aktuelne teme za pisanje knjiga
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: aktuelne teme za pisanje knjiga

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano aktuelne teme za pisanje knjiga

O kojoj bi temi danas pisac trebao da piše da bi se afirimisao i stekao određenu čitalačku publiku?
    filmofil

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    1009
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Primećen član
    Učlanjen
    03.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: aktuelne teme za pisanje knjiga

Građanski rat je iza nas, a mi još nismo dobili valjanu knjigi o tom periodu.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Don Hose Fuentas Pogledaj poruku
    Građanski rat je iza nas, a mi još nismo dobili valjanu knjigi o tom periodu.
    Da li misliš na naučnu studiju ili nešto u formi romana, tipa Osama od Kecmana?

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    986

Citat Original postavio momcilo95 Pogledaj poruku
    O kojoj bi temi danas pisac trebao da piše da bi se afirimisao i stekao određenu čitalačku publiku?
    Posećuješ muški podforum, zar ne?
    Trebalo bi pisati o frustracijama savremenih muškaraca, onih koji se ne snalaze u vremenu u kom ne vode glavnu, ili bar jedinu, reč, i kako se oni nose to jest ne nose sa tim frustracijama... o novoj mizoginiji, njenim korenima i tako to.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    450

Zavisi šta se podrazumjeva pod "afirmacijom" i "čitalačkom publikom".
    Ako neko želi da bude popularan i čitan u Srbiji, treba u knjigu obavezno da ubaci Prvi svjetski rat, vampire, Nikolu Teslu, masone i neke slične teme. Neka romantičarska i vulgarizovana obrada nacionalne prošlosti uvijek ima garantovanu publiku.
    Naravno, svako ko želi da piše ozbiljne knjige zna da je mnogo važnije kako pišeš, nego o čemu pišeš, ali onda i termini "afirmacija" i "čitalačka publika" imaju malo pomjerena značenja.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

sliko-stihoklepac Sojo (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Ako neko želi da bude popularan i čitan u Srbiji, treba u knjigu obavezno da ubaci Prvi svjetski rat, vampire, Nikolu Teslu, masone i neke slične teme. Neka romantičarska i vulgarizovana obrada nacionalne prošlosti uvijek ima garantovanu publiku.
    Naravno, svako ko želi da piše ozbiljne knjige zna da je mnogo važnije kako pišeš, nego o čemu pišeš, ali onda i termini "afirmacija" i "čitalačka publika" imaju malo pomjerena značenja.
    ... Vlašku magiju nikako zaboravuti... Pre svega, kako se postaje pisac? Danas svaka šuša piše ili ponudi plati da neko piše, posebno polupismena nazovimo estrada, nepismene voditeljke, "novinarke" i ostala bagra.
    Poslednji put ažurirao/la Sojo : 05.07.2017. u 15:12

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da aludiras na Bulica i Stojiljkovica?
    filmofil

Primećen član
    Učlanjen
    03.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li misliš na naučnu studiju ili nešto u formi romana, tipa Osama od Kecmana?
    Mislim na roman koji bi u sebi nosio genezu rata i slao poruke univerzalnog značenja.
    Čim si spomenuo roman "Osama" odmah si mi probudio znatiželju, pa sam ga i pročitao.
    U početku mi je smetalo što je napisan dijalektološkim jezikom, ali sam nakon pete, šeste strane shvatio da jedino tako i može da se piše s obzirom da je u pitanju svedočenje običnog, malog čoveka koji strada u burnim istorijskim okolnostima.

Roman ima kvalitet, ali je ratni mehanizam opisan samo u skicama, epizodno, kao odjek nečeg što se odigrava u pozadini.

Ističe se
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Don Hose Fuentas Pogledaj poruku
    Mislim na roman koji bi u sebi nosio genezu rata i slao poruke univerzalnog značenja.
    Čim si spomenuo roman "Osama" odmah si mi probudio znatiželju, pa sam ga i pročitao.
    U početku mi je smetalo što je napisan dijalektološkim jezikom, ali sam nakon pete, šeste strane shvatio da jedino tako i može da se piše s obzirom da je u pitanju svedočenje običnog, malog čoveka koji strada u burnim istorijskim okolnostima.

Roman ima kvalitet, ali je ratni mehanizam opisan samo u skicama, epizodno, kao odjek nečeg što se odigrava u pozadini.
    Meni je i bio simpatičan baš zbog toga što nije napisan dijalektoloskim jezikom. Roman koji pise srpski pisac a koji prikazuje rat iz vizure jednog prosečnog muslimana, i koji je po meni bio dosta objektivan, a u pojedinim sekvencama i duhovit.
    filmofil

Primećen član
    Učlanjen
    03.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Što više ludila da bude prisutno u knjizi, pa da ona zaživi.
    Svakodnevi život je svima dojadio, izgleda.

Zainteresovan član Jankez11 (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6

Pretpostavljam da aludiras na Bulica i Stojiljkovica?
    Stojiljkovicevo Konstantinovo raskresce je skolski dobro napisan roman. Kraj mu je malo smusen, a potpuno je omanuo sa izvorima i objasnjenjima. Posle je zabludeo. Novac i krstaca ga udirili o lepenku. A Bulic ima strasnu potrebu da otkrije istinu svetu i sam pocinje da veruje da fikcija koju pise je susta istina. Kad pises pseudoistorijski roman onda pises pseudo istorijski roman. Naravno, moras da imas gradju i izvore (Pekic je napisao tomove i tomove skupljajuci gradju za Njegovane, ali to i dalje nije istorijska knjiga vec fikcija). Uostalom sta je istina a sta fikcija. Cak i zvanicni istorijski fakti mogu da se podvedu pod fikciju. Imas dva, tri izvora i onda ih tumacis po svom nahodjenu, obrazovanju, pogledu na svet... Ali, opet to nije istina, jer mozda postoji i cetvrti izvor.

Slične teme

1. Program za pisanje knjiga?
    Autor Nemanja Jah u forumu Softver
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: danas, 16:04
  2. PUNK (ujedinjene teme o njemu)
    Autor nancy_spungen u forumu Muzika
    Odgovora: 1047
    Poslednja poruka: 07.09.2018., 09:47
  3. Knjiga koja se najduže čita?
    Autor Fat Bastard u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 59