Putovanje sa psom Kanada-Amerika

Din@

Ističe se
Poruka
2.342
Ima li neko iskustva sa prelaskom granice iz Kanade u Ameriku i nazad sa psom?
Imam kucnog ljubimca i hteli bismo da ga vodimo za Ameriku kad podjemo u goste kod mojih, ali ne znam sta tacno treba, svakako cu proveriti sa veterinarom,
ali zanima me je l' neko imao nekih problema na granici, pritom mislim na prelaz kolima....?
Fala.
 
Ima li neko iskustva sa prelaskom granice iz Kanade u Ameriku i nazad sa psom?
Imam kucnog ljubimca i hteli bismo da ga vodimo za Ameriku kad podjemo u goste kod mojih, ali ne znam sta tacno treba, svakako cu proveriti sa veterinarom,
ali zanima me je l' neko imao nekih problema na granici, pritom mislim na prelaz kolima....?
Fala.

samo potvrda o vakcinaciji protiv besnila
 
Ja sam putovala sa psima iz Srbije za Kanadu i opsesivno citala sve, od kanadskih propisa do svih foruma, prikupila papire, imaju pasose, potvrde veterinara da su zdravi, vakcinisani i nekakve potvrde iz Veterinarske inspekcije, cak sam u tu fasciklu spakovala bila i maticni izvod iz knjige vencanih jer se u pasosima vodi muz kao njihov vlasnik, a on je otisao pre mene....ma cirkus jedan! Carinik bacio pogled na tu gomilu papira, na mene samu sa tri ogromna kofera i dva transportera sa psima i samo rekao "Gospodjo, da ja vama pomognem da izadjete iz zgrade" :D

Ali to je Kanada I ovde obozavaju pse i generalno ih boli uvo za sve....US je nesto drugo, a hoce na carini i da maltretiraju Kanadjane, cesto se desava da se bas izivljavaju.

Din@, lepo izguglaj sta njihovi propisi kazu, naoruzaj se papirima i budi mirna. Meni bi bilo logicno da ima pasos, potvrdu da je zdrav i vakcinisan, ali znam da UK I Australija imaju neke skroz uvrnute propise i karantine, ajde to su ostrva, pa stite eko sistem...doobroo se raspitaj...
 

Back
Top