RELIGIOZNA ISTINA

Znači ti ne veruješ u SP? ccccccccc......


A kad ga upitaše fariseji: "Kad će doći carstvo Božije?" Odgovarajući reče im: "Carstvo Božije neće doći da se vidi; Niti će se kazati: Evo ga ovde ili onde; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama".

Danilo kaze sta je Bozje Kraljevstvo, da je ono stvarna vladavina
Danilo2
44 U dane tih kraljeva Bog će nebeski podići kraljevstvo koje nikada neće propasti. I to kraljevstvo neće prijeći na neki drugi narod. Ono će satrti i uništiti sva ona kraljevstva, a samo će stajati dovijeka

(Matej 6:10) Neka dođe kraljevstvo tvoje! Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji!

Luka 17
20 Kad su ga farizeji pitali kada će doći kraljevstvo Božje, on im je odgovorio: “Kraljevstvo Božje ne dolazi tako da se može vidjeti. 21 Ljudi neće reći: ‘Evo, ovdje je!’ ili ‘Ondje je!’ Jer, evo, kraljevstvo je Božje među vama.

Govoreci to isus je mislio je na sebe - jer je on bio buduci Kralj tvog kraljevstva

zna se sta znaci termin carstvo ili kraljevstvo - oznacava vladavinu
 
Poslednja izmena:
Bog sam kaže to je Njegovo ime zauvjek. Postati. Kad ga Mojsije pita kako ti je ime, Bog jasno kaže svoje ime. Znati i upoznati se sa Božijim imenom je čak uvjet za preživljavanje. Nema logike da je rekao da će preživjeti svi koji prizivaju Božije ime, a ne otkriti im to ime. Božije ime je poznato i sam Bog kaže da će se proslaviti i znali su
narodi za ime Božije i prije i danas je poznato onom ko istraži.
Da tako je, Bozje ime se zna JHVH Jehova
i u mnogim Biblijskim prevodima postoji.
I Isus u molitvi Oce nas kaze : "nek se sveti Ime tvoje".
 
VECNI ZIVOT

Biblija puno puta spominje VECNI ZIVOT.

Preko Biblije Bog obecava ljudima VECNI ZIVOT.
To Bog zeli svim ljudima...
Nudi spasenje i VECNOST.
Samo mali broj odabranih od Boga dobija od Boga besmrtnost na nebu, nakon smrti.

Taj broj je 144 000 onih koji nakon smrti vaskrsava na nebo gde dobijaju besmrtnost.
Svi ostali - neogranicen broj ljudi, dobija od Boga VECNI ZIVOT na Zemlji.

Takodje postoje prema Bibliji i dve vrste vaskrsenja - nebesko i zemaljsko...
Nebesko ili prvo vaskrsenje, po kojem tih 144 000 dobija besmrtnost na nebu.
I Zemaljsko uskrsenje, kada ce svi koji su umrli vaskrsnuti na Zemlji.
To zemaljsko uskrsenje ce se odvijati za vreme Hiljadugodisnje vladavine Hrista
nakon Armagedona.

Prava VERA podrazumeva VERU U Boga JHVH - Jehovu, TVORCA SVEGA
koji je BESMRTAN, koji je "ODUVEK I ZAUVEK" i koji ZIVI U VECNOSTI...


Na sva inteligentna bica koja stvara on prenosi svoja svojstva tako i svojstvo vecnosti...

Prvi ljudi su stvoreni sa mogucnoscu da zive vecno... Kao i andjeli...

Neki cak dobijaju od Boga besmrtnost...

Prvi je dobio od Boga besmrtnost Isus Hrist nakon uskrsenja... takodje ljudi koju su posle njega vaskrsli na nebo... njegovi apostoli najpre, pa i drugi...
ali besmrtnost na nebu dobija samo odredjeni broj ljudi...

Svi ostali dobijaju VECNI ZIVOT na Zemlji...

1.Timoteju 2
3 To je dobro i prijatno pred Bogom, Spasiteljem našim,
4 koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu do poznanja istine.



Da bi ljudi mogli da zive VECNO Bog ce resiti taj problem SMRTI, uklonice je i u buducnosti ce ljudi moci da zive vecno

Bog obecava preko svoje pisane reci da ce UNISTITI SMRT.

A poslednji neprijatelj koji će se uništiti bit će smrt.
(1. Korinćanima 15:26)

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu. (Rimljanima 6:23)
.................................................. .

Otkrivenje 21:3,4

3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima! On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.

4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.
.................................................. .................................................. ...........

Evo sta je potrebno da mi radimo da bismo od Boga dobili VECNI ZIVOT.

Jovan 17:3 " A život je večni u tome da tebe spoznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga,
i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.


Proucavanjem Bozje Reci - Biblije mozemo upoznati Boga i Njegovog Sina Isusa Hrista.
Na temelju toga mozemo steci VERU kao temelj za spasenje...
Takodje je potrebno da uskladimo svoj zivot sa Bozjim moralnim merilima
da bi smo dobili taj dar Vecnog Zivota.
Zasto Jehovini Svedoci i nude svima besplatno Biblijski studij
bez ikakvih obaveza, na osnovu kojeg mogu steci to spoznanje i temelj spasenja.

Zato i JS propovedaju hriscanstvo po celom svetu... i time ispunjavaju prorocanstvo:

Matej 24:14 Ovo jevanđelje o kraljevstvu propovedaće se po svemu svetu za svedočanstvo svima narodima
I onda će doći kraj.


Biblijsko spoznanje je temelj VERE i spasenja.
To je temelj spasenja svim ljudima

Bog nas preko svoje reci poziva da nadjemo i idemo tim uskim putem spasenja i VECNOSTI.

Uđite na uska vrata, jer su široka vrata i širok je put koji vode u propast, i mnogo ih je koji tuda idu;

ali su uska vrata i tesan je put koji vode u život, i malo ih je koji ih nalaze.
(Matej 7:13,14)


Bog nas je tako stvorio sa zeljom da zivimo, da zivimo vecno
, vecnost je nase prirodno stanje i od Boga nam je urodjena zelja za vecnoscu.
A Sam zivot je po prirodi VECAN.

Kao sto je zapisano u Bibliji:

„Он [Bog] je njima u srce i misao о vecnosti metnuo, jer delima joja Bog tvori, covek ni pocetka ni kraja dokuciti ne moze“ ( Propovednik 3:11)


Bozja namera je bila i ostala da ljudi zive VECNO na Zemlji, i Bog ce tu nameru i ostvariti.
Nakon Armagedona.
Nakon sto unisti zlo i uspostavi mir i pravednost na Zemlji.
U novom svetu ce ljude dovesti do savrsenstva da bi mogli da zive vecno na Zemlji.
 
Pa evo ja recimo nađoh u publikaciji JS ovakav tekst:"Hrist je oruđe ili kanal za blagosolv čovečanstva. On se sastoji od Isusa, velike i moćne glave, i od 144000 članova", Harfa Božija, Od J.f. Raderforda, 1922, Str. 177..

Ovo je iz izdanja knjige Harfa Božija koju je napisao J.F.Raderford, koji je kao što ti je poznato bio na čelu organizacije nakon Čarlsa Rasela Tojza.

Pa me zanima da li se slažeš sa ovim nejgovim mišljenjem ili možda ja nisam dobro razumeo ovaj tekst. Dakle, 144000 braće čine Hrista zajedno sa Isusom.
 
Poslednja izmena:
Da li su tih 144000 "kospasitelji " sa Hristom prema učenju JS? Imaju li oni nekog udela u spasenju verujućih na Zemlji? Kakva je zapravo njihova stvarna uloga?


144000 su pomazanici i oni nasledjuju nebo i zajedno sa Isusom vladaju na nebu.

A svi ostali nasledjuju Zemlju...

- - - - - - - - - -

Pa evo ja recimo nađoh u publikaciji JS ovakav tekst:"Hrist je oruđe ili kanal za blagosolv čovečanstva. On se sastoji od Isusa, velike i moćne glave, i od 144000 članova", Harfa Božija, Od J.f. Raderforda, 1922, Str. 177..

Ovo je iz izdanja knjige Harfa Božija koju je napisao J.F.Raderford, koji je kao što ti je poznato bio na čelu organizacije nakon Čarlsa Rasela Tojza.

Pa me zanima da li se slažeš sa ovim nejgovim mišljenjem ili možda ja nisam dobro razumeo ovaj tekst. Dakle, 144000 braće čine Hrista zajedno sa Isusom.

Pogresno si shvatio oni zajedno cine vladu, Bozjeg Kraljevstva.
144000 su Isusovi suvladari.


Isus Hrist je jedna osoba, Bozji Sin.

Slobodno vidi na nasem sajtu imas sve o 144000.

A takodje izgledas da ne razumes ko su Jehovini Svedoci.
Oni su izucavaoci Biblije i do Biblijske istine su dosli postepeno,
vremenom.
Danas je ta istina kompletna.
Ak oti dan udzbenik fizike, da li ti odjednom sve tazumes ili
ucis pa vremenom sklapas sliku?

Tako je i sa Biblijom izucavajuci je, dolazi se do istine.
danas je ta istina otkrivena....
zahvaljujuci izucavaocima Biblije sa kraja 19 veka.

https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/1102005138?q=144+000&p=par

. Ko će vladati sa Isusom?

Vredi zapaziti i to da Isus neće vladati sam. Na primer, apostol Pavle je rekao Timoteju: „Ako istrajemo, s njim ćemo i kraljevati“ (2. Timoteju 2:12). Dakle, sa Isusom će u nebeskom Kraljevstvu vladati verne osobe koje je Bog izabrao, među kojima su i Pavle i Timotej. Koliko njih će imati tu čast?

. Koliko će osoba vladati sa Isusom i kada je Bog počeo da ih bira?

Kao što smo videli u prethodnom poglavlju, apostolu Jovanu je bila data jedna vizija u kojoj je video kako „Jagnje [Isus Hrist] stoji na gori Sionu [svom kraljevskom položaju na nebu] i s njim sto četrdeset i četiri hiljade onih koji imaju njegovo ime i ime njegovog Oca napisano na svojim čelima“. Ko su tih 144 000 osoba? Sam Jovan nam odgovara: „Oni slede Jagnje kuda god ono pođe. Otkupljeni su od ljudi kao prvine Bogu i Jagnjetu“ (Otkrivenje 14:1, 4).
To su verni sledbenici Isusa Hrista koji su izabrani da bi vladali s njim na nebu.
Nakon što uskrsnu kao duhovna bića, oni će „kraljevati nad zemljom“ zajedno sa Isusom (Otkrivenje 5:10).
Još od vremena apostola, Bog bira verne hrišćane koji će pripadati grupi od 144 000 Isusovih suvladara.


. Zašto je za ljude dobro što će nad njima vladati Isus i njegovi suvladari?

10 Zašto je Bog odredio da nad ljudima vladaju Isus i njegovih 144 000 suvladara? Zato što nas voli. Zašto to možemo reći? Pre svega, Isus zna šta znači biti čovek i šta je patnja. Pavle je rekao da je Isus „neko ko ne samo što može da saoseća s nama u našim slabostima, nego je i poput nas iskušan u svemu, ali nije zgrešio“ (Jevrejima 4:15; 5:8). I njegovi suvladari su kao ljudi izdržali mnoge nevolje. Osim toga, bili su nesavršeni i suočavali su se s raznim bolestima. Zato nema sumnje da će razumeti probleme s kojima se ljudi suočavaju.
 
Poslednja izmena:
Pogresno si shvatio oni zajedno cine vladu, Bozjeg Kraljevstva.
144000 su Isusovi suvladari.


Isus Hrist je jedna osoba, Bozji Sin.

Slobodno vidi na nasem sajtu imas sve o 144000.

A takodje izgledas da ne razumes ko su Jehovini Svedoci.
Oni su izucavaoci Biblije i do Biblijske istine su dosli postepeno,
vremenom.
Danas je ta istina kompletna.
Ak oti dan udzbenik fizike, da li ti odjednom sve tazumes ili
ucis pa vremenom sklapas sliku?

Tako je i sa Biblijom izucavajuci je, dolazi se do istine.
danas je ta istina otkrivena....
zahvaljujuci izucavaocima Biblije sa kraja 19 veka.

E pa dobro samo pitah kako se sada gleda na značaj 144000. Znači možemo reći da oni nisu "kospasitelji" i ne utiču na naše spasenje već samo Hristos. To je meni sasvim prihvatljivo i to razumem jer to uči Pismo.


No, ova Radefordova izjava činimi se da se ne može drugačijie protumačiti nego da su 144000 zapravo kospasitelji jer čine deo pojma Hristos. Sa druge strane vidim da i sama ukazuješ da se do istine postepeno stizalo pa u tom kontekstu mogu onda protumačiti da se ovakva izjava Raderforda mogla korigovati kasnije jer se istina o ovome postepeno razumevala. Hoću reći da verujem da se ti ne slažeš sa ovom izjavom i da sada JS imaju drugačije mišljenje.

Međutim, upravo o premeni mišljenja ili ostajanju pri starom po ovom pitanju sada trebamo ispitati još nekim izjavama. Evo iskreno bih želeo čuti tvoje mišljenje o sledećoj iz novijeg datuma tj. iz 1991 godine. Meni se opet lično čini da ta izjava nije daleko od ove Raderfordove.

Recimo ova: "Pomazani hrišćani(dakle 144000) su izaslanici umesto Hrista pripadnici velikog mnoštva su njegovi poslanici", Kula Stražara, 15.7.1991, str.17, odl 19.

Ovde mi je malo sumnjivo ovo "umesto" Hrista. Jer i sama znaš da ne postoji niko na zemlji "umesto" Hrista. Zašto se 144000 stavljaju u poziciju da su u rangu sa Hristom bar što se tiče vernih ljudi na zemlji? Zapravo kako oni mogu biti umesto na koji način oni mogu zameniti Hrista. Zaista stoji "umesto" Hrista. To opet upućuje da oni čine deo pojma Hristos kao što Raderford uči. A ovo je iz 1991 godine pa mi se čini da zbog ove izjave se ne može razumeti da su JS promenili mišlljenje o tome da 144000 i dalje čine deo onoga što zovemo Hristos.

Naravno, ti si meni lepo objasnila šta ti veruješ i ja se potpuno slažem sa onim što ti veruješ kao Arijanna. Ali su mi čudni ovi tekstovi koji toliko uzdižu 144000 bukvalno na mesto Hrista.

Zato opet kažem ovo što pišem je vazano za organizaciju i moje sumnje i kritike su upućeni u tom pravcu a tebi kao verujućoj sve najbolje mislim. Pa ako imaš nekakvo objašnjenje ovih tekstova iz Kule Stražare da mi pojasniš kako je moguće da neko bude "umesto" Hrista jer mi se čini da to ne podržava Pismo.

Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
"Vredi zapaziti i to da Isus neće vladati sam. Na primer, apostol Pavle je rekao Timoteju: „Ako istrajemo, s njim ćemo i kraljevati“ (2. Timoteju 2:12). Dakle, sa Isusom će u nebeskom Kraljevstvu vladati verne osobe koje je Bog izabrao, među kojima su i Pavle i Timotej. Koliko njih će imati tu čast?

9. Koliko će osoba vladati sa Isusom i kada je Bog počeo da ih bira?

9 Kao što smo videli u prethodnom poglavlju, apostolu Jovanu je bila data jedna vizija u kojoj je video kako „Jagnje [Isus Hrist] stoji na gori Sionu [svom kraljevskom položaju na nebu] i s njim sto četrdeset i četiri hiljade onih koji imaju njegovo ime i ime njegovog Oca napisano na svojim čelima“. Ko su tih 144 000 osoba? Sam Jovan nam odgovara: „Oni slede Jagnje kuda god ono pođe. Otkupljeni su od ljudi kao prvine Bogu i Jagnjetu“ (Otkrivenje 14:1, 4). To su verni sledbenici Isusa Hrista koji su izabrani da bi vladali s njim na nebu. Nakon što uskrsnu kao duhovna bića, oni će „kraljevati nad zemljom“ zajedno sa Isusom (Otkrivenje 5:10). Još od vremena apostola, Bog bira verne hrišćane koji će pripadati grupi od 144 000 Isusovih suvladara.

10. Zašto je za ljude dobro što će nad njima vladati Isus i njegovi suvladari?

10 Zašto je Bog odredio da nad ljudima vladaju Isus i njegovih 144 000 suvladara? Zato što nas voli. Zašto to možemo reći? Pre svega, Isus zna šta znači biti čovek i šta je patnja. Pavle je rekao da je Isus „neko ko ne samo što može da saoseća s nama u našim slabostima, nego je i poput nas iskušan u svemu, ali nije zgrešio“ (Jevrejima 4:15; 5:8). I njegovi suvladari su kao ljudi izdržali mnoge nevolje. Osim toga, bili su nesavršeni i suočavali su se s raznim bolestima. Zato nema sumnje da će razumeti probleme s kojima se ljudi suočavaju.
".

Da, ova izjava sa zvaničnog sajta zaista ne ukazuje na kospasiteljstvo sa Isusom i to je uredu. Ja se naravno ne slažem u vezi vremena kada 144000 vladaju sa Hristom i ko ih čini i šta znači ta vladavina. Ali ovakva izjava ne ukazuje na kospasiteljstvo i to je sasvim ok.

Međutim, zato mi ove izjave Radrforda i iz Kule Straže iz 1991 godine izgledaju kao nešto što se ne ističe u prvi plan u pogledu osnovnog verovanja JS po ovom pitanju ali da postoje i neka dodatna verovanja koja se kasnije nadovezuju. Po meni ovakve izjave su u suprotnosti sa Pismom.
 
Poslednja izmena:
Gde to u bibliji pise da se bog zove jehova?

- - - - - - - - - -

I po bibliji a i kuli, i isus je Bog veliko JA SAM

- - - - - - - - - -

Da li Kula Strazara priznaje da je Isus veliko JA SAM ?

Priznaje, ali kaze, kako je Isus rizikovao zivot kada je to rekao, da ga ubiju jevreji.

A kula najvaznije zaboravja.

Da Isus stvarno nije JA SAM i jednak sa Ocem JA SAM, tek tada bi rizikovo zivot.
Nikada ne bi mogao ili smeo da izgovori da je on JA SAM.

Vazno je da Kula priznaje da je Iusus JA SAM.

Mislim da se kula postepeno vraca odbacenoj istini da je Isus Bog i jednak sa Ocem, samo ne sme naglo, da se vernici ne bi sokirali.

Napisati sledece na oficijelnom sajtu svedoka, je vise nego cudo..

Kula Strazara:

JA SAM se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu.“ (Pročitati Jovana 18:33-37.) Iako je znao da može biti osuđen na smrt, Isus Hrist je izgovorio ove reči pred rimskim namesnikom Judeje.


https://www.jw.org/sr-latn/publikacije/časopisi/w20140715/moji-svedoci/
 
ISTINA IZ BOZJE RECI - BIBLIJE


Prema Bibliji JEDAN JE Bog STVORITELJ svega JHVH Jehova Bog.

Bog je "oduvek i zauvek" besmrtan i zivi u vecnosti.

Psalam 90 :2
90 Jehova, ti si okrilje naše
iz naraštaja u naraštaj.
2 Prije nego su se gore rodile,
prije nego si zemlju i plodno tlo sazdao,
oduvek i zauvek ti si Bog.[/U]

On im odgovori: Niste li čitali da je stvoritelj, u početku stvorio čoveka i ženu, (Matej 19:4)

Jer će u te dane biti nevolja kakva nije bila od početka sveta koji je Bog stvorio, i neće ni biti. (Marko 13:19)

Kad oni to čuše, podigoše svi skupa glas k Bogu, i rekoše: svevisnji Gospode, ti koji si stvorio nebo i zemlju i mora i sve što je u njima, (Dela 4:24)

Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, on, koji je gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim hramovima.(Dela 17:24)

i da otkrijem svima šta je udeljivanje tajne od uvek sakrivene u Bogu, koji je sve stvorio, (Efescima 3:9)

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

“11 “Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.”
”(Otkrivenje 4:11)

On govoraše silnim glasom: Bojte se Boga i poklonite se njemu, jer dođe čas suda njegova, i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju, i more i izvore vodene. (Otkrivenje 14:7)

- - - - - - - - - -
Bog je JEDAN, prema Bibliji.

Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama. (Efescima 4:6)

Jer si Ti velik i tvoriš čudesa; Ti si jedan Bog. (Psalmi 86:10)

Nije li nam svima jedan Otac? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto neveru činimo jedan drugom skvrneći zavet otaca svojih? (Malahija 2:10)

I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)

Psalam 83:18 Boze... da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom!

..................
BOg je preko svoje pisane reci Biblije obznanio ISTINU.

Bog je rekao da samo Njega ljudi obozavaju...

2 Mojsijeva 1 Onda Bog izgovori sve ovo, govoreći: 2 Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
3 Nemoj drugih bogova uz mene!

ili Bolji prevod 20 Onda je Bog izgovorio sve ove zapovesti:
2 Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Isus Hrist je Bozji Sin i samo posrednik izmadju Boga i nas...

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)
.........................................
 
Biblija je jedna ti koji nisi video Bibliju komentarises :lol:

- - - - - - - - - -

ISTINA O BOGU

Ime Boga je JHVH - JEHOVA


Prema Bibliji JEDAN JE BOG STVORITELJ SVEGA JHVH Jehova Bog.

On je "oduvek i zauvek" besmrtan i zivi u vecnosti.

Psalam 90 :2

90 Jehova, ti si okrilje naše
iz naraštaja u naraštaj.
2 Prije nego su se gore rodile,
prije nego si zemlju i plodno tlo sazdao,
oduvek i zauvek ti si Bog.




On im odgovori: Niste li čitali da je stvoritelj, u početku stvorio čoveka i ženu, (Matej 19:4)

Jer će u te dane biti nevolja kakva nije bila od početka sveta koji je Bog stvorio, i neće ni biti. (Marko 13:19)

Kad oni to čuše, podigoše svi skupa glas k Bogu, i rekoše: svevisnji Gospode, ti koji si stvorio nebo i zemlju i mora i sve što je u njima, (Dela 4:24)

Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, on, koji je gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim hramovima. (Dela 17:24)

i da otkrijem svima šta je udeljivanje tajne od uvek sakrivene u Bogu, koji je sve stvorio, (Efescima 3:9)


Jer je sve što je Bog stvorio dobro, i ništa nije na odmet kad se prima sa zahvalnošću. (1. Timotiju 4:4)

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

“11 “Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.”
”(Otkrivenje 4:11)

On govoraše silnim glasom: Bojte se Boga i poklonite se njemu, jer dođe čas suda njegova, i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju, i more i izvore vodene. (Otkrivenje 14:7)[/QUOTE]

- - - - - - - - - -



Bog je JEDAN, prema Bibliji.


Jedan Bog i Otac svih, koji je nad svima, i kroza sve, i u svima nama. (Efescima 4:6)

Jer si Ti velik i tvoriš čudesa; Ti si jedan Bog. (Psalmi 86:10)

Nije li nam svima jedan Otac? Nije li nas jedan Bog stvorio? Zašto neveru činimo jedan drugom skvrneći zavet otaca svojih? (Malahija 2:10)

I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega; (Marko 12:32)

Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus, (1. Timotiju 2:5)


Psalam 83:18 Boze... da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom!

..................

BOg je preko svoje reci obznanio ISTINU.

Prema njoj je BOG JEDAN JHVH JEHOVA

Bog je rekao da samo Njega ljudi obozavaju...


2 Mojsijeva 1 Onda Bog izgovori sve ovo, govoreći: 2 Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
3 Nemoj drugih bogova uz mene!

ili Bolji prevod 20 Onda je Bog izgovorio sve ove zapovesti:
2 Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Isus Hrist je Bozji Sin i samo posrednik izmadju Boga i nas...

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)
 

Back
Top