Kad je vozac kriv sto je udaren od pozadi?

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.703
Kad sam ucio voznju , imao sam na praznoj raskrsnici , sve cistina 1km daleko , situaciju da sam zamalo zgazio saobracajnog policajca...Covek prelazi ulicu, gleda me pa prelazi dalje, ja imam zeleno , ostavljam mu metar i po pored vozila , ali on se nesto setio i cimne se da se vrati.
Moj instruktor se usrao, znaci bukvalno...Dva puta sam ga preznojio u toku voznje , jedno je ova situacija..
Objasnio mi je da sam ispravno razmisljao i postupio ali saobracajni policajac nikad nije kriv tako da bi instruktor izgubio licencu a ja nikad ne bih polozio ili mozda i bih, ali u drugom gradu.

Drugo pitanje je bilo ovo iz naslova...
Da li je ikada moguce biti kriv zato sto je neko udario u tebe od pozadi.
Gazela, ako vozis sa malo vecim razmakom od 2,5 m eto ti ga neki slalomas a to je 10x opasnije nego bilo sta osim voznje na ledu.
A lancanih koliko volis, jedva sam izbegao jedan, kamion ukoci ga u mestu, ukocio i ja ali jedva.
Jer malo , tren nepaznje je bio prisutan..
E sad...

Ono sto je meni receno , nikad ne mozes biti nevin ako si nekog zveknuo od pozadi...
To znaci skoro pa da nikad nisi kriv ako te neko zvekne od pozadi...
Da li je tako?

Evo optuzuju Wiliams da je naglo zakocila i nabio se dzip u nju i covek umro , pa ona kriva...
 
nije tako.. ako zakocis naglo na sred ceste prouzrokujes sudar, ti si kriv

Ne možeš biti kriv jer je vozač iza tebe dužan da drži toliko rastojanje da može bezbjedno zakočiti
i ako ti naglo zakočiš .
Mene je pre par godina udario tip koji je vozio iza mene . Ispred mene je izašao na cestu tip sa kombijem
bez ikakvog upozorenja i žmigavca . Kada je vidio dva auta uplašio se i stao preprečivši cestu .
Morao sam naglo kočiti i tip iza mene se zabio u moja kola . Incident je izazvao vozač kombija
ali je vozač iza mene kriv što me je udario jer nije pratio šta se dešava na cesti . Najprije je vozač iza mene
pokušao da me optuži za bezrazložno kočenje a kada sam mu rekao da ću pozvati policiju promjenio je priču .
"Nemoj brate , već imam jednu prijavu " ! Dok smo mi raspravljali vozač kombija je zbrisao svjestan šta je uradio .
 
Rastojanje je bitno. I cesto vidjam da vozaci ne drze bezbednu distancu. On je kriv. Kod lancanih sudara u 99 posto slucajeva je problem sto se vozaci guze jedan drugom. Jos gore mi je kada vidim na putu. A nesto Srbo voli da se primakne, valjda se oseca usamljenim sta vec.

- - - - - - - - - -

Pre izvesnog vremena vozio sam nocu, put prazan, otvoren, i vozac iza mene pribio se na metar. Em sto je noc pa mi je nabio svetlo u retrovizor i morao sam da spustam ogledalo.. em sto je situacija jako cudna. Sta si se koji k primakao? Usamljen sta? Hoces da me preteknes u momentumu? Put je prazan krele.
 
Rastojanje je bitno. I cesto vidjam da vozaci ne drze bezbednu distancu. On je kriv. Kod lancanih sudara u 99 posto slucajeva je problem sto se vozaci guze jedan drugom. Jos gore mi je kada vidim na putu. A nesto Srbo voli da se primakne, valjda se oseca usamljenim sta vec.

- - - - - - - - - -

Pre izvesnog vremena vozio sam nocu, put prazan, otvoren, i vozac iza mene pribio se na metar. Em sto je noc pa mi je nabio svetlo u retrovizor i morao sam da spustam ogledalo.. em sto je situacija jako cudna. Sta si se koji k primakao? Usamljen sta? Hoces da me preteknes u momentumu? Put je prazan krele.

Mogu ja da ti kazem to , psiholoski sta je...

Kad je vozac malo uplasen, znaci ili nesiguran u voznji ili sam negde na putu a noc, onda mu je lakse kad fiksira pogled u vozilo ispred sebe, obicno u tablicu...
Jeste zeznuto za onog ispred, ali je laganica za onog iza....samo prati ritam onog prethodnog i ne razmislja nista....
Isto ce uraditi i kad razmislja o necemu, teske brige, a mnogo je teze razaznati na neosvetljenom putu put od vanputice, nego kad mu sprovodnik vec odradi posao ispred njega....
Znaci ko slabije vidi nocu, seceras, taj ce 90% da ti odradi tako...ako si iole priblizan njegovoj brzini...pustice radio i kao da radi automatski vozac...
 
Mogu ja da ti kazem to , psiholoski sta je...

Kad je vozac malo uplasen, znaci ili nesiguran u voznji ili sam negde na putu a noc, onda mu je lakse kad fiksira pogled u vozilo ispred sebe, obicno u tablicu...
Jeste zeznuto za onog ispred, ali je laganica za onog iza....samo prati ritam onog prethodnog i ne razmislja nista....
Isto ce uraditi i kad razmislja o necemu, teske brige, a mnogo je teze razaznati na neosvetljenom putu put od vanputice, nego kad mu sprovodnik vec odradi posao ispred njega....
Znaci ko slabije vidi nocu, seceras, taj ce 90% da ti odradi tako...ako si iole priblizan njegovoj brzini...pustice radio i kao da radi automatski vozac...

Ok, ali ne vidim razlog za sve to da se primakne metar od branika. Ako je toliko nesiguran ili ne vidi, onda on nije za voznju auta.To je rizicno. Sta da mi iskoci nesto na put i prikocim?
 

Back
Top