Ćutolog ili blebetalo ?

-vitamin

Primećen član
Banovan
Poruka
872
Ne postavljam teme , pogotovo ne ovde , no da vas priupitam šta Vam vise odgovara od ove dve osobine
bilo da je kolega ili koleginica na poslu , bilo da je u vezi ili braku.
Da ne znate sta neko blizak (Vama) do Vas misli , ili da stalno brblja pored Vas i ometa Vase mudrolije u glavi.
 
Najvise volim da cutim i upustim se u svoje misli na miru,,, a opet tako volim da pricam kad imam sta pametno da kazem, ili kad me nesto pitaju. Tako isto volim oko sebe one koji imaju sta za reci,,, a ako nemaju onda volim da cute svakako. :)
 
Ne postavljam teme , pogotovo ne ovde , no da vas priupitam šta Vam vise odgovara od ove dve osobine
bilo da je kolega ili koleginica na poslu , bilo da je u vezi ili braku.
Da ne znate sta neko blizak (Vama) do Vas misli , ili da stalno brblja pored Vas i ometa Vase mudrolije u glavi.
Zavis sta brblja,albolje da cuti nego da smara sa glupostimainebulozamaili da zajebaava.a...

- - - - - - - - - -

Cek stoje ovo na ljisu?
 
npr na poslu , u nekoj kancelariji nema mreze , sedis za kompom malo pingujes , vrtis se razmisljas sve je na testeru u redu , mozgas a koleginica priča li priča , te ovo te ono, jesi bio na koncertu a mozak se samo dekoncentriše , trazim sat vremena gde se nalazi spliter od dsl-a , pa na kraju nerviranja druga koleginica kaze da se nalazi u nekoj priključnoj kutiji pokrivena slikom na zidu. "Pa što ženo ne reče odmah gde se nalazi kad znaš šta tražim, a ona reče da je nisam lično ni pitao"
 
Poslednja izmena:
Od ovih sto blebecu mozes da saznas dosta stvari , npr. o nekim situacijama na poslu, medjuljudskim odnosima i slicno, jer cesto istrtljaju i sto ne bi smjele.

Zbog toga se treba zbliziti sa makar jednom takvom.

mene takve stvari uopšte ne zanimaju...obično poslednji saznam tako te neke pikanterije i kad pitam" stvarno ?", on kaže ne serri da nisi čuo a meni bude glupo što neam pojma, a s druge strane mi milo što sam van tračeva
e sad...ponekad je korisno da budeš u toku s tim nekim informacijama, al jebbi ga...ne mogu protiv sebe
 
mene takve stvari uopšte ne zanimaju...obično poslednji saznam tako te neke pikanterije i kad pitam" stvarno ?", on kaže ne serri da nisi čuo a meni bude glupo što neam pojma, a s druge strane mi milo što sam van tračeva
e sad...ponekad je korisno da budeš u toku s tim nekim informacijama, al jebbi ga...ne mogu protiv sebe

Treba da te zanimaju ako je rijec o tebi. Uostalom, informacija je moc.
 
Ne postavljam teme , pogotovo ne ovde , no da vas priupitam šta Vam vise odgovara od ove dve osobine
bilo da je kolega ili koleginica na poslu , bilo da je u vezi ili braku.
Da ne znate sta neko blizak (Vama) do Vas misli , ili da stalno brblja pored Vas i ometa Vase mudrolije u glavi.

Nijesam siguran... Pošto sam ja po prirodi introvert razgovor sa nekim teško započinjem, osim ako ga neko ne inicira prvi. Posle se već snalazim lagano... ali, potrebno mi je dosta vremena da prihvatim ljude i da se otvorim. Sa ljudima koji su ekstrovertni se upravi zato dobro slažem - suprotnosti se nadopunjuju - oni pričaju, a ja ćutim i slušam; uglavnom odgovaram kratko i sažeto. To ne znači da ljudi bliski meni ne znaju šta mislim, ili da bih, ne d'o Božo, voleo da ne znam šta meni bliski ljudi misle. To je čika Frojd, po meni, baš lepo objasnio podelivši ljude na introvertne i ekstrovertne.
Introverti su okrenuti sebi, introspekciji, samoaliziranju i nije im odveć bitno mišljenje drugih. Ne vole pažnju i ne vole da drže besedu pred mnogo ljudi (što ne znači da nisu dobri govornici kada se priča 1 na 1)...
Ekstroverti su više okrenuti ka spolja; gledaju sebe kroz oči drugih. Bitno im je tuđe mišljenje, vole da vode glavnu reč...
Šta je bolje? 'Bem li ga, dobro je i jedno i drugo, dok se ljudi razumeju, pa čak i pored različosti... čak i kada ćute, ili kada mislimo da previše pričaju u odnosu na nas.
 
Poslednja izmena:

Back
Top