RELIGIOZNA ISTINA

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
RELIGIOZNA ISTINA

Zasto je bitna?

Bog je preko svoje pisane reci Biblije rekao:

Da, postoje samo dva puta, jedan vodi u zivot i to u vecni zivot,
Drugi u unistenje.

Prvo donosi spasenje drugi vecni zaborav.

Koji put ces izabrati?
Ili razmisljate da to nije bitno…
Mozda se uzdate u vase licno misljenje koje je zasnovano na cemu?
Ako je Bog a jeste, SVE stvorio i postavio sve zakone
onda samo ON Zna i moze postavljati merila ISTINE.

U Mateju 7 je zapisano:
13 Uđite na uska vrata! Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.


Samo je UZAK put PUT ISTINE, i malo ih nalazi.

Samo uzak put istine vodi da spasenja i VECNOG ZIVOTA.

Ali je Bog rekao da ko trazi Boga iskreno i od srca, svim srcem da ce ga naci.
Zato je poitreban ispravan stav srca i iskrenost, i sirok um.
Da bi se prihvatila Bozja rec.

Isus je rekao svojim ucenicima:
Jovan 8:31,32 Ako ostanete u mojoj reči, zaista ste moji učenici,
i upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi”

Jovan 8:32 I spoznacete istinu I istina ce vas osloboditi.”

Takodje je Isus rekao da Bozja rec je ISTINA.

Jovan 17:17 Posveti ih istinom! Tvoja je reč istina.

Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za ispravno postavljanje stvari” (2. Timoteju 3:16)

Dakle ko zeli spoznati ISTINU o Bogu, mora da dobro poznaje Bozju rec Bibliju.

Ona je temelj prave VERE.
 
Poslednja izmena:
Ne može se doći do istine slijepim vjerovanjem nego sumnjom i istraživanjem .
To vjernici nikako da shvate . Zbog toga imamo istina koliko i religija .

Da, do istine se dolazi istrazivanjem.

Samo se tako i moze doci do Boga, upoznajuci ga...

Imamo puno religija jer su uglavnom religiju prilagodjavali ljudi sebi umesto da

ispitaju sta je Bozja volja i da sebe prilagode Bogu.

To je teze ali je to jedini put istine.
 
Mona, prvo i osnovno da sebi rastumacis sledeci stih:
Otkrivenje 3, 20 Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.

Za ovo ti ne treba tvoja organizacija, vec direktni "razgovor" sa Isusom.
 
Mona, prvo i osnovno da sebi rastumacis sledeci stih:
Otkrivenje 3, 20 Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.

Za ovo ti ne treba tvoja organizacija, vec direktni "razgovor" sa Isusom.

Bog se u pocetku obracao pojedincima direktno, i uvek je imao svoju organizaciju.
U prvom veku je Isus Hrist organizovao hriscanske skupstine.

I danas Jehovini Svedoci po ugledu na Isusa i hriscane prvog veka imaju svoje hriscanske skupstine u celom svetu.

Dakle hriscanstvo prvog veka a sve to ima u Bibliji je uzor pravim hriscanima danas.


A Isus Hrist je nas posrednik a molimo se samo Jehovi Bogu.

Исаија 55:6
6 Тражите Јехову док се може наћи. Призивајте га док је близу.

Филипљанима 4:6
6 Не брините се ни за шта, него у свему молитвом и усрдним мољењем са захваљивањем изнесите своје молбе Богу.


1. Јованова 5:14
14 А у овоме се уздамо у Бога: шта год да молимо у складу с његовом вољом, он нас чује

Isus kao Bozji Sin je posrednik izmedju Boga JHVH i nas

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

Ali on sad dobi u toliko veću službu što je postao posrednik višeg saveza, koji se utvrdi na boljim obećanjima. (Jevrejima 8:6)

Isusu, posredniku novoga saveza, i krvi kropljenja, koja bolje govori nego Aveljeva. (Jevrejima 12:24)
 
Poslednja izmena:
Sretnu se hrišćanin i musliman. Počnu da razgovaraju o svojim ubeđenjima i dođu do toga da jedan drugoga ubeđuju u svoja verska ubeđenja.

Hrišćanin kaže: „Sveti duh, Hristova otkupna žrtva, uskrsnuće...“

Musliman ne prihvata. Ali kaže: „Jihad, Muhamed kao božji prorok, raj sa haremom...“

Ko je za vas u pravu? Na čiju biste stranu stali?

Ili biste, kao ja, shvatili koliko je besmisleno nekoga uveravati u svoja verska ubeđenja?

Pametnom dosta.
 
Univerzalna istina je nedokučiva.

Bog nije igračka, a ti se ponašaš kao da jeste i uzalud pominješ nadbiće, vrlo često.

Ovo je jedna od najglupljihg rečenica koja se može čuti. E, žalosti. Čega sve ima po forumima. Niko živ ne zna istinu, a onaj ko se busa u grudi da je zna je najveća neznalica.

Pitali su jednom jednog poglavicu negde u Africi šta je dobro a šta zlo. I on im je ovako odgovorio: “Dobro je kad mi napadnemo i opljačkamo susedno pleme. Zlo je kad oni napadnu i opljačkaju naše pleme.” Pametnom dosta.
 

mitral10.gif
 
Navikli smo na to da svako za svoju versku zajednicu, crkvu ili sektu kaže da je prava, da su sve ostale pogrešne ili krive, te da će se samo njeni članovi spasiti od nekakvog sudnjeg dana, a da će svi drugi biti uništeni itd. Naravno, nikada nismo naišli na neku versku zajednicu, crkvu ili sektu koja je za sebe rekla da je loša, a da su sve ostale dobre. Šta vam to govori?

Dakle, u pitanju je čist politički marketing. Verske zajednice, crkve i sekte nisu ništa drugo do društveno-političke organizacije koje ubiraju članarinu i/ili dobrovoljne priloge od svojih članova i simpatizera. I to je to.

Da razmotrimo jednu stvar, a to je tolerancija. U kojoj meri su ili nisu tolerantne sve te verske zajednice. Hrišćani nisu nimalo tolerantni prema neistomišljenicima. Muslimani takođe. Dalje, pripadnici novovekovnih sekti takođe. Evo, naiđoh i na Indiju i sve religije koje su tamo nastale i videh da tamo ima izvesne tolerancije za ljude koji ne razmišljaju kao oni. Recimo, svaki budista vam može reći kako se bog na mnogim delovima sveta (ili svetova) otkrio ljudima na razne načine. Ali osim tolerancije, ovde nema mnogo istine. Zašto? Pa zato što se ovde ljudi stavljaju u prvi plan a bog u drugi, kao da bog postoji zbog ljudi a ne obrnuto. Dalje, recimo, čuveni indijski guru Sai Baba, jednom prilikom kad ga je intervjuisao jedan beogradski novinar, koji mu je rekao da je on pravoslavac, dobio je odgovor od gurua u ovom stilu: „Ti kad odeš od mene, ako ne budeš bio pet puta veći pravoslavac nego što si to bio kad si došao kod mene, ja nisam ništa uradio.“ Razmislite malo o ovome.

Idemo dalje. Poznati su moji svojevrsni argumentovani „napadi“ na religiju na ovom forumu, i drugim forumima, na šta su reakcije od mnogih vernika izgledale otprilike ovako:

- „Pokaj se za svoje grehe! Nije kasno da se vratiš u božje naručje!“

- „Jehova je jedini pravi bog, svi drugi su lažni!“

- „Allah je jedini pravi bog!“

- „Isus Hrist je božji sin!“

- „Buda je jedini božji izaslanik.“

I tako dalje. I tako dalje.

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio zakletvu u jednom ezoterijskom redu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa ženskinjama.“ I nije daleko od istine.

Ali da razmotrimo još jednu bitnu stvar. Ljudi koji su kreirali sve religije na našoj planeti (masoni, illuminati i ostala tajna i polutajna društva) - stvorili su različite verske zajednice sa namerom da po principu „Divide et impera“ vladaju nad podeljenim i zavađenim čovečanstvom. U tim se krugovima obožava Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, a da oni nisu 99% sigurni da li je i to pravi bog, a naterali su ostale vernike da veruju u raznorazne izmišljene bogove a da o Arhitekti ne znaju ama baš ništa. Pošteno? Evo, ni ja nisam siguran da li je tako, ali dozvolite mi da iznesem par stvari.

Zamislite univerzum kao forum. U tom univerzumu (forumu) admin ili vrhovni bog bio bi Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova. Zatim imamo supermoderatore koji nadgledaju galaksije i koji bi mogli biti indijski brahmani. I na kraju imamo bogove neba i zemlje (u rangu Jehove ili Allaha) koji su zaduženi za jedan zvezdani sistem ili jednu planetu, u našem slučaju za planetu Zemlju. I Jehova i Allah su se pokazali prilično zainteresovani za našu planetu, a da su pri tom svojim vernicima ukidali potrebu za znanjem o ostalim svetovima u univerzumu. Čini mi se da vrlo malo grešim ili da čak nimalo ne grešim.

Da se spustimo na malo niže grane. Jevreji su u Bibliji lepo napisali da porodicu i narod treba da vode muževi a ne žene. No i pored toga u XIX veku smo imali Elen Vajt koja je osnovala Adventističku crkvu, pozivala se na Bibliju, a time što je kao žena osnovala crkvu pogazila je osnovne biblijske postavke. Ili da pomenem Jehovine svedoke, koje je osnovao illuminat Čarls Tejz Rasel, koji je promašio sve što je „predvideo“ vezano za takozvano „Božje kraljevstvo“ od 1914. godine pa do danas. Postavlja se pitanje, ako je bog zaista zainteresovan za jadno ljudsko stado, gde je bio do XIX veka?

Ovde je bitna još jedna stvar. Da li su ljudi vrhunac kosmičke evolucije ili nisu? Naučna saznanja iz XX i XXI veka nam govore da nisu, već da su jedna trunka u ogromnom univerzumu. Dok su hrišćani preko Inkvizicije vladali većim delom sveta smatralo se da je Zemlja ravna ploča (i centar sveta) oko koje se vrte Sunce i Mesec (svetlilo dnevno i noćno, opisano i poistovećeno u Postanju) i nekoliko planeta, dok su zvezde po njima bile čiode zabodene na nebeski svod. Božji presto se po njima nalazio negde iznad Zemlje. U prvoj polovini prošlog veka saznali smo da se nalazimo u galaksiji Mlečni put (na samom njenom kraju), dok smo u drugoj polovini veka saznali da ima mnogo galaksija. Danas znamo za milione galaksija i shvatamo da smo niko i ništa a ne centar sveta. I u tom ogromnom univerzumu nigde nema ni boga niti božjeg prestola. Što znači da boga ili nema ili se nalazi u drugoj dimenziji.

Dakle, ostaje pitanje ko je pravi bog i kako mi možemo znati bilo šta o bogu ako ni sami sebe ne poznajemo. I odgovor da smo svi potekli iz iste tačke, te da smo ravnopravni, a da su najgori od nas oni koji se najviše busaju u prsa i tvrde da su božje sluge.

Bog, naravno, postoji. Razmera i potpun sklad svih stvari koje nas okružuju ukazuje na to. I nema potrebe verovati u postojanje boga kad je to očigledno. Što neko negde reče jednom... ali najuzvišenije biće u svim svetovima apsolutno ne interesuje ova mala, svađalački raspoložena i krvožedna ljudska rasa. Neki su naučnici procenili da u svemiru ima više zvezda nego što na Zemlji ima zrna peska. I sad zamislite da su se na tom jednom zrncu peska dve bakterije uhvatile za vratove i očekuju da bog presudi čija je religija prava. A bog se bavi sudarima galaksija...

Mislim da bog sigurno ne bi uživao u ulozi koju su mu polupismeni ljudi namenili. Previše tragikomično, patetično, apatično, iskopirano, inferiorno i matoro, i nimalo realno, a opet ni blizu nadrealno, tako reći nakinđureni, loš barok, neproporcionalan, koga bi svaki kvalitetniji umetnik, pa i bog, prezirao, a ne učestvovao u istom... Dno dna.

Istinu ne možete pronaći u rečima. Stoga stihovi (reči) nisu apsolutne istine. Apsolutne istine su sudovi donešeni upoređivanjem spoznajnih znanja sa znanjima o sebi kao apsolutu. Apsolutnu istinu možete spoznati jedino filtriranjem svoje predstave kroz filter apsolutnih znanja. Da biste spoznali apsolutna znanja... morate biti apsolut. To je jedini način. Apsolutnu istinu, stoga, možete znati jedino bivajući apsolut. Svi prevodi apsoluta (reči, glasovi u glavi, slike... i sve ostalo što se pojavljuje u domenu nečijeg razuma) jesu čulne projekcije. A bog nije projekcija. Namaste.
 
1, ISTINA - VECNI ZIVOT

Bog preko Biblije nama otkriva ono sto nemarava.

a to je da zivimo vecno na Zemlji.

Nakon sto ocisti zemlju od zla i zle zauvek u Armagedonu.

I Bog ce to ostvariti uskoro celu svoju nameru.

Pretvorice Zemlju u raj da bi pravednici mogli da zive vecno na njoj.

U novom svetu ce biti vaskresnje umrlih... to je takodje jos jedna dobra vest i istina.

Otkrivenje 21:3,4
. 3 Tada sam začuo jak glas od prijestolja kako govori:
“Evo šatora Božjeg među ljudima! Bog će prebivati s njima i oni će biti narod njegov i sam Bog bit će s njima.
4 I obrisat će svaku suzu s očiju njihovih i smrti više neće biti, ni tuge ni jauka ni boli više neće biti.
Sve što je prije bilo nestalo je.”


1 Korincanima 15:26 Kao posljednji neprijatelj bit će uništena smrt.

Jovan3:16 Jer Bog je toliko voleoo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da nitko ko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život


Rimljanima 6:23 Jer plata za greh je smrt, a dar koji Bog daje večni je život preko Hrista Isusa, Gospoda našega

(1. Jovanova 5:13) Pišem vam ovo da biste znali da imate život večni, vi koji verujete u ime Sina Božjega.



Sta je potrebno da bi neko dobio Vecni Zivot?

Jovan 17:3 " A život je večni u tome da tebe spoznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga,
i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.


Potrebno je upoznati Boga JHVH kao i njegovog Sina Isusa Hrista i Bozju nameru, preko Biblije.
 
Poslednja izmena:
RELIGIOZNA ISTINA

Zasto je bitna?

Bog je preko svoje pisane reci Biblije rekao:

Da, postoje samo dva puta, jedan vodi u zivot i to u vecni zivot,
Drugi u unistenje.

Prvo donosi spasenje drugi vecni zaborav.

Koji put ces izabrati?
Ili razmisljate da to nije bitno…
Mozda se uzdate u vase licno misljenje koje je zasnovano na cemu?
Ako je Bog a jeste, SVE stvorio i postavio sve zakone
onda samo ON Zna i moze postavljati merila ISTINE.

U Mateju 7 je zapisano:
13 Uđite na uska vrata! Jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje i mnogo je onih koji njime idu.
14 A uska su vrata i tesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.


Samo je UZAK put PUT ISTINE, i malo ih nalazi.

Samo uzak put istine vodi da spasenja i VECNOG ZIVOTA.

Ali je Bog rekao da ko trazi Boga iskreno i od srca, svim srcem da ce ga naci.
Zato je poitreban ispravan stav srca i iskrenost, i sirok um.
Da bi se prihvatila Bozja rec.

Isus je rekao svojim ucenicima:
Jovan 8:31,32 Ako ostanete u mojoj reči, zaista ste moji učenici,
i upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi”

Jovan 8:32 I spoznacete istinu I istina ce vas osloboditi.”

Takodje je Isus rekao da Bozja rec je ISTINA.

Jovan 17:17 Posveti ih istinom! Tvoja je reč istina.

Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za ispravno postavljanje stvari” (2. Timoteju 3:16)

Dakle ko zeli spoznati ISTINU o Bogu, mora da dobro poznaje Bozju rec Bibliju.

Ona je temelj prave VERE.

Tako je. Bez Bozije rijeci ljudi nemaju kompas i plove nemirnim morem kao olupina dok ne potonu skroz.
 
Bog se u pocetku obracao pojedincima direktno, i uvek je imao svoju organizaciju.
U prvom veku je Isus Hrist organizovao hriscanske skupstine.

I danas Jehovini Svedoci po ugledu na Isusa i hriscane prvog veka imaju svoje hriscanske skupstine u celom svetu.

Dakle hriscanstvo prvog veka a sve to ima u Bibliji je uzor pravim hriscanima danas.


A Isus Hrist je nas posrednik a molimo se samo Jehovi Bogu.

Исаија 55:6
6 Тражите Јехову док се може наћи. Призивајте га док је близу.

Филипљанима 4:6
6 Не брините се ни за шта, него у свему молитвом и усрдним мољењем са захваљивањем изнесите своје молбе Богу.


1. Јованова 5:14
14 А у овоме се уздамо у Бога: шта год да молимо у складу с његовом вољом, он нас чује

Isus kao Bozji Sin je posrednik izmedju Boga JHVH i nas

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

Ali on sad dobi u toliko veću službu što je postao posrednik višeg saveza, koji se utvrdi na boljim obećanjima. (Jevrejima 8:6)

Isusu, posredniku novoga saveza, i krvi kropljenja, koja bolje govori nego Aveljeva. (Jevrejima 12:24)


Nikada Bog nije imao nikakve organizacije, samo narode i pojedince, a u Otkrivenju lepo pise koja je Bozija crkva: 22, 17 I Duh i Nevesta govore: Dođi. I koji čuje neka govori: Dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života za badava.

Kao prvo, Isus Nikada nije osnovao Hriscanstvo, vec je to uradio uvenik Pavlov.

Kao drugo, Spasenja nema bez Isusa, pise u Galatima 3,27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste.
Kao trece , Bog je odlucio da se poslusa Isus, jer je njega odredio za sud i spasenje.
 
Mozda tebi.

Bog je otkrio ISTINU preko svoje pisane reci Biblije.

Čemu lična prozivka. Ne meni, nego možda tebi.

Autori Biblije nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, dakle za pola sveta. Znači da Biblija nema nikakve veze sa bogom. Nijedna knjiga koju su napisali ljudi nije istina i nema nikakve veze sa istinom. Objasnio sam detaljno na najvećem i najkompleksnijem postu na temi. Očigledno je da ga ne razumeš, jer poznaješ samo jednu istinu. Uklapaš se u ovaj model: od istine su najdalje oni koji se busaju u grudi kako imaju sve znanje sveta. Gordost je čudo.
 
Nikada Bog nije imao nikakve organizacije, samo narode i pojedince, a u Otkrivenju lepo pise koja je Bozija crkva: 22, 17 I Duh i Nevesta govore: Dođi. I koji čuje neka govori: Dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života za badava.

Kao prvo, Isus Nikada nije osnovao Hriscanstvo, vec je to uradio uvenik Pavlov.

Kao drugo, Spasenja nema bez Isusa, pise u Galatima 3,27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste.
Kao trece , Bog je odlucio da se poslusa Isus, jer je njega odredio za sud i spasenje.

crkva je skup hriscana dakle istrazi Bibliju pa ces videti Bozju organizaciju.
U staro doba nacija Izrael je bila Bozja organizacija na Zemlji.
U prvom veku hriscanske skupstine.

A Bog je poslao Isusa da oformi hriscanstvo i hriscanske skupstine na Zemlji
koje cine Bozju organizaciju na Zemlji.
 
Navikli smo na to da svako za svoju versku zajednicu, crkvu ili sektu kaže da je prava, da su sve ostale pogrešne ili krive, te da će se samo njeni članovi spasiti od nekakvog sudnjeg dana, a da će svi drugi biti uništeni itd. Naravno, nikada nismo naišli na neku versku zajednicu, crkvu ili sektu koja je za sebe rekla da je loša, a da su sve ostale dobre. Šta vam to govori?

Dakle, u pitanju je čist politički marketing. Verske zajednice, crkve i sekte nisu ništa drugo do društveno-političke organizacije koje ubiraju članarinu i/ili dobrovoljne priloge od svojih članova i simpatizera. I to je to.

Da razmotrimo jednu stvar, a to je tolerancija. U kojoj meri su ili nisu tolerantne sve te verske zajednice. Hrišćani nisu nimalo tolerantni prema neistomišljenicima. Muslimani takođe. Dalje, pripadnici novovekovnih sekti takođe. Evo, naiđoh i na Indiju i sve religije koje su tamo nastale i videh da tamo ima izvesne tolerancije za ljude koji ne razmišljaju kao oni. Recimo, svaki budista vam može reći kako se bog na mnogim delovima sveta (ili svetova) otkrio ljudima na razne načine. Ali osim tolerancije, ovde nema mnogo istine. Zašto? Pa zato što se ovde ljudi stavljaju u prvi plan a bog u drugi, kao da bog postoji zbog ljudi a ne obrnuto. Dalje, recimo, čuveni indijski guru Sai Baba, jednom prilikom kad ga je intervjuisao jedan beogradski novinar, koji mu je rekao da je on pravoslavac, dobio je odgovor od gurua u ovom stilu: „Ti kad odeš od mene, ako ne budeš bio pet puta veći pravoslavac nego što si to bio kad si došao kod mene, ja nisam ništa uradio.“ Razmislite malo o ovome.

Idemo dalje. Poznati su moji svojevrsni argumentovani „napadi“ na religiju na ovom forumu, i drugim forumima, na šta su reakcije od mnogih vernika izgledale otprilike ovako:

- „Pokaj se za svoje grehe! Nije kasno da se vratiš u božje naručje!“

- „Jehova je jedini pravi bog, svi drugi su lažni!“

- „Allah je jedini pravi bog!“

- „Isus Hrist je božji sin!“

- „Buda je jedini božji izaslanik.“

I tako dalje. I tako dalje.

E, sad, da vam kažem nešto. Jedan moj brat kad je položio zakletvu u jednom ezoterijskom redu prilično razočarano mi je rekao: „Ja sam se nadao da ću naći nešto posebno i veliko, i da ću upoznati ljude svetlosti, a zapravo sam upoznao obične ljude koji jedva čekaju da se završi ritual i da odu za švedski sto da se nakrkaju i uživaju sa ženskinjama.“ I nije daleko od istine.

Ali da razmotrimo još jednu bitnu stvar. Ljudi koji su kreirali sve religije na našoj planeti (masoni, illuminati i ostala tajna i polutajna društva) - stvorili su različite verske zajednice sa namerom da po principu „Divide et impera“ vladaju nad podeljenim i zavađenim čovečanstvom. U tim se krugovima obožava Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova, a da oni nisu 99% sigurni da li je i to pravi bog, a naterali su ostale vernike da veruju u raznorazne izmišljene bogove a da o Arhitekti ne znaju ama baš ništa. Pošteno? Evo, ni ja nisam siguran da li je tako, ali dozvolite mi da iznesem par stvari.

Zamislite univerzum kao forum. U tom univerzumu (forumu) admin ili vrhovni bog bio bi Veliki Arhitekta, Neimar svih svetova. Zatim imamo supermoderatore koji nadgledaju galaksije i koji bi mogli biti indijski brahmani. I na kraju imamo bogove neba i zemlje (u rangu Jehove ili Allaha) koji su zaduženi za jedan zvezdani sistem ili jednu planetu, u našem slučaju za planetu Zemlju. I Jehova i Allah su se pokazali prilično zainteresovani za našu planetu, a da su pri tom svojim vernicima ukidali potrebu za znanjem o ostalim svetovima u univerzumu. Čini mi se da vrlo malo grešim ili da čak nimalo ne grešim.

Da se spustimo na malo niže grane. Jevreji su u Bibliji lepo napisali da porodicu i narod treba da vode muževi a ne žene. No i pored toga u XIX veku smo imali Elen Vajt koja je osnovala Adventističku crkvu, pozivala se na Bibliju, a time što je kao žena osnovala crkvu pogazila je osnovne biblijske postavke. Ili da pomenem Jehovine svedoke, koje je osnovao illuminat Čarls Tejz Rasel, koji je promašio sve što je „predvideo“ vezano za takozvano „Božje kraljevstvo“ od 1914. godine pa do danas. Postavlja se pitanje, ako je bog zaista zainteresovan za jadno ljudsko stado, gde je bio do XIX veka?

Ovde je bitna još jedna stvar. Da li su ljudi vrhunac kosmičke evolucije ili nisu? Naučna saznanja iz XX i XXI veka nam govore da nisu, već da su jedna trunka u ogromnom univerzumu. Dok su hrišćani preko Inkvizicije vladali većim delom sveta smatralo se da je Zemlja ravna ploča (i centar sveta) oko koje se vrte Sunce i Mesec (svetlilo dnevno i noćno, opisano i poistovećeno u Postanju) i nekoliko planeta, dok su zvezde po njima bile čiode zabodene na nebeski svod. Božji presto se po njima nalazio negde iznad Zemlje. U prvoj polovini prošlog veka saznali smo da se nalazimo u galaksiji Mlečni put (na samom njenom kraju), dok smo u drugoj polovini veka saznali da ima mnogo galaksija. Danas znamo za milione galaksija i shvatamo da smo niko i ništa a ne centar sveta. I u tom ogromnom univerzumu nigde nema ni boga niti božjeg prestola. Što znači da boga ili nema ili se nalazi u drugoj dimenziji.

Dakle, ostaje pitanje ko je pravi bog i kako mi možemo znati bilo šta o bogu ako ni sami sebe ne poznajemo. I odgovor da smo svi potekli iz iste tačke, te da smo ravnopravni, a da su najgori od nas oni koji se najviše busaju u prsa i tvrde da su božje sluge.

Bog, naravno, postoji. Razmera i potpun sklad svih stvari koje nas okružuju ukazuje na to. I nema potrebe verovati u postojanje boga kad je to očigledno. Što neko negde reče jednom... ali najuzvišenije biće u svim svetovima apsolutno ne interesuje ova mala, svađalački raspoložena i krvožedna ljudska rasa. Neki su naučnici procenili da u svemiru ima više zvezda nego što na Zemlji ima zrna peska. I sad zamislite da su se na tom jednom zrncu peska dve bakterije uhvatile za vratove i očekuju da bog presudi čija je religija prava. A bog se bavi sudarima galaksija...

Mislim da bog sigurno ne bi uživao u ulozi koju su mu polupismeni ljudi namenili. Previše tragikomično, patetično, apatično, iskopirano, inferiorno i matoro, i nimalo realno, a opet ni blizu nadrealno, tako reći nakinđureni, loš barok, neproporcionalan, koga bi svaki kvalitetniji umetnik, pa i bog, prezirao, a ne učestvovao u istom... Dno dna.

Istinu ne možete pronaći u rečima. Stoga stihovi (reči) nisu apsolutne istine. Apsolutne istine su sudovi donešeni upoređivanjem spoznajnih znanja sa znanjima o sebi kao apsolutu. Apsolutnu istinu možete spoznati jedino filtriranjem svoje predstave kroz filter apsolutnih znanja. Da biste spoznali apsolutna znanja... morate biti apsolut. To je jedini način. Apsolutnu istinu, stoga, možete znati jedino bivajući apsolut. Svi prevodi apsoluta (reči, glasovi u glavi, slike... i sve ostalo što se pojavljuje u domenu nečijeg razuma) jesu čulne projekcije. A bog nije projekcija. Namaste.
Blago tebi niščemu.
 
crkva je skup hriscana dakle istrazi Bibliju pa ces videti Bozju organizaciju.
U staro doba nacija Izrael je bila Bozja organizacija na Zemlji.
U prvom veku hriscanske skupstine.

A Bog je poslao Isusa da oformi hriscanstvo i hriscanske skupstine na Zemlji
koje cine Bozju organizaciju na Zemlji.

Bolje da ga je poslao da im uvede struju .
Od tih skupština slaba vajda .
 
crkva je skup hriscana dakle istrazi Bibliju pa ces videti Bozju organizaciju.
U staro doba nacija Izrael je bila Bozja organizacija na Zemlji.
U prvom veku hriscanske skupstine.

A Bog je poslao Isusa da oformi hriscanstvo i hriscanske skupstine na Zemlji
koje cine Bozju organizaciju na Zemlji.

Apsolutno nije tacno da je Bog poslao Isusa da oformi hriscanstvo, gde pise u Bibliji da je Isus rekao da je dosao da oformi hriscanske zajednice, dokazi mi stihom:?:
U staro doba je Bog izabrao Izrael da mu bude narod,a ne organizacija.
I da li ti razumes da ne postoje organizacije na zemlji, mozda je jedino vasa organizacija, koje ne znam da li je Hriscanska :?:
Kod tebe se ne sme primati krv i davati i to nema veze sa Bogom, izmislili ste nesto da bi se isticali.
Ne slavite rodjendane,a da li se secas da su mudraci staroga vremena dosli da se poklone Isusu i da je Bozij andjeo objavio da se Isus rodio:?:
Luka 2, 9 I gle, anđeo Gospodnji stade među njima, i slava Gospodnja obasja ih; i uplašiše se vrlo.

10 I reče im anđeo: Ne bojte se; jer gle, javljam vam veliku radost koja će biti svemu narodu.

11 Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovom.

Znaci Boziji andjeo je objavio radosnu vest, i svake godine se ljudi podsecaju na to, doduse u pogresno vrme, ali se daje celom svetiu na znanje da se Isus rodio.
A to je objavio andjeo, kojeg je Bog poslao da objavi.
A vi ne slavite rodjendane, zbog cega, da li se bojite da ce vas Bog kazniti, mozda :?:
 
Apsolutno nije tacno da je Bog poslao Isusa da oformi hriscanstvo, gde pise u Bibliji da je Isus rekao da je dosao da oformi hriscanske zajednice, dokazi mi stihom:?:
U staro doba je Bog izabrao Izrael da mu bude narod,a ne organizacija.
I da li ti razumes da ne postoje organizacije na zemlji, mozda je jedino vasa organizacija, koje ne znam da li je Hriscanska :?:
Kod tebe se ne sme primati krv i davati i to nema veze sa Bogom, izmislili ste nesto da bi se isticali.
Ne slavite rodjendane,a da li se secas da su mudraci staroga vremena dosli da se poklone Isusu i da je Bozij andjeo objavio da se Isus rodio:?:
Luka 2, 9 I gle, anđeo Gospodnji stade među njima, i slava Gospodnja obasja ih; i uplašiše se vrlo.

10 I reče im anđeo: Ne bojte se; jer gle, javljam vam veliku radost koja će biti svemu narodu.

11 Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovom.

Znaci Boziji andjeo je objavio radosnu vest, i svake godine se ljudi podsecaju na to, doduse u pogresno vrme, ali se daje celom svetiu na znanje da se Isus rodio.
A to je objavio andjeo, kojeg je Bog poslao da objavi.
A vi ne slavite rodjendane, zbog cega, da li se bojite da ce vas Bog kazniti, mozda :?:

Isus je oformio hriscanstvo, to je cinjenica. Tako se zove to Bozje ucenje po Hristu.
Jer je Bog preko Hrista preneo svoju rec.
Ne nego je oformio hinduizam :lol: ( ironija )
Izrael je bio Bozji izabran narod i na Zemlji je predstavljao njegovu organizaciju.
Ocigledno te buni rec organizacija.
Kao sto je u prvom veku Hrist oformio hriscanske skupstine koje cine Bozju organizaciju na Zemlji.
Organizovao ih je tako, u hriscanske skupstine. To je organizacija.

I da pravi hriscani nemaju udela sa paganskim obredima koa sto su rodjendani... ili koriscenje krvi u obredima.
Dakle to je cinjenica da je rodjendan paganski obicaj.
Jedno je radosna vest a drugo paganski rodjendan.
Imas u Bibliji kada je Irod pogubio Jovana na rodjendanu.
Ili Faraon kada je ubio... ocigledno su rodjendani bili takvi obicaji gde se prolivala krv na zrtvu paganskim bogovima.
Sto nema blage veze niti sa Pravim Bogom Jehovom niti sa Hristom.
U Bibliji su Bozje doktrine.
a paganske nisu Bozje.

Ko hoce da se drzi paganski obicaja ne moze biti Jehovin sluga niti prai hriscanin.
 
Poslednja izmena:

Back
Top