrose 20ak minuta a funkcionalno nije ni 50% od onoga sto neko uradio za 3 minuta.

I jos nesto - da li si video da se nekada lav ili bilo koja druga zivotinja istezu i zagrevaju pre jurnjave plena?

Npr meni je uvek prva serija sa najlaksom kilazom uvek i bila neki vid zagrevanja misica za pravi fizicki rad koji ce tek predstojiti u poslednjoj seriji.

Verujem da ima debila, udju u teretanu odmah legnu na bench i kazu - buraz aj mi spotuj iza, i krkne 100kg preva serija a realno ne moze sam podici ni 80kg, ali oni su posebna prica.

Tusiras se u teretani? Totalno nepotrebno. Mozda korisno ako zelis uhvatiti i gljivice na stopalima.

A neko ko ide npr peske do teretane, vec se zagrejao ako samo ubrzano juri i zuri da dodje do teretane sto pre. Srce, kardioloski gledano je u stanju pripremljenosti za fizicku aktivnost, jos samo malo u teretani doraditi i razmrdati tacnu misicnu grupu koja ce raditi taj dan i to je to.

Mislim, pomisli samo na sve one ljude kojima izmakne autobus pa potrce za njim ! Ili pojuri te pas, ti potrcis.... Potera te komsija na ulici, sasvim slucajno da mu poguras auto, nece da upali..... Je l se zagrevas i istezes u ovakvim situacijama?

Ne kazem sad da se ne treba uopste zagrevati i iz sna, skociti iz kreveta i leci na bench klupu i dizati 200kg i sto manje disati nego se stezati u sebi dok srcku ne dobijes....Ali ono, i oko tog zagrevanja vecina pravi neke mitove, i sto je najgore od svega - ispotrosi vreme uz vetar ostane tako po 2-3 sata u teretani a niti se zaista zagrejali i pripremili kako treba, niti posle imali glikogena, adenozin 3 fosfata (ATP) i energije u telu za misicni rad, niti ce izazvati nekakvo anabolno stanje jer je to sve ukupno predugo.

Neki dok dodju do teretane i dok se zagreju i istegnu istrose vec 60% svoje energije i snage i nije ni cudo sto posle izodrade traljave treninge ili mora da ostanu 2-3 sata u teretani da im nadodje opet energija...
 
E bas dobro sto si otvorio ovu temu .. Vidis mene na primer zeza to sto mi trening bas dugo traje a ne radim previse vezbi .. Nego se mnogo odmaram izmedju serija .... Na primer radim za grudi 5 vezbi svaku po 4 serije i to mi izadje nekih sat i 15 minuta ..... Pa onda jos 2 vezbe za biceps isto svaku po 4 serije i na kraju jos dok uradim trbusnjake to je vec 2 sata i jace .... E sad ebem li ga na netu sam citao da to nije dobro zbog cega ne znam ali meni jednostavno prija da se odmorim 2 do 3 minuta izmedju svake serije ....
 
I jos nesto razmisljam dal bi bio jaci efekat kad bih radio do otkaza ?? Ne znam dal to ima neke veze ..... I sta mislite dal je lose sto ne radim svaku seriju isti broj ponavljanja na primer neku uradim 8 , neku 9 a neku 10 .. ?? Nekad iste kilaze a nekad razlicite ....
 
E bas dobro sto si otvorio ovu temu .. Vidis mene na primer zeza to sto mi trening bas dugo traje a ne radim previse vezbi .. Nego se mnogo odmaram izmedju serija .... Na primer radim za grudi 5 vezbi svaku po 4 serije i to mi izadje nekih sat i 15 minuta ..... Pa onda jos 2 vezbe za biceps isto svaku po 4 serije i na kraju jos dok uradim trbusnjake to je vec 2 sata i jace .... E sad ebem li ga na netu sam citao da to nije dobro zbog cega ne znam ali meni jednostavno prija da se odmorim 2 do 3 minuta izmedju svake serije ....

Da ti je odmor po 2-3 min, ne bi toliko ostajao u teretanu. Za male misicne grupe ti ne treba veliki odmor, za vece do 2 min.

Nije ti potrebno da radis 5 vezbi, mozes da zavrsis i sa 4, bitno je da si pogodio grudi i da si osetio kako radi, mislim na to da tokom treninga osecas bol, ako vezbas i ne osecas bol kao da ga nisi ni radio. Kad osetis bol tada osecas da pucaju misicna vlakna, a ako ona ne pucaju nista nisi uradio. Znas kako kaze svarceneger "NO PAIN NO GAIN"

Sto pre odradis trening to bolje, time manje izlazes svoje telo od kontra efekta (pretreniranosti), kada dodje do pretreniranosti, misic ne raste.

1h i 15 min je ok. (ako radis 2 misicne grupe) ali ako radis 1 dosta je i 45 min.


I jos nesto razmisljam dal bi bio jaci efekat kad bih radio do otkaza ?? Ne znam dal to ima neke veze ..... I sta mislite dal je lose sto ne radim svaku seriju isti broj ponavljanja na primer neku uradim 8 , neku 9 a neku 10 .. ?? Nekad iste kilaze a nekad razlicite ....

Naravno da je jaci efekat, tada znas da si ga napumpaao full, ako hoces da napredujes lepo moras da radis do otkaza. Nije ista snaga u svakoj seriji, tako da mozes da radis. 12-10-8-6, ili sve po 10x 4 serije, ali da nadjes kilazu na kojoj mozes da izbacis 10x a pritom da ti na 10-om otkaze.

Slusaj, druga veoma bitna stvar za porast misica je ta da stalno menjas vezbe, broj ponavaljanja. Bitno je da stalno iznenadjujes misic, tada on uspesnije raste.
 
Poslednja izmena:
Da ti je odmor po 2-3 min, ne bi toliko ostajao u teretanu. Za male misicne grupe ti ne treba veliki odmor, za vece do 2 min.

Nije ti potrebno da radis 5 vezbi, mozes da zavrsis i sa 4, bitno je da si pogodio grudi i da si osetio kako radi, mislim na to da tokom treninga osecas bol, ako vezbas i ne osecas bol kao da ga nisi ni radio. Kad osetis bol tada osecas da pucaju misicna vlakna, a ako ona ne pucaju nista nisi uradio. Znas kako kaze svarceneger "NO PAIN NO GAIN"

Sto pre odradis trening to bolje, time manje izlazes svoje telo od kontra efekta (pretreniranosti), kada dodje do pretreniranosti, misic ne raste.

1h i 15 min je ok. (ako radis 2 misicne grupe) ali ako radis 1 dosta je i 45 min.




Naravno da je jaci efekat, tada znas da si ga napumpaao full, ako hoces da napredujes lepo moras da radis do otkaza. Nije ista snaga u svakoj seriji, tako da mozes da radis. 12-10-8-6, ili sve po 10x 4 serije, ali da nadjes kilazu na kojoj mozes da izbacis 10x a pritom da ti na 10-om otkaze.

Slusaj, druga veoma bitna stvar za porast misica je ta da stalno menjas vezbe, broj ponavaljanja. Bitno je da stalno iznenadjujes misic, tada on uspesnije raste.

Pa ne osecam bol vise onako kao da me steze ali ne boli .... kao neka utrnulost ebem li ga ne znam kako da definisem ..

Ja na primer jedan dan radim oko sat i 15 minuta grudi i oko 25 , 30 minuta biceps .. Sta mislis dal to moze da dovede do kontra-efekta i do te pretreniranosti ?? Dal je to previse ? Jer ipak su to 2 razlicite grupe misica jer ja kasije kad radim biceps grudi odmaraju ....
 
Pa ne osecam bol vise onako kao da me steze ali ne boli .... kao neka utrnulost ebem li ga ne znam kako da definisem ..

Ja na primer jedan dan radim oko sat i 15 minuta grudi i oko 25 , 30 minuta biceps .. Sta mislis dal to moze da dovede do kontra-efekta i do te pretreniranosti ?? Dal je to previse ? Jer ipak su to 2 razlicite grupe misica jer ja kasije kad radim biceps grudi odmaraju ....

Mnogo ti to dugo radis 1 misicnu grupu. Ja sam juce za 1h i 5 min zavrsio ceo trening, a radio sam ledja i biceps. Slusaj sve zavisi od intenziteta treninga, ti mozes da radis i 2 sata jednu misicnu grupu a da se pritom zajebavas, da misic ne oseca da ga radis i u tom slucaju niti dolazi do pretreniranosti niti do dobro odradjenog treninga, i dzaba si radio 2 sata. Fora je da zavrsis trening brzo a da pogodis misic, da osetis da radi, cim osetis da boli znaj da si ga pogodio. Reci mi kolike su tvoje kilaze za grudi i ledja, sa kojim tezinama radis, da bih znao da ti napravim plan koji ces koristiti par meseci a onda ces da promenis, radis li noge?
 

Back
Top