Bol sa leve strane ispod rebra

Fizicar

Primećen član
Poruka
578
Pozdrav ljudi.

Mucim par muka vec godinama i mesecima pa da se i forumu obratim posto lekarima nista ne pada vise na pamet.

Prvo, imam vec 4 meseca konstantan bol sa leve strane oko rebara. Nije toliko ni bol koliko je neka neprijatnost, golickanje, kao da me nesto iritira iznutra. Malo ide na dole, malo iza rebara, kod ledja, malo na gore ka grudnoj kosti, malo sa strane struka. Postavicu i sliku kako mi se seta bol.
http://prntscr.com/foseqs
Malo mi i krcka rebro kada tu pipam. Mada sam primetila da se isto desava i na desnoj strani pa mi ne deluje da je to.

Radila sam ultrazvuk - sve je dobro, krvna slika i mokraca - dobro, u stolici nema kandide. Ali sam primetila da kada mi prokrce creva, bude mi malo bolje u tom delu. Nekada mi bude bolje kada izbacim gasove, a nekada ostane isto. Nekada mi jednostavno bude muka kada pola jabuke pojedem, kao da sam pojela pola praseta, pa moram da legnem malo. Zbog svega toga, ne jedem, smrsala sam mnogo. Imam barem 7kg manje od moje idealne tezine. Stolica mi je normalna. Idem u wc na duze i po 2, 3 puta na dan. Pijem dosta vode. Nemam gasove. Isla sam i da mi onim crevom gledaju zeludac - sve je okej. Jedino sto ima malo vise zuci, ali to je jer sam operisala zuc u septembru pa dok se navikne organizam, mada i to sam dovela u red, krvna slika je okej kao sto sam napomenula.
Par puta me je onako jako sevnulo u tom delu. A to sevanje je pocelo od operacije. Mada je konstantno vec poslednja 4 meseca.

Drugo, otezano disem. Vec 3 godine konstantno izbacujem sekret iz grla. Providan je i sadrzi neke providne komadice, kao sekret iz nosa. Ume i da smrdi na kiselo. Mada je nekad bez mirisa.

Radila sam analize sputuma na kandidu - nema je, radila sam bris nosa i grla na bakterije - nema niceg. Radila sam alergo test, blago sam alergicna, davali su mi neke kapi, mada nista nije pomoglo. Desava mi se da se penjem uz stepenice naprimer na 4. sprat i bas se zadisem i moram da legnem kada dodjem kuci. Kako sam malo vise aktivna, zamorim se i moram da legnem da odmorim. Spirometrija je u redu. A pocne i stomak da me iritira sa leve strane, na nacin na koji sam gore spomenula. Takodje ume da se javi cudno sustanje u grkljanu kada disem, tu gde je ono udubljenje. Ali to je povremeno.

Proveravala sam srce 3 puta, sve je u redu, bila sam kod psihologa, iskljucena je anksioznost. Takodje sam i kod ginekologa bila i sve je u redu.

Problem mi je sto ne mogu ni sa cim da povezem ove simptome. Nekad me boli kada pojedem parce pice, nekad ne, nekad cujem sistanje dok mirujem, nekad dok hodam.

Da li nekome pada na pamet sta moze da bude? Da li mozete da mi predlozite neke dodatne analize? Skener abdomena mi je radjen u bolnici pred operaciju, pregledali su mi sve organe prilikom operacije i jedino je zuc bila problematicna i usput su sklonili i slepo crevo. Mnogo mi sve ovo stvara nervozu i remeti nacin zivota. Pre sam bila bas fizicki aktivna, brzo sam se oporavila od operacije i pocela bih da treniram, ali ne mogu zbog gore navedenih problema, plus zbog smanjenog apetita ne bih da kolabiram u teretani, a ne mogu da jedem adekvatno. I tako sedim kod kuce, malo se istezem, prosetam, ali to je to. Bas sam u bedaku.
 
Ne mogu da verujem, moja prijateljica Carole ima identican problem. Radila je sve moguce preglede, neke i po dva puta, doktora je svakakvih vec videla! Niko ne razume i ne zna da joj pomogne. Ona vec dve godine ima taj problem. Ustanovili su za sada da ima neku cistu na jetri, ali da je mala i da ne moze da da pravi probleme koje ona opisuje.

Poslednji doktor joj je predlagao neke dijete, da proba eliminacione dijete, da testira gluten.

Uglavnom svi misle da izmislja. Potpuno sam sigurna da ne izmislja samo doktori ne znaju.
 
Radili su mi ultrazvuk 2 puta, svi organi su u redu. Bas su mi slezinu gledali zbog toga. I ja pocinjem da sumnjam na rebra jer pre sam imala jake misice zbog dosta treniranja i sada je sve to znatno oslabelo od lezanja.

Posle operacije sam dosta dugo savijeno hodala. Osecam posledice u ledjima. Pocela sam da idem na masaze i da radim istezanja, ali vidim da mi trebaju i vezbe snage da to dovedem u red. Znam kako su mi misici funkcionisali pre operacije. Sada je sve to opusteno. Takodje me bole pete, listovi, kukovi i donji deo ledja, mada to znam da je od mirovanja tako da mi i zato trebaju treninzi da sve to dovedem u red. Ali me blokira taj bol sa leve strane, ta tezina u stomaku i slab apetit plus otezano disanje zbog sekreta. Malo me je i strah da treniram da ne zeznem nesto.

Drzala sam dijetu pre operacije, izbacila sam bila skroz secer i gluten i smanjivao se sekret, ali nikako nisam mogla da se ugojim. Mada pre toga nisam imala ovaj problem sa leve strane.

Kako bih mogla da proverim rebra? Rendgen, magnetna?
 
Radili su mi ultrazvuk 2 puta, svi organi su u redu. Bas su mi slezinu gledali zbog toga. I ja pocinjem da sumnjam na rebra jer pre sam imala jake misice zbog dosta treniranja i sada je sve to znatno oslabelo od lezanja.

Posle operacije sam dosta dugo savijeno hodala. Osecam posledice u ledjima. Pocela sam da idem na masaze i da radim istezanja, ali vidim da mi trebaju i vezbe snage da to dovedem u red. Znam kako su mi misici funkcionisali pre operacije. Sada je sve to opusteno. Takodje me bole pete, listovi, kukovi i donji deo ledja, mada to znam da je od mirovanja tako da mi i zato trebaju treninzi da sve to dovedem u red. Ali me blokira taj bol sa leve strane, ta tezina u stomaku i slab apetit plus otezano disanje zbog sekreta. Malo me je i strah da treniram da ne zeznem nesto.

Drzala sam dijetu pre operacije, izbacila sam bila skroz secer i gluten i smanjivao se sekret, ali nikako nisam mogla da se ugojim. Mada pre toga nisam imala ovaj problem sa leve strane.

Kako bih mogla da proverim rebra? Rendgen, magnetna?

Ne znam kako se to proverava, ali ako samo imas neki mali "lom" na rebru onda dolazi do tih bolova.
Na nekim se snimcima to uopste i ne vidi, i onda ljudi idu od jednog do drugog lekara da bi im nekada
na nekom snimku to neko stvrano i registrovao jer se radi o uzasno malim, neprimetnim deformacijama.
Ima tih situacija i sa prsljenovima, ljudi i ne znaju da su pali, negde su udarili.
 
Radili su mi ultrazvuk 2 puta, svi organi su u redu. Bas su mi slezinu gledali zbog toga. I ja pocinjem da sumnjam na rebra jer pre sam imala jake misice zbog dosta treniranja i sada je sve to znatno oslabelo od lezanja.

Posle operacije sam dosta dugo savijeno hodala. Osecam posledice u ledjima. Pocela sam da idem na masaze i da radim istezanja, ali vidim da mi trebaju i vezbe snage da to dovedem u red. Znam kako su mi misici funkcionisali pre operacije. Sada je sve to opusteno. Takodje me bole pete, listovi, kukovi i donji deo ledja, mada to znam da je od mirovanja tako da mi i zato trebaju treninzi da sve to dovedem u red. Ali me blokira taj bol sa leve strane, ta tezina u stomaku i slab apetit plus otezano disanje zbog sekreta. Malo me je i strah da treniram da ne zeznem nesto.

Drzala sam dijetu pre operacije, izbacila sam bila skroz secer i gluten i smanjivao se sekret, ali nikako nisam mogla da se ugojim. Mada pre toga nisam imala ovaj problem sa leve strane.

Kako bih mogla da proverim rebra? Rendgen, magnetna?
A zapaljenje plucne maramice? To ima veze sa ovim problemima sa disanjem, sekretima, bolovima, nedostatkom apetita.

http://dijetaplus.com/upala-plucne-maramice-pleuritis-simptomi-i-lecenje-asp/
 
Evo bas sada gledam simptome. Nemam bolove uvek pri disanju i izdisanju, samo ponekad, nema temperature, upala se ne vidi u krvnoj slici, CRP i sedimentacija su u granici normale. Ne boli me kad kijam ili kasljem. Cak mi i prija kad kinem. Ponekad mi bude lakse kad podrignem ili se zakasljem na silu. I bude mi lakse kada se fokusiram na disanje iz stomaka.

Plucni lekar nije cuo nikakvo sustanje na plucima, kaze da su cista. Jedino sto je cuo sustanje u gornjem delu pa me je poslao kod ORL-a da mi pregleda glasnice. Bila sam danas kod nje i doktorka mi je dala dva komada kapi za nos i silne neke tablete, kao, alergija je u pitanju, a kad sam radila alergo test pre 3 godine kada sam imala iste ove simptome ispalo je da nisam ni na sta alergicna u vecoj meri da bi mi pravilo probleme. Takodje sam tada koristila mnogo razlicitih kapi za nos i tableta za alergiju i nista se nije menjalo. Kad sam ovoj to spomenula, rekla mi je da probam sada sa ovim drugim. Cini mi se da je htela da me otkaci. Citav pregled nosa, grla i usiju je trajao 1min. Da, i sluh sam proveravala pre godinu dana i sve je u redu.

ZImus sam dala sputum na analizu na bakterije. Nasli su mi bili neku i zalecili je antibioticima. Mada nije pravila nikakve probleme. Obisla sam i imunologa, imunitet mi je dobar, nemam autoimune bolesti. Trazio je zbog svih ovih simptoma da mi odradi detaljnu analizu.

Ici cu ponovo kod plucnog da mi kaze jos jednom misljenje. A reci cu i doktoru za rebra, mozda me posalje kod nekog drugog. Mislim da sam sve specijaliste obisla i niko nista konkretno da mi kaze. Nemam vise ideju sta da radim. :(
 
Ne mogu da verujem, moja prijateljica Carole ima identican problem. Radila je sve moguce preglede, neke i po dva puta, doktora je svakakvih vec videla! Niko ne razume i ne zna da joj pomogne. Ona vec dve godine ima taj problem. Ustanovili su za sada da ima neku cistu na jetri, ali da je mala i da ne moze da da pravi probleme koje ona opisuje.

Poslednji doktor joj je predlagao neke dijete, da proba eliminacione dijete, da testira gluten.

Uglavnom svi misle da izmislja. Potpuno sam sigurna da ne izmislja samo doktori ne znaju.

Razumem je to za taj deo da svi misle da izmislja. Jos ako dodaju da je na nervnoj bazi, pa covek onda stvarno da poludi. Verujem da je neka iritantna sitnica koja smeta, ali eto, ne mogu da nadju sta je.
 
Poslednja izmena:
Tо су почетни симптоми ГЕРБ-а,ништа страшно.Та киселина коју описујеш су повремени или спорадични рефлукс желуца који се јави зависно коју храну једеш и враћа ти се у једњак који је високо испод ребара па се чини да су ребра.Слабије ти ради желудац јер колико сам схватио имаш проблем са жучи.Такође плитко дисање је класични симптом желуца,оно што ме чуди да ти до сада нити један гастроентеролог то није рекао.Да ли имаш надутост стомака?
Не мораш да се држиш стриктно хране за герб али не би било лоше да уносиш више јогурта,кефира,киселог млијека.Мање љутог,киселог,слатког и све што ствара киселину.Не може нико искључити анксиозност јер ти подсвјесно створиш страх да имаш неку болест иако је све у реду,зато ти савјетујем више шетње,мозак на пашу и масаже.Да масаже на које желудац одлично реагује јер има више нервних завршетака од мозга,постоје такође вјежбе за лумбални дио од којих желудац боље ради и нема времена да ти баци киселост горе високо.Суштина цијеле приче је да ти храна што краће буде у желуцу јер ако се дуго задржава веће су шансе да ти враћа киселост.Такође масажа кичме помажа за бољи рад желуца и опуштање тијела.
 
Pokusacu i tu dijetu za gerb. Nije mi problem da regulisem ishranu ako ce da mi bude bolje.

Krenula sam redovno na masaze. Pomazu mi za opustanje ledja, ali nisam primetila neku razliku sto se tice tog bola sa leve strane. I dalje je prisutan. Pokusala sam da idem i na plivanje, ali se previse umorim od i skroz mi se stegnu grudi i krene da mi lupa srce pa moram bas dugo da odmaram da bih otplivala ponovo jednu sirinu bazena.
 
Jа сам готово сигуран да су то симптоми ГЕРБ-а.Отиђи код доброг гастроентеролога,поједини људи цијели живот пију таблете са уредовање киселине.Највећи проблем у тој причи је једњак који је поприлично осјетљив,када се желучана киселина врати из желуца(који је иначе служи сврси) у једњак тебе заболи,пресјече.Ако те заболи више од два пута седмично то је у једну руку већ хронично и мораш научити стим живјети.Постоји мишић између једњака и желуца који се у нормалним условима затвара чим храна уђе у желудац,ако се он поремети што због стреса,што због генетике(ако су ти у породици склони желучаним болестима),што због неправилне исхране итд.,долази до таквих симптома. Постоји много хране које ти могу олакшати или погоршати.Ево један копирани текст па га прочитај.

Минимализирати конзумацију следећих намирница које су богате мастима:
• пржени крумпирићи,
• пржени лук,
• маслац и маргарин,
• млијеко,
• сир и врхње,
• масно месо и месне прерађевине,
• десерти и грицкалице богати мастима (попут сладоледа и чипса),
• готови умаци и прељеви.

Избјегавати киселе намирнице које потичу желучани рефлукс. Зато је потребно избјегавати:
• наранче,
• лимун,
• грејп,
• лимету,
• ананас,
• рајчице и умаке од рајчице,
• оцат

Кофеин је такођер један од могућих узрочника лучења киселине у желудац; сматра се да опушта мишић између једњака и желуца те тиме узрокује успон киселине у једњак уз попратне неугодне симптоме. Избјегавајте намирнице као што су:
• чоколада,
• кава,
• црни чајеви,
• енергетска пића.
Такођер, препоруча се избјегавати снажно зачињену храну и алкохол у свим облицима, а посебно пиво.

Неке намирнице показале су се као универзално добре у смиривању жгаравице и осталих симптома рефлуксне болести. То су:

• зелено лиснато поврће – симптоме ГЕРБ-а смањит ће брокула, шпароге, грашак, зелена салата, цвјетача, рикола па и крумпири,
• ђумбир – дјелује протуупално као природан лијек за жгаравицу и друге пробавне тегобе, било као чај или као зачин,
• цјеловите житарице – зоб, јечам, квиноја, хељда, црна рижа, кус-кус и друге цјеловите житарице упијају киселину у желуцу чиме спрјечавају рефлукс,
• нецитрусно воће – јабуке, крушке, банане, диње, лубенице, марелице, трешње углавном дјелују позитивно код жгаравице,
• немасно месо – пилетина, пуретина, риба и морски плодови помажу, ако намирнице нису пржене на уљу или масти,
• бјелањци – иако жутањак из јаја због масти може погоршати симптоме ГЕРБ-а, бјелањак можете конзумирати без опасности,
• здраве масти – нездраве масти замијените маслиновим, сезамовим или сунцокретовим уљем те авокадом, љешњацима и ланеним сјеменкама.

Научите правилно јести:
1. Дневни унос хране распоредите у више мањих оброка. Преобилни оброци утјечу на стварање вишка киселине.
2. Једите полагано и добро прожвачите сваки залогај. Добар начин је након сваког залогаја накратко одложити прибор за јело.
3. Не солите додатно јела, избаците сољенку са стола.
4. Немојте пити уз оброке, причекајте 20-ак минута прије и послије јела. Унос текућине тијеком јела може успорити пробаву.
5. Не конзумирајте преврућу храну и напитке који иритирају једњак. Такођер, не пијте превише расхлађена пића.
6. Не лијежите одмах након оброка, причекајте један или два сата прије одласка на спавање.
 

Back
Top