Dajte migrantima čak i pravo glasa

REMOVE KEBAB

Ističe se
Banovan
Poruka
2.477
Šta piše u rezolucijama koje su bile pred PS Saveta Evrope. Traže se olakšice za sticanje državljanstva u slučaju dužeg boravka

STRAZBUR

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA


MIGRANTI doprinose svakodnevnom ekonomskom, društvenom, demografskom i multikulturnom bogatstvu Evrope. Onima koji u jednoj zemlji borave više od pet godina, treba dati pravo glasa na lokalnom nivou i olakšati postupak za sticanje državljanstva. Migranti se ohrabruju da aktivno učestvuju u radu političkih partija. U bliskoj budućnosti svi vidovi migracija biće sve prisutniji, a budući talas će izvesno biti vezan za klimatske promene.



To, između ostalog, piše u jednom od čak četiri predloga rezolucije o izbeglicama i migrantima koja su se našli pred poslanicima Parlamentarne skupštine Saveta Evrope u Strazburu. Zemlje članice SE, među kojima je i Srbija, pozivaju se da poštuju prava i dostojanstvo svih izbeglica i tražilaca azila, da im garantuju pravnu, finansijsku i socijalnu zaštitu. Predlaže se i stvaranje zajedničkog evropskog sistema socijalne zaštite. Migrantima, kako se navodi, treba obezbediti usavršavanje, deci trenutni pristup školstvu i dati prioritet spajanju porodica. Predlaže se i uvođenje specijalne lične karte. Rezolucije su podneli članovi PS SE iz Portugalije, Grčke, Italije i Finske.

Od EU se, između ostalog, traži da pojača borbu protiv ilegalnih vodiča, poveća finansijsku pomoć, novčano pospeši dobrovoljni povratak, odvoji sredstva za projekte vezane za migracije na severu Afrike, ozbiljno razmisli o otvaranju novih prihvatnih centara van teritorije Evrope, uveća kapacitete za prijem na svom tlu i zatvori sve neadekvatne centre. Navodi se da je godinu dana posle sporazuma između EU i Turske broj izbeglica i migranata značajno smanjen i da je sa 2.000 ljudi dnevno spao na oko sto. Kao direktna posledica ovog dogovora, migranti su blokirani na "balkanskoj ruti", gotovo svi u Srbiji (5.633) i u Bugarskoj (5.560). Od onih koji su uspeli da podnesu zahtev za azil u Grčkoj, trenutno na odgovore ukupno čeka 67.000 ljudi.


LAKŠI PRISTUP TRŽIŠTU RADA


Kako se navodi treba ukinuti i birokratske prepreke za integraciju migranata i olakšati im pristup tržištu rada. Zemlje se pozivaju da legalnim tokovima privuku migrante specijaliste u svojim oblastima.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...tml:672976-Dajte-migrantima-cak-i-pravo-glasa

Izdajnicka vlast osim sto deli srpsku zemlju siptarima,naseljava tiho ispod zita Srbiju,belosvetskim olosem..PRIMAJU IH U ZEMLJU I SKOLE,DELE KUCE I PARE A SAD CE I PASOSE!!!Samo vi pratite EU gospodo pa cemo se plasiti da izadjemo na ulice i koncerte ko bezmudi briti...Jedino resenje je postaviti ogradu pa minsko polje,pa opet ogradu,duz granice.Na svakih 100 metara postaviti natpise na srpskom,engleskom i par onih kozojebackih jezika sta im sleduje ako preskoce ogradu..Pa ko voli toliko eu nek izvoli.Ako se neki i provuce za kaznu ga uvaljati u bure svinjske masti,naliti rakijom i skotrljati niz brdo pa nek se tatari bakcu sa njima..I oni su deo neke Evrope..Supak..
 
Mislim da su dramatični momenti prošli.
Migranti nisu više top tema !

Nisu bre.Dramaticni momenti tek idu.Istina manje ih je nego pre ali vise i ne mogu da ulaze u EU ko pre,blokirani su pa ostaju ovde..A ako mislis nece oni ovde,razmisli ponovo..Ne budimo naivni..Njima je ovde stoput bolje nego u nekom kozostanu da se ebavaju sa bombama..Em ih caste stanom,lovom,ma sve ce im obezbediti..Vec je stara vest da su upisali 3000 dece u nase skole..TO JE SAMO POCETAK!:rtfm:

- - - - - - - - - -

A i niko ne sme da ih pipne dok oni siluju,kradu,bodu ma rade sta hoce..Stiti ih vucic ko rod rodjeni!!!
 
Хехехе. НИ ЈЕДАН МЕДИЈ У СРБИЈИ НЕ СМЕ ДА ОБЈАВИ ИЗЈАВУ УМИРОВЉЕНОГ ВЛАДИКЕ
БОСАНСКО-ХЕРЦЕГОВАЧКОГ АТАНАСИЈА(Јевтића)........

погледајте....... прегледајте......... СВИ СЕ ПРАВЕ БЛЕНТАВИ........ахаххахаха......:hahaha:
 
Хехехе. НИ ЈЕДАН МЕДИЈ У СРБИЈИ НЕ СМЕ ДА ОБЈАВИ ИЗЈАВУ УМИРОВЉЕНОГ ВЛАДИКЕ
БОСАНСКО-ХЕРЦЕГОВАЧКОГ АТАНАСИЈА(Јевтића)........

погледајте....... прегледајте......... СВИ СЕ ПРАВЕ БЛЕНТАВИ........ахаххахаха......:hahaha:

Ma đe, u pasulj.....?
 
Nisu bre.Dramaticni momenti tek idu.Istina manje ih je nego pre ali vise i ne mogu da ulaze u EU ko pre,blokirani su pa ostaju ovde..A ako mislis nece oni ovde,razmisli ponovo..Ne budimo naivni..Njima je ovde stoput bolje nego u nekom kozostanu da se ebavaju sa bombama..Em ih caste stanom,lovom,ma sve ce im obezbediti..Vec je stara vest da su upisali 3000 dece u nase skole..TO JE SAMO POCETAK!:rtfm:

- - - - - - - - - -

A i niko ne sme da ih pipne dok oni siluju,kradu,bodu ma rade sta hoce..Stiti ih vucic ko rod rodjeni!!!

Izbeglice su puni zelje da kradu, bodu i siluju...

A ne znaju ni da li su musko ili zensko posle avantura u dolasku koje su imali.

Pisete najobicnije pisdarije.
 
Pa nisu top tema zato sto je svakog cuda za 3 dana dosta. Sad su migranti nova normala. A za 50 godina ce da se pitaju istoricari kakvi su to cudni belci sto lice na Ruse ziveli u Evropi.

Samo se popovi boje izbeglica.

Oni od njih ne mogu da se omaste.

Pa huskaju narod.

Kada su stizale izbeglice iz Hrvatske onda je bilo sve ok.

Od tih su mogli da se omaste.

Ili su jedno ljudi, a drugo ne?
 
Jel moras svaku temu da zasmrdis ustaso?Staces na stranu crnog djavola samo da ne podrzis nesto srpsko ili na nasu korist.Ti si bolestan covek!

Nista nema srpskog u tome sto ti pises.

- - - - - - - - - -

Samo levichari zele da se plode sa njima a kad im migranti odseku nos posle seksa onda bude "ajme meni".

Vecina izbedglica su vrlo cestiti i posteni ljudi koju je nevolja nagnala u izbeglistvo.

Kada je Srbe nevolja nagnala u Hrvatskoj, onda ste imali opravdanja...

Mozda mislite da su jedno ljudi a drugo zivotinje?

A sada pljujete Amerikance na Blikom Istoku, ali ne bi izbeglice odande na koje padaju americke bombe..

Izmesani pravoslavni zivci....:lol:
 
Poslednja izmena:
Samo se popovi boje izbeglica.

Oni od njih ne mogu da se omaste.

Pa huskaju narod.

Kada su stizale izbeglice iz Hrvatske onda je bilo sve ok.

Od tih su mogli da se omaste.

Ili su jedno ljudi, a drugo ne?

hurr-durr-17855291.png
 
Ignorisimo ovu matoru budalu..Nek ih primi pod svoju palmu pa nek uziva u senci njihovih banana kad vec svrsava na njih..Sta htedoh reci,ovaj akrep mi digao pritisak..Pretnja od migranata je vrlo ozbiljna i namerno podcenjivana.Vidimo kako se upozorenja o islamizaciji ostvaruju polako pred nasim ocima.Nema te gadosti na koju rezim nije spreman u svom pohodu ka zatiranju svega srpskog.:sad2:
 
Ignorisimo ovu matoru budalu..Nek ih primi pod svoju palmu pa nek uziva u senci njihovih banana kad vec svrsava na njih..Sta htedoh reci,ovaj akrep mi digao pritisak..Pretnja od migranata je vrlo ozbiljna i namerno podcenjivana.Vidimo kako se upozorenja o islamizaciji ostvaruju polako pred nasim ocima.Nema te gadosti na koju rezim nije spreman u svom pohodu ka zatiranju svega srpskog.:sad2:

Ma kakav islamizacija?

Pa sirijci su manju vernici od Srba!

Pisete gluposti, a ne znate nista.
 
Moj stav je da sve drzave treba da zauzmu jedinstven stav o tome.....
Npr, iz ugla ljudi, treba im se omoguciti da zive gde god da su dosli, covek bez granica....
Tako se ukida ropstvo cak i domacem stanovnistvu prema drzavi...
Sa druge strane povlastice su uzas i mi domaci Srbi znamo kako nas redom karashe izbeglice te ove te one, te one...bokte , koliko talasa izbeglica, dupe nikako da mi se sastavi od tolikog seksa....Ekonomski te razore, a onda kulturno zajashu...

Ali nema sa kim da pricam, jer zene ovde jasu muskarce, njihova muda su plava od seksa i tu nema krvi za mozak....cak i da ga ima...

Ali sto se tice izbeglica , jesam da im se da i pravo na rad i sve da im se pomogne i omoguci, i integracija i sve to....da ljudi mogu slobodno da idu van svojih granica jer tako prestaju da budu roblje...

Ne postoji nijedna grupa koju ne mogu da razbiju bezbednosne snage.....ne postoji...
Druga je stvar sto se Srbija unistava iznutra, a zene potpomazu to oberucke, ne znam koja im je logika, valjda bez glave , samo kukovi, sise i da rodi, da ne bude neuspesna...


Nehumanost....to je kad ubicu oslobodis posle 3 godine....ma kako da je bilo.....
Nehumanost je kad nekog ko ima veze uopste ne sudis sto vozi 170km/h usred grada, jer je krivac drugi ucesnik u nesreci, jer je prosao na crveno....
To su razni apsurdi koje samo nenormalni ljudi mogu da vas uce a uce vas...
 
Prvo, nisu samo muskari, opet lazete...(Secas se slike onog udavljenog deteta?)

A drugo, muskarci su na nisani ISILa, a ne zene.

I u pravu su sto beze da spasu svoj zivot.

Koje slike? Onog deteta sto su ga kamere vukle od Iraka preko Sirije do Grcke?
Neka se spasu ali neka povedu i svoju nejac sa sobom umesto ajfon 7-ice.
Video koji ce ti promeniti misljenje. Mozda.

 
Koje slike? Onog deteta sto su ga kamere vukle od Iraka preko Sirije do Grcke?
Neka se spasu ali neka povedu i svoju nejac sa sobom umesto ajfon 7-ice.
Video koji ce ti promeniti misljenje. Mozda.


Ti meni ne treba da pricas o Sirijcima, ja ih poznajem dobro i putovao sam tamo...

To je jedan veoma castan i cestit narod.

Ako je neko u nevolji - treba mu pomoci, a ne pitati za nacionalnost.

Kada mi na ulici neki prosjak trazi milostinju, ja ga ne pitam: "Hej, koje si ti nacionalnosti?" da bih odlucio da li da mu dam ili ne.

Svi ljudi u nevolji su isti.

Bar za nas koji smatramo da smo ljudi.
 
BLAJBI! Nema problema sa izbeglicom od rata, narocito ako dolazi sa porodicom, pa jos ako i staru majku gura u kolicima, ljudska je obaveza da im se pomogne. Samo vecina njih ne bezi od rata, vec dolazi da se kaci na evropsku socijalu (i to ne idividualno, vec od nekih organizovano). A ako bezi od ratom pogodjene zemlje, mlad muskarac u naponu snage, a ostavio tamo majku, oca, sestre i mladju bracu onda ga tek treba vratiti.
 

Back
Top