Ruski briket od treseta

urnebesni

Početnik
Poruka
30
Pozdrav. Jos od prosle godine sam resio da mi primarni energent budu ekoloski briketi. Za proslu zimu narucili smo 1 t briketa od drvene piljevine i nismo bili prezadovoljni. Jeste bolji od sirovog drveta, ali se dosta roni i brzo sagoreva. Nije ni bio nesto preterano kalorican, ali ipak kazem, bolji od sirovog drveta. Valjci ovog briketa su samo bili nabacani u dzakove od po 25kg, sto je dodatno doprinelo otpadanju trine, prilikom skladiraja. Sigurno nije bio dobro presovan-svetle boje, 15-ak cm dugi valjci, oko 8cm precnika. Zbog toga za narednu zimu planiram nesto bolje. Pre par dana mi je ljubazni prodavac poslao na adresu probnu kolicinu ovog ruskog briketa od treseta. To je 20 kg, lepo uppakovanih ciglica. Kompaktne su, ne rone se. Mrko-braon boje je, ne mirise na ugalj, vec ima neki prijjatan miris. Posto na ovim temperaturama ne dolazi u obzir proba unutra, interesuje me da li neko ima iskustva bas sa ovim ogrevom i to u sobnoj peci i sporetu, a ne na kotlu za CG. Dobio sam i uputstvo, kako se loze ovi briketi-sustina je da kada se razgore, zatvoriti sve regulatore promaje i ventile i pustiti da se dugotrajnim tinjanjem (6-10h)odrzava konst. temperatura. Hvla i izvinite ako opterecujem forum ponavljanjem teme.
 
Ако је та ,,циглица компактна и не рони се'' буди уверен да је пребогата са везивним средством. Ово везивно средство при сагоревању ствара гареж који се лепи за унутрашњост котла, димоводне канале и сам димњак. Може ти правити проблеме у току грејне сезоне баш онда када су температуре ниске.
 
Roni se, ali malo u poredjenju sa proslogodisnjim. Onaj proslogodisnji sto sam imao, trebalo je da budes dosta vest, da ubacis u loziste, da nigde upsut na udaris, inace-ode parce na pod. Nisam ni probao ovaj da lozim, stoje mi onako upakovana dva paketica u onaj cvrsti najlon, kao kad kupis paket od 10kg secera u supermarketu. Shvatam tvoje upozorenje i da lepkovi(vezivna sredstva) uopste nisu dobra stvar u ogrevu.
 

Back
Top