BEOGRADSKI PAŠALUK, bliska budućnost ili stvar prošlosti?

Balkanibal

Početnik
Poruka
3
Kosovo se odcijepljuje, Crna Gora traži samostalnost, a ni Republici Srpskoj se ne piše dobro. Može li sve ovo proći mirno? Ima li Srbija snage zadržati navedene teritorije mirnim putem? Prijeti li Srbiji novi Beogradski pašaluk?


Molim sudionike rasprave da ne odgovaraju u afektu. Pričekajte da bura prođe i onda hladne glave odgovorite na temu.

PS - Da, iz Hrvatske sam i ne želim provocirati već saznati što prosječan Srbin misli o ovoj temi.
 
Bg pasaluk je vec isprogramirana kreacija koju lansira zapad a zdusno podrzava domaca leva kvaziinteligencija. Projekat koji nije mogao proci vojnim akcijama se sada sprovodi raznim drugim od kojih je osnovna - razoruzanje Srbije. Sledeci je - korupcija i siptarsko - slovenacki novac. Siptarski novac je u rukama tzv. tajkuna i kapitalnih graditelja, a slovenacki - u bankama ( odnosno Srpski krediti ).
 
Balkanibal:
Kosovo se odcijepljuje, Crna Gora traži samostalnost, a ni Republici Srpskoj se ne piše dobro. Može li sve ovo proći mirno? Ima li Srbija snage zadržati navedene teritorije mirnim putem? Prijeti li Srbiji novi Beogradski pašaluk?


Molim sudionike rasprave da ne odgovaraju u afektu. Pričekajte da bura prođe i onda hladne glave odgovorite na temu.

PS - Da, iz Hrvatske sam i ne želim provocirati već saznati što prosječan Srbin misli o ovoj temi.


Прво, Београд у грађанском смислу речи одавно више не постоји... стога локација "београдски пашалук" није могућа у будућности... тачно је да нама Србима следи још чаша пуних жучи и горчине... али ми смо свикли на то и знамо да смо ФЕНИКС НАРОД... зато можеш да узмеш за озбиљно да ће све проћи сасвим мирно... афекта нема.... бура је прошла... али то је нашим непријтељима најгори могући знак - ТО ЈЕ ЗНАК ДА СМО МНОГО ЈАКИ... уосталом видећеш...

п.с. ... време ће бити најбољи судија...
 
Balkanibal:
Kosovo se odcijepljuje, Crna Gora traži samostalnost, a ni Republici Srpskoj se ne piše dobro. Može li sve ovo proći mirno? Ima li Srbija snage zadržati navedene teritorije mirnim putem? Prijeti li Srbiji novi Beogradski pašaluk?


Molim sudionike rasprave da ne odgovaraju u afektu. Pričekajte da bura prođe i onda hladne glave odgovorite na temu.

PS - Da, iz Hrvatske sam i ne želim provocirati već saznati što prosječan Srbin misli o ovoj temi.

ako kad-tad uđemo u EU, granice postaju administrativne i nevažne.....
A ako Srbija ne uđe u EU, za šta se zalažem, najbolje da se sve rasturi do etnički homogenih celina, i onda da se udružuje ko hoće sa Srbijom, ali samo kao MANJINA... da ne bi opet pushili 'bratstvo/jedinstvo' i 'po ključu' fore i fazone....
 
Zarathustra:
Šta da ti kažem hanibale........poranio si malo u svojim nadanjima ;)


P. S. Kad si poslednji put bio u Srbiji ?



Nisam nikad bio u Srbiji, ali sam ovo ljeto bio u Crnoj Gori. Prošao sam je od Šavnika do Petrovca na Moru i usput čuo i vidio svašta. Nigdje nisam imao problema zato što sam Hrvat, jedino su mi u Cetinju par puta u šali rekli: "Glavno da nisi Srbin." Eh, tamo vas fakat ne vole. Zbilja ne znam kako će taj referendum završiti, no moglo bi biti problema jer je Crna Gora još veći miš-maš od Bosne. Čak i neki Srbi u Nikšiću žele nezavisnu Crnu Goru.
 
Balkanibal:
Nisam nikad bio u Srbiji, ali sam ovo ljeto bio u Crnoj Gori. Prošao sam je od Šavnika do Petrovca na Moru i usput čuo i vidio svašta. Nigdje nisam imao problema zato što sam Hrvat, jedino su mi u Cetinju par puta u šali rekli: "Glavno da nisi Srbin." Eh, tamo vas fakat ne vole. Zbilja ne znam kako će taj referendum završiti, no moglo bi biti problema jer je Crna Gora još veći miš-maš od Bosne. Čak i neki Srbi u Nikšiću žele nezavisnu Crnu Goru.
e pa bivsi srbine, sad vidis kako se od od srbina, mlakog pravoslavca, stvaraju novi narodi.
usput, da te obavestim, u bliskoj buducnosti, delice i lepu vasu, dalmacija ide via.
ako neverujes meni pitaj cijuuuu.
 
Balkanibal:
Nisam nikad bio u Srbiji, ali sam ovo ljeto bio u Crnoj Gori. Prošao sam je od Šavnika do Petrovca na Moru i usput čuo i vidio svašta. Nigdje nisam imao problema zato što sam Hrvat, jedino su mi u Cetinju par puta u šali rekli: "Glavno da nisi Srbin." Eh, tamo vas fakat ne vole. Zbilja ne znam kako će taj referendum završiti, no moglo bi biti problema jer je Crna Gora još veći miš-maš od Bosne. Čak i neki Srbi u Nikšiću žele nezavisnu Crnu Goru.
Ako neka se ocepe,ja bi to i voleo.Samo cisto sumnjam da je vecina za to kao sto su djetici sa Cetinja.
Ja bi referendum odrzao u Srbiji za samostalnost,e to bi bila prava stvar, jer garantovano posle njega vise nebi bila zajednica SCG.Vecina Srba je za drzavu Srbiju.
 
Kumruzvelt:
Ako neka se ocepe,ja bi to i voleo.Samo cisto sumnjam da je vecina za to kao sto su djetici sa Cetinja.
Ja bi referendum odrzao u Srbiji za samostalnost,e to bi bila prava stvar, jer garantovano posle njega vise nebi bila zajednica SCG.Vecina Srba je za drzavu Srbiju.
Па и У ЦГ су Срби несрећо
Соломонове премудрости
У злорадну душу неће ући Премудрост
нити ће се настанити у тијело оптерећено гријехом.
 
Бл:
Па и У ЦГ су Срби несрећо
Соломонове премудрости
У злорадну душу неће ући Премудрост
нити ће се настанити у тијело оптерећено гријехом.
Trebalo je biti da su srpskoga roda,ali se braca odricu toga jer ih toboze Srbija ubija.Zato nek idu.Izmisljaju se nove azbuke i abecede,dodaju se nova slova,sad ce ko i Hrvati da menjaju reci za koje ni sami ne znaju sta znace,
samo da bi bili drugaciji od Srba pa makar to i glupo izgledalo.
 
Kumruzvelt:
Trebalo je biti da su srpskoga roda,ali se braca odricu toga jer ih toboze Srbija ubija.Zato nek idu.Izmisljaju se nove azbuke i abecede,dodaju se nova slova,sad ce ko i Hrvati da menjaju reci za koje ni sami ne znaju sta znace,
samo da bi bili drugaciji od Srba pa makar to i glupo izgledalo.
Али то ти је 5% Срба, и 95 % латина и муслимана, 95% Срба у ЦГ су и даље Срби.
 

Back
Top