Divljaštvo britanskog kolonijalizma

proka

Legenda
Poruka
57.100
Divljaštvo britanskog kolonijalizma

Britanski general major Robli sa svojom kolekcijom tetoviranih glava Maora

- - - - - - - - - -

11218078_10155747671675467_1824586912259141222_n.jpg


- - - - - - - - - -

ovo nije rat, ovo je divljaštvo i to tada najveće sile u svetu

da li ima i jedno racionalno objašnjenje za tu nazovi kolekciju?

- - - - - - - - - -

secam se nekog članka gde su afričke crnce držali u zološkom vrtu prvih godina prošlog veka, a hvalili su se civilizacijskim normama

a evo i dan danas, ali na moderan način i dalje nam rade isto

"uvode" demokratiju svud po svetu.........
 
Dajte ljudi nemojte, sad ce da se pojave ovdasnjim forumski angloguzi i nato janjicari i pocnu kako je to sve bilo za njihovo dobro, kako su im ovi doneli standard i ljudska prava i kako ovi ne bi nikad videli civilizaciju da im ovi nisu banuli, ubijali ih i prodavali u roblje i kako je britanski kolonijalizam nesto najbolje sto je svetu moglo da se desi.
 
Dajte ljudi nemojte, sad ce da se pojave ovdasnjim forumski angloguzi i nato janjicari i pocnu kako je to sve bilo za njihovo dobro, kako su im ovi doneli standard i ljudska prava i kako ovi ne bi nikad videli civilizaciju da im ovi nisu banuli, ubijali ih i prodavali u roblje i kako je britanski kolonijalizam nesto najbolje sto je svetu moglo da se desi.

kao osmanlije....

cele_kula.jpg
 
Poslednja izmena:
Divljaštvo britanskog kolonijalizma

Britanski general major Robli sa svojom kolekcijom tetoviranih glava Maora

- - - - - - - - - -

11218078_10155747671675467_1824586912259141222_n.jpg


- - - - - - - - - -

ovo nije rat, ovo je divljaštvo i to tada najveće sile u svetu

da li ima i jedno racionalno objašnjenje za tu nazovi kolekciju?

- - - - - - - - - -

secam se nekog članka gde su afričke crnce držali u zološkom vrtu prvih godina prošlog veka, a hvalili su se civilizacijskim normama

a evo i dan danas, ali na moderan način i dalje nam rade isto

"uvode" demokratiju svud po svetu.........

Можда грешим али и Његошев двор је био слично "украшен".
 
Englezi su krivi za genocid nad milionima Asirijaca u severnoj Siriji i Iraku (upravo onim krajevima gde sada ISIS, Kurdi i NATO dovrsavaju njihov genocid), a Asirijci = nasi Crnogorci, tj, najbolji ratnici i najcasniji muskarci na svetu, Ds je iz njihove kuhinje izasao genocid Srbba i Rusa ne treba nama posebno govoriti.,

E sad, zasto... Zato sto jadnom Engleskom vec vekovima vladaju Mlecani, tj. lazni ex-Venecijanci, koji su ustvari etnicki Albanci, i srodno pleme sa sicilijanskim mafiozima, Cecenima i Kurdima (a gle koga to NATO podrzava u agendi genocida nad iskonskom belom rasom najboljih)...

Izguglajte o kretanju "Venecijanaca" (jos je ovde zivo secanje na njih - metode na hrvatskoj obali su im bile tacno kao sicilijanske, albanske i cecenske mafije) tekstove Ivone Zivkovic, onda j eodlicno opisala njihova kretanja po planeti - kada zavrse unistavanje jedne zemlje, predju u drugu, i tako sve do sada... :o
 
Btw, Engleska je pravi pakao - tamo pola drustva (ono koje genetski potice od "Mlecana" iliti KAlbanaca) *bava drugu polovinu drustva (originalne stanovnike Engleske). Kradja dece i pedofilija (agenda kojom ovi drze vlast i u Engleskoj i svuda), pa i kanibalizam engleskih vladajucih slojeva, nisu vise uopste niakva tajna ne samo vise za nesrecne Engleze, nego ceo svet vec za to zna

(vidi #spiritcooking i #pizzagate)

Izvorni Englezi su zrtve mlecanske (kalbanske) mafije kao i mi ovde albanske, pa mozemo odlicno da se razumemo...

Inace, pre nego sto su Mlecani sasvim bili preuzeli englesko drustvo, casni engleski plemici su dolazili na hrvatsku obalupomagati srpskim i hrvatskim uskocima u borbi protiv mlecanskog zla... i eto sta im se desilo... :o
 
Poslednja izmena:
Radi se o mokomokaiu, tetoviranim glavama Maora, koje su sami Maori prezervirali kao relikvije i čuvali nakon sto je umro nositelj. I prije pojave Engleza među Maoriskim plemenima je postojalo tržište na kojima su se glave razmjenjivale.

Autor teme naravno pokušava tendenciozno prikazati Engleze kao divljake i ovog Robleya kao monstruma koji je sam kratio ljudima glave i preparirao ih. Naravno, Robley je bio umjetnik i fasciniran tetovažama i pisao je knjige o baštini Maora.

Autor teme je kmet, kao i ostali sudionici na temi. Zapravo, licemjerni kmet je pravilnije. Vidiš, da si ikada posjetio British Museum i da si vidio postavu koju su Britanci skupili tijekom kolonijalizma, svakako bi bulazmio o pljački anglosaksonaca kako obično to kmetovi sa ovih jadnih iskompleksiranih prostora rade. Naravno, nebi ti palo na pamet da je Britanac u nekom jeb.enom drvenom štitu iz neke afričke vukojebine vidio vrijednost i odlučio prevesti, sačuvati i pokazati svijetu taj jeb.eni štit. Razumiješ? Znaš li koja logistika i trud stoji iza toga da se nesto sto 99.9% tadašnjeg svijeta smatra bezvrijednim prevede tisućama kilometara daleko? To je Britanac napravio prije 300 godina, da je tvom nekom nepismenom pretku prije 300 godina donio taj štit, taj tvoj pra pra djed bi naložio štit prve zime, jer je dobar za potpalu. Zapravo sta ja pričam, ti bi to isto napravio danas, da se ne lažemo. Jednako tako i neku plemensku nošnju koju su Englezi sačuvali, ti i tvoj predak bi je koristili kao otirač za noge.
 
Poslednja izmena:
Brozek ča ćemo sa opijumom brale? :ceka:
Realno gledano, Englezi nisu ništa bolji ili lošiji narod od drugih. Kao ni Srbi. Kao ni Hrvati. Nema boljeg i lošijeg naroda. Ja volim Engleze.
Sta cemo s opijumom?
Taj postmodernistički relativizam nebumo gledali. Univerzalna istina postoji, razum ke superioran emocijama i instinktima. Objektivno i racionalno postoje bolji i lošiji ljudi, tako i grupe ljudi, tako i narodi, tako i kulture. Izjednačavati antičku Atenu sa nekim tadašnjim npr. skandinavskim plemenom je blesavo. Jednako kao i Hrvate sa npr. Englezima. Zapravo nije samo blesavo, nego i kontraproduktivno, jer kad staviš znak jednakosti između hrvatske i engleske, zapravo si dao opravdanje statusu quo. Sta Se Hrvatska treba mjenjat, kada je jednaka sa svima. A onda te objektivna stvarnost lupi po subjektivnoj glavi, tj. bubregu čija transplatacija u engleskoj podrazumjeva normalan život u prosjeku slijedećih 30 godina, a ista transplatacija u Hrvatskoj podrazumjeva povratak dijalizi nakon 10 godina.
 
Inače taj mindset "sve je to isto" "ne postoji bolje i losije, samo različito" se širi poput virusa u glavama ljudi na zapadu, pogotovo intelektualcima. Opasnost takvog svjetonazora ne lezi samo u nihilizmu ili sličnim filozofskim apstrakcijama, nego u konkretnom životu konkretnih ljudi.
Debelo je lijepo, ljepota je u ocima promatrača!
Ne bato, postoji objektivna ljepota, a debelo nije nikako lijepo, dapače groteskno je i odvratno i nezdravo. Ti si krme debelo koje treba smršaviti jer ce te herc strefiti sa 35. godina i ostavit ces dvoje dječice koja ce bez oca odrasti u kriminalce.
 
Inače taj mindset "sve je to isto" "ne postoji bolje i losije, samo različito" se širi poput virusa u glavama ljudi na zapadu, pogotovo intelektualcima. Opasnost takvog svjetonazora ne lezi samo u nihilizmu ili sličnim filozofskim apstrakcijama, nego u konkretnom životu konkretnih ljudi.
Debelo je lijepo, ljepota je u ocima promatrača!
Ne bato, postoji objektivna ljepota, a debelo nije nikako lijepo, dapače groteskno je i odvratno i nezdravo. Ti si krme debelo koje treba smršaviti jer ce te herc strefiti sa 35. godina i ostavit ces dvoje dječice koja ce bez oca odrasti u kriminalce.

апсолутно се слажем. све су то, драги колега, левичарске небулозе. тај мултикултурални релативизам политичке коректности, који подрива саме темеље наше европске цивилизације, која јесте супериорна у сваком смислу. и то треба отворено рећи.
 
апсолутно се слажем. све су то, драги колега, левичарске небулозе. тај мултикултурални релативизам политичке коректности, који подрива саме темеље наше европске цивилизације, која јесте супериорна у сваком смислу. и то треба отворено рећи.
Tako je. Samo je pitanje dali smiješ to reći, jer osjećaji. Svako djete treba dobiti pehar jer je sudjelovao, igrajmo nogomet bez brojanja golova i bez pobjednika. Znaš kako se osjećaju ovi koji nisu dobri?
Ljevičari su, bojim se dobili bitku, bojim se da je zapadna civilizacija prešla točku iz koje nema povratka iz sunovrata. Mozda Putin, makar sumnjam.
Pazi kakve feminizirane pickice su od muškaraca u dvije generacije uspijeli napraviti?
Pri tome ne mislim na manikuru i frizurice sa gelom, nego reci nekoj grupi muškaraca, prijateljima, da su muskarci po prirodi OSVAJAČI. Muskarci se bore, ubijaju, uništavaju, osvajaju, vladaju, profitiraju od vladanja, smanjuju cijenu profitiranja od svog vladanja, pa onda profitiraju jos vise. Ako muskarci nisu spremni te korake poduzeti da izgrade civilizaciju koja konstantno smanjuje cijenu profitiranja, onda su male pickice. Ili zene.
Gledaj kako im u ocima kipti kao da im je mefistofeles glavom iznio činjenice. Samo emocije u ocima, nista razuma.
Mislim da je bitka izgubljena.
 
Sta cemo s opijumom?
Taj postmodernistički relativizam nebumo gledali. Univerzalna istina postoji, razum ke superioran emocijama i instinktima. Objektivno i racionalno postoje bolji i lošiji ljudi, tako i grupe ljudi, tako i narodi, tako i kulture. Izjednačavati antičku Atenu sa nekim tadašnjim npr. skandinavskim plemenom je blesavo. Jednako kao i Hrvate sa npr. Englezima. Zapravo nije samo blesavo, nego i kontraproduktivno, jer kad staviš znak jednakosti između hrvatske i engleske, zapravo si dao opravdanje statusu quo. Sta Se Hrvatska treba mjenjat, kada je jednaka sa svima. A onda te objektivna stvarnost lupi po subjektivnoj glavi, tj. bubregu čija transplatacija u engleskoj podrazumjeva normalan život u prosjeku slijedećih 30 godina, a ista transplatacija u Hrvatskoj podrazumjeva povratak dijalizi nakon 10 godina.

Ne postoje bolji i lošiji narodi. Postoje napredniji i zaostaliji. To je moj zaključak ako uzmem tvoju analogiju Atena - Skandinavci kao radnu hipotezu. Nemožeš reći Skandinavci su bili loši jer nisu imali life looking kipove. U tvojim očima Grci/Makedonci su okej. Kazališta, tragedije, komedije, filozofija, znanost. Čak su i širili kulturu. U očima Perzijanaca oni su bili barbari. Tko pali glavne gradove? Jesi ti vidio ikad ruševine Perzopolisa? Zar životi Perzijanaca vrijede manje nego život Grka? Ili Židova? Zar život Srbina vrijedi više nego život Hrvata i obratno? Tebi su Grci okej jer nisi poznavao nijednog Perzijanca i ne možeš se poistovjetiti sa njima. Gledaš eurocentrično. Ajmo gledati i sa druge strane. Jel bilo okej što su Grci sexualno iskorištavali dječake? Možda skandinavci nisu. A eto tebi je opet natezanje dečkića "bolje". Znaš treba proći period da se bez emocija može govoriti o povijesti. Danas ne možeš pitati "koje su dobre strane Nazi Njemačke? Da li ih je bilo?" Jer su emocije uključene. Rane su svježe. Ljudi se kolektivno sjećaju strahota ili što su proživili ili čuli. A danas svi govore o Ateni. Kakva kultura. Širila je life looking kipove po aziji /kao da ih nisu imali/. Jer Židov više vrijedi nego Iranac? Ne.

Naravno Grci nisu imali konc. logore. Ipak su ih Englezi izmislili puno kasnije. ;)

A sad se vrati na temu. Što je sa Opijumom? Što je sa Indijom? Što je Irskom? Što je sa Afrikom? Što je sa Amerikom? Biži ča.

Edit: Putin.:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Inače taj mindset "sve je to isto" "ne postoji bolje i losije, samo različito" se širi poput virusa u glavama ljudi na zapadu, pogotovo intelektualcima. Opasnost takvog svjetonazora ne lezi samo u nihilizmu ili sličnim filozofskim apstrakcijama, nego u konkretnom životu konkretnih ljudi.
Debelo je lijepo, ljepota je u ocima promatrača!
Ne bato, postoji objektivna ljepota, a debelo nije nikako lijepo, dapače groteskno je i odvratno i nezdravo. Ti si krme debelo koje treba smršaviti jer ce te herc strefiti sa 35. godina i ostavit ces dvoje dječice koja ce bez oca odrasti u kriminalce.

Sorry I love phat ass. :D Mršavice :bye:

Ne razumiješ. Ljudi su toliko različiti da se ne mogu dogovoriti koja je bolja najljepša. Divota je u tome da smo različiti. Neka raste tisuću cvijetova.
Stoga to nije mindeset "sve je to isto." Upravo suprotno. Njeguje se različitost. Ti propagiraš isotću. Svi trebamo izgledati isto i razmišljati isto. Taj film ne buš gledo.;)
 
Poslednja izmena:
Britanske novine cca.1850. Pravda.

oHq2CzD.jpg


TT46Ylh.jpg


Samo udri. Zato smo i mi naučili trpiti. Pa i Srbi. Znaš kako su Austrijanci govorili za Srbe? "Sabljom preko usta."


To je mindset malih:

Srpski narod treba jebati. Treba jebati narod. Mi smo stoka. Oni jedu prasetinu mi pijemo ladnu vodu sve u svemu dobro je.
 
Poslednja izmena:
Britanske novine cca.1850. Pravda.

oHq2CzD.jpg


TT46Ylh.jpg


Samo udri. Zato smo i mi naučili trpiti. Pa i Srbi. Znaš kako su Austrijanci govorili za Srbe? "Sabljom preko usta."


.[/U]

Prosecan Srbin u Austriji je bio naruzan do zuba i da su se tako ponasali Austrijanci odmah bi se selio u Osmansko Carstvo.

Uporediti polozaj Srba ili Hrvata za nekim africkim kolonijama je glupost (makar za 95% vremena postojanje Osmanskog i Austriske imperije).

Masovna glad je cesto izazvana od Britanaca u Indiji da bi vise na rizi zaradili. U jednoj je umrela trecina stanovnistva Bengalena nekih 13 miliona ljudi.
 
Ne postoje bolji i lošiji narodi. Postoje napredniji i zaostaliji. To je moj zaključak ako uzmem tvoju analogiju Atena - Skandinavci kao radnu hipotezu. Nemožeš reći Skandinavci su bili loši jer nisu imali life looking kipove. U tvojim očima Grci/Makedonci su okej. Kazališta, tragedije, komedije, filozofija, znanost. Čak su i širili kulturu. U očima Perzijanaca oni su bili barbari. Tko pali glavne gradove? Jesi ti vidio ikad ruševine Perzopolisa? Zar životi Perzijanaca vrijede manje nego život Grka? Ili Židova? Zar život Srbina vrijedi više nego život Hrvata i obratno? Tebi su Grci okej jer nisi poznavao nijednog Perzijanca i ne možeš se poistovjetiti sa njima. Gledaš eurocentrično. Ajmo gledati i sa druge strane. Jel bilo okej što su Grci sexualno iskorištavali dječake? Možda skandinavci nisu. A eto tebi je opet natezanje dečkića "bolje". Znaš treba proći period da se bez emocija može govoriti o povijesti. Danas ne možeš pitati "koje su dobre strane Nazi Njemačke? Da li ih je bilo?" Jer su emocije uključene. Rane su svježe. Ljudi se kolektivno sjećaju strahota ili što su proživili ili čuli. A danas svi govore o Ateni. Kakva kultura. Širila je life looking kipove po aziji /kao da ih nisu imali/. Jer Židov više vrijedi nego Iranac? Ne.

Naravno Grci nisu imali konc. logore. Ipak su ih Englezi izmislili puno kasnije. ;)

A sad se vrati na temu. Što je sa Opijumom? Što je sa Indijom? Što je Irskom? Što je sa Afrikom? Što je sa Amerikom? Biži ča.

Edit: Putin.:hahaha:
Sta su sintagme napredniji-zaostaliji i bolji-losiji nego sinonimi? Nećemo se zaplesti u semantiku, to sto ti smatraš naprednijim ja smatram boljim. To sto ti smatraš naprednijim ja smatram vrijednijim. Tvoje relativiziranje grčke kulture i civilizacije grčkim zakaravanjem dječaka je bez veze iz vise uglova. Nigdje nisam napisao da su Grci bili prosvijetljeni anđeli, ali bogami za ondašnje suvremenike su bili bolji. Raspravljati o Grcima i ondašnjim skandinavcima te stavljati znak jednakosti između istih je potpuno besmisleno, jednako kao i da danas stavimo znak jednakosti između Luksemburžana i npr Somalijaca. Tu nema rasprave, uvjeravanja, argumentiranja... Ako ne vidiš i ne priznaješ razliku, ti si neracionalan, a s neracionalnim nema smisla debatirati.
Ne imputiraj mi eurocentricnost, namjerno sam stavio Skandinavce i Grke kao primjere, kako bi ti izbio unaprijed taj argument. A ti ipak inzistiraš. Nebitno, evo ne mozes staviti u istu ravan antičku kinu i antičku Skandinaviju, ili Babilonce i Skandinavce. Primjeti, ja tvrdim samo da stvari nisu jednako vrijedne, neke su bolje neke su losije.
Tvoji iracionalni stavovi su produkt francuskih filozofa nakon drugog svjetskog rata, poglavito foucaulta i derride, koji su utjecali na one koji su utjecali na one koji su utjecali na one koji su utjecali na tebe. Po slobodnoj procjeni, tri četri ruke su ideje prošle sa izvora prije nego si ih ti upio.
Iz iskustva znam da je razgovor sa ljudima poput tebe jalov (nemoj krivo shvatiti, nije uvreda), jednostavno ste preindoktrinirani, otprilike kao da Isusovim apostolima objašnjavaš Budina učenja. Ne ide. Moras se red pillat iznova i iznova, to ti je kao operacija na vlastitom mozgu, kada čuješ krckanje u glavi kako ti se paradigma rusi i kada se krene stvarati nova. Malo je zastrašujuće, ali je i oslobađajuće u istu ruku.
Životi ljudi ne vrijede jednako, takvu banalnu činjenicu nisi sposoban prihvatiti, vec me pokušavaš navuci na nacizam, kao da ja sad kazem da je vrijedniji život zidova nego iranca, a po mogucnosti da kazem da je život bijelca vrijedniji nego životi crnca. Krivo je postavljena analogija, ispravno pitanje bi bilo jeli vrijedni zivot jednog neurokirurga ili jednog kriminalca? Pazi, jednostavan je odgovor, i znam da znaš duboko u sebi točan odgovor, samo ti je Isusova prispodoba kako su svi ljudi stvoreni na sliku boziju i kako svaki čovjek u svom srcu nosi boga ušla u primordijalni mozak i ne mozes preskočiti taj zid, iako si mozda nominalno ateist...
Tako i vrijednost zidova ili Iranca je lako provjerljiva ako želimo usporediti. Vrijednost zidova je suma svih vrijednosti individua koje čine zidove, jednako tako i iranaca. To naravno ne znaci da ne postoje Iranci koji su vrijedni od zidova, i da je takvih mnogo, ali sada pričamo o grupnim identitetima i oni podrazumijevaju takve iznimke. I to ne podrazumjeva da za sto godina Iranci ne mogu biti vrijednij od zidova (iako je to malo vjerojatno), to zapravo ne podrazumjeva da su zidovi ako hoćeš uopce bolji, to samo podrazumjeva da nisu jednaki, kao sto ti tvrdiš.
Shvaćaš da ti nisi jednako vrijedan kao tvoj brat? Shvaćaš da na koji god način podjelio svoju obitelj na dvije skupine, da matematički ne postoji šansa da se identično vrijedni(ovdje mozes staviti sinonim po želji, zaostali, inteligentni, bolji...). Shvaćaš da je matematički nemoguce da dvije grupe (koje GOD, tvoj kvart i susjedni kvart, tvoja regija i susjedna regija, tvoja država i susjedna država, tvoja kultura i susjedna kultura ili tvoja rasa i susjedna rasa, pa onda tvoj spol i drugi spol, tvoje godište i drugo godište...)ljudi da budu jednake po kojem god kriteriju?
Shvacas da to nije revolucionarna ideja, niti je nacisticka, niti hereticna, nego ispravna?
Ali ti si plod kršćanskih ideja pomjesanih sa idejama francuske revolucije pomiješanih sa koktelom ideja komunizma i antifašizma. Tvoj stav iako potpuno i očito kriv, toliko banalno kriv da je besmislno upce pisati ali eto imam vremena i volje pa sto da ne, je toliko predvidljiv i u skladu sa srednjestrujaškim tokom zapadne civilizacije. Znaš koji je problem samo? Ta srednja struja se mic po mic pomiče u lijevo vec pedeset godina, i za pedeset godina ti ces ukoliko nećeš korigirati stavove u lijevo sa protokom vremena, nego ces ostati na istim stavovima, za tih pedeset godina biti okarakteriziran kao radikalni ekstremni desničar, katoliban, zadojeni reakcionar. Živ bio pa vidio kada ti mainstream mišljenje bude da je pedofilija normalna pojava.

Da se vratimo na temu, glede east indije i klonijalizma:
Gledaj, ljevica je stvorila okvir u kojem ja i ti trebamo raspravljati o grijesima kolonijalizma. U svakom slučaju, oni koju su opresivni su žrtve, žrtve su uvijek u pravu, žrtva ima moralnu čistoću i svako tko je na strani tlačitelja i pokušava racionalno pisati o tlačitelju je monstrum u najmanju ruku i rangu sa hitlerom, ako ne vec sa luciferom. U tako stvorenom okviru nemoguce je voditi racionalnu raspravu, jer osjećaji.

Gledaj, ljudska vrsta je nastala od primata, koji su pak nastali sta ja znam od sisavaca, koji su nastali od kur.ca sta ja znam gmazova. Poznata ti je evolucija jel tako? Osnovni mehanizam evolucije je dominacija. Različito se ispoljava dominacija kod različitih organizama, ali kod ljudi se ona ispoljava tako da jedinka pokušava dominirati i uspeti se na hijerarhijskoj ljestvici kako bi poboljšala svoje šanse za ostaviljanje svog gentskog materijala iza sebe. Ženke homosapiensa su svojevrsni suci i medijatori u toj borbi muških jedinki da se popnu na hijerarhijskoj ljestvici tako da biraju muškarce sa kojim ce zatrudnijeti, a biraju one koji su na ili blizu vrha ili imaju potencijal da dođu tamo. To je ženkama upisano u mozak. Jednaka takva činjenica je da je svakoj grupi ljudi inherentna želja za dominacijom nad drugim grupama (ovdje opet mozes staviti pod grupe nacije, spolove, godišta...). Cijela ljudska povjest je zapravo borba za dominaciju.
Tako i taj famozni kolonijalizam. Shvaćaš da Englezi nisu kolonizirali svijet, netko bi njih kolonizirao? Shvaćaš da je tvoj stav da je kolonijalizam zlo produkt produkt tvog života u 20. Stoljeću, a da si se rodio u engleskoj prije tristo godina po svoj prilici bi bio kolonizator? Shvaćaš koliko je licemjerno i krivo suditi o događajima iz prošlosti primjenjujući suvremene arsine? Shvaćaš li da su u Londonu prije 150 godina mrtve bebe bile razbacane uz cestu i po kanalima? Shvaćaš li da su to drugačiji ljudi koji su produkt različitog vremena? Shvaćaš li kolika je promjena napravljena u zadnjih trideset godina vezano uz neznan pušenje, pa kako ti danas izgleda da su ljudi pušili u studiu, zapravo da je doktor pušio dok te pregledavao?

Shvaćaš da ako zelis suditi događaje iz prošlosti, vrati se u tu prošlost i sudi po arsinima iz prošlosti, tj. sudi u odnosu na suvremenike. Tako da kada gledaš na kolonijalizam, onog belgijskog kralja u Zimbabveu, borbu sa indijancima ili sta vec, to stavi u ravan s npr ondašnjim borbama među plemenima u zimbanveu ili prerijama amerike. Znaš sta ces otkriti? Da su bili brutalniji, divljiji, neciviliziraniji. Toliko divljiji da čak nisu ni brojali žrtve, ni zapislivali, ni pamtili.
Dosta. Ne da mi se vise. Repliciraj ako ti se da, budem svakako pročitao, ali sumnjam da cu ti odgovoriti, ne zato jer te ne poštujem, nego bas jer te poštujem. Živio Lamasu :D

PS ovaj čovjek na klipu je legenda, žalosti me sto ne spoznaješ koliko i na kojim razinama da taj čovjek u pravu.
 
који подрива саме темеље наше европске цивилизације, која јесте супериорна у сваком смислу. и то треба отворено рећи.
Треба, ако је циљ лагати. С таквим начином размишљања је започео и дуги процес који је кулминирао Другим светским ратом и сличним трагедијама епских пропорција.

Не видим зашти моја цивилизација или култура мора да буде супериорна у односе на друге да бих је волео, неговао и бранио. То је начин размишљања незрелих и морално поремећених особа (па и друштава) које пате од комплекса ниже вредности.
 
Poslednja izmena:

Back
Top