Stamparija
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Stamparija

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Stamparija

Ovdje covjek nadje dobrih odgovora pa da ja pitam jedno od nekoliko pitanja. Pogledajte adresu.
    Zanima me koliko treba da se investira i sta je potrebno za jednu stampariju kojoj bi osnovna djelatnost bila stampanje majica i uniformi sa natpisom. O tome definitivno ne znam nista pa ako neko moze da pomogne... a koristice i sajt : www.printing.co.yu/Tekstil/StampaTekstilaTehnike.php To
    Covek koji ne pravi greske obicno ne radi nista.

Zainteresovan član izzi (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Stamparija

Alo User,

Ti bi sve da radis nesto o cemu nemas pojma. Sto ne krenes od necega sto znas?

Početnik
    Učlanjen
    24.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Alo Izzi. Od tebe nisam ocekivao takav odgovor.
    Znaci, svi na forumu treba da pretpostavimo da si rodjen sa masinom za pravljenje casa i sa urodjenim znanjem o tome. Onda bih mogao da pomenem i tvoju nekadasnju ideju o uvozu skutera, i to je dio genetike?
    U odredjenom trenutku zivota svi mi pozelimo da se bavimo necim. A da bi se bavili necim, treba da upoznamo to sto hocemo. Upravo zato sam i stavio pitanje na forum, da bih dobio smjernice od nekog ko se u stamparije razumije bolje od mene. A ljudi vole da pametuju, to im je u prirodi. Zato ne vidim zasto bi pametovanje zaobislo i forum.
    A svakom ko pomogne – naravno, hvala.
    Covek koji ne pravi greske obicno ne radi nista.

Zainteresovan član izzi (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Dobro ajde...

Stampa koja bi ti za pocetak zavrsila posao je sito stampa. Ali da se upustas u usluznu stampu je mozda suvise glavobolje. To je citav zanat. Bolje je da platis stampu a koncentrises se na majce.

Trebaju ti verovatno neke kvalitetnije majce, jednobojne, u nekoliko osnovnih boja i velicina, dobar dizajner da ti osmisljava sopstvenu grafiku (da ne bi komplikovao sa copyrights), i naravno ono najvaznije: prodaja. Mozda neki butik na boljem mestu u kombinaciji sa kataloskom i internet prodavnicom. Pretrkeljisi malo po netu, toga ima podosta, cisto da pokupujes ideje. Tu moze da se ubace i kojekakve dzidza-bidze (bizuterija, bedzevi, solje, PAPIRNE CASE) sve sa prikladnim vickastim ili tako nekim sadrzajima.

Znaci treba ti somica za internet prodavnicu, par somica za stamparsku opremu (ako ces sam da radis sito stampu), jos malo vise za robu i repromaterijal, pa jos malo vise za reklamu/marketing, i ponajvise za lokal na dobrom mestu.

Ako imas veze sa polit.strankama, mogao bi lepu kolicinu majica sa njihovim dizajnom da im uvalis za kampanje i tsl.

-------------------------
    Za bioskop ili klizaliste ne verujem da imamo lovu pa je glupo trositi tastaturu
    Poslednji put ažurirao/la izzi : 29.11.2005. u 12:52 Razlog: dopuna

Nov član
    Učlanjen
    11.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dal se neko razume u suvi ofset?

Obećava
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Najvaznije pitanje:Gde si,tj u kom mestu zelis da se bavis stampom???

Početnik Лички мећед (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bavim se granom graficke industrije tako da znam sve vezano za stamparije i stampanje. Na pocetku osnov jednog posla jeste uspesnost poslovanja.Da bi tvoje poslovanje bilo uspesno potrebno je da imas osnovno predznanje u stamparstvu.Da bi to predznanje stekao bilo bi i te kako dobro da odes kod nekog ko se vec baviu tim poslom i da neko vreme provedes u tom okruzenju proucavajuci taj ambijent,uslove rada,zahtevnost posla i isplativost na kraju krajeva.Na prvi pogled cinice ti se kao lak posao koji ne zahteva mnogo,ali vremenom ces shvatiti da taj posao kao i svaki ima s jedne strane prednosti a s druge strane i mane.Pocecu od prednosti,posto planiras sam da osnujes stampariju tvoja prednost ce biti sto ces biti sam svoj gazda i sto ces imati moc odlucivanja,ne zavisnosti i moralnog zadovoljstva.Mane ovakvog posla jesu sto neces moci sebi da zadas radno vreme ,bar na pocetku,sto ces morati sam da juris musterije,da stvaras nesto po cemu ces biti prepoznatljiv,nesto sto ce te ciniti boljim od drugih i sto ce privuci musterije.Sto ces finansijski zavisiti od musterija,i sto nikada neces imati odredjenu zaradu.

Za sada pozabavi se ovim sto sam napisao a naravno tu sam da ti dam upute i odgovore na sva tvoja p[itanja.

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Bolje odustani na vreme od stamparije, nema od toga leba.
    Osim ako neces da ulozis jedno 50 000e.
    Pozdrav!

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Како нема леба од штампарије, неки штампари згрнуше куће и џипове.

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

trenutno nije problem naci posao, vec ga naplatiti - ljudi, para nema nigde

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    Како нема леба од штампарије, неки штампари згрнуше куће и џипове.
    Mozda neki koji odavno rade i ulozili vece pare. Sada otvarati stampariju veliki rizik.
    Naci 3,4 velike firme koje ce ti placati sve redovno vrlo tesko. Moze nesto na sitno,
    za neku platicu ali ako si dobar majstor bolje raditi kod ovih vecih zarada ti je ista i
    nema mnogo cimanja kao kad radis sam.

Slične teme

1. baza stamparija
    Autor maja/sasa u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2008., 20:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •