Ko je otac Gospoda našeg Isusa Hrista ?

Pače ružno

Aktivan član
Poruka
1.286
Na početku jevanđelja po Mateju lepo piše
da je Marija bila trudna pre nego je Josif i dodirnuo.

On je prvo hteo da je neprimetno vrati njenima,
ali mu se javi anđeo u snu ...

Ono što mene interesuje
kako to da teoretičari zavere nisu iskoristili ovu izvanrednu mogućnost
za licitiranje ?!

Ako odbacimo bajkovitu mogućnost bezgrešnog začeća,
ko je Isusov tata ?
 
Na početku jevanđelja po Mateju lepo piše
da je Marija bila trudna pre nego je Josif i dodirnuo.

On je prvo hteo da je neprimetno vrati njenima,
ali mu se javi anđeo u snu ...

Ono što mene interesuje
kako to da teoretičari zavere nisu iskoristili ovu izvanrednu mogućnost
za licitiranje ?!

Ako odbacimo bajkovitu mogućnost bezgrešnog začeća,
ko je Isusov tata ?

Bajkovitu mogućnost bezgrešnog začeća?

Ti u 21. veku izvališ ovakvu glupost.

Savremena medicina poznaje bar nekoliko vidova "bezgrešnog" začeća.
 
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...
 
Isus je Bog (bar tako neki tvrde), što znači da je sam sebi otac. To mu izgleda komplikovanije nego u Dinastiji. Mada u Bibliji pše da on sedi s desne strane Gopoda, ali ako je on Bog, to mu onda dođe da on sam sebi sedi s desne strane.:think: Ko li onda sedi s leve strane?????
 
Poslednja izmena:
Iz istorije znam da je hrišćanska crkva pred 1000. godinu naše ere širila masovnu histeriju kako se približava takozvani sudnji dan, odnosno novi Hristov dolazak, jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 godina”. Ljudi nisu znali 1000 godina od kada, pa su mislili na 1000. godinu, neki na 1033. itd. Ali ništa od toga. Ta godina je došla i prošla, a 1054. jedinstvena hrišćanska crkva se podelila.

Krajem 90-tih godina prošlog veka, pa i mnogo pre toga, imao sam prilike da u raznovrsnoj hrišćanskoj literaturi pročitam slične stvari. Ovaj put nije više bilo jedne crkve, već sve hrišćanske crkve zajedno širile su masovnu histeriju da će se baš 1999. godine dogoditi ponovni Hristov dolazak. U tome su najviše prednjačili protestanti, izdvojio bih adventiste (oni su govorili baš o 1999.) i Jehovine svedoke (oni su to propovedali malo prikrivenije), jer je tobože negde Isus Hrist rekao “kako će ovaj svet postojati 1000 i nešto godina”. Ušli smo u novi vek i novi milenijum i sve hrišćanske crkve ispale su smešne.

Da se osvrnem malo i na Jehovine svedoke. Tu judeohrišćansku jeres osnovao je 1879. iluminat Čarls Tejz Rasel, po nalogu iluminata, da ispuni jedno od “proročanstava” iz “Otkrovenja” gde se kaže da će se pre Armagedona reč božja (misli se na Bibliju) propovedati svim narodima. Oni danas idu čak i kajacima do nekih nedostupnih predela na Grenlandu da bi Eskimima propovedali svoju religiju i tako ispunili proročanstvo. E, sad, oni imaju interesantnu priču koja ih dovodi u “tačnu godinu” koju je Isus “prorekao” svojom “čuvenom rečenicom” da će “ovaj svet postojati 1000 i nešto godina” – 1914. Kad su Vavilonci 607. godine pre nove ere razorili Jerusalim, prorok Danilo rekao je da počinju takozvana “vremena paganaca” koja treba da traju “sedam vremena”, što iznosi 2520 dana. 1260 dana jesu “tri i po vremena” i taj se podatak nalazi u dvanaestom poglavlju “Otkrovenja”, u četrnaestom stihu. Za toliko malo vremena ništa se značajno nije dogodilo i bilo je jasno da je značenje Danilovog proročanstva simbolično i da se zapravo misli na 2520 godina. Toliko godina nakon 607. godine pre naše ere pada u godinu 1914, kada je počeo Prvi svetski rat. Armagedon je trebalo da nastupi kad izumru svi oni ljudi koji su videli događaje iz te godine ili u najmanju ruku generacija rođena 1914. U Bosni je 1914. sve i počelo: atentat u Sarajevu, pa Prvi svetski rat... Znamo da je svet počeo naglo da se razvija i napreduje posle tog rata: nauka i tehnologija; broj stanovnika se za tri decenije gotovo udvostručio; pa Drugi svetski rat i nuklearna era; pa kosmičko doba i čovek u svemiru; pa skoro pet i po milijardi stanovnika na našoj planeti kad je okončan rat u Bosni... Krug je bio zatvoren: tamo gde je počelo, tamo se i završilo. Njihovi časopisi su decenijama dizali galamu kako će se Armagedon dogoditi:

1. pre nego što izumre generacija ljudi koja je videla događaje iz 1914. godine;

2. pre nego što izumre generacija ljudi koja je rođena 1914. godine;

3. od 1995. godine, kada se završio rat u Bosni, jer kako su oni mislili da se krug zatvara i da se završava tamo gde je i počelo 1914, kažu da samo što nije nastupio.

Ali ništa se nije dogodilo (niti će se dogoditi).

Meni kao nehrišćaninu, ujedno čoveku koji istražuje religiju, a bez namere da ikoga uvredim, nije jasno koga sve te crkve rade i prave budalama. Da li ljudi koji vode crkve misle, i računaju na to, da su njihovi vernici kratkovidi ljudi slabog pamćenja? Jedan sam od onih koji ne veruje ni u šta, jer pouzdano znam neke stvari, ali smatram da čovek koji veruje, i čije verovanje mogu da uvažavam, treba ipak da uvidi ovakve stvari; jer biti vernik nije isto što i biti lakoveran.

Čovečanstvo je ušlo u novi milenijum sa desetinama hrišćanskih crkava i jakom tendencijom dalje podele. Hrišćanski kalendar i pagansko sujeverje nemaju sa prirodom i prirodnim zakonima ama baš nikakve veze.

Godine 2001. ili 2002. pročitao sam u “Svetosavskom zvoncu”, časopisu koji izdaje Srpska pravoslavna crkva, da će “se Isus Hrist pojaviti negde pred kraj 2999. godine”. (!!!) Odlično se sećam da je moja baba Crnogorka dok je bila živa redovno čitala taj časopis 70-tih i 80-tih godina prošlog veka i još bolje se sećam da sam u mnogim brojevima tog časopisa pročitao da će se to dogoditi negde pred kraj 1999. godine. (!!!) Šta sve ovo znači?!

Zbog vremena i prostora ne bih komentarisao katoličke i protestantske časopise slične sadržine, na koje sam takođe naišao.

Sada se samo po sebi nameće sledeće racionalno pitanje: da li sve hrišćanske crkve, po dogovoru, svesno pomeraju Isusov ponovni dolazak sa 1999. na 2999. godinu samo zato da bi jadni ljudski rod (odnosno jedan njegov deo) još hiljadu godina verovao u Isusa Hrista?! Mnogo Amerikanaca i stanovnika Zapadne Evrope ispisalo se iz svojih crkava upravo iz ovih razloga negde na prelazu milenijuma. Zašto bi pametni ljudi plaćali članarinu nekoj hrišćanskoj crkvi i redovno joj slali dobrovoljne priloge (od čega sveštenici i propovednici sasvim solidno mogu da žive), ako im ta crkva ništa ne znači – i još ih namerno laže?

Nedavno sam na kanalu National geographic gledao jednu naučnu emisiju o trudnoćama i porođajima kod ljudi i ostalih sisara, i prvi put u životu video kako se žena porađa. Verujte mi da sam se zgrozio i da od tada ne vidim ništa sveto u činu rađanja. Objektivno, može se videti samo prljavština, bez izuzetka, i kod ljudi (kao primate iz reda sisara, a svi primate i sisari su životinje) i kod ostalih životinja sličnih ljudima.

Isus Hrist je na ovaj svet došao iz majčine utrobe, baš kao i svako od nas, živeo je negde između 2. godine pre naše ere i 33. godine naše ere, i budite sigurni (osim što se od tada mogao više puta reinkarnirati, i bez sumnje i jeste) da pošto nije ponovo došao među ljude 999. i 1999. godine, neće doći ni 2999. niti ikada više...

Sad sam skontao da si ovaj teks copy/paste na najmanje 10 tema. Jel prskano to sirovo sto jedes?
 
Sad sam skontao da si ovaj teks copy/paste na najmanje 10 tema. Jel prskano to sirovo sto jedes?

Ja kažem da sam ovaj tekst ja napisao, ti kažeš da je copy/paste od nekuda (gde sam ga postovao nema veze, navedi najmanje 5 tema, a kamoli 10, da li su te u verskoj zajednici učili da lažeš u tuđe ime, baš mi je drago što nisam kao ti) - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovim bližnjima. Pošteno?

Uglavnom nije prskano. A ako nešto i jeste, telo se može izboriti sa otrovima ukoliko je zdravo, dakle ukoliko gledam u Sunce, ali se nikako ne može izboriti sa GMO organizmima.

Jedan mali vodič za prepoznavanje voća i povrća...

Dakle, potrudite se da konzumirate samo prirodnu hranu, onu koja nije proizvedena u fabrikama/tvornicama. Uhhh... mnogo toga je GMO: paradajz koji ima mali krug na mestu gde se bere, a lepo izgleda, velik i crven, bez uboda insekata, a kad ga presečeš nožem ima samo “meso”, a malo ili nimalo semenki... nektarine u većini slučajeva, one silne pomorandže što ih žene donose na veganske radionice i konzumiraju i pored toga što sam im rekao da su GMO, jer nemaju semenke... prirodne pomorandže imaju semenke... isto važi i za limun i mandarine... kivi koji ima svetlo-zelenu boju i vrlo malo ili čak nimalo semenki... ananas koji ostaje tvrd dugo vremena, a ima ukus plastike... sve velike i na oko lepe jabuke (i kruške), koje izgledaju kao da su fotokopirane, imaju čak i kvrge na istom mestu... generalno svo lepo voće i povrće... lubenice koje imaju roze boju iznutra i vrlo malo (gotovo nimalo) semenki, koje neće da niknu kad ih baciš u saksiju... dugačke i na oko lepe banane koje dugo zadržavaju lepu boju i izgled, a tvrde su na zagriz... velike šljive koje nemaju nijedan ubod insekata (izgledaju lepo)... velike breskve, kajsije, kao i one breskve što imaju koru kao jabuke... grožđe koje ima veliku pucad i dugo ostaje sveže, kao da je tek ubrano... jagode koje imaju kvrge (nešto što liči na ljudske prste, što su pune ljudskih gena, pa ko ih jede ne da nije vegan, već je ljudožder), a imaju bljutav ukus... ogromne kelerabe... ogromne glavice karfiola koje dugo ostaju sveže... ogromne glavice brokolija koje dugo ostaju sveže... ogromne šargarepe koje su dugo sveže (sve prirodno brzo uvene)... crni i beli luk koji nikada ne izbacuje klice (ja kupujem samo onaj koji klija), a beli luk ogroman... neprirodno velike glavice cvekle... neprirodno velike glavice kupusa i kelja, koje dugo ne venu... dinje koje dugo ostaju sveže a imaju malo semenki... pirinač 85% (nemoguće je naći onih 15% na tržištu)... kukuruz 90% (nemoguće je naći onih 10% na tržištu)... sva soja i svi njeni proizvodi (nemojte se igrati da konzumirate tofu sir ili bilo šta od soje, recimo sojino mleko, što propagira Nina Martinović, ali i ostali nabeđeni vegani koji “ne konzumiraju GMO”, ali i izvesni samozvani nekadašnji Facebook sungazing guru, a sadašnji ravna ploča guru, CyberMikan, koji proždire meso, mleko i jaja, kao i masu industrijskih proizvoda, a laže budale kako nikada ništa ne jede)... itd... itd... jedino što 100% nije GMO, i to ne može biti, jeste kokosov orah, jer ljudi nemaju šanse da ga modifikuju, odnosno nemaju vremena za to, pošto drvo koje rađa plodove mora biti staro 50-ak godina... Malo više o kokosovom orahu Maja Volk je lepo objasnila ovde:
. U zdravlje i čuvajte se. Namaste.

Koliko su stare GMO kobasice, salame, čvarci i paštete od svinjskih (i ostalih) creva i tumora, i koliko dugo su stajale negde na rafu i raspadale se pre nego što si ih kupio? Koliko u njima ima krvi, jer su životinje u dobroj meri udavljene ili ugušene? Kako kao hrišćanin možeš da konzumiraš nečiju krv? Biblija to zabranjuje. E, žalosti...
 
Na početku jevanđelja po Mateju lepo piše
da je Marija bila trudna pre nego je Josif i dodirnuo.

On je prvo hteo da je neprimetno vrati njenima,
ali mu se javi anđeo u snu ...

Ono što mene interesuje
kako to da teoretičari zavere nisu iskoristili ovu izvanrednu mogućnost
za licitiranje ?!

Ako odbacimo bajkovitu mogućnost bezgrešnog začeća,
ko je Isusov tata ?

teoreticari zavere ne citaju jevandjelje. ili se plase da ce crkva da ih rokne ako dovode u pitanje crkvena ucenja. sta mislis kako su cherechili one koji kazu da je zemlja okrugla ...

4681931_orig.jpg
 
Poslednja izmena:
Isus je Bog (bar tako neki tvrde), što znači da je sam sebi otac.
...

Не, то не значи то !
Твоји погрешни закључци потичу од непознавања терминологије.

Бог отац је Творац - онај који је створио свет који нас окружује !
Бог син је створен, он није творац нити се то где тврди.

Он је Спаситељ - то да !

Постоји и Свети дух.
То схвати као све оне тајне везе које постоје међу нама
и међу дешавањима на свету.

Ето, сад је све лакше - јел'да ?!
 
Otac mu je neki mnogo mastovit lik. Da l se bre i dalje raspravlja o ovome u 21. veku nista aj da predjemo na temu da li postoji gospodin Deda Mraz

Isus je posrednik izmedju ljudi i Gospoda. Kao sto je On Sin Boziji, tako smo i mi Bozija deca. Hrist zapravo predstavlja ljudsku vrstu koja kroz veru prihvata Boga. Zato se kaze " Zivot po Hristu ". Zivot kroz koji ljudi spoznaju Boga. Inace, Deda Mraz je Sotona u jednom od svojih formi/oblika.
 
Не, то не значи то !
Твоји погрешни закључци потичу од непознавања терминологије.

Бог отац је Творац - онај који је створио свет који нас окружује !
Бог син је створен, он није творац нити се то где тврди.

Он је Спаситељ - то да !

Постоји и Свети дух.
То схвати као све оне тајне везе које постоје међу нама
и међу дешавањима на свету.

Ето, сад је све лакше - јел'да ?!

Znači to su dva Boga, to je malo suprotstavljeno dogmi o jednom Bogu.
 

Back
Top