Zajednička jugoslovenska reprezentacija ex yu regiona u fuzbalu i dr .Anketa

Zajednička jugoslovenska reprezentacija ec yu regiona u tuzbalu i dr.

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Uh nema sumnje da bi tako nesto bili fantasticno i da bi bili dominantni u gotovo svim sportovima (makar ovim timskim) , sigurno da bi dobili ogroman kvalitet sa igracima iz bivsih YU republika, ali sa druge strane besmisleno je razgovarati na tu temu, jer reprezrentacija se ne zove bezveze nacionalni tim i taj nacionalni tim bi trebalo da predstavlja neki ponos i jedinstvo nekog naroda za koji igra , a narodi na ovim prostorima su duboko podeljeni i ne postoji volja za tako nesto ni sa jedne strane (eventualno mozda da imamo ponovo zajednicku reprezrentaciju sa Crnom Gorom i naravno Republikom Srpskom , mada igraci iz RS vec sad igraju za Srbiju), svakako nam ne trebaju opet sukobi , na tribinama promocija separatizma i fasizma, zvizdanje himni i ostalo.

Mislim SFRJ je bila lepa dok je trajala i svakako je bila neuporedivo bolja od svega sto je nastalo na ovim prostorima nenjom raspadom , takodje moji su svi odgajani u tom nekom jugoslovenskom duhu, ali sa kim opet da pravimo zajednicku drzavu ili reprezrentaciju, jer sa onima sto masu kukastim krstovima , ustaskim simbolima i podizu spomenike ustaskim koljacima i teroristima ili mozda sa onim vehabijama sto po Bosni masu zastavama islamske drzave, tako da manimo se corava posla.
 
Uh nema sumnje da bi tako nesto bili fantasticno i da bi bili dominantni u gotovo svim sportovima (makar ovim timskim) , sigurno da bi dobili ogroman kvalitet sa igracima iz bivsih YU republika, ali sa druge strane besmisleno je razgovarati na tu temu, jer reprezrentacija se ne zove bezveze nacionalni tim i taj nacionalni tim bi trebalo da predstavlja neki ponos i jedinstvo nekog naroda za koji igra , a narodi na ovim prostorima su duboko podeljeni i ne postoji volja za tako nesto ni sa jedne strane (eventualno mozda da imamo ponovo zajednicku reprezrentaciju sa Crnom Gorom i naravno Republikom Srpskom , mada igraci iz RS vec sad igraju za Srbiju), svakako nam ne trebaju opet sukobi , na tribinama promocija separatizma i fasizma, zvizdanje himni i ostalo.

Mislim SFRJ je bila lepa dok je trajala i svakako je bila neuporedivo bolja od svega sto je nastalo na ovim prostorima nenjom raspadom , takodje moji su svi odgajani u tom nekom jugoslovenskom duhu, ali sa kim opet da pravimo zajednicku drzavu ili reprezrentaciju, jer sa onima sto masu kukastim krstovima , ustaskim simbolima i podizu spomenike ustaskim koljacima i teroristima ili mozda sa onim vehabijama sto po Bosni masu zastavama islamske drzave, tako da manimo se corava posla.

Pa Srbija je vec dominantna u timskim sportovima i bez Hrvata i ostalih ... Evo ti primer kosarke , vaterpola , odbojke
 
Ma to bi bilo sjajno !

Bila bi to jos jedna u nizu istorijskih pobeda neunistive i vecne jugoslovenske ideje , kojoj svi progresivni obitatelji ovih prostora streme i uzeljeno cekaju da iznikne sa pepela i smetlista istorije - kao mitska ptica Feniks - i sve nas obraduje do bezumlja ! Kako bismo samo navijali za tu fuzbalsku skvadru - nasoj radosti kraja bilo ne bi ... i osmeh bi ozario svakog -od Triglava do Djevdjelije, od Djakovice i Pristine , pa do Osijeka i Duge Rese ! :super:
 

- - - - - - - - - -

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Dosta nam je komunizma
I ustastva i balizma.
Nema bratstva, ni jedinstva,
Nema vise komunista!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Skroz si trula, sva si pukla,
creva ti se svud razvukla.
himna ti je sad zamukla,
nema vise, pukla bruka!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

Volim Zvezdu i Srbiju,
Pravoslavlje, liturgiju.
Pevam pesme, palim vatre
Da se tvoje seme zatre!
Jugoslavijo, Jugoslavijo!

I da vodis deset nula,
Pesma ti se ne bi cula,
Jugoslavijo, Jugoslavijo! (x3)
 
Pa Srbija je vec dominantna u timskim sportovima i bez Hrvata i ostalih ... Evo ti primer kosarke , vaterpola , odbojke

Pa realno u kosarci nismo dominantni (kao sto smo bili u periodu od 1995 do 2002) uprkos visokom plasmanu na poslednjih par prvenstava, jer realno po igracima koje imamo, sirini , domacim klubovima , ligi tesko i da smo medju top 5,6 selekcija na svetu.
Vaterpolo da i zaista svaka im cast, ali ipak vaterpolo je na neki nacin sekundarni sport , u smislu da se igra u relativno malom broju zemalja, sto se tice odbojke dobri jesmo i zaista dobro igraju ali tesko da smo bas dominantni , recimo ne treba zanemariti cinjenicu da smo propustili proslu olimpijadu. (Mada u svakom slucaju za razliku od recimo fudbala i kosarke , u odbojci tesko da bi bilo mesta za igrace iz bivsih republika, jer mi smo prakticno jedini tu koji predstavljamo neki odbojkasi faktor , mozda bi tu i tamo poneki igrac upao povremeno, ali ne bi to nista promenilo odnos snaga), takodje u rukometu nas bas dugo nema nigde (izuzev onog srebra na EP na kom smo bili domacini) dok recimo su Hrvati osvojili sve sto se osvojiti moglo i dok evo recimo sad Vardar postade evropski prvak.

Nema sumnje da bi u tim najpopularnijim sportovima bas drasticno dobili na kvalitetu, mislim koliko bi nam u fudbalu znacili Jovetic, Savic, Luka Modric , Perisic , Dzeko i ostali ili u kosarci recimo jedan Bojan Bogdanovic, Dario Saric, Nikola Vucevic, Pekovic, Bojan Dubljevic, Mirotic, Mirza Teletovic, Jusuf Nurkic , Pero Antic, Beno Udrih, Luka Doncic i ostali.
 
Pa realno u kosarci nismo dominantni (kao sto smo bili u periodu od 1995 do 2002) uprkos visokom plasmanu na poslednjih par prvenstava, jer realno po igracima koje imamo, sirini , domacim klubovima , ligi tesko i da smo medju top 5,6 selekcija na svetu.

Par naših igrača trenutno jeste na samom svetskom vrhu, a toliko kvalitetne igrače nemaju svi ostali zajedno. Što se njihovog preostalog individualnog kvaliteta tiče, u odnosu na nas ga apsolutno nikad nisu pokazali, tako da ne da smo dominantni u odnosu na njih, već se radi o razlici u klasi. I to će tako ostati zauvek.
 
daleko joj ime bilo!

ovi tutubani koji sa srpske strane odobravaju ovaj idiotizam treba da se izoluju pod zemlju u rudnike i da rimbace dok im na nos ne izadje, sunca da ne vide! u pauzama batinati...

podsetiti ih na to da je jugoslvija t krvava haljina za srbe , delo ledenog cope iz kumrovca, koji se prvo resio druge dvojice koji su sa njim osnovali partizanski pokret kada je kod njih utekao iz zagreba, djilasa i rankovica, potom blagosiljao prolecare usta.ske promenuvsi ustav , u tom ustavu je svim republikama dao jaca ovlscenja i legalizovao put ka secesiji samo n srbiju je delovao destruktivno, oduzimajuci joj ingerencije na kosovu i vojvodini, koje su po tome postale samostalne u sudstvu policiji vlsti ko da su republike...

jasno da je to sa ciljem... potom su prolecari otvorili novi pogrom srba izbacili ih iz ustava 1991 a potom i u bosni pokolj pa otudjenje kosova... mnogobrojne zrtve gubitak teritorija, plus enormni broj izbeglica... posle jasenovca su dovrsili posao...

i mi koji smo pre te proklete prve jugoslavije i druge bili uvek na mapi, i bili oslobodioci u oba rata a oni krvnici okupatora i fasisti, mi smo ponovo doziveli kolaps, odvjivsi se od svoga , od prvoslavlja od svega...
setite se pobijenih vojnik u sloveniji od janezovih pi.zdi i krvoloka...

KOSOVA nema jer je 1974 pocela ta igranka...

e sad, gospodo , vi pricajte o toj jugoslaviji seme vam ludo i manito!

ni je od te bestije i osovine ljubljana zagreb !

ovakve teme treba zabranjivati
 
Par naših igrača trenutno jeste na samom svetskom vrhu, a toliko kvalitetne igrače nemaju svi ostali zajedno. Što se njihovog preostalog individualnog kvaliteta tiče, u odnosu na nas ga apsolutno nikad nisu pokazali, tako da ne da smo dominantni u odnosu na njih, već se radi o razlici u klasi. I to će tako ostati zauvek.

Pa dobro si rekao par igraca , ali par igraca nije dovoljno da se bude dominantna selekcija, par vrhunskih igraca u principu ima svako, pa mogu da ti nabrojim a bar 4,5 ekipa koje imaju daleko siri i jaci igracki kadar od nas i jos jedno 4,5 koje su odprilike tu negde slicnog kvaliteta kao mi.

Mislim da su nasi dobri zaista jesu i stvarno postizu dobre rezultate u poslednje vreme , ali reci bas da smo dominantni je malo nerealno.
 
Pa dobro si rekao par igraca , ali par igraca nije dovoljno da se bude dominantna selekcija, par vrhunskih igraca u principu ima svako, pa mogu da ti nabrojim a bar 4,5 ekipa koje imaju daleko siri i jaci igracki kadar od nas i jos jedno 4,5 koje su odprilike tu negde slicnog kvaliteta kao mi.

Mislim da su nasi dobri zaista jesu i stvarno postizu dobre rezultate u poslednje vreme , ali reci bas da smo dominantni je malo nerealno.

U principu na svetu nećeš pronaći igrače sličnih kvaliteta Teodosiću i Jokiću. Obojica su na svojim pozicijama nešto jedinstveno, dok će ovih drugih tipa Bogdanović, Teletović ili Šarić biti na kilo. Ono što nas odvaja od njih, pored rezultata naravno (jer ne mogu da se setim ničega od strane bilo koje selekcije iz bivše SFRJ da je makar prineti i najnižim uspesima naše reprezentacije), je što smo mi po mentalitetu zemlja košarke, a oni samo igrači istog sporta. To se odlično videlo na prošlom svetskom prvenstvu kada smo otresli na papiru kvalitetnije Grke i Brazilce. A što se dominacije tiče, gledam opet samo rezultate, mi smo tu u svetskom vrhu, a kamoli u odnosu na ove nesrećne Hrvate ili ostale iz komšiluka. Za Hrvate kao tu na papiru najozbiljnije se ne sećam da su nas ikada pobedili makar u prijateljskoj utakmici...
 

Back
Top