Samo da pitam ...

Poruka
21.521
Narode izvinite znam da ovde ima ljudi sa ozbiljnim zdravstvenim problemima a ja svaki drugi dan otvaram temu o glupostima ali evo necu vise jednostavno ne znam na koji drugi pdf ovo da okacim ... Interesuje me ako treniram u teretani jedno 2 sata i 10 minuta posle treninga popusim cigaru da li ta cigara moze da mi ponisti trening ??? Imam taj trip da ce ta cigara da mi smanji efekat treninga ili da ga poptuno ponisti ... Jel ima istine u tome ???????
 
netačno
mada je poželjno da ne pališ narednih pola sata da se "smire" alveole
na stranu to što organizam utroši većinu hranljivih materija umesto za izgradnju mišića, za odbranu organizma od štetnog dejstva nikotina i ostalih štetnih tvari cigarete
tako da je i napredak sporiji
uostalom obrati pažnju da je recimo 80% njih rekreativnih posetioca teretane pušači

- - - - - - - - - -

baj d vej dva sata ? :eek:ti si lud...
posle sat vremena počinje katabolizam mišića...o tome bi pre morao da povedeš računa umesto o cigaretama
sat, do sat i petnaest minuta najviše...sve posle toga je kontraproduktivno...to ja praktikujem, a ako pročitaš po netu i ostali ljudi koji se bave rekreativno tim sportom

- - - - - - - - - -

uostalom ako si baš utripovo a ti onda odluči...ili ostavi cigarete ili ostavi treniranje
 
Poslednja izmena:
Narode izvinite znam da ovde ima ljudi sa ozbiljnim zdravstvenim problemima a ja svaki drugi dan otvaram temu o glupostima ali evo necu vise jednostavno ne znam na koji drugi pdf ovo da okacim ... Interesuje me ako treniram u teretani jedno 2 sata i 10 minuta posle treninga popusim cigaru da li ta cigara moze da mi ponisti trening ??? Imam taj trip da ce ta cigara da mi smanji efekat treninga ili da ga poptuno ponisti ... Jel ima istine u tome ???????
Ako posle treninga duneš marihuanu ima da letiš.......
 
Narode izvinite znam da ovde ima ljudi sa ozbiljnim zdravstvenim problemima a ja svaki drugi dan otvaram temu o glupostima ali evo necu vise jednostavno ne znam na koji drugi pdf ovo da okacim ... Interesuje me ako treniram u teretani jedno 2 sata i 10 minuta posle treninga popusim cigaru da li ta cigara moze da mi ponisti trening ??? Imam taj trip da ce ta cigara da mi smanji efekat treninga ili da ga poptuno ponisti ... Jel ima istine u tome ???????

hehehehehhe ma jok kralju...Secam se kad smo ja i drug pocinjali da treniramo razbijamo se tri sata kod mene u garazi a izmedju vezbi zapalimo :hahaha:...Nemoze nista da ti 'ponisti' trenining ako jedes dovoljno tj ako se pravilno hranis i ako treniras...Da su cigare smece i lose po zdravlje to niko ne treba da ti objasnjava... to znas
 
hehehehehhe ma jok kralju...Secam se kad smo ja i drug pocinjali da treniramo razbijamo se tri sata kod mene u garazi a izmedju vezbi zapalimo :hahaha:...Nemoze nista da ti 'ponisti' trenining ako jedes dovoljno tj ako se pravilno hranis i ako treniras...Da su cigare smece i lose po zdravlje to niko ne treba da ti objasnjava... to znas

Ma treniro sam ja ranije i na vutri i na spidu nego me tad bolelo uvo a sad se tripujem ... Kad izadjem iz teretane pusi mi se jer nisam palio 2 sata a uvrteo sam sebi u glavu da ce duvan da mi izazove neki kontra-efekat da uspori rast misica hahahaha
 
Nemoze nista da ti 'ponisti' trenining ako jedes dovoljno tj ako se pravilno hranis i ako treniras...

Itekako moze da ti ponisti, itekako. Evo kako alkohol utice na misic.

1. Neagativan efekat na sintezu proteina

2. Snizavanje nivoa testosterona i povecanje estrogena

3. Izazivanje dehidratacije

4. Smanjenje kolicine vitamina i minerala u organizmu

5. Povecanje masnih naslaga

Nedovoljan odmor takodje lose utice na rast misica, izostavio si 1 od 2 najbitnije stvari.
 
Tacno odmor je najbitniji...A sto se tice alkohola zestina moze pod uslovom da se idalje pravilno hranis i sutra na mamurluk da dizes nije lako al se moze...I naravno da to nije najoptimalnija ili najzdravija star tj nije uopste zdrava...Sotire ako ces da cugas nemoj vise od jednom nedeljno da se urnises od pica sve preko i tesko da ces nastaviti da treniras...
 
Ma kakav alkohol ljudi ja sam to batalio .. pitam za cigare ....

Sto se tice alkohola lesio sam se svaki dan sam bio pijan od sedmog osnovne do trece , cetvrte srednje al bilo pa proslo morao sam da batalim jer sam pravio bas velika sranja ...
 

Back
Top